reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Budżet ICELAND.PL
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 29 Lis 2007, 3:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
No cóż. Prawda jest taka, że nadmiaru pieniędzy nie mamy.
Stać nas bez problemu na nowy silnik Forum (te pieniądze są zaklepane), ale na nowy CMS już kasy może zabraknąć, bo człowiek, który robił nam CMS przez wakacje "olał" sprawę. Zrobił co prawda CMS, ale niestabilny i bez gwarancji, że to będzie wszystko chodzić jak należy.


mozesz tego nieudanego cms'a gdzies na ftp'a wystawic? moznaby zerknac okiem czy daloby rade naprawic skoro jest tylko niestabilny. ;]

O.E. napisa:
Dlatego zdecydowaliśmy się na zatrudnienie profesjonalnej firmy, a takie żądają od 2 do 8 tys. zł (netto) za tego typu usługę.


no to fajnie. skoro jestescie gotowi wydac takie pieniadze to, z pierwszej ligi, polecam: www.click5.pl , www.cookie.pl , www.arsthanea.com , www.beestudio.pl , www.k2.pl , www.wonderhouse.pl + pare innych... a ladny layout to by mogl wam machnac geoff na przyklad, tez z wroclawia jest. ale on teraz to ponoc banery tylko robi. ;]

O.E. napisa:
Kasa nie jest akurat najistotniejszym problemem. Więcej problemu nastręcza wybór odpowiedniej firmy, przeglądnięcie ofert, warunków, gwarancji, umów. A każda firma oferuje nieco inne rozwiązania. Trzeba więc przeglądać profesjonalne fora dyskusyjne by się dowiedzieć w jakich szczegółach tkwi diabeł.


chyba zartujesz... wydajac takie pieniadze & podchodzac do sprawy powaznie & profesjonalnie to wyglada to chyba troche inaczej. to firma, ktorej zrobienie czegos tam zlecic masz zamiar mowi ci co i jak a nie od xxxx strony sprawdzasz profesjonalnie na goglach linki do profesjonalnych for... chyba, ze jestes paranoikiem... albo do sprawy podchodzisz niepowaznie... & btw od kiedy ten problem z wyborem firmy jest skoro cms nie wypalil przez wakacje? od wakacji? 3 miesiace?...

O.E. napisa:
Zaraz mjkl napisze (nie bez racji), że można sobie zainstalować darmowego WordPressa lub Joomlę i będzie OK.
Ale dla mnie nie będzie OK, bo wolę mieć produkt z gwarancją.
Dlatego wolę IPB od phpBB, bo tam jak płacę, to i wymagam.
Jak nam jakiś hacker zrobi kuku tutaj, to ja osobiście nie będę potafił się temu przeciwstawić. Oczywiście zawsze można odzyskać Forum z backupu, ale zawsze się coś traci...


produkt z gwarancja/supportem na 6 miesiecy & telefonicznym na 1 miesiac... bedziesz placic potem 25$ za kazdy kolejny miesiac? czy przestaniesz moze po tych szesciu wymagac... ;]

O.E. napisa:
Podsumowując, powtórzę to co sarkastycznie powtarza Viking: nadchodzą zmiany. Ale kiedy nadejdą, to już na 100% obiecać nie mogę. Myślałem, że wystartujemy od września, a tu się sprawa zbiesiła.
Mam nadzieję na styczeń-luty, ale obiecać nie mogę.

Ale spoko. Ci którzy nie wierzą, że coś się poprawi, najwyżej zostaną zaskoczeni i tyle Smile
Wierzyć nikt nie musi Smile


spoko Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Lis 2007, 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
mozesz tego nieudanego cms'a gdzies na ftp'a wystawic? moznaby zerknac okiem czy daloby rade naprawic skoro jest tylko niestabilny.
Jak gościu się poddał, to po jakimś czasie usunąłem to konto...

Cytat:
polecam: www.click5.pl , www.cookie.pl , www.arsthanea.com , www.beestudio.pl , www.k2.pl , www.wonderhouse.pl + pare innych... a ladny layout to by mogl wam machnac geoff
Bardzo dziękuję za linki, bo zastanawiałem się jak sprawdzić firmy, skoro w internecie każdy może wyglądać poważnie Smile

Cytat:
chyba zartujesz... wydajac takie pieniadze & podchodzac do sprawy powaznie & profesjonalnie to wyglada to chyba troche inaczej. to firma, ktorej zrobienie czegos tam zlecic masz zamiar mowi ci co i jak
Liczę na to, ale zauważ sobie, że zanim wybiorę firmę muszę coś o niej wiedzieć i w zapytaniu ofertowym muszę pewne rzeczy umieścić.
Dlatego z góry muszę wiedzieć czego chcieć. Najwyżej jakaś firma zaproponuje mi więcej niż chcę i będę się cieszyć. Właśnie na takie dodatki liczę.

Cytat:
a nie od xxxx strony sprawdzasz profesjonalnie na goglach linki do profesjonalnych for... chyba, ze jestes paranoikiem... albo do sprawy podchodzisz niepowaznie...
No wiesz, jeśli nie mam się na kim oprzeć, to trzeba się oprzeć na forach. Jeśli jacyś rzetelni ludzie napiszą, że jakaś firma była niezbyt przyjazna i że nie spełniła oczekiwań, to raczej będę podchodził ostrożniej do niej.
Tu nie chodzi o paranoję, a po prostu o czas. Chcę skorzystać z firmy, która będzie szanować mnie i mój czas i weźmie za to uczciwe pieniążki.


Cytat:
btw od kiedy ten problem z wyborem firmy jest skoro cms nie wypalil przez wakacje? od wakacji? 3 miesiace?
To jest bardziej problem z moim czasem, bo uczęstniczę jeszcze w paru innych projektach i nie mogę się rozdzielić. A sprawa wyboru firmy to dla mnie priorytetowa sprawa, bo jeśli ta firma sprawdzi się przy ICELAND.PL to będzie miała jeszcze kilka podobnych zamówień.

Cytat:
produkt z gwarancja/supportem na 6 miesiecy & telefonicznym na 1 miesiac... bedziesz placic potem 25$ za kazdy kolejny miesiac? czy przestaniesz moze po tych szesciu wymagac...
Raczej myślałem o licencji biznesowej, droższej, ale z pełnym supportem Smile
Ale zobaczymy. Być może firma, która zmodernizuje portal doradzi też w kwestii forum, może będą mieli jakieś autorskie rozwiązania, albo staną się pośrednikiem, który przejmie opiekę techniczą nad forum za jakąś tam opłatę.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 30 Lis 2007, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
mjkl napisa:
mozesz tego nieudanego cms'a gdzies na ftp'a wystawic? moznaby zerknac okiem czy daloby rade naprawic skoro jest tylko niestabilny.
Jak gościu się poddał, to po jakimś czasie usunąłem to konto...


czyli nie masz nigdzie zarchiwizowanego tego co zrobil czy niby zrobil aby uniknac jakiegos np kwasu/podejrzen, ze byc moze ten niestabilny cms wogole nie powstal? ;]

O.E. napisa:
Cytat:
polecam: www.click5.pl , www.cookie.pl , www.arsthanea.com , www.beestudio.pl , www.k2.pl , www.wonderhouse.pl + pare innych... a ladny layout to by mogl wam machnac geoff
Bardzo dziękuję za linki, bo zastanawiałem się jak sprawdzić firmy, skoro w internecie każdy może wyglądać poważnie Smile


jak? po referencjach pewnie... tak sie na ogol sprawdza firmy swiadczace jakiekolwiek uslugi... w przypadku webdesignu wystarczy spojrzec w portfolio/realizacje/liste klientow i latwo zorientowac sie z kim warto wspolpracowac a z kim nie...

O.E. napisa:
Cytat:
chyba zartujesz... wydajac takie pieniadze & podchodzac do sprawy powaznie & profesjonalnie to wyglada to chyba troche inaczej. to firma, ktorej zrobienie czegos tam zlecic masz zamiar mowi ci co i jak
Liczę na to, ale zauważ sobie, że zanim wybiorę firmę muszę coś o niej wiedzieć i w zapytaniu ofertowym muszę pewne rzeczy umieścić.


nie badz smieszny... piszesz ze chcesz wortal informacyjny o tematyce takiej i takiej z bajerami jak: 1, 2, 3, 4 jak na stronie A i 5 jak na stronie B... + oczeukujesz sugestii z ich strony - i to firma/wykonawca ci sugeruje/przedstawia rozwiazania - nie ty im...

O.E. napisa:
Dlatego z góry muszę wiedzieć czego chcieć. Najwyżej jakaś firma zaproponuje mi więcej niż chcę i będę się cieszyć. Właśnie na takie dodatki liczę.


czyli nie wiesz czego chcesz... to fajnie. a wiedziales proszac o przygotowanie czegos przez kogos w ciagu wakacji, a nastepnie kasujac to bo bylo niestabilne?

O.E. napisa:
Cytat:
a nie od xxxx strony sprawdzasz profesjonalnie na goglach linki do profesjonalnych for... chyba, ze jestes paranoikiem... albo do sprawy podchodzisz niepowaznie...
No wiesz, jeśli nie mam się na kim oprzeć, to trzeba się oprzeć na forach. Jeśli jacyś rzetelni ludzie napiszą, że jakaś firma była niezbyt przyjazna i że nie spełniła oczekiwań, to raczej będę podchodził ostrożniej do niej. Tu nie chodzi o paranoję, a po prostu o czas. Chcę skorzystać z firmy, która będzie szanować mnie i mój czas i weźmie za to uczciwe pieniążki.


bedziesz podchodzil ostrozniej czy raczej mowil o tym, ze trzeba podchodzic ostrozniej & czekal i w miedzyczasie gdybal na inne tematy... bo skoro pieniadze sa & to nie problem to na co czekac? az taka firma co szanowac by cie miala, bo inne byc moze szanowac nie beda, powstanie? ;]

O.E. napisa:
Cytat:
btw od kiedy ten problem z wyborem firmy jest skoro cms nie wypalil przez wakacje? od wakacji? 3 miesiace?
To jest bardziej problem z moim czasem, bo uczęstniczę jeszcze w paru innych projektach i nie mogę się rozdzielić. A sprawa wyboru firmy to dla mnie priorytetowa sprawa, bo jeśli ta firma sprawdzi się przy ICELAND.PL to będzie miała jeszcze kilka podobnych zamówień.


dobrze, ze na szczescie chodzi tylko o kwestie wyboru firmy a nie o cos bardziej czasochlonnego... ;]

O.E. napisa:
Cytat:
produkt z gwarancja/supportem na 6 miesiecy & telefonicznym na 1 miesiac... bedziesz placic potem 25$ za kazdy kolejny miesiac? czy przestaniesz moze po tych szesciu wymagac...
Raczej myślałem o licencji biznesowej, droższej, ale z pełnym supportem Smile
Ale zobaczymy. Być może firma, która zmodernizuje portal doradzi też w kwestii forum, może będą mieli jakieś autorskie rozwiązania, albo staną się pośrednikiem, który przejmie opiekę techniczą nad forum za jakąś tam opłatę.


to fajnie. czyli chcesz zaplacic na start 300$ a nie 150$. i za to miec pol roku zamiast miesiac wsparcia telefonicznego & po pol roku placic 50$ miesiecznie za wsparcie techniczne?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Lis 2007, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
czyli nie masz nigdzie zarchiwizowanego tego co zrobil czy niby zrobil aby uniknac jakiegos np kwasu/podejrzen, ze byc moze ten niestabilny cms wogole nie powstal?
Parę osób widziało tego gniota i gdybyś był bardziej sprytny znalazłbyś do niego drogę.

Cytat:
jak? po referencjach pewnie... tak sie na ogol sprawdza firmy swiadczace jakiekolwiek uslugi... w przypadku webdesignu wystarczy spojrzec w portfolio/realizacje/liste klientow i latwo zorientowac sie z kim warto wspolpracowac a z kim nie...
Nie jest to prawdą do końca, chyba, że korzystam z jakiegoś serwisu i wiem co mu dolega.
Mnie nie interesuje design, tylko technika i narzędzia, a tych nie widać na pierwszy rzut oka. Na stronei nie widać też jak często system się sypie.
Kiedyś jak się kliknęło w reklamę Nissana, to pojawiał się komunikat, że nie ma takiej strony. Więc co mi po referencjach, że ktoś robił stronę Nissanowi? Tyle, że tam sam zauważyłem mankament kosztujący tę firmę sporo kasy.


Cytat:
nie badz smieszny... piszesz ze chcesz wortal informacyjny o tematyce takiej i takiej z bajerami jak: 1, 2, 3, 4 jak na stronie A i 5 jak na stronie B... + oczeukujesz sugestii z ich strony - i to firma/wykonawca ci sugeruje/przedstawia rozwiazania - nie ty im...
Jak będziesz miał swój serwis to będziesz się mógł tak bawić.
Ja się w ciemno nie bawię w taki biznes. Tak to możesz robić jak chcesz wydać 500 zł...

Cytat:
czyli nie wiesz czego chcesz... to fajnie. a wiedziales proszac o przygotowanie czegos przez kogos w ciagu wakacji, a nastepnie kasujac to bo bylo niestabilne?
Może Ty nie wiesz co mówisz, bo ja doskonale wiem co potrzebuję. Ale można to zrobić na setkę sposobów, korzystając z różnych języków, baz, mechanizmów itp.
Poza tym oprócz tego co ja chcę, może być jeszcze kilka dodatkowych narzędzi, które może mi zaproponować wykonawca. Jeśli te narzędzia będą ciekawymi i pożytecznymi opcjami to będę happy.


Cytat:
dobrze, ze na szczescie chodzi tylko o kwestie wyboru firmy a nie o cos bardziej czasochlonnego...
Dla mnie sam wybór to czasochłonne działanie, bo ja nie muszę znaleźć chwilę wolnego czasu, by zrobić to dobrze.

Cytat:
to fajnie. czyli chcesz zaplacic na start 300$ a nie 150$. i za to miec pol roku zamiast miesiac wsparcia telefonicznego & po pol roku placic 50$ miesiecznie za wsparcie techniczne?
Dokładnie. Choć jeszcze się waham, bo to jednak jest pewna różnica cenowa Smile
Dodatkowo będę chciał kupić dodatkowe narzędzia dla Forum, więc cena może być jeszcze większa...
Pozyjemy zobaczymy Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron