reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 6 Sty 2015, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ojciec dziecka wyraża zgodę na opuszczenie Polski, to przecież nie problem abyś uzyskała od niego zgodę na wyrobienie dokumentów na Islandii. Jeżeli nie wyraża zgody, to musisz liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 6 Sty 2015, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy bylby ktos w stanie to przetlumaczyc na polski ? bo nie wiem czy dobrze rozumiem, ze z pierwszym dzieckiem a ten rok barnabaetur wynosi 194xxx dla dwojga czyli po 24xxx na jednego rodzica kwartalnie ?
troszke moj islandzki szwankuje, szczegolnie pisany takim specjalnym jezykiem Wink bede wdzieczna za odpowiedz ( i pewnie nie tylko ja Wink )

Barnabætur
Barnabætur með fyrsta barni hjĂłna eru 194.081 kr. og með hverju barni umfram eitt 231.019 kr. Með fyrsta barni einstæðs foreldris eru þær 323.253 kr. og með hverju barni umfram eitt 331.593 kr.

SkerðingarmĂśrk vegna tekna eru 4.800.000 kr. hjĂĄ hjĂłnum og 2.400.000 kr. hjĂĄ einstæðu foreldri. Bæturnar skerðast um 4% af tekjum umfram þessi mĂśrk fyrir eitt barn, 6% fyrir tvĂś bĂśrn og 8% ef bĂśrnin eru þrjĂş eða fleiri.
ViðbĂłtargreiðsla með hverju barni yngra en 7 ĂĄra er 115.825 kr. og skerðist um 4% af tekjum umfram ofangreind mĂśrk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DELETED
Gość
PostWysłany: 26 Sty 2015, 15:49    Temat postu: test Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrót do góry
bahama

Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 30 Sty 2015, 0:41    Temat postu: dagmamma Odpowiedz z cytatem

Witam. Kiedys czytalam tu na forum,ze kobieta ( polka ) oglaszala aie jako dagmamma. Czy ktos moglby udzielic informacji jakie trzeba spelniac kryteria,oraz do jakiego urzedu nalezy sie zglosic po potrzebne do tego dokumenty? Z gory dziekuje za odpowiedz Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 2 Lut 2015, 11:05    Temat postu: inhalator Odpowiedz z cytatem

dziewczyny czy tu na islandi mozna gdzies kupic inhalatorek dla dziecka i sol fizjologiczna
Powrót do góry
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 21 Mar 2015, 23:12    Temat postu: zelazo Odpowiedz z cytatem

Witam
drodzy rodzice mam pytanie czy znacie tu jakies witamy dla dzieci rocznych zawierajacych zelazo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysłany: 24 Mar 2015, 12:18    Temat postu: krew pepowinowa Odpowiedz z cytatem

Witajcie czy ktoras z Pan ma jakies info lub wie gdzie mozna znalezc cos na temat poboru i przechowywania krwi pepowinowej na Islandii oczywiscie...Z gory dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amorfivell

Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWysłany: 25 Mar 2015, 10:33    Temat postu: preparat na kolkę Odpowiedz z cytatem

Hej mamusie czy w islandzkiej aptece dostane jakis preparat na kolkę ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysłany: 31 Mar 2015, 16:13    Temat postu: polozna Odpowiedz z cytatem

szukam namiary na polska polozna..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bałwanek

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWysłany: 12 Maj 2015, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny szukam opiekunki dla mojego rocznego synka od poniedzialku. Najepiej breidholt. Poratujcie jak znacie kogos zaufanego, bo wlasnie moja niania zrezygnowala i potrzebuje niani od poniedzialku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_Kuleczka_
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 10
PostWysłany: 22 Cze 2015, 9:56    Temat postu: Szukamy chętnych na spacery Odpowiedz z cytatem

Cześć,
mam 8-miesięcznego synka, bardzo chętnie poznamy jakąś mamę z dzieckiem którzy chcieliby nam towarzyszyć w spacerach:) mieszkamy reykjavik 107
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tona
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 11
PostWysłany: 23 Cze 2015, 13:38    Temat postu: przychodnia, przedszkola ,rejestracja Odpowiedz z cytatem

Witajcie mamy ojcowie. Na słuchałem się wiele a teraz po prostu marzę aby dowiedzieć się:
Co trzeba zrobić/wypełnić aby dzieci 2 i 3 lata posłać do przedszkola?? Na Islandii 5miesiecy, kenitala jest wszystko jest ale mieszkanie bez kontraktu.
Gdzie jest cos takiego jak przychodnia, ja z KĂłpavogur.
Czy opieka dla tego typu maluchow jest płatna?? Bardzo proszę o informacje, pomoc. Pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kathka
Gość
PostWysłany: 21 Lip 2015, 13:29    Temat postu: Pomoc Niania Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie ile trzeba zapłacić niani za opiekę nad 7 latkiem. Gdzie szukać niani ? Prosze o porady
Powrót do góry
olanie

Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 7
PostWysłany: 27 Paź 2015, 10:06    Temat postu: dzieci na Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam,
ponieważ planuję wyjazd z dziećmi na Islandię, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda pozycja dziecka w islandzkiej społeczności, tzn. jak islandczycy odnoszą się do dzieci, czy dzieci są mile widziane w przestrzeni publicznej, czy są jakieś miejsca dla dzieci, dla mam z dziećmi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_Kuleczka_
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 10
PostWysłany: 1 Lis 2015, 16:11    Temat postu: Mleko Nan Pro 3 Odpowiedz z cytatem

Cześć,
orientuje się może ktoś, czy dostane gdzieś mleko Nan pro 3? Mój syn skończył już rok i powinien pić 3, ale niestety w bonusie i kronanie znajdującym się w mojej okolicy jest tylko 2. Może ktoś poradzi co mam teraz zrobić ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cisza0123
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 36
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 12 Mar 2016, 0:17    Temat postu: dagmama Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy ktoś może dać mi namiar na polską dagmamę w Reykjaviku ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olanie

Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 7
PostWysłany: 25 Kwi 2016, 18:35    Temat postu: pieluchy Odpowiedz z cytatem

Widzę, że wątek tętni życiem... Cool
mimo to spróbuję...to teraz już wyjeżdżam na Islandię z dziećmi, ale na razie tylko na 2ms. Chciałabym wiedzieć jaka marka pieluch jest ok? I w jakiej są cenie. Zastanawiam się czy brać, ale jednak szkoda mi miejsca, bo dziadostwo dużo zajmuje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 26 Kwi 2016, 16:43    Temat postu: Re: pieluchy Odpowiedz z cytatem

Sa pampersy : Pampers 4 za 1700kr, Libero w podobnej cenie, Haggies nie wiem w jakiej cenie ale napewno sa w podobnej cenie do pampersa, sa jeszcze Euroshoper i cena ok 1200kr nie sa zle ale jak dla mnie to troche czuc moczem jak dziecko duzo nasika i delikatnie puszczaja wilgoc, jest jeszcze jakis rodzaj pampersow ale nie wiem jak sie nazywaja.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 26 Kwi 2016, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam pytanie, gdzie mozna przekuc uszy dziecku?
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82
Strona 82 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron