reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

..:::Kolej na Islandii:::...
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 29 Lis 2004, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie nie Very Happy
Mam gre Trainz Smile
Kolejki nie mam Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 11 Gru 2004, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja si臋 intereusj臋 kolej膮, tramwajmi i wszystkim tym zwi膮zanym autobusami te偶.
Oczywiscie na Isnadii koleji nie ma ale mog艂a by by膰 np. z Rejkaviku/Keflaviku do Akurei mo偶e powsat艂a by piosenka "Trzech poasa偶er贸w poci膮g wi贸z艂 od Rejkiaviku do Akueri..."
Pozdrawiam
P.S.
Ale je偶eli by powasta艂a powinny obs艂ugiwac j膮 EZT np. EZ62 bydgoskiej PESA.
Smile
Powr髏 do g髍y
Hubercik

Do潮czy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 13 Gru 2004, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym si臋 z Tob膮 zgodz臋..taka ma艂a fajniusia kolejeczka to by艂oby co艣,widoki bylyby nieziemskie...heh si臋 rozmarzy艂em Very Happy
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wsch贸d, i Zach贸d-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 13 Gru 2004, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu si臋 mog臋 zgodzi膰. Mo偶e nie koniecznie od razu kolej w tradycyjnej formie ale odcinki turystyczne by艂yby fajne. Tyle, 偶e tory musia艂aby i艣膰 w艂a艣ciwie wok贸艂 drogi numer 1 wi臋c to troszk臋 bez sensu. A poprowadzenie tor贸w przez 艣rodek wyspy by艂oby niemo偶liwe. Nie tylko kosztowa艂oby maj膮tek ale te偶 zniszczy艂oby przyrod臋 a przyroda islandzka jest cenniejsza ni偶 nawet najwspanialsza kolej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 13 Gru 2004, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandczycy lubia jezdzic samochodami, jakby byla kolej z pewnoscia malo by korzystali, a znowu tych turystow nie ma tyle zeby dla nich oplacalo sie kolej wybudowac (ale nad tym jeszcze by mozna sie zastanawiac). Jednak najwazniejszy argument za tym ze nie ma kolei - juz ktos pisal o tym zreszt膮 - czeste trzesienia ziemi powoduj膮 偶e si臋 linii nie buduje.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 26 Gru 2004, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S膮dz臋 偶e nie ma rzeczy niemo偶liwych i mo偶na by pobudowac kolej tak 偶eby nie zniszczy艂a przyrody (podkre艣l臋 i si臋 zgodz臋 偶adna kolej nawet najwspanialsza nie zast膮pi przyrody o kt贸ra trzeba dba膰). Natomiast niestety ale to prawda 偶e nawet jakby pobudowa膰 kolej to i tak pr臋dzej czy p贸藕niej upad艂a by bo mia艂a by bardzo ma艂o pasa偶er贸w prawie tak jak PKP hehe
pozdrowiena Very Happy
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 27 Gru 2004, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
mo偶na by pobudowac kolej (...) i tak pr臋dzej czy p贸藕niej upad艂a

No to po co???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 27 Gru 2004, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jest po to przeciez najpier powiedzia艂em 偶e nie ma przeszk贸d technicznych a potem 偶e s膮 ekonimiczne.
pozd...
Powr髏 do g髍y
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 27 Gru 2004, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam chcia艂em napisa膰 ze s膮 w艂a艣nie nie ekonomiczne bo firma obs艂uguj膮ca kolej upad艂a by przepraszam za pomy艂k臋 Sad
Powr髏 do g髍y
archer

Do潮czy: 27 Sty 2006
Posty: 18
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 29 Sty 2006, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie na islandi mlodzi islandczycy pytali z euforia czy w polsce jest kolej i czy w innych panstwach tez i czy da sie przejechac z jedego panstwa do drugiego koleja :-)

Bycmoze Jola ma racje ze nie korzystali by ale kolej dla samych islandczykow jest pewnego rodzaju atrakcja ( tak jak lasy )

Cos mi sie obilo o uszy ze kiedys na Islandi byla kolej ( tzn kilku nasto czy dziesiecio kilometrowy odcinek ) niestety bardzo bardzo dawno temu i nie przyjela sie ale na pamietake tego chyba gdzies zostawli taki pomniek lokomotywa stojaca na chyba 15 m torow ( moze to ten 1% o ktorym byla mowa wczesniej lol )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 31 Sty 2006, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem. A wiedza moja na temat kolei na Islandii pochodzi od Islandczyk贸w, to kolej by艂a u偶ywana do budowy portu w Reykjaviku. Jak wybudowali port to rozebrali tory i zostawili jedna ciuchcie lol
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
archer

Do潮czy: 27 Sty 2006
Posty: 18
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 1 Lut 2006, 3:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Z tego co ja wiem. A wiedza moja na temat kolei na Islandii pochodzi od Islandczyk贸w, to kolej by艂a u偶ywana do budowy portu w Reykjaviku. Jak wybudowali port to rozebrali tory i zostawili jedna ciuchcie lol


No to pewnie mowimy o tym samym Very Happy
na oczy tego nie widzialem ale widzialem gdzies pocztowke z koleja oslandzka ( czyli ciuchcia i kilkanacie metrow torow lol )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 3 Lis 2007, 20:22    Temat postu: Jarnbrautin i Reykjavik Odpowiedz z cytatem

Taki tytu艂 ma broszurka po艣wi臋cona temu tematowi. Pierwszy raz ruszy艂a 17 kwietnia 1913 roku. Pracowali na niej d艂ugo dwaj panowie: Gudmundur Gudmnsson i Pall Asmundsson.Lokomotywa mia艂a wymiary 4,9 m d艂ugo艣ci i 3 m wysoko艣ci wa偶y艂a 15 ton
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
kriz_dux

Do潮czy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Sk眃: Toru艅
PostWys砤ny: 3 Lis 2007, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

by膰 mo偶e mieliby kolej gdyby zaj臋li ich Niemcy, a nie Brytyjczycy w czasie II wojny 艣wiatowej Wink
jak wiemy p贸艂nocna i zachodnia Polska zawdzi臋cza zaborowi pruskiemu g臋st膮 sie膰 kolejow膮 ;>
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron