reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Imigracja Rumunów na Islandię
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 11 Lis 2007, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
w sumie to nie wiem bo to wynika takze z tym. ;]

Dziekuje za tego posta, a czy teraz moglbys go napisac w jezyku polskim? Bede zobowiazany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
PostWysłany: 11 Lis 2007, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
mjkl napisał:

Dziekuje za tego posta, a czy teraz moglbys go napisac w jezyku polskim? Bede zobowiazany.

to to nie polski? btw to ty zaczales po polsku na gorze tej 3ciej strony. ;]
Powrót do góry
FilipR79
PostWysłany: 11 Lis 2007, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
FilipR79 napisał:
mjkl napisał:

to to nie polski? btw to ty zaczales po polsku na gorze tej 3ciej strony. ;]

Kazde, z Twoich slow po polsku cos znaczy Very Happy ale razem juz za bardzo sensu odczytac nie moge - chociaz o sens z reguly trudno w Twoich postach Twisted Evil . Szczegolnie frapujacy jest dla mnie "to wynika takze z tym".
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 11 Lis 2007, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
Kazde, z Twoich slow po polsku cos znaczy Very Happy ale razem juz za bardzo sensu odczytac nie moge - chociaz o sens z reguly trudno w Twoich postach Twisted Evil . Szczegolnie frapujacy jest dla mnie "to wynika takze z tym".

haha. tez mi sie podoba to co cie frapuje.

FilipR79... wczesniej, na gorze strony napisał:
A to ze Polacy obecnie nie sa za bardzo lubianym narodem w Europie to juz wynika takze z tym ze jestesmy Zydami XXI wieku ( mam nadzieje ze zrozumiales analogie).

savvy? ;]
Powrót do góry
FilipR79
PostWysłany: 11 Lis 2007, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, moj blad. Jednak kontekst mojej wypowiedzi dla wiekszosci byl calkowicie zrozumialy.
Powrót do góry
police55
Gość
PostWysłany: 11 Lis 2007, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezły ubaw ma kolega Oldstar, proszę jak się ładnie udało.
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 11 Lis 2007, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:
Wniosków nie przytoczyłem (poza tym niefortunnym "zgroza" - wycofuję), po prostu dokładnie opisałem sytuację.
Przytoczyłeś sytuację by wykazać pewną tezę. Nawet jeśli nie pada ona wprost z twych ust, to domyślamy się o co Ci chodzi.
Opowiadasz o Rumunach jak o jakichś zwierzętach, a wszyscy ludzie na świecie są podobni i wielu Polaków, Islandczyków, Amerykanów, Francuzów a nawet Japończyków, zachowuje się czasem jak zwierzęta.
Oczywiście duży wpływ na zachowanie ma kwestia bogactwa.
Trudniej znaleźć na Islandii Niemców, którzy zachowują się jak zwierzęta, bo Niemcy mogą znaleźć pracę u siebie a jak nie chce im się pracować, to zwykle też nie podróżują.
Rumuni i Polacy są biedniejsi od Islandczyków więc jadą tam pracować. Jest oczywiste, że zachowanie ludzi, którzy jadą zarabiać i oszczędzać, jest inne niż ludzi, którzy jadą zwiedzać i wydawać pieniądze.
Stąd łatwiej natknąć się na pewne gorsze zachowania.
Dysproporcja w bogactwie oraz duże różnice w cenach, powodują pewną eskalację zachowań u niektórych.
Jestem pewien OS, że zachowywałbyś się tak samo jak ci Rumuni, gdybyś przyjechał z państwa, gdzie zarabia się (przyjmimy) 50 USD/m-c i gdybyś pochodził z biednej rodziny, która musiała się zapożyczyć, by wysłać Cię na Islandię.
Skąd wiesz, że ci Rumuni nie są miłymi i dobrymi ludźmi? Może poetami, może mają stopnie naukowe?
Ludzkie losy różnie się układają, a Ty chcesz oceniać kogoś tak powierzchownie.
Gdyby życie Cię przycisnęło (bieda, choroba dzieci itp.) to mógłbyś nawet posunąć się do kradzieży, by móc leczyć/wyżywić dzieci.

Jak już jesteś takim badaczem obcych kultur, to trzeba było zrobić eksperyment i zapłacić za zakupy tym Rumunom. Nastepnym razem może oni komuś pomogą, a może po prostu nie będą już rozrywać opakowań, bo będą mieli nadzieję, że ktoś im zapłaci Smile
A na jakims forum typu iceland.ro pojawiłby się miły opis jakiegoś miłego Polaka, który nie tylko gapił się na "nas", ale jeszcze widząc nasze problemy finansowe, wspomógł "nas" płacąc za zakupy...

Może ogłoszę konkurs z nagrodami na różne scenariusze przedstawienia tej sceny od drugiej strony. Co mogliby powiedzieć ci Rumuni na jakimś ich forum?
Może napisaliby, że:
"...ten produkt był drogi, a nie potrzebowalismy aż tak wiele sztuk; jednak wstydziliśmy się rozerwać opakowanie, ale zobaczylismy jakiegoś Polaka, jak rozrywa, więc spytaliśmy się obsługi i okazało się, że można sobie wyjąć tylko 1 szt."

Oczywiście taki scenariusz może być naciągany, bo ja wcale nie twierdzę, że akurat ci Rumuni byli święci. Może to byli źli i podli ludzie, ale po co w takim razie mówić o narodowości? Czemu nie o kolorze ich włosów? A może nosili okulary?

Cytat:
Wiem również, że niektórzy po to przyjechali na Islandię, żeby odpocząć również od innych "nacji", niekoniecznie gorszych, jednak preferujących inne sposoby zarobkowe.
Inne to znaczy?
Czy Ty zachowujesz się zgodnie z jakimiś wytycznymi dla swej nacji?
Czy są ludzie, którzy chcą od Ciebie odpocząć?
mjkl
PostWysłany: 11 Lis 2007, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisał:

no udalo sie. ja mam ubaw z oldstara. jak zwykle, przy okazji jego postowania. :]

a wogole to sporo xxxxxxxx i skosnych sie nazjezdzalo tu, no nie? i czasem nawet podrywaja nasze polskie dziewczyny. sie zle dzieje. zgroza!
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
PostWysłany: 13 Lis 2007, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Wam jest gorzej, panowie? Moze juz wystarczy?

Dodatek od Admina: Popieram wypowiedź Ireth. Posty off-topikujące zostały wykasowane przeze mnie. Prosiłbym niektórych o więcej mądrych słów, a mniej "mielenia ozorem".
Czasem niektórzy jak nie mają co napisać to piszą jakieś bzdety, jakby mieli jakiś limit dzienny tu wyrobić. Forum to nie szambo język

Old Star

PostWysłany: 25 Lis 2007, 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisał:

Police55 !

Jedyny co zrozumiał Smile

Pozdrawiam!

OS

PS. A dla Pana "majkela" mam taką radę - jestem 2 x dłużej od Ciebie i nie klikam myszką cały dzień tylko serio pracuję. Może jak będziesz dłużej i też Ci się światopogląd zmieni, to nie zapomnij co wcześniej pisałeś.
FilipR79
PostWysłany: 25 Lis 2007, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:

PS. A dla Pana "majkela" mam taką radę - jestem 2 x dłużej od Ciebie i nie klikam myszką cały dzień tylko serio pracuję. Może jak będziesz dłużej i też Ci się światopogląd zmieni, to nie zapomnij co wcześniej pisałeś.

Z calym szacunkiem dla Twojej ciezkiej pracy, ale jesli ktos pracuje przy komputerze nie oznacza, ze nie pracuje. Idac Twoim tokiem rozumowania, Bill Gates to straszny len.

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 25 Lis 2007, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:
police55 napisał:

Police55 !

Jedyny co zrozumiał Smile

Pozdrawiam!

OS

mogles napisac, ze jak bede mial tyle lat co ty. btw klawiatura tez pstrykam. ;]
Powrót do góry
krist34

PostWysłany: 29 Gru 2007, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
Czy Wam jest gorzej, panowie? Moze juz wystarczy?

Dodatek od Admina: Popieram wypowiedź Ireth. Posty off-topikujące zostały wykasowane przeze mnie. Prosiłbym niektórych o więcej mądrych słów, a mniej "mielenia ozorem".
Czasem niektórzy jak nie mają co napisać to piszą jakieś bzdety, jakby mieli jakiś limit dzienny tu wyrobić. [color=blue]Forum to nie szambo
język [/color]

ale skąd
te szambonurki ???
Powrót do góry
giovanni

PostWysłany: 14 Lut 2008, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pojedź sobie na wycieczkę w rumuńskie Karpaty. Ciekaw jestem ilu spotkasz morderców i złodziei...

święte słowa O.E.
Ja tam jadę w tym roku po raz trzeci w życiu, na poprzednicy 2 wyjazdach morderców i złodzieji nie widziałem.
w żadnym innym środkowo europejskim kraju nie spotkałem tylu zwykłych ludzi (w tymi starszych) którzy znają angielski.
Nie można odmiawiać prawa ludzią innych nacji do prób ułożenia sobie życie i zarobienia na "zachodzie"
...przepraszam z offtopic...
Powrót do góry
KO

PostWysłany: 14 Lut 2008, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:

PS. A dla Pana "majkela" mam taką radę - jestem 2 x dłużej od Ciebie

Czym się różni wróbelek?
Ma jedną krótszą.

Old Star napisał:

nie klikam myszką cały dzień tylko serio pracuję.

Od kiedy to praca przy komputerze jest pracą na niby? Więc setki wielkich korporacji w których setki ludzi pracuje przy pomocy komputera wydaje miliony na wypłaty dla nich bo nie mają co robić z pieniędzmi?

Pozdrówka!

O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szczur4x4

PostWysłany: 28 Mar 2008, 23:54    Temat postu: Re: Najazd Rumunów Odpowiedz z cytatem

O.E. napisał:
Old Star napisał:
Czy ktoś widział już Rumunów na Islandii?
Tak, kiedyś widziałem wycieczkę rumuńskich turystów-biznesmenów. Wynajeli najlepszy hotel w Reykjaviku...

Cytat:
Wszystko co było pakowane w worki mieli luzem
No cóż, widocznie nie było ich stać na całe opakowanie albo w Rumunii w sklepach jest taki zwyczaj....

Cytat:
Drugi nonszalancko obrywał co gorsze liście z kapusty, żeby była lżejsza...
A dlaczego ma płacić za zgniłe liście?

Cytat:
Inny już szperał przy kolejnej, zamkniętej kasie.
To znaczy co robił?

Cytat:
Zgroza!
Tak, zgroza to dobre słowo, gdy niezbyt rozgarnięci ludzie budują stereotypy w oparciu o kilku przedstawicieli danej narodowości.
Być może od lat widywałeś miłych grzecznych ludzi, którzy kulturalnie się zachowywali w Bonusie. Zawsze myślałeś, że to pewnie Islandczycy, a to może byli Rumuni, Litwini, Polacy, Bułgarzy...

Najchętniej wypowiadamy się na podstawie "głośnych" przykładów. Bo cichych i spokojnych ludzi nie zauważamy.
Niech Ci teraz jakiś złodziej ukradnie portfel - od razu powiesz, że to na pewno Rumun...

Cytat:
Oby tylko rumuńska brać nie zaczęła kraść i zabijać (jak w Rzymie kilka dni temu), bo jeszcze wszystkich obcokrajowców wyrzucą....
Nie wiem z jakiego jesteś polskiego miasta, ale powiem Ci, że to banda złodziei i morderców - dowody zbierz sobie sam swoją ulubioną metodą.

Gdyby ktoś inny był adminem, to poprosiłbym go, by wykasował twoje posty, bo zawierają szkodliwe i głupie treści.
Jeśli w tych treściach jest ziarno mądrości i wiedzy, to zostało zagłuszone przez błędne wnioski.

Pojedź sobie na wycieczkę w rumuńskie Karpaty. Ciekaw jestem ilu spotkasz morderców i złodziei...

-OE, Ty to jesteś.... oby więcej takich jak Ty... spoko
odnośnie reszty: - najlepiej pisać incognito żadnego info o sobie ani skąd ani nic innego , tchórzostwo nic więcej .... kiedyś poznałem 'pacjenta' z forum, pisał nie stworzone rzeczy , a jak innym dogryzał... na zywo to był pryszczaty małolat , sierota jakich mało ... z tego miejsca go 'pozdrawiam' : - masz sczęście że uciekłeś szczylu bo xxxx byłoby kopane.... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lili67

PostWysłany: 29 Mar 2008, 23:26    Temat postu: Re: Najazd Rumunów Odpowiedz z cytatem

szczur4x4 napisał:

-.... kiedyś poznałem 'pacjenta' z forum, pisał nie stworzone rzeczy , a jak innym dogryzał... na zywo to był pryszczaty małolat , sierota jakich mało ... z tego miejsca go 'pozdrawiam' : - masz sczęście że uciekłeś szczylu bo xxxx byłoby kopane.... Very Happy

Masz na myśli FilipaR79? Bo On uciekł do Polski...

Ale z drugiej strony muszę Go bronić, bo wyrażając się o Nim w ten sposób, naruszasz regulamin forum. Myślę jednak, że Admin będzie wyrozumiały.
rzuraf

PostWysłany: 30 Mar 2008, 2:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Rumunki nie powinny mieć dzieci z Polakami i odwrotnie ??? .....
Bo urodzi sie dziecko za leniwe żeby kraść.
Tyle w tym temacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kryspingdynia
PostWysłany: 30 Mar 2008, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich akcji w Bunusie nie robia przecietni Rumunii, tylko jedna specyficzna nacja o ktorej nikt tutaj nie wspomnial. Rumunia jako pantwo jest troche sztucznym tworem, skladajacym sie w duzej mierze z oderwanych mniejszoci ich sasiadow oraz cyganow ktorzy nie chcac sie zasymilowac kulturowo z europejczykami wyrozniaja sie przez to prymitywnocia zachowan i ubustwem, ale jest to ich wybor. Natomiat cala reszta obywteli tego kraju az takich roznic soba nie przedstawia a znajac historie wiemy, ze ich elite stac na godne suwerenne (rycerskie) decyzje chocby podczas wrzenia 39 zdecydowanie odrzucili pretensje Hitlera, zwiane z ewakuacja przez to panstwo polskich zasobow (zloty pociag) instytucji oraz resztek armii ktora mimo rozbrojenia przedostala sie na zachod.
Powrót do góry
FilipR79
PostWysłany: 31 Mar 2008, 10:46    Temat postu: Re: Najazd Rumunów Odpowiedz z cytatem

szczur4x4 napisał:
kiedyś poznałem 'pacjenta' z forum, pisał nie stworzone rzeczy , a jak innym dogryzał... na zywo to był pryszczaty małolat , sierota jakich mało ... z tego miejsca go 'pozdrawiam' : - masz sczęście że uciekłeś szczylu bo xxxx byłoby kopane.... Very Happy

Tylko nie pryszczaty tylko nie pryszczaty Evil or Very Mad lol
A tak na powaznie to
lili67 napisał:

Masz na myśli FilipaR79? Bo On uciekł do Polski...

musze Cie lili rozczarowac to niestety nie ja

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: