reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

STAFNAS ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 11 Sty 2008, 16:06    Temat postu: Re: Czemu kazdy Polak pracujący w Islandii boi się konkurenc Odpowiedz z cytatem

ROOZZI napisał:
i na wstępie załatwić kartę podatkową aby nie płacić podatku 36 % .


Możesz rozwinąć ten wątek bo to jest bardzo ciekawe.

To jaki jest wtedy podatek?
Powrót do góry
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Sty 2008, 19:04    Temat postu: Re: Czemu kazdy Polak pracujący w Islandii boi się konkurenc Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisał:
ROOZZI napisał:
i na wstępie załatwić kartę podatkową aby nie płacić podatku 36 % .


Możesz rozwinąć ten wątek bo to jest bardzo ciekawe.

To jaki jest wtedy podatek?



jemu chodzilo pewnie o skattkort ,czyli ulge podatkowa, bylo juz o tym pisane na forum
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 11 Sty 2008, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega rozzi nie zrozumial po prostu co oznacza skrot 200k. 'k' to tysiac. chodzilo o 200 000 koron miesiecznie a nie o 200 k[oron] za godzine jak z twojego posta wnioskuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 11 Sty 2008, 23:27    Temat postu: Poprawka... Odpowiedz z cytatem

Zrozumiałem ,ze 200kron/h więc bez przesady...
Ja dostałem pracę przez agencję ,przelot miałem darmowy,za hotel płaciłem 100kron /mąc więc można było odłozyć chociaz dość ostro się wygładzałem bo nie mogłem uwierzyć,że tyle można tam zarobic...
Co do podatku to zabierali mi cały ponieważ nie maiałem oprucz nr Kenital karty podatkowej i gdybym ja miał- zarobiłbym dużo więcej a co dopiero gdybym nie musiał dodatkowo pracować dla agencji zatrudnienia.Wiec gdyby się zdarzyła okazja to pewnie jeszcze bym tam wrócił... Jedyną barierą był język. Ale i za dwa miesiące wynająłem mieszkanie do remontu więc nie żałuję.


Pozdrawiam ROOZZI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 11 Sty 2008, 23:34    Temat postu: Re: Poprawka... Odpowiedz z cytatem

ROOZZI napisał:
Zrozumiałem ,ze 200kron/h więc bez przesady...
Ja dostałem pracę przez agencję ,przelot miałem darmowy,za hotel płaciłem 100kron /mąc


Chyba w dalszym ciagu nie rozumiesz. BTW Towarzysz mjkl bodajze zamiescil kiedys gdzies linka o wygladzaniu w Wielkiej Brytani.
Placiles za hotel 100.000 miesiecznie? I my mamy Ci uwierzyc, ze po 2 miesiacach zaoszczedziles 20.000 zl?
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 11 Sty 2008, 23:35    Temat postu: Dodane... Odpowiedz z cytatem

Co mogę jeszcze dodać ... Faktycznie hotel robotniczy byłpołożony 100m od fabryki a jak nie wierzysz sprawdz: Firma Torsnes w Stykisholmur -Przetwórnia rybna głównie dorsza... Taki jeden wazy około 25kg wiec jest co tyrać... Nadgodziny oczywiście przeciez ryba ,ikra itd nie może długolezeć bo zaśmierdnie więc czasem nawet w niedziele sie przychodziło i w świeta w kwietniu i maju...
Dam Wam dobrą radę -zmiana fachu na przemysł rybny-z tego żyje Islandia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 11 Sty 2008, 23:41    Temat postu: re. Odpowiedz z cytatem

Nie 100 000k tylko 100k a to róznica-naucz się czytać a jak nie wieżysz to Ci niedowiarku prześlę wyciąg z wypłaty za 1-y tydzień...
Cóż widocznie robią Was w bambuko... Ha,ha,ha...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 11 Sty 2008, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze nie rozumiesz w dalszym ciagu skrotu k. Oznacza on kilo - tysiac. Skrotem islandzkiej korony jest ISK.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 11 Sty 2008, 23:45    Temat postu: dopisek Odpowiedz z cytatem

Jak macie Skype to podajcie jak znajdę ta umowę to postaram Wam się przesłać - tylko nie popijcie sie z rozpaczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 12 Sty 2008, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak patrze co piszesz Rozzi to chyba robiles same nadgodziny w miesiacu albo z mata sa problemy.

mam wyzsza stawke za godzine jak i za nadgodzine, nie place za mieszk, obiady w pracy, mam znizke podatkowa i za cholere nie odloze 10000zl na miesian, ba nawet mi tyle na czysto nie wyjdzie.

100k isk oznacza 100000 koron islandzkich
100kron rozumie oznacza 100 koron

Nie mowie ze tyle nie zarobiles ale uwierz ze ludzie prawde pisza o zarobkach, 170000 koron netto czyli na reke to juz jest tu niezly zarobek. Jedzenie, mieszkanie, internet itd i ok 120000 moze uda ci sie odlozyc a to w chwili obecnej to ok 5000 zl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 12 Sty 2008, 1:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie bzdura. Mam tez wyzsza stawke za godzine, pelno nadgodzin co prawda wynajmuje pokoj (place) oraz jedzenie tez kupuje. Nawet jesli mialby to zagwarantowane przez pracodawce to odlozenie 250.000 ISK (10 k zl ) miesiecznie jest tak samo prawdopodobne jak moja randka z iceburninggirl. Zalozmy nawet ze tyle zarobiles, i nie miales ochoty zostac dluzej dla takich pieniedzy? Tylko po 2 miesiacach powrot do kraju? W swoim pierwszym poscie namawiasz do szukania pracy samodzielnie a samemu znalazles prace przez biuro posredniczace. Zastanow sie czlowieku co piszesz.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 12 Sty 2008, 8:51    Temat postu: Owszem... Odpowiedz z cytatem

Znalazłem pracę przez biuro pośredniczące więc jakaś część moich zarobków trafiała zamiast do mojej kieszeni to do nich więc gdybaym ja dostawał te pieniądze ... miałbym dużo wiecej !!! Dletego gdybym miał tam jeszcze raz pojechać to tylko po znajomości - przez kolegów lub bezpośrednio byłego pracodawcę... A co do zarobków to może Wy nie potraficie przeliczać Isk naEuro lub na polskie ???
A dla czego byłem tam tylko 2 miesiące ? Dla tego,że taki miałem kontrakt i mówiąc szczerze cieszyłem się ,że mogę wracać do Polski -tak mi naprzykrzyli życie niektórzy rodacy...
Ale to nie znaczy ,ze innym się tam nie powiedzie...
Drugą sprawą jest tam samotnośc... Co innego być tam z kobietą czy rodzeństwem a co innego samotnym jak palec i do tego bez mozliwości kontaktu z Islandczykami ,którzy są bardzo tolerancyjni i bardzo chętnie zaprzyjażniaja się z Polakami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 12 Sty 2008, 9:07    Temat postu: Zapomniałem... Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałem innej możliwości jak załatwienie pracy przez Agencję pośrednictwa Pracy...
A zachęcam do samodzielnego kontaktu z pracodawcą ponieważ w tym momencie kryteria płacowe są inne.
Prawdą jest też ,że ja płaciłem za hotel 100 ISK a gdybym chciał wynając częsc domu cena doszłaby do 1500 ISK dla tego ja się na to nie zdecydowałem ,ale każdy robi w/g własnego uznania... Ja wolałem więcej przywiezć do Polaski... Gdybym planował tam pobyt na kilka lat pewnie też bym coś wynajął... Najgorsze są tam dni wolne bo połowa ludzi dostaje na głowę,zero dzrew ,parków ,rozrywek tylko morza,oceany i skały...
Nawet perspektywa ucieczki łódką nie wchodzi w gre...
Jednak lepiej jechać nawet na dwa miesiące do pracy fizycznej do Islandii niż na ten sam okres do Anglii... Różnice płacowe są jak 1/4 albo 1/5 . W Islandii nas traktują prawie jak równych a w Anglii jak śmieci...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 12 Sty 2008, 9:12    Temat postu: Podpowiedz... Odpowiedz z cytatem

Załatw mi pracę jako stolarz a ja Ci załatwię tą randkę chociaż mam już 40-ę na karku... Pod warunkiem,że jest stanu wolnego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 12 Sty 2008, 11:52    Temat postu: Re: Zapomniałem... Odpowiedz z cytatem

ROOZZI napisał:

Prawdą jest też ,że ja płaciłem za hotel 100 ISK a gdybym chciał wynając częsc domu cena doszłaby do 1500 ISK dla tego ja się na to nie zdecydowałem

Zaczynam wątpić czy ty na pewno byłeś w Islandii? Skąd takie kwoty,
100 ISK? to około 1,5 $, chyba coś ci się pomyliło jak tym z TVN, zjadłeś jedno zero.lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 12 Sty 2008, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa że mieszkałem w Stykkisholmur i rzeczywiście jest tam taka przetwórnia, mam też kilkoro znajomych ktorzy tam pracują po zwolnieniach jakie miały miejsce po zmiejszeniu produkcji w fabryce krewetki, serdecznie by się uśmieli gdyby usłyszeli że można tam zarobić w miesiąc ponad
258 417,96 tysięcy kron miesięcznie netto, czyli na rękę.


Notowania walut wymienialnych za dzień 2008-01-11
Notowania walut niewymienialnych za dzień 2008-01-09

1 PLN = 1.0000 PLN

100 ISK = 3.8697 PLN
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 12 Sty 2008, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Roozi za propozycje odnosnie randki, jednakze jestes nowy na forum i nie zrozumiales kontekstu. W tym przypadku o to chodzi, ze ja i Pani IBG, nie za bardzo sie lubimy (btw, niewielu mnie lubi na tym forum, wiec Jej sie nie dziwie) wiec oboje nie wyrazamy zgody na takowe spotkanie.
Pracy w ktorej placisz 100 koron za pokoj, oszczedzasz 250.000 koron etc miesiecznie nie jestem w stanie Ci zalatwic - sam takowa z mila checia bym przyjal, zapewne nie ja jeden.
Napisales, ze tutaj traktuja nas prawie jak rownych - w pewnych przypadkach prawie robi wielka roznice.
Co do randki to jakbys byl tak dobry to bede wdzieczny do konca zycia za zalatwienie randki z Unnur Birna Vilhjalmsdottir lub jedna z dziewczyn z Nylonu. Ale zapewne nie masz pojecia kim sa te postacie, bo jak pisal Leszek, ja tez mam pewne watpliwosci co do Twojego pobytu tutaj - zapewne slyszales opowiesci przy kielichu od "szwagra" jak tu jest cudownie...
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazimiera

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 12 Sty 2008, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie piszcie o tych milonach na miesiac bo koledzy z polski zaczna sie zjezdzac Wink tak sie tworza bajki o 50 tys pln na miesiac w przetworni rybnej ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ROOZZI

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 12 Sty 2008, 20:10    Temat postu: O.K. Odpowiedz z cytatem

O.K. Filip i leszek -napiszcie jak wkleić w odpowiedż dokument a przekonacie się o czym mówie...
Dalsza kłutnia nie ma sensu... A co do Pani takiej czy owakiej to faktycznie nie wiem kim sa i nawet nie chce wiedzieć... Polski są najładniejsze na świecie !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 14 Sty 2008, 23:38    Temat postu: Re: Owszem... Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znalazłem pracę przez biuro pośredniczące więc jakaś część moich zarobków trafiała zamiast do mojej kieszeni to do nich więc gdybaym ja dostawał te pieniądze ... miałbym dużo wiecej !!!


ja mam zalatwiona prace przez agencje posrednictwa pracy, jednak nie dostaja oni ode mnie zadnej kasy. Tak mi sie bynajmniej wydaje, rozmawialem z babka z posrednictwa i ksiegowym w firmie i mi oboje powiedzieli ze moja firma zaplacila jednorazowo za znalezienie pracownika miesiac po moim przylocie.

Podpisywalem kontrakt z firma w ktorej pracuje nie zas z agencja, sprawdzalem i nigdzie na kontrakcie nie widnieje nazwa agencji pracy.

Teraz moje pytanie czy jest to na Islandii legalne zeby pobierac z comiesiecznej pensji pracownika pieniadze za znalezienie pracy?? Wiem ze w GB takie praktyki sa codziennoscia nie wiem jednak czy tu rowniez sie takie rzeczy zdarzaja, chyba ze nie pracowales dla islandzkiej firmy tylko jakiejs zagranicnej agencji.

Nie wklejaj zarobkow wierze ze tyle zarobiles chociaz powtarzam wydaje mi sie ze mogles miec naprawde duze szczescie, bo wiekszosc z nas az tak dobrze tu nie ma, chociaz napewno lepiej niz w PL.

Inaczej bysmy sie na tym forum nie spotkali.

Pzdr wszystkich.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron