reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca Islandia/Wyjazd na stałe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Karolcbr

Doczy: 26 Gru 2015
Posty: 3
PostWysany: 26 Gru 2015, 3:27    Temat postu: Praca Islandia/Wyjazd na stałe Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Smile
Ostatnio zastanawiam się nad wyjazdem za granicę a tak dumając wpadła mi do głowy Islandia.

W sumie powiem coś o sobie mam 25 lat i chciałbym wyjechać do Islandii, przeczytałem że potrzeba najlepiej trochę pieniędzy na start i z tym bym nie miał problemów. Pracowałem i pracuję aktualnie jako hydraulik *(staz ok 2 lat), posiadam doswiadczenie jako ślusarz a tak w ogóle to żadnej ciężkiej pracy się nie boję bo i kostkę się kładło w zimę.
Jezyk angielski na poziomie średnim zaawansowanym, czyli nie mam problemów z komunikacją ale w biurze na telefonie nie mógłbym pracować.
Bez nałogów, nie pale,nie pije. Nie wiem czy to dobrze. język

Przejdę do rzeczy, czy wy forumowicze jesteście w stanie pomóc mi zmienić coś w swoim życiu i pomóc znaleźć pracę w Islandii?

PS. jezeli pomyliłem temat to przepraszam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Karolcbr

Doczy: 26 Gru 2015
Posty: 3
PostWysany: 26 Gru 2015, 3:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry ze dodaje ale żeby uprzedzić aktualnie pracuję w Niemczech i bywałem juz za granicą i wiem jak to jest ale szukam gdzieś miejsca na stałe do życia. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
PiotrD

Doczy: 12 Pa 2014
Posty: 36
Skd: Bielsko-Biała / Reykjavik
PostWysany: 26 Gru 2015, 11:44    Temat postu: praca ... Odpowiedz z cytatem

Witaj !

Jeśli niczego jeszcze nie znalazłeś dla siebie, a chcesz koniecznie być na Islandii to dam Ci namiary na agencję pracy w Reykjaviku. Dostaniesz tam pracę, pokój i dzięki temu będziesz miał czas na to by sprawdzić czy islandia "to jest to" i ewentualnie rozejrzeć się za lepszą ofertą.

Ale to dopiero po moim powrocie z północy, czyli gdzieś między 5 a 10 stycznia.

Pozdrawiam ... Piotr

P.S.

Proszę o przypomnienie się ... Smile
_________________
Do tego by się wspinać nie potrzeba odwagi, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Karolcbr

Doczy: 26 Gru 2015
Posty: 3
PostWysany: 26 Gru 2015, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, dziękuję Ci za pomoc. Smile szczesliwego nowego roku. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
halapenio

Doczy: 30 Kwi 2015
Posty: 1
PostWysany: 10 Sty 2016, 10:10    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam, również poszukuję pracy na Islandii.
Dołączam się z gorącą prośbą o informacje na temat agencji pośrednictwa pracy. Język na poziomie średnio zaawansowanym, wcześniej pracowałam w Wielkiej Brytanii.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na kontakt.

Dziekuję!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Iwan

Doczy: 10 Lut 2016
Posty: 1
Skd: Gdynia
PostWysany: 10 Lut 2016, 17:46    Temat postu: Kierowca autobusu Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jako, że nie ma na forum podobnego wątku, w miarę możliwości proszę moderatora o przerzucenie mojego postu do osobnego wątku. Planuje wyjechać do Islandii, ale przed tym muszę wcześniej wstępnie znaleźć pracodawcę. Mam ponad roczne doświadczenie jako kierowca autobusu i pełne uprawnienia tj. Full EU Bus Driving Licence + EU Certificate of Professional Competence(code 95). Mam zatem parę pytań:

- Czy ktoś jest zorientowany jakie firmy obsługują przewozu autobusowe oprócz Hopbilar?

- Czy wymagania w przypadku kierowcy to uprawnienia, doświadczenie i język angielski, czy też Islandzki?

- Czy polskie prawo jazdy jest w pełni honorowane w Islandii?

- Czy pracuje ktoś jako kierowca autobusu i może powiedzieć parę słów na temat warunków pracy?

z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mir

Doczy: 16 Lut 2016
Posty: 1
PostWysany: 16 Lut 2016, 16:00    Temat postu: wyjazd z rodziną Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich serdecznie.

Ja wraz z moją rodziną (żona, 2 dzieci: córka 10 lat i synek 4 latka),
chcemy wyjechać z Polski na Islandię i tam się osiedlić.
Próbowałem poprzez polskie agencje pracy, ale do dziś cisza.
Jestem z wykształcenia i z zawodu elektrykiem. Do tej pory pracowałem w Polsce oraz w delegacjach w Holandii i w Niemczech.
Chciałem się dowiedzieć od osób które mieszkają na Islandii, jakie są możliwości dla rodziny by tam wyjechać. Żona z wykształcenia jest technologiem drewna (mgr inż.). Czy w tych zawodach można znaleźć tam prace? Jakie są możliwości zamieszkania z rodziną? Od czego zacząć?

Dziękujmy za wszystkie informacje które mogą nam pomóc.


izamir
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sys

Doczy: 23 Lut 2016
Posty: 5
PostWysany: 23 Lut 2016, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Rolling Eyes
Szukam swojego miejsca na ziemi
Miejsca dającego poczucie wolności
Z dala od zgiełku miast bliskiego naturze
Spokojnego .. Myślę ze Islandia jest wymarzona
Nie przeraża mnie praca fizyczna
Przez pare lat pracowałam w Anglii wiec swoją
znajomość tego języka określę jako komunikatywną
Od prawie roku jestem samodzielną mamą dlatego pytam
Czy w takiej sytuacji mam szanse podjąć zatrudnienie i zapewnić
opiekę mojemu synowi. Bardzo ważny jest dla mnie również mój
czworonożny przyjaciel i nie wyobrażam sobie porzucenia go ale zdaje sobie sprawę ze musiała by psina zaczekać aż się ustatkuje ..
Proszę o określenie jakie są szanse spełnienia takiego planu
😉
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
realego

Doczy: 10 Mar 2016
Posty: 5
PostWysany: 17 Mar 2016, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam pytanie do osób mieszkających w Islandii. Czy mając wyższe wykształcenie (licencjat) oraz certyfikat językowy CAE z języka angielskiego jest w stanie się znaleźć dobrą pracę? Nie chodzi oczywiście o coś nadzwyczajnego, ale praca w jakimś małym biurze, może jako tłumacz, poczta? A jeśli nie, to jak się ma znalezienie pracy bardziej fizycznej, łatwiejszej - magazyn lub coś w ten deseń. Myślę o wyjeździe do Islandii, ale w Polsce praktycznie nie ma możliwości nauki tego języka i nie wiem jak z samym angielskim tam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron