reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Konto wsp贸lne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
nikifor

Do潮czy: 14 Kwi 2006
Posty: 12
PostWys砤ny: 18 Sty 2008, 5:11    Temat postu: Konto wsp贸lne Odpowiedz z cytatem

Czy kto艣 orientuje si臋, czy mo偶na za艂o偶y膰 konto wsp贸lne w kt贸rym艣 z bank贸w na Islandii ? Pyta艂em ju偶 w Landsbanki i Glitnirze, ale powiedziano mi, 偶e to niemo偶liwe. Shocked
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Mariusz_Pabianice

Do潮czy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Sk眃: Reykjanesbaer
PostWys砤ny: 18 Sty 2008, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Landsbanki mo偶esz za艂o偶y膰 konto i upowa偶ni膰 kogos do korzystania z niego, wyrobi膮 drug膮 kart臋 dla tej osoby. Teoretycznie konto jest Twoje, ale w praktyce wsp贸lne.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
leszek16064
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 18 Sty 2008, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spr贸buj w Kaupþin, my z 偶on膮 posiadamy w艂a艣nie tam wsp贸lne konto,nie by艂o problemu z wydaniem na jedne konto kart kred. czy electron.
Mam nadziej臋 偶e nic si臋 nie zmieni艂o od 2005r, jedynie konta na kt贸re przelewaj膮 orlof trzeba by艂o mie膰 oddzielne.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Mariusz_Pabianice

Do潮czy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Sk眃: Reykjanesbaer
PostWys砤ny: 18 Sty 2008, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To te偶 nie jest konto wsp贸lne, tylko zwyk艂e konto z upowa偶nieniem dla drugiej osoby, o kt贸rym m贸wi艂em. Podejrzewam, 偶e w ka偶dym banku powiedz膮 to samo - nie mo偶e by膰 dw贸ch w艂a艣cicieli konta. Pewnie dlatego, 偶e przy przelewie podaje si臋 nr konta, nazwisko i kennital臋 W艁A艢CICIELA.

Ale tylko nazwisko w艂a艣ciciela jest jedno. Na to konto mog膮 przychodzi膰 wyp艂aty obu os贸b, oboje mo偶ecie mo偶e mie膰 swoje karty, macie takie samo prawo do korzystania z konta.

Tak偶e jak chcesz mie膰 "wsp贸lne" konto na Islandii, nie m贸w w banku, 偶e chcesz wsp贸lne. Za艂贸偶 konto, a p贸藕niej powiedz, 偶e chcesz upowa偶ni膰 dan膮 osob臋 do korzystania z Twojego konta.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
nikifor

Do潮czy: 14 Kwi 2006
Posty: 12
PostWys砤ny: 19 Sty 2008, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, takk fyrir.

Chyba rzeczywiscie nie ma kont wspolnych na Islandii, jest tylko mozliwosc upowaznienia. Dobre i to......

ehhh, to jeszcze jeden przyklad, ze Islandia troche sie jednak rozni od... mniej egzotycznych krajow...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Mariusz_Pabianice

Do潮czy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Sk眃: Reykjanesbaer
PostWys砤ny: 19 Sty 2008, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku chcia艂em za艂o偶y膰 konto wsp贸lne w WBK i te偶 si臋 nie da艂o. Mo偶e bankowo艣膰 elektroniczna jest przeszkod膮 do zak艂adania kont wsp贸lnych. Tak podejrzewam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 19 Sty 2008, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinniscie sie cieszyc, ze sie nie da. Im mniej Wasze malzonki wiedza o sposobie wydawania pieniedzy tym lepiej. Nie bylo by Wam do smiechu gdyby malzonka zalogowala sie na Wasze konto wspolne a tam taka platnosc:
-120.000 kr - Goldfinger Kopavogur
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KA呕DY KILOGRAM OBYWATELA Z WY呕SZYM WYKSZTA艁CENIEM SZCZEG脫LNYM DOBREM NARODU
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Mariusz_Pabianice

Do潮czy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Sk眃: Reykjanesbaer
PostWys砤ny: 19 Sty 2008, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
evcia

Do潮czy: 04 Pa 2007
Posty: 56
Sk眃: Szczecin/K贸pavogur
PostWys砤ny: 19 Sty 2008, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikifor napisa:
No tak, takk fyrir.

Chyba rzeczywiscie nie ma kont wspolnych na Islandii, jest tylko mozliwosc upowaznienia. Dobre i to......

ehhh, to jeszcze jeden przyklad, ze Islandia troche sie jednak rozni od... mniej egzotycznych krajow...


W kwietniu zeszlego roku chcialam upowaznic jedna osobe do swojego konta. Poszlam do mojego oddzialu Landsbanki i pytam sie, jakie dokumenty mam przyniesc itd a facet mi mowi, ze nie ma w ogole takiej mozliwosci, by upowaznic kogos do swojego konta. Nie chcialo mi sie w to wierzyc, wiec poszlam do oddzialu glownego. Mowie co i jak a babka robi oczy, leci gdzies i przychodzi z jakas inna kobieta. To tlumacze nastepnej wszystko od poczatku. Wreszcie zaprowadzila mnie do jakiegos faceta i podpisalam papier, ze upowazniam dana osobe do korzystania ze swojego konta. Na tym dokumencie bylo miejce na podpis osoby upowaznionej, ale facet machnal reka Smile i tak zalatwilam upowaznienie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Mariusz_Pabianice

Do潮czy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Sk眃: Reykjanesbaer
PostWys砤ny: 19 Sty 2008, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dziwne. Bo ja w sierpniu 2006 upowa偶ni艂em moj膮 kobiet臋 do korzystania z konta w Landsbanki i nie by艂o najmniejszych problem贸w. Za艂atwi艂em wszystko w swoim oddziale.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 20 Sty 2008, 3:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo偶e r贸偶nica polega艂a na stopniu pokrewie艅stwa posiadacza konta z osob膮, kt贸r膮 zg艂asza艂o si臋 jako upowa偶nion膮?

A mo偶e u偶yte zosta艂o z艂e t艂umaczenie s艂owa upowa偶nienie na j臋zyk angielski/islandzki?

W praktyce bankowej i prawnej wiele wyraz贸w, kt贸re zwyk艂ym 艣miertelnikom zdaj膮 si臋 synonimami, oznaczaj膮 ca艂kiem r贸偶ne rzeczy (vide: kredyt-po偶yczka, najem-dzier偶awa).


Ale jest te偶 mo偶liwe, 偶e akurat ludzie, kt贸rzy otrzymali od evci takie zlecenie byli nowicjuszami i do tej pory nie zetkn臋li si臋 z tak膮 opcj膮.
Najgorsze w urz臋dnikach jest to, 偶e jak czego艣 nie wiedz膮, to wol膮 powiedzie膰, 偶e si臋 nie da tego zrobi膰...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Mariusz_Pabianice

Do潮czy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Sk眃: Reykjanesbaer
PostWys砤ny: 20 Sty 2008, 4:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Ale jest te偶 mo偶liwe, 偶e akurat ludzie, kt贸rzy otrzymali od evci takie zlecenie byli nowicjuszami i do tej pory nie zetkn臋li si臋 z tak膮 opcj膮.
Najgorsze w urz臋dnikach jest to, 偶e jak czego艣 nie wiedz膮, to wol膮 powiedzie膰, 偶e si臋 nie da tego zrobi膰...
Tak w艂a艣nie bym obstawia艂 Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
KrzynioPL

Do潮czy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWys砤ny: 24 Sty 2008, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie upowaznienie dziewczyny do mego konta zajelo 5 minut plus kilka dni na wydanie karty debetowej .... wszystko bylo w landsbanki
_________________
dajcie mi cz艂owieka a znajd臋 na niego paragraf Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron