reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Lut 2008, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, czy wy tez mialyscie wrazenie "niedobadania" w ciazy?
Przyklad: w Polsce prywatnie przyjmujacy ginekolog przynajmniej raz w miesiacu robi ciezarnej USG, zaleca szczegolowe badania krwi, monitoruje zmiany hormonow tarczycy, bada czy nie ma jakis niekorzystnych zmian w ukladzie rodnym, itd. Na Islandii pani ginekolog w czasie spotkania podala mi reke i to byl caly jej kontakt z pacjentem - przez godzine opowiadala mi o urokach macierzynstwa. Jesli to mnie ma uspokoic - to to nie dziala!!! Jestem w 11 tygodniu i chce wiedziec czy w ogole jestem jeszcze w ciazy, czy tez moze to tylko fatamorgana, czy moje hormony tarczycy, ktore nie byly w porzadku, nie zwariowaly jeszcze bardziej. Pani ginekolog mi wyjasnila, ze nieee, na Islandii nie bada sie w ciazy tarczycy, nie ma potrzeby, a krew to tylko na grupe krwi, syfilis, HIV i cos tam jeszcze, chyba rozyczke. A cytomegalia? Toksoplazmoza? Zoltaczka? Hmmm. Zapisano mnie na sonar gdzies za 3 tyg, ale jesli to tez bedzie zrobione tak po lebkach no to juz nie wiem... Powaznie rozwazam wyjazd do Polski na jakis weekend - najwyzej zrobie gruntowne badania tam. Jasne, ze moge odpuscic i take it easy i jesli wszystko bedzie dobrze to bede mowic, ze bylo swietnie. Ale jesli na przyklad dziecko urodzi sie chore z powodu jakiegos niedopatrzenia to sie chyba ZAGRYZE.
I jeszcze pytanie - czy lekarze przyjmujacy prywatnie, np. w Domus Medica, maja troche inne podejscie? Ktoras z was chodzi? Czekam na rady, bo, nie ukrywam, temat troche mnie przerosl...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
owieczkowo

Do潮czy: 17 Pa 2007
Posty: 76
PostWys砤ny: 1 Lut 2008, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak moze troche nie dokonca na temat..ale w Domus Medica - 2,5 miesiaca temu nie chcieli mnie przyjac do lekarza bo powiedzili ze maja juz komplet pacjentow i nie przyjmuja nowych..wogole..( nie chodzilo mi o ginekologa). Bylam w sumie u 4 lekarzy tutaj - i tez oprucz uscicku reki i pokazania stopy (mam spuchnieta jedna od 5 miesiecy bez przerwy) niczego sie nie dowiedzialm..ani czemu to tak..ani jak dlugo jeszcze..ani co z tym zrobic..nie zostalam tez pokierowana na jakies dalsze badania..a stopa jak byl spuchnieta tak jest...
tez sie zastanwaiam nad sensem leczenia sie tutaj..;/
nie wiem czy to ich taki styl bycia..ze sie niczym nie przejmuja..;/
_________________
http://modblog.bmezine.com/
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 1 Lut 2008, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety ale chyba tak to tu wygl膮da, nie tylko Wy macie takie obawy... dla nas wszystkich jest to bardzo dziwne, ale jedyne co mnie troch臋 uspokaja to to 偶e procentowo w stosunku do polski 艣miertelno艣c noworodk贸w tutaj jest znikoma , cieszy膰 si臋 czy p艂aka膰 ?................................
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 1 Lut 2008, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widz臋 Basiu 偶e nasze dzieci to b臋d膮 prawdziwi r贸wie艣nicy r贸偶nica mo偶e tygodnia .!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Lut 2008, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Na to wyglada!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
malwina86

Do潮czy: 07 Pa 2007
Posty: 189
Sk眃: Pozna艅-Keflavik
PostWys砤ny: 2 Lut 2008, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!! ja urodzilam w grudniu. szczerze mowiac to na opieke nie narzekam. mialam robione szczegolowe badania krwi i moczu a co wizyte u poloznej mialam badany mocz cisnienie tetno dziecka z tym ze tylko raz polozna skierowala mnie na usg a tak to bylam 2 razy sama od siebie. na opieke nie narzekalam choc dziwne dlamnie bylo to ze w okresie swiat w szpitalu w keflaviku nie bylo zadnego lekarze pelniacego tam dyrzur i musialam jechac do reykjaviku urodzic
_________________
Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Lut 2008, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malwina, gdzie chodzilas robic USG na wlasna reke? U mnie w przychodni robia, ale na zlecenie poloznej...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wika

Do潮czy: 31 Gru 2006
Posty: 33
PostWys砤ny: 2 Lut 2008, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,mamu艣ki,mia艂y艣cie mo偶e skierowanie na testy prenetalne bo mojej kolezance lekarz zleci艂 badania a ona odm贸wi艂a bo pracowa艂a z dziewczyna kt贸ra je zrobi艂a i lekarze powiedzieli jej ze dziecko ma downa i tak 4 miesi膮ce do porodu przechodzi艂a w fatalnym stanie a dziecko urodzi艂o sie zupe艂nie zdrowe,a wy robi艂yscie je w czasie ci膮偶y
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
malwina86

Do潮czy: 07 Pa 2007
Posty: 189
Sk眃: Pozna艅-Keflavik
PostWys砤ny: 2 Lut 2008, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja mieszkam w keflaviku i tu to tylko w szpitalu.zapisalam sie do ginekologa i powiedzialam mu ze chce usc.
_________________
Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Lut 2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie robilam i dziecko urodzilo sie zdrowe.a zreszta co te badania dadza ze jesli wykaze te badanie ze dziecko ma downa?ja uwazam ze co ma byc to bedzie i mtrzeba myslec ze zdrowe sie urodzi.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 2 Lut 2008, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bylam dwa razy na usg w 12 i 21 tygodniu. Przy pierwszym badaniu zapytano mnie czy chce miec badanie w 21 tyg i ja chcialam. Na pierwsze badanie dostalam skierowanie od poloznej oba badania byly robione w szpitalu, bardzo dokladnie ,zwlaszcza w 21 tyg ,polecam gdzie sprawdzaja serce i mierza takiego malucha, to b. uspokaja. W 12 tyg. sprawdzaja tez czy nie ma downa i innych chorob chromosomowych. Wszystkie badanie o ktore poprosilam , mialam robione , natomiast wiedzialam , ze jestem w ciazy po badaniu krwi i mialam potwierdzenie od lekarza ginekologa , ktory ogladal mnie na usg w pierwszym mcu. Chodzilam do ginekologa w Domus Medica ktorego polecil mi moj lekarz domowy i tak na prawde to on zamowil dla mnie wizyte. Lekarz ma w gabinecie usg wiec wszysko jest jasne szybko. W ciazy zadawalam duzo pytan i po prostu domagalam sie odpowiedzi. Nie wiem co ci doradzic Basiu, mnie wystarczyla ta opieka tutaj , albo mialam szczescie , choc przyznaje ze moja polozna doprowadzala mnie do szalu mowiac , ze niektore moje objawy przejda mi po porodzie. Mialam ogromne ilosci wody w organizmie,ogromny brzuch i nogi i dlonie puchly mi juz w 6 mcu, dodaje ze moj Malu urodzil sie wczesnie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Lut 2008, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto, a robilas badania na hormony tarczycy? To jest moje glowne zmartwienie w tej chwili. Bez skierowania nie chca ich zrobic, a moja ginekolog uwaza, ze nie trzeba ich robic... Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 4 Lut 2008, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialam badanie na wszystkie hormony ,rowniez te tarczycy, robilam je w Glæsibæ ale mialam skierowanie od mojego ginekologa. Natomiast robilam to przed ciaza i nic w trakcie, nawet o tym ie pomyslalam a mam powiekszona tarczce i chyba powinnam sie teraz zbadac. A twoj domowy lekarz nie moglby ci wypisac skierowania? Popros go, nawet przez telefon, nie musisz do niego isc. Dopiero pozniej z wynikami pewnie, sprobuj, a jak nie to sie wkurz i rozplacz to zawsze dziala lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sever

Do潮czy: 21 Lip 2007
Posty: 10
PostWys砤ny: 4 Lut 2008, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Poszukujemy z zona polskich poloznych w okolicach Selfos, wyczytalem na forum ze sa na pewno w keflawiku ale to jest kawalek drogi i szukamy blizej jesli macie jakies info to bede bardzo wdzieczny.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Nina

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 35
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 5 Lut 2008, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, jestem w 21 tyg. , czy jest moze jeszcze jaka艣 mamusia kt贸ra oczekuje dzidziusia w czerwcu ? Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lipcowka

Do潮czy: 12 Cze 2007
Posty: 74
Sk眃: REYKJAVIK
PostWys砤ny: 6 Lut 2008, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny dostalam zasilek rodzinny, przyszedl czek dla mnie i dla meza, ale nie wiem za jaki okres czasu. Moze ktoras sie orientuje ? Maly urodzil sie w lipcu i dostalismy po 20 000 kr.
Pozdrawiam przyszle mamy, piszcie co u Was Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
esmerka31

Do潮czy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWys砤ny: 6 Lut 2008, 15:45    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Co 3 miesiace, czyli nastepny w maju, sierpniu listopadzie.Tyle ze placa to zaliczkowo a potem oczywiscie rozliczaja:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 6 Lut 2008, 20:11    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

halo mam pytanie a propos tego rodzinnego. Czy te 20.000 to ta kwota naliczona z pensji czyli 80%?? czy mo偶e poj臋cia mi si臋 myl膮?? Prosze o dok艂adniejsze wyjasnienie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 6 Lut 2008, 20:13    Temat postu: kurs Odpowiedz z cytatem

Czy kt贸ra艣 z mam wraz z tatusiami wybiera si臋 na kurs dla przyszlych rodzic贸w organizowany w jezyku polskim??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
esmerka31

Do潮czy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWys砤ny: 6 Lut 2008, 20:29    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

zasilek rodzinny to nie to samo co urlop macierzynski
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 26 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron