reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

aparat fotograficzny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Sty 2008, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriz_dux napisał:

stan napisał:
- gdy zmieniasz obiektywy badz przygotowany przedzej czy pozniej na czyszczenie matrycy, i raczej samemu tego nie rob

akurat ten aparat (canon eos 400d) ma mechanizm samoczyszczący; trzeba go tylko nie wyłączać hehe Smile


nie wszystko ci ten mechanizm usunie,
i to wlasnie twoj aparat jest tego najlepszym przykladem

zajzyj na swoje najnowsze zdjecia
http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=2213336654&size=o
http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=2212612107&size=o

widzisz, robiles 2 rozne ujecia a uklad plamek masz ten sam (czyzbys znow nie wlaczyl tego mechanizmu?) widac to szczegolnie w lewym gornym rogu ale cala twoja matryca jest pokryta tymi paprochami i zapewniam cie ze mechanzm ci tego nie usunie. rodzince to mozna pokazac, ale jak ktos sie zna na fotografi to widzi tylko techniczna kaszane nad ktora trzeba z godzine w PS pracowac

ja zmieniam dosyc czesto obiektywy i jednak musze dawac do czyszczenia (a tez w jednym aparacie mam mechanizm samoczyszczacy) ustaw sobie przyslone na 38 czy wieksza (jak masz) i zrob zdjecie jakiejs jednolitej powierzchni - biala sciana czyste niebo (ale to chyba w hiszpanii) czy cuś. zobaczysz co tam na prawde masz, polecam to kazdemu wlascicielowi lustrzanki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Sty 2008, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
a w ogole nie porownujcie lustrzanki i kompaktow bo te dwa aparaty sluza zupelnie do czego innego mimo ze to i to robi zdjecia....

to tak jak porownywac porsche do traktora....to i to w sumie jezdzi, z ta roznica jak i gdzie Smile


bardzo bledne podejscie, powownywac lustrzanke do kompakta to jak porownywac toyote celice do toyoty landcruiser i to w tym wypadku kompakt jest landcruiserem, malo kto np na powazne gorskie wyprawy bedzie ze z lustrzanka pakowal, watpie by jakas cyfrowa lustrzanka byla juz np na K2

w ciezkich warunkach aparat zawsze musisz miec przy ciele juz widze jak ktos sie wspina z lustrzanka pod ubraniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Sty 2008, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
lustrzanki maja tez wady:
-sa ciezkie i nieporeczne (w porowaniu z kompaktami)
-brak podgladu kadru na ekranie, ZAWSZE trzeba celowac przez ten mikroskopijny wziernik
- gdy zmieniasz obiektywy badz przygotowany przedzej czy pozniej na czyszczenie matrycy, i raczej samemu tego nie rob



No tak......
Ale zdjęcia robią lepsze od compaktów.
I to jest plus ktĂłry niweluje jak dla mnie wszystkie minusy...


eee tam
sa compacty i compacty tak samo jak lustrzanki i lustrzanki
myslisz ze leica M8 (http://www.dpreview.com/reviews/specs/Leica/leica_m8.asp) robi gorsze zdjecia od cannona 400 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 27 Sty 2008, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:

zajzyj na swoje najnowsze zdjecia
http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=2213336654&size=o
http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=2212612107&size=o

widzisz, robiles 2 rozne ujecia a uklad plamek masz ten sam (czyzbys znow nie wlaczyl tego mechanizmu?) widac to szczegolnie w lewym gornym rogu ale cala twoja matryca jest pokryta tymi paprochami i zapewniam cie ze mechanzm ci tego nie usunie. rodzince to mozna pokazac, ale jak ktos sie zna na fotografi to widzi tylko techniczna kaszane nad ktora trzeba z godzine w PS pracowac

istotnie, ale one są sprzed miesiąca - wtedy korzystałem z 3 obiektywów i bardzo często je zmieniałem;
dzięki twemu komentarzowi właśnie sprawdziłem ostatnie swoje zdjęcia (śniegu i nieba z reykjaviku w róznych ujęciach) i nie zauważyłem tych samych plam na aktualnych zdjęciach;
wniosek: jestem ślepy albo mechanizm o którym mowa działa

stan napisał:
ja zmieniam dosyc czesto obiektywy i jednak musze dawac do czyszczenia (a tez w jednym aparacie mam mechanizm samoczyszczacy) ustaw sobie przyslone na 38 czy wieksza (jak masz) i zrob zdjecie jakiejs jednolitej powierzchni - biala sciana czyste niebo (ale to chyba w hiszpanii) czy cuś. zobaczysz co tam na prawde masz, polecam to kazdemu wlascicielowi lustrzanki

spoko, na pewno sprawdzę ponownie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Sty 2008, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriz_dux napisał:

dzięki twemu komentarzowi właśnie sprawdziłem ostatnie swoje zdjęcia (śniegu i nieba z reykjaviku w róznych ujęciach) i nie zauważyłem tych samych plam na aktualnych zdjęciach;
wniosek: jestem ślepy albo mechanizm o którym mowa działa


sprawdz z jaka przyslona te zdjecia, syfki tak mocno wychodza dopiero powyzej 16 ale na wiekszych otworach tez maja wplyw na zdjecie, sa po prostu tak rozmazane ze nie widzisz ich jako wyraznych kropek. a chcesz je zobaczyc idealnie to przerob sobie cyfrowke na kamere otworkowa, wtedy to dopiero widac Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miszcz

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 13
Skąd: Reykjavik / ŁomĹźa
PostWysłany: 28 Sty 2008, 2:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli mowimy o przedziale cenowym dla canona 400d to IMHO dobra aleternatywna jest Pentax K100D. Najwiekszy plus to stabilizacja matrycy, najwiekszy minus to ... nazwa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 28 Sty 2008, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tomek_krk napisał:
a w ogole nie porownujcie lustrzanki i kompaktow bo te dwa aparaty sluza zupelnie do czego innego mimo ze to i to robi zdjecia....

to tak jak porownywac porsche do traktora....to i to w sumie jezdzi, z ta roznica jak i gdzie



bardzo bledne podejscie, powownywac lustrzanke do kompakta to jak porownywac toyote celice do toyoty landcruiser i to w tym wypadku kompakt jest landcruiserem, malo kto np na powazne gorskie wyprawy bedzie ze z lustrzanka pakowal, watpie by jakas cyfrowa lustrzanka byla juz np na K2

w ciezkich warunkach aparat zawsze musisz miec przy ciele juz widze jak ktos sie wspina z lustrzanka pod ubraniem.


nie takie mialem intencje....chodzi mi o to by nie porownywac ktory aparat jest lepszy, bo kazdy sluzy do czego innego...porownac mozna wlasnie do czego i w jakiej sytuacji bardziej dany aparat sie nadaje....wtedy mozna zdecydowac czy liczy sie dla nas wygoda czy jakosc zdjec..

..ale tak jak wspomnialem wczesniej...bardziej liczy sie szklo anizeli body aparatu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 29 Sty 2008, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę pamiętać, że są jeszcze tzw. aparaty hybrydowe. Ostatnio pojawił się nawet aparat z super zoomem 18-krotnym 28-504.
Z takim aparatem to już nie trzeba zmieniać obiektywów.

Oczywiście taki uniwersalny obiektyw ma swoje wady - słabą jakość. Ale do amatorskiej lub półamatorskiej fotografii wystarczy.

Natomiast z cyfrowych lustrzanek polecam nowe produkty Nikona a zwłaszcza tańszy wariant czyli D300. Jedną zalet jest właśnie mozliwość podglądu na żywo obrazu na LCD. Jedyną wadą Nikonów jest brak stabilizacji matrycy - stabilizacja dostępna jest tylko w obiektywach Nikona, a te są drogie.

A jak ktoś lubi coś zupełnie odjechanego i ma sporo kasy, niech kupi sobie cyfrowy aparat średnioformatowy z np. 40 lub 80 MPix Smile
Mozna też do zwykłego aparatu średnio lub wielkoformatowego dokupić tylko cyfrową matrycę... i można zrobić sobie profesjonalne studio dla modelek Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 29 Sty 2008, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ale takie aparaty nadaja sie tylko do studia.

do przyrodniczo/podrozniczej najlepszy bylby Canon 1DS II, jedyna lustrzanka cyfrowa o pelnej klatce. a 16 MPix mowi samo za siebie Smile
Do tego jakies rybie oczko, szero i waskokatna eLke i mamy zestaw za jakies 50 tys PLN Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 29 Sty 2008, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
tak ale takie aparaty nadaja sie tylko do studia.
Zasadniczo tak, choć mozna też pobawić się w zdjęcia krajobrazów ze statywu.


Cytat:
do przyrodniczo/podrozniczej najlepszy bylby Canon 1DS II, jedyna lustrzanka cyfrowa o pelnej klatce. a 16 MPix mowi samo za siebie Smile
Do tego jakies rybie oczko, szero i waskokatna eLke i mamy zestaw za jakies 50 tys PLN Smile
Jeśli kupisz najlepsze obiektywy, statyw, filtry i inne akcesoria, to cena zestawu może podskoczyć do 100 tys. zł.
A pełną klatke ma jeszcze chyba Nikon D3, który może pochawilić się GIGANTYCZNĄ czułością 25600!!
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6264

Pod wieloma względami ten Nikon jest wyjątkowy. No i dużo tańszy od Canona Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 29 Sty 2008, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nikon D3, który może pochawilić się GIGANTYCZNĄ czułością 25600


fakt czulosc zabujcza, ale jakie zdjecie wyjdzie przy takiej czulosci, ziarno na ziarenku Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 29 Sty 2008, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tego Nikona D3:

System rozpoznawania scenerii połączony z 51-punktowym autofokusem to kolejne nowinki techniczne

a ja sie mecze z 9 punktowym Wink))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 29 Sty 2008, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest zwykle tak, że jeśli maksymalna czułość wynosi X, gdzie już widać spore ziarna, to przy czułościach X/2 lub X/4 jakość zdjęcia jest już bardzo dobra.
Tak więc mając max 25600 można smiało ustawić 6400 i zdjęcie powinno być dobre.
W innych aparatach, gdzie czułość jest maks. 6400, dobre zdjęcie wyjdzie przy np. 1600.

Na stronie, którą podałem można chyba obejrzeć jakieś zdjęcia, by sprawdzić jakość przy różnych czułościach.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 30 Sty 2008, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
widzisz, robiles 2 rozne ujecia a uklad plamek masz ten sam (czyzbys znow nie wlaczyl tego mechanizmu?) widac to szczegolnie w lewym gornym rogu ale cala twoja matryca jest pokryta tymi paprochami i zapewniam cie ze mechanzm ci tego nie usunie. rodzince to mozna pokazac, ale jak ktos sie zna na fotografi to widzi tylko techniczna kaszane nad ktora trzeba z godzine w PS pracowac

ja zmieniam dosyc czesto obiektywy i jednak musze dawac do czyszczenia (a tez w jednym aparacie mam mechanizm samoczyszczacy) ustaw sobie przyslone na 38 czy wieksza (jak masz) i zrob zdjecie jakiejs jednolitej powierzchni - biala sciana czyste niebo (ale to chyba w hiszpanii) czy cuś. zobaczysz co tam na prawde masz, polecam to kazdemu wlascicielowi lustrzanki


zanies aprat do warsztatu foto, wyczyszcza ci matryce bez problemu i problem z glowy. plamy to norma chocby przy wymianie obiektywow w deszczu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 30 Sty 2008, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
Cytat:
widzisz, robiles 2 rozne ujecia a uklad plamek masz ten sam (czyzbys znow nie wlaczyl tego mechanizmu?) widac to szczegolnie w lewym gornym rogu ale cala twoja matryca jest pokryta tymi paprochami i zapewniam cie ze mechanzm ci tego nie usunie. rodzince to mozna pokazac, ale jak ktos sie zna na fotografi to widzi tylko techniczna kaszane nad ktora trzeba z godzine w PS pracowac

ja zmieniam dosyc czesto obiektywy i jednak musze dawac do czyszczenia (a tez w jednym aparacie mam mechanizm samoczyszczacy) ustaw sobie przyslone na 38 czy wieksza (jak masz) i zrob zdjecie jakiejs jednolitej powierzchni - biala sciana czyste niebo (ale to chyba w hiszpanii) czy cuś. zobaczysz co tam na prawde masz, polecam to kazdemu wlascicielowi lustrzanki


zanies aprat do warsztatu foto, wyczyszcza ci matryce bez problemu i problem z glowy. plamy to norma chocby przy wymianie obiektywow w deszczu.

ale po co?Wink pisałem, że nie mam tych plamek jużWink
poza tym samemu też można wyczyścić - przynajmniej moi znajomi zajmujący się fotografią zawodowo robią to samodzielnie
oczywiście nie na łapu-capu, tylko bardzo ostrożnie
akcesoria do tego bardzo łatwo zdobyć (allegro, ebay)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 30 Sty 2008, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
akcesoria do tego bardzo łatwo zdobyć (allegro, ebay)


czego uzywas? pedzli i gruszek? ja sie boje sam czyscic matryce, jeszcze zepsuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 30 Sty 2008, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
czego uzywas? pedzli i gruszek? ja sie boje sam czyscic matryce, jeszcze zepsuje Smile

nie czytasz uwaĹźnie:)
jeszcze raz:
"...przynajmniej moi znajomi zajmujący się fotografią zawodowo robią to samodzielnie"
i nie wiem z czego oni korzystali,
ale odpowiem Ci na Twoje pytanie, bo drążyłem kiedyś temat, gdy miałem pierwsze plamki na matrycy (w okolicach września 2007):
i czytałem kiedyś o tym:
http://canon-board.info/showthread.php?t=3170

doczytałem coś o czyszczeniu "na sucho" i znalazłem to:
http://www.youtube.com/watch?v=lKS418QC_U0
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4510

jeszcze czytałem o czyszczeniu na mokro:
i ponoć tu www.minilabservice.pl
można zamówić waciki (sensor swabs)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 26 Mar 2008, 10:54    Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

Zamierzam cos kupic a widze na forum sami specjalisci wiec do Was kieruje pytanie.
Co sadzicie o Sony ALFA 350:

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=DSLR-A350&pageType=Overview&imageType=Main&category=DSS+Digital+SLR&site=odw_pl_PL
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 27 Mar 2008, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Alphę 100 i nie jestem zadowolony (choć mnie trudno zadowolić).

Na twoim miejscu wybrałbym Nikona D300 - to wręcz kultowy aparat, a cena nie taka największa...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 28 Mar 2008, 2:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mąż właśnie na urodzinki kupił sobię alfę 100, nie byłam z niej zadowolona, do tego obiektyw słaby wybrał. Dość trudne menu (jak dla amatora) Zamienił w sklepie na alfę 350 i to już co innego, podoba mi się.
Fachowcem nie jestem i muszę się dużo nauczyć, ale z aparatu jestem zadowolona. Interesuje mnie jeszcze to: http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=DPP-FP95&site=odw_pl_PL&imageType=Main&category=DDP+Photo+Printers
Warto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron