reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Prywatne lekcje
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fiann

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 2
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 15:15    Temat postu: Prywatne lekcje Odpowiedz z cytatem

Chcialbym poprosic o informacje, a najchetniej o wymiane doswiadczenia na temat udzielania prywatnych lekcji w Rejkiaviku i rowniez w malych miescinach. Jak traktowane sa w swietle prawa i podatkow? I jakie panuja zwyczaje w tym temacie, gdyz w wielu krajach przymyka sie oko na odprowadzanie podatkow od prywatnych lekcji.
Czy zamieszczajac ogloszenie w gazecie, lub w jakims miejscu ogloszen, reklamowane lekcje zostana skontrolowana podatkowo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skąd: duńskie lesbos
PostWysłany: 12 Lip 2006, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz być pewien, że podkabluje Cię jakiś Polak (przez duze P) z zazdrości i zawiści.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 12 Lip 2006, 2:05    Temat postu: Podkablowanie Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Możesz być pewien, że podkabluje Cię jakiś Polak (przez duze P) z zazdrości i zawiści.

I będzie miał rację!
Gdyż teoretycznie, niepłacenie podatków to okradanie współobywateli.

Niestety gorzej, gdy to "podkablowanie" będzie z zawiści, a nie z poczucia obywatelskiego obowiązku.
W Szwajcarii obywatele również donoszą na sąsiadów, którzy nie płacą podatków. Tyle, że tam robią to, gdyż wszyscy odczuwają odpowiedzialność za swój kraj.

A u nas, ci co chcieliby donieść z poczucia obowiązku, to boją się, że ktoś pomyśli, że są zawistni.
Natomiast zawiść i zazdrość to niestety brzydka cecha i takie pobudki donosów są z pewnością godne potępienia.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Lip 2006, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moge powiedziec jak to jest z drugiej strony - bo chodze na prywatne lekcje. Osoba, ktora je prowadzi odprowadza podatki - wlasnie dlatego, ze sie oglasza i robi to jawnie, placi wiec rowniez skladki emerytalne i trakktuje to jako swoje podstawowe zrodlo dochodu. Co innego, jesli jest to dodatkowe zrodlo dochodow, powiedzmy sobie, nieformalne. Nie sadze, zebys za kilka godzin w tygodniu musial rozliczac sie przed fiskusem. Wtedy jednak nie dzialasz profesjonalnie, bo jesli przyjdzie uczen, ktoremu lekcje sponsoruje ktos, kto chce rachunki, to jestes w kropce - bo rachunku nie wystawisz. No i wtedy oficjalne ogloszenia tez odpadaja, zostaje raczej poczta pantoflowa. Kwestie moralne to zupelnie inna para kaloszy, nie bede sie w nie w tym momencie zaglebiac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 15 Lip 2006, 20:50    Temat postu: Re: Prywatne lekcje Odpowiedz z cytatem

Fiann napisał:
Chcialbym poprosic o informacje, a najchetniej o wymiane doswiadczenia na temat udzielania prywatnych lekcji w Rejkiaviku i rowniez w malych miescinach. Jak traktowane sa w swietle prawa i podatkow? I jakie panuja zwyczaje w tym temacie, gdyz w wielu krajach przymyka sie oko na odprowadzanie podatkow od prywatnych lekcji.
Czy zamieszczajac ogloszenie w gazecie, lub w jakims miejscu ogloszen, reklamowane lekcje zostana skontrolowana podatkowo?


Wiem jedno ze jezeli z takich lekcji nie zarobisz wiecej jak 500 tys kr w ciagu roku to jestes zwolniony z podatku.
Na pewno to w zeszlym roku bylo to 250tys kr , podobno w tym roku zwiekszyli kwote do 500.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boddzio

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 2
PostWysłany: 28 Lip 2006, 10:08    Temat postu: prywatne lekcje Odpowiedz z cytatem

A są w Islandii Polacy udzielający lekcji angielskiego? byłbym zainteresowany!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 28 Lip 2006, 20:01    Temat postu: Re: prywatne lekcje Odpowiedz z cytatem

boddzio napisał:
A są w Islandii Polacy udzielający lekcji angielskiego? byłbym zainteresowany!


A są na Islandii Polacy nie znający tego języka?

No to ładnie się dzieje!

Znowu kolejna fala "utlandy" robi obciach porządnym ludziom....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 29 Lip 2006, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale jest mnowstwo Polakow, ktorzy nie znaja angielskiego a mieszkaja tutaj i pracuja. Sama osobiscie znam kilka takich osob. Moge zrozumiec, ze osoby powyzej 40 nie mowia w tym jezyku, ale jak spotykam 20 latkow, ktorzy nie znaja nawet podstaw.... no coz, roznie to bywa.
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 29 Lip 2006, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale jest mnowstwo Polakow, ktorzy nie znaja angielskiego a mieszkaja tutaj i pracuja. Sama osobiscie znam kilka takich osob. Moge zrozumiec, ze osoby powyzej 40 nie mowia w tym jezyku, ale jak spotykam 20 latkow, ktorzy nie znaja nawet podstaw.... no coz, roznie to bywa.
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
boddzio

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 2
PostWysłany: 4 Sie 2006, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Starze! Znac język, mówić nim, umieć się nim dogadać, to zupełnie nie to samo co umieć go nauczać, rozumiem że TY umiesz wszystko!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kingaJ

Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: ISAFJORDUR
PostWysłany: 17 Maj 2007, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli ktos bedzie zainteresowany lekcjami jezyka polskiego dla dzieci w Reykjaviku lub w okolicach to chetnie sluze pomoca (polonistka,z doswiadczeniem pracy w szkole podstawowej na Islandii)Smile Zainteresowanych prosze o kontakt
660 67 99, lub 48505694289, kingajank@o2.pl, GG 8662325
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 1 Lis 2007, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę że temat nauki języka angielskiego był juz podejmowany. No własnie jestem ciekawa czy któryś z Plaków pojąłby sie korepetycji nauki tego jęzka. Jestem zainteresowana tą formą nauki. Chodzi mi o osoby które maja w tej materii jakies doświadczenie. Znam podstawy tgo języka ale mam problem z konwersacja. Chodzi mi o wymagajacą osobę SmileA swoja drogą gdy czytam posty w stylu czy są tu na islandii polacy którzy nie umieją tego języka angielskiego" to nie oznacza ze jest to temat do drwin. Nie tak dawno słyszałam taka o to histotyjkę kiedy to znajomy pyta sie znajomego który pracuje w Irlandii moze znalazłbyś dla mnie jakąś pracę na co ten drugi hmmmm no wiesz ale trzeba znać angielski I musza tu wspomieć ze osoba która to powiedziała wyjeżdzając do pracy w Irlandii sama nie znała angielskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lis 2007, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

a mi chodzi o prywatne lekcje Islandzkiego. W mimirze troche drogo za indywidualne, a mnie godziny wszelkich kursow koliduja z praca.

"Czy ktos zna kogos?" jak to sie mowi..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 2 Lis 2007, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile kosztują prywatne lekcje w Mimirze? I cazy trzeba brac cały kurs czy potraktować to jak korepetycje? - mam problem to biorę godzinę czy dwie i idę powyjaśniać to czego nie mogę zgłębić sama.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Lis 2007, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

godzina zegarowa chyba z 6.700isk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ola

Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 43
PostWysłany: 18 Lis 2007, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moge pomoc z angielskim, 8577328
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 18 Lis 2007, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no hej ja byłabym zainteresowana chciałabym abys mi napisała gdzie mieszkasz i jakbyś to widziała finasowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ola

Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 43
PostWysłany: 6 Sty 2008, 18:13    Temat postu: jezyk angielski Odpowiedz z cytatem

jezeli ktos chcialby uczyc sie angielskiego, sluĹźe pomoca, moje GG 8078260
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
fantasmagoria

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 21
PostWysłany: 7 Wrz 2008, 14:42    Temat postu: lekcje angielskiego Odpowiedz z cytatem

witam szukam osoby ktora udzielalaby mi lekcji jezyka angielskiego przez dluzszy okres czasu podkresle ze szukam osoby ktora posiada wyksztalcenie w tym kierunku i doswiadczenie czekam na informacje na priv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pap6

Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 1
PostWysłany: 17 Lip 2010, 1:54    Temat postu: Lekcje Angielskiego Odpowiedz z cytatem

Nauka jezyka angielskiego indywidualnie, koszt godziny lekcyjnej 1500 isk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron