reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Gwałtowny wzrost kursu euro (EUR)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 62, 63, 64  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 22 Mar 2008, 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:

na forex-e masz dzwignie 100 krotna wiec inwetujac 10000 $ * 100 przy Twojej stopie zwrotu wyciagasz okragla piekna banieczke $ wiec po co ci duzy kapital inwetycyjny, zostaw to funduszom i jeleniom wplacajacym tam kase, badz jak w zlotych makymach P. Dracker-a 10-20% twoich dzialan decyduje o 80-90% twoich profitow, na manhattanie tez ci sie spodoba.


To co mówisz, to dla mnie brzmi jak bełkot mojego maklera. Możesz mi tłumaczyc 100 razy i tak nie będę wiedziec o co Ci chodzi, więc daruj sobie te popisy. Różnica między nami jest taka, że Ty wiesz wszystko o inwestowaniu, a ja inwestuję. Robie to wg własnego widzimisię i mojej kobiecej intuicji. Dawniej dla zabawy, teraz na poważnie.

I tak, w ciągu roku podwajam swój kapitał.

A na Manhattanie na pewno mi się nie spodoba. Bo tam nie ma nic, co mogloby mi się podobac.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 22 Mar 2008, 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
Robie to wg własnego widzimisię i mojej kobiecej intuicji. I tak, w ciągu roku podwajam swój kapitał.


rozpacz


lili67 napisał:
A na Manhattanie na pewno mi się nie spodoba. Bo tam nie ma nic, co mogloby mi się podobac.


Tak najbardziej podoba Ci sie jak codziennie jezdzisz 2 razy do Keflaviku: i to Ci sie na Islandii najbardziej podoba:

lili67 napisał:
Muszę byc dwa razy dziennie w Keflaviku + pare kilometrów po mieście. Taka praca jeżdżąca.. Ale małym samochodem, nie ciężarówką.

_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 22 Mar 2008, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pytałam o dobrą radę dla naszych rodaków co teraz święta spędzają z daleka od rodziny i targają nimi złe myśli dotyczące przyszłości i terażniejszości. Wielu zastanawia się co robić? Jedna kobiecina dała jakiś przyklad, nie ważne dobry , czy zły ale dała. a reszta jak te wrony!!!! Wstyd panowie!!! A poza dokuczaniem nic poza tym nie macie do powiedzenia w tym temacie? To nie najlepiej świadczy o was. Ja także na przykład swoich oszczędności nie zbieram w skarpetę. Bo jak to moja mama zawsze mowiła :pieniądz musi robić pieniądz. Bo inaczej to być nie może. Albo czasami trzeba dołożyć do interesu , ale on zawze musi się kręcić.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Mar 2008, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co mówisz, to dla mnie brzmi jak bełkot mojego maklera. Możesz mi tłumaczyc 100 razy i tak nie będę wiedziec o co Ci chodzi, więc daruj sobie te popisy. Różnica między nami jest taka, że Ty wiesz wszystko o inwestowaniu, a ja inwestuję. Robie to wg własnego widzimisię i mojej kobiecej intuicji. Dawniej dla zabawy, teraz na poważnie.

I tak, w ciągu roku podwajam swój kapitał.

A na Manhattanie na pewno mi się nie spodoba. Bo tam nie ma nic, co mogloby mi się podobac.[/quote]

Belkotem nazywamy w swerze werbalnej brak logicznego ciagu przyczynowo skutkowego, jezeli sie profesjonalnej informacji nie zrozumie to nie ma sie czym chwalic.
W tym watku juz napialem ze praktykuje inwestowanie, wiec roznicy takowej nie widze natomiast mam wiecej pokory dla rynku, szczegolnie gieldowego ktory daje i odbiera a jak nie znasz short-ow to radze byc otrozny bo majac tylko jedno narzedzie inwetycyjne (kupowanie akcji) informuje ze wzrosty na akcjach sie konczyly juz w sierpniu, to co widzisz od 7 miesiecy to wczeniej "taniec godowy" na szczytach aby wyjsc z rynku powaznym (zaobnym) inwetorom teraz zostaja korekty coraz bardziej nerwowe. Obecnie mnie rynek akcji malo zajmuje, gdyz w tej fazie rynkowej bessy forex jest jedyna alternatywa.
Czy mialas okazje polezec sobie w central park-u na manhattanie ze negujesz jego zalety?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 22 Mar 2008, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
lili67 napisał:
Fundusze inwestycyjne, inwestycje lombardowe, giełda. Nie wiedziałeś, Filipku?


Przy tych sposobach trzeba zamrozic pieniadze na kilka lat a i tak nie ma pewnosci ze bedzie zysk. Zdecydowanie lepszym sposobem jest lokata ale Ty jako przyszly moderator wiesz lepiej.

Teraz najlepszym sposobem chyba jest otworzyc konto oszczednosciowe w euro i obserwowac .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Mar 2008, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Ja pytałam o dobrą radę dla naszych rodaków co teraz święta spędzają z daleka od rodziny i targają nimi złe myśli dotyczące przyszłości i terażniejszości. Wielu zastanawia się co robić? Jedna kobiecina dała jakiś przyklad, nie ważne dobry , czy zły ale dała. a reszta jak te wrony!!!! Wstyd panowie!!! A poza dokuczaniem nic poza tym nie macie do powiedzenia w tym temacie? To nie najlepiej świadczy o was. Ja także na przykład swoich oszczędności nie zbieram w skarpetę. Bo jak to moja mama zawsze mowiła :pieniądz musi robić pieniądz. Bo inaczej to być nie może. Albo czasami trzeba dołożyć do interesu , ale on zawze musi się kręcić.


Chwilunia... jak to nie mamy nic do powiedzenia? Napisalem co bedzie z korona i jak dyweryfikowac swoj portfel trzymajac 80% w obligacjach lub w banku a 20% inwetowac z tym ze na forex-e wytarczy od 1% do 5% calosci, obecnie mamy do czynienia z korekta na zlocie wiec jest szansa na kupienie na dolku korekty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 22 Mar 2008, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozostaje jeszcze inwestycja w złoto
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 22 Mar 2008, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Kryspinie,
mówiąc bełkot miałam na myśli, że ja nic z tego nie rozumiem. Dla Ciebie z pewnością wszystko jest jasne. Nie mówiłam, że znam się na rynkach papierów wartościowych. Inwestuję w różne rzeczy, nie tylko w akcje i polegam w większości na opinii fachowców. Prawdopodobnie mam szczęście, ponieważ nie straciłam do dej pory. Oczywiście w ogólnym rozliczeniu. Jeśli poczułeś się dotknięty moimi postami, to przepraszam, nie było to moim zamiarem.

Central Park jest śliczny, masz rację. Ale mieszkac w tym roju? To nie dla mnie.

Filip,
praca jak każda inna, dojazdy są częścią mojej pracy. Nie mam jeszcze na tyle, aby przejsc na emeryturę. A to, że Islandia mi się podoba, czy jest dla Ciebie jakieś niezrozumiałe? Pieniądze to nie wszystko, ale dla Ciebie to wykracza chyba poza zakres pojmowania.

GraĹźynko,
kupiłam trochę złota chyba 3 lata temu, radzą mi sprzedac, ale trudno się z nim rozstac. Jest takie śliczne.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Mar 2008, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz najlepszym sposobem chyba jest otworzyc konto oszczednosciowe w euro i obserwowac .

Nie bardzo w euro policz % w euro masz 4.5% w koronie 13.5% pozostaje 9% roznicy mielimy juz wzrosty na euro i wystarczy ryzykujesz teraz mniej majac korone na lokacie gdyz nawet jak euro poszloby na 130 koron to masz to oddane w wyzszym oprocentowaniu i podobnie w dluzszym terminie a traciz podwojnie jak euro spadnie na kursie i oprocentowaniu.[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Mar 2008, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lili mowiac o inwestycji w zlocie masz na mysli jakies pierscionki? bo ja myle o tym jak o instrumentach majacych pokrycie w zlocie, jedna znana mi intytucja trzyma zloto w londynskich podziemiach emitujac na to certyfikaty ktorymi sie obraca, chociaz na tak szybko lepiej kupic na forex-e kontrakt pary zloto/$ czyli kupno zlota, sprzedaz $ jeszcze tak szczeze powiedz kiedy ci radzono sprzedaz zlota bo bylo 1040 a jest 910 a po 860 chce kupic czekam cierpliwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 22 Mar 2008, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
Lili mowiac o inwestycji w zlocie masz na mysli jakies pierscionki? bo ja myle o tym jak o instrumentach majacych pokrycie w zlocie, jedna znana mi intytucja trzyma zloto w londynskich podziemiach emitujac na to certyfikaty ktorymi sie obraca, chociaz na tak szybko lepiej kupic na forex-e kontrakt pary zloto/$ czyli kupno zlota, sprzedaz $ jeszcze tak szczeze powiedz kiedy ci radzono sprzedaz zlota bo bylo 1040 a jest 910 a po 860 chce kupic czekam cierpliwie.



Hehehe, pierścionki, bardzo śmieszne...
Kupiłam trochę sztabek, jeszcze po 400. Mówią mi, żeby sprzedac, bo spada. Namawiali mnie na te certyfikaty, ale sztabki są ładniejsze.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KrzynioPL

Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysłany: 22 Mar 2008, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajac do tematu EURO w Landsbanki jest juz po 122 ISK Sad
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thomase

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 129
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Mar 2008, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobaczymy co bedzie po weekendzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 22 Mar 2008, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
Kryspingdynia napisał:
Lili mowiac o inwestycji w zlocie masz na mysli jakies pierscionki? bo ja myle o tym jak o instrumentach majacych pokrycie w zlocie, jedna znana mi intytucja trzyma zloto w londynskich podziemiach emitujac na to certyfikaty ktorymi sie obraca, chociaz na tak szybko lepiej kupic na forex-e kontrakt pary zloto/$ czyli kupno zlota, sprzedaz $ jeszcze tak szczeze powiedz kiedy ci radzono sprzedaz zlota bo bylo 1040 a jest 910 a po 860 chce kupic czekam cierpliwie.



Hehehe, pierścionki, bardzo śmieszne...
Kupiłam trochę sztabek, jeszcze po 400. Mówią mi, żeby sprzedac, bo spada. Namawiali mnie na te certyfikaty, ale sztabki są ładniejsze.

Do lili
....to w takim razie jestes uzalezniona od forum, czy od tego ,co chcesz Nam tu wszystkim udowodnic ?
Powrót do góry
epic_rulezzz

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Poznań
PostWysłany: 23 Mar 2008, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DAJ SPOKÓJ...
przecież ona podwaja co roku swój majątek... język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 23 Mar 2008, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

epic_rulezzz napisał:
DAJ SPOKÓJ...
przecież ona podwaja co roku swój majątek... język


masz rację, [Edycja admina: zwroty wulgarne w odniesieniu do innych użytkowników są ZABRONIONE! Ich użycie może być tylko czasem tolerowane w WYJĄTKOWYCH sytuacjach. Panu Zyzakowi podziękujemy na razie za obecność na Forum.]

ale ja chciałbym wiedziec, czy on/a az tak uzalezniona od forum, czy od tego co tak Nam chce tutaj udowodnic


Wink
Powrót do góry
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 23 Mar 2008, 1:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
.. jebac ją



Drogi Zyzaku,
jako młody, miły, inteligentny i kulturalny człowiek, zapewne mówisz to o każdej kobiecie, włączając w to Twoją dziewczynę. I z pewnością masz z tego dużą frajdę. Fajnie tak plotkowac z kolegami przy piwie?.

Jednak jako przyszły moderator, ostrzegam potencjalnych naśladowców przed łamaniem regulaminu forum.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Highlander
Gość
PostWysłany: 23 Mar 2008, 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten "pan" nie popisał się kulturą. Jemu mówimy stanowcze NIE.
Powrót do góry
epic_rulezzz

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Poznań
PostWysłany: 23 Mar 2008, 2:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie popisał się...
ale ta pani też ma duuuuuuuuuuuuuużą wyobraźnię...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 23 Mar 2008, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
Teraz najlepszym sposobem chyba jest otworzyc konto oszczednosciowe w euro i obserwowac .

Nie bardzo w euro policz % w euro masz 4.5% w koronie 13.5% pozostaje 9% roznicy mielimy juz wzrosty na euro i wystarczy ryzykujesz teraz mniej majac korone na lokacie gdyz nawet jak euro poszloby na 130 koron to masz to oddane w wyzszym oprocentowaniu i podobnie w dluzszym terminie a traciz podwojnie jak euro spadnie na kursie i oprocentowaniu.[/list]

No tak , racja, nie pomyslalam. To jak? Kupic euro w gotowce i tzymac w skarpecie? Ale znowu jak sie kupuje papierki wtedy kurs jest drozszy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 62, 63, 64  Następny
Strona 6 z 64

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron