reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ubezpieczenie samochodu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 21 Kwi 2008, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jak to jest z tym dowodem rejestracyjnym?? jak sie kupi samochod od osoby fizycznej ??? do jakiego biura trzeba isc , przerejestrowac auto na nowego nabywce? z gory dzieki
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
greg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 45
PostWysłany: 16 Paź 2008, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zadoznilem do biura zajmujacego sie wydawaniem dowodow, podalem numer rejestracyjny i wyslali mi na adres.

Moje pytanie: ile dni ma osoba poszkodowana w malej kolizji, czy sluczce na zgloszenie do odpowiedniego urzedu, zajscia?

Dzieki z gory
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Paź 2008, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisał:
no to jak to jest z tym dowodem rejestracyjnym?? jak sie kupi samochod od osoby fizycznej ??? do jakiego biura trzeba isc , przerejestrowac auto na nowego nabywce? z gory dzieki
zapomialem nazwy biura, a znajduje sie ono na ul. Borgartun po drugiej stronie ulicy niz stacja benzynowa obok ronda, jest to duzy blok a biuro znajduje sie na samym dole po lewej stronie, tam mozna przerejestrowac samochod na nowego wlasciciela.
Powrót do góry
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 16 Paź 2008, 18:21    Temat postu: Umferdastofa Odpowiedz z cytatem

Umferðarstofa - BorgartĂşni 30 - 105 ReykjavĂ­k
AfgreiðslutĂ­mi 08:00 - 16:00
www.us.is

załatwimy tam sprawy związane z podaniem o wyrejestrowanie i deklaracją o przeniesieniu własności pojazdu
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Paź 2008, 18:24    Temat postu: Re: Umferdastofa Odpowiedz z cytatem

Hanka79 napisał:
Umferðarstofa - BorgartĂşni 30 - 105 ReykjavĂ­k
AfgreiðslutĂ­mi 08:00 - 16:00
www.us.is

załatwimy tam sprawy związane z podaniem o wyrejestrowanie i deklaracją o przeniesieniu własności pojazdu
dokladnie tak jak napisalas Very Happy
Powrót do góry
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 16 Paź 2008, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ubezpieczenia to ja np. mam ubezpieczenie samochodu dołączone do innych prywatnych ubezpieczeń w VIS. Zawsze się targuj o sumę ubezpieczenia lol opłaca się! Jak kupowałam samochód to sprzedawca w komisie zapytał tylko czy zostawić ubezpieczenie w tej samej firmie co miał poprzedni właściciel, zostałam przy tamtej firmie i po ok. trzech tygodniach dostałam giro do zapłaty ale zadzwoniłam do nich że nie chcę płacić za cały rok z góry więc poprosił o nr karty kredytowej i pobierali co miesiąc ratę ubezpieczenia i dosłali rozliczenie. Po siedmiu miesiącach VIS zaproponował lepsze warunki więc się przeniosłam, ale to już musisz osobiście.
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 16 Paź 2008, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno, w sprawie dowodu rejestracyjnego dzwoń teĹź do Umferðarstofa i oni ci prześlą na adres zameldowania.
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 17 Paź 2008, 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, ale żeby dostac trzeba dowód trzeba auto najpierw przerejestrowaćSmile - to kosztuje chyba 6000 isk.
Jeżeli poprzedni właściciel nie przerejestrował auta n aciebie to dowodu nie dostaniesz:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 17 Paź 2008, 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UncleBechtel napisał:
Ok, ale żeby dostac trzeba dowód trzeba auto najpierw przerejestrowaćSmile - to kosztuje chyba 6000 isk.
Jeżeli poprzedni właściciel nie przerejestrował auta n aciebie to dowodu nie dostaniesz:(


napisałam o tym, trzeba iść i złożyć deklaracje o przeniesieniu własności samochodu czyli prostym językiem trzeba im dostarczyć umowę kupna-sprzedaży podpisaną przez dwóch świadków i to tyle, i na tej podstawie wydadzą dowód rejestracyjny, pzdr
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 17 Paź 2008, 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli poprzedni właściciel nie opłacił podatku drogowego to nie wydadząSad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 17 Paź 2008, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha jak kupuje się auto od pośrednika to formalności załatwia on, przynajmniej ja mam takie doświadczenie, również zasze poza "deklaracją przeniesienia własności" - tej na druku us wypełnialem umowe kupna sprzedaży, też na takim standartowym druku samokopiującym.
Jak jest przy kupnie od osoby prywatnej to nie wiem, ale w tym przypadku pewnie nikt nie zgłosił umowy do us Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mar-ciaa

Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 37
PostWysłany: 25 Lis 2008, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupilam auto i dostalam z ubezpieczalni SJOVA do zaplaty za czly rok czy jest mozliwe rozlozenie tego na raty nie majc karty kredytowej?? dziekuje za inf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
kuusy
Gość
PostWysłany: 25 Lis 2008, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 2 lub 3 raty rozłożą ci bez problemu
Powrót do góry
andre69

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 26
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 25 Lis 2008, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz konto w Glitnirze to idź do banku i powiedz że chciałabyś rozłożyć ubezpieczenia auta w Sjovie na 12 rat, nie ma najmniejszego problemu, oni udzielą Ci takiego jakby kredytu na tą kwotę plus oczywiście odsetki, z tym że zaznacz że chcesz tylko na żeby potrącali za jeden rok ubezpieczenia , ponieważ ja miałem sytuację że zamiast 6800ISK bank pobierał mi 13500 pojechałem to wyjaśnić i okazało sie że oni wymyślili cos takiego że potrącają mi podwójne składki tak jakbym płacił awansem za kolejny rok, troche to dla mnie nie zrozumiałe jaki to miało sens i czemu zrobili to bez mojej zgody poniewaz wczesniej mnie o czymś takim nie uprzedzili niemniej po wyjaśnieniu tej sprawy płace juz normalnie. Mam nadzieje że Ci to coś pomoże
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 25 Lis 2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andre69 napisał:
Jeśli masz konto w Glitnirze to idź do banku i powiedz że chciałabyś rozłożyć ubezpieczenia auta w Sjovie na 12 rat, nie ma najmniejszego problemu, oni udzielą Ci takiego jakby kredytu na tą kwotę


nie jakby kredytu, tylko po prostu kredytu. przy dzisiejszych stopach procentowych to ubezpieczenie wyniesie cie ostatecznie jakies 30% wiecej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
streetfighter

Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 43
Skąd: Rkv, Zamość
PostWysłany: 25 Lis 2008, 21:30    Temat postu: ubezpieczenie Odpowiedz z cytatem

Sjova rozkłada na 4 raty bez problemu ale do każdej raty dochodzi dodatkowa opłata około 2500isk więc wychodzi dychę drożej, ponadto raty musiałem płacić nie co kwartał ale przez 4 kolejne miesiące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 15 Gru 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!ja mam ubezpieczenie w firmie wordor place jakies 70 tys rocznie za golfa i mam to rozlorzone na 12 rat.niemam karty kredytowej ale da rade zalatwic to przez bank bez problemu.a mam pytanie jeszcze jak kupilem to poprzedni wlasciciel powiedzial mi ze on przerejestruje na mnie samochod ale zadnego dowodu rejestracyjnego nie dostalem Confused moze tak byc??
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 15 Gru 2008, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedajacy zanosi dokument do Umferdastofy i tam oni przerejestrowuja samochod na Ciebie. Mniej wiecej w ciagu 2 tygdoni powinienes dostac poczta dowod rejestracyjny. Jesli go nie dostales to podjedz do umferdastorfy i oni tobie wydrukuja.

Co do ubezpieczen - najlepiej korzystac z takich, ktore sa powiazane z bankiem gdzie sie ma konto bo z tego tytulu przysluguje dodatkowa znizka:
Landsbanki - Vordur
Glitnir - Sjova
Kaupthing - VIS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Gru 2008, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do ubezpieczen - najlepiej korzystac z takich, ktore sa powiazane z bankiem gdzie sie ma konto bo z tego tytulu przysluguje dodatkowa znizka:
Landsbanki - Vordur
Glitnir - Sjova
Kaupthing - VIS

Mozesz napisac cos wiecej o tych znizkach?
wkrotce konczy mi sie ubezpieczenie i chcialbym wybrac najtansza oferte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 15 Gru 2008, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miesiac przed koncem ubezpieczenia powinienes dostac oferte z obecnej ubezpieczalni.
Co do Vordura to proponuje sie wybrac do oddzialu Landsbanki na ulicy Holtagardar (przy takim malym centrum handlowym). W poniedzialki i srody jest tam koles od ubezpieczen i dodatkowo masz tam Polke, ktora pomoze w razie problemow jezykowych.

Ja dostalam dodatkowo 5 % znizki na ubezpieczenie. Oprocz tego jest jakas znizka podstawowa za 1 ubezpieczenie itp. Nie chce mi sie szukac papierow od mojego ubezpieczenia.

Ogolnie to mozesz sie zglosic do wszystkich i poprosic o oferte i nie musisz pokazywac jaka masz.

Wybierzesz najlepsza i najtansza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron