reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

znalazlem prace
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
tomsik

Doczy: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skd: Czestochowa
PostWysany: 4 Cze 2004, 1:45    Temat postu: znalazlem prace Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Po dlugich i mozolnych staraniach nareszcie znalazlem sie w Islandii. Jet rzeczywiscie tak pieknie jak sadzilem. Jak widnieje w temacie udalo mi sie znalezc prace i obecnie pomieszkuje we wschodnich fjordach Islandii. Mam zamiar pobyc tu do wrzesnia a co potem to sie zobaczy.
Jesli szukacie pracy to nie poddawajcie sie. Naprawde dla chcacego nic trudnego. Jakby ktos mial jakies pytania sluze pomoca.
Bless bless
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Cze 2004, 9:24    Temat postu: Re: znalazlem prace Odpowiedz z cytatem

Strasznie się cieszę, że Ci się udało. Byłam prawie na bieżąco z Twoimi problemami jeśli mogę tak napisać Wink Ciekawa jestem jak było z tymi papierami, które wydawały Ci się podejrzane. Czy do tego pracodawcy trafiłeś czy do innego? Dokładnie w Egilsstađir jesteś?

Pozdrawiam Cię serdecznie i pisz do nas na bieżąco! Pa!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
tomsik

Doczy: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skd: Czestochowa
PostWysany: 4 Cze 2004, 10:36    Temat postu: tomsik Odpowiedz z cytatem

witam ponownie, dzieki za pamiec
jednak z legalna praca nie wyszlo, pracodawca chcial mnie bardzo zatrudnic ale byl raczej nie zorientowany co powinien zrobic, jakis taki niedoinformowany, ale nie zaluje; wybralem swoja opcje zapasowa, pracuje BLACK ale mozna to tez uznac jako wolantariat - tak przynajmniej mowie pytajacym mnie tu o to ludziom, oczywiscie jakas tam pensje dostaje, jak na warunki polskie duza jak na islandzkie nie za bardzo, jestem dokladnie w Seydisfjordur i musze przyznac ze jest to super miejsce na dlugi 3 miesieczny pobyt, widik za oknem kojacy, duzo miejsc w okolicy na krotkie wycieczki, slowem trudno sie tu nudzic, troche pogoda mnie dobija ale wkrotce powinno sie zrobic prawdziwe islandzkie lato czyli ok...20 stopni, po raz pierwszy w zyciu mialem okazje sprobowac baranine na grillu, surowego lososia itp, no i poja mnie tu litrami mleka dziennie. Podsumowujac to nie czuje zadnego obciazenia praca a traktuje to raczej jak pobyt w sanatorium albo u babci na wsi. Oby tak do konca.
Co bys polecila do zobaczenia we wschodniej Islandii? Mowie tu o krotkich jednodniowych wycieczkach, oczywiscie samochodem.
Pozdrawiam goraco wszystkich na forum...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Cze 2004, 11:03    Temat postu: Re: tomsik Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że tak to traktujesz i że Ciebie też miło traktują.

Wycieczki:
- Można wybrać się nad Hengifoss - trzeci co do wielkości wodospad Islandii - super sprawa, z parkingu trzeba przejść sobie piechotką ok. 2 km. Wybierz tylko pogodny dzień, bo inaczej nie zobaczysz w dole przepięknych kanionów. Niedaleko jest dworek (jak to nazywamy) - muzeum pisarza Gunnara Gunnarssona - dla mnie najładniejsza budowla na Islandii chyba, ciekawa, kolorowa.
- Z pewnością da radę dojechać i wrócić w 1 dzień do Snaefella (ok. 1800 m wysokości). Ładna kolorowa góra. Po drodze może będziesz miał szczęście zobaczyć błąkające się stadko reniferów.
- Można wybrać się po prostu na przejażdżkę wzdłuż Lagarfljót, może trochę powędkować?
- Masz też w okolicy lasy Smile (Hallormsstađur) z najstarszym drzewem Islandii, hehe (posadzone ok. 1930 rku).
- Urocza jest droga prowadząca do Vopnafjörđur, super serpentynki, cudowne widoki z góry, klify no i teraz jest dobry okres na spotkanie tam maskonurów.
- Ja bardzo lubię Langanes, ale chyba 1 dzień to za mało na wycieczkę tam, szczególnie ze juz po samym półwyspie jedzie sie baaaaardzo wolno. Ale już mając 2 dni czasu - warto.
- Najdalszym punktem Islandii wysuniętym na wschód jest przylądek Gerpir. Niestety do niego samego nie dochodzi droga, ale w okolice można podjechać i przejść się, albo... podpłynąć czymś od strony morza. Jeśli udałoby Ci się tam dotrzeć czekamy na zdjęcie - tego przylądka brakuje nam do kolekcji Smile

Jak mi się coś jeszcze przypomni - dopiszę.
Pozdrawiam i trzymaj się! Jak przypłyniemy do Seyđisfjörđur kiedyś, to wyjdziesz nam na spotkanie? Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Cze 2004, 11:06    Temat postu: Re: tomsik Odpowiedz z cytatem

tomsik napisa:
Co bys polecila do zobaczenia we wschodniej Islandii? Mowie tu o krotkich jednodniowych wycieczkach, oczywiscie samochodem.


O ile jeszcze nie byłeś, to proponuję krótką przejażdżkę północnym brzegiem fiordu (droga 951). Na jej końcu znajduje się nie zaznaczony nigdzie, ale bardzo ciekawy wodospad kilku piętrowy.
Gdy jest ładna pogoda, to nawet można się wykąpać, bo na którymś piętrze tworzy się coś w rodzaju jeziorka z krystalicznie czystą wodą. Woda oczywiście lodowato zimna, ale jak człowiek spoci się wędrując po górkach, to takie ożeźwienie jest całkiem przyjemne. Smile
Dotrzeć tam można właściwie pieszo z miasta. Samochodem też można dojechać, ale końcówka drogi jest dość stroma i powrót bez napędu 4x4 może być trudny - zawsze można zostawić samochód przed zjazdem i ostatnie kilkaset metrów przejść pieszo.

Jak jesteś ambitny, to wstając rano i naciskając pedał gazu możesz w ciągu jednego dnia dojechać do Myvatn i po parugodzinnym pobycie wrócić tego samego dnia z powrotem. Tam znajdziesz kratery, pseudokratery, muszki, pola gorących błot, salne miasta, gorące wąwozy i groty wypełnione ciepłą wodą... Po drodze (o ile masz sprawne amortyzatory) możesz dojechać do Dettifoss - największego w Europie wodospadu (jeśli chodzi o ilość wody), jest tam też Selfoss. Do wodospadu można dojechać dwoma drogami - najlepiej drogą 864 (jeżeli nie chcesz rozklekotać samochodu doszczętnie). Smile
Może nie jest to tak bardzo wschodnia Islandia, ale na upartego zwiedzić można w ciągu 1 dnia.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Cze 2004, 11:25    Temat postu: Wschodnie fiordy Odpowiedz z cytatem

Co do wschodniej Islandii, to można się wybrać na podziwianie wschodnich fiordów, są to piekne góry i klify. Między Reydarfjörđur a Djúpivogur i dalej Höfn jest bardzo pięknie. Przy Djúpivogur jest dość wysoka góra, która od strony miasta wygląda jak piramida.
Wracać można przez Egilsstađir robiąc sobie skrót drogą 939 - świetna droga pnąca się w górach.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
tomsik

Doczy: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skd: Czestochowa
PostWysany: 4 Cze 2004, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Adeviq za porady, jak tylko z jakiejs skorzystam podziele sie wrazeniami, moze uda mi sie wyrwac autko na 2 dni wtedy i Akureyri wchodzi w gre.
Jolu powaznie planujecie przyjechac w to lato do Islandii? Ja bede w Seydis do wrzesnia takze nie zapomniej mnie o tym poinformowac. Jesli planujecie zostac tu na noc moze wykombinowalbym wam cos taniego. Bedzie milo sie zobaczyc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Cze 2004, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planujemy, z tym ze konkretów jeszcze nie znam. Najprawdopodobniej byłby to wrzesień.
Na pewno Cie poinformuję i z chęcią się z Tobą spotkamy. Może się nawet gdzieś wspólnie wybierzemy?

Dużo Cię tu na necie, to w ramach pracy, czy taki luz masz? Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hogatka
Go
PostWysany: 1 Sty 2005, 17:39    Temat postu: szukam pracy Odpowiedz z cytatem

chcialabym sie zapytac o leg... prace na wyspie w przemysle spozywczym lub rybnym. mam skaczony wlasnie kierunek przetworstwa spozywczego.
nie znam islandzkiego, ale w j. ang. jestem w stanie sie porozumiec.
z gory dziekuje i pozdrawiam:) :wink:
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Sty 2005, 4:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam dokładne przestudiowanie informacji na temat pracy ze strony głównej iceland.pl
http://www.iceland.pl/praca.html
Znajdziesz tam adresy biur pośrednictwa pracy. Tam wysyłaj zgłoszenia...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hogatka
Go
PostWysany: 3 Sty 2005, 10:20    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

dziekuje serdecznie za wskazowke, napewno skorzystam.
Pozdrawiam serdecznie:)SmileSmileSmileSmile lol
Powrt do gry
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 3 Wrz 2005, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Zaglądasz jeszcze na forum?? Mam do Ciebie tysiąc pytań, ale widze ze pisales ostatnio bardzo dawno.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Wrz 2005, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa identyczne posty "znalazłem prace" i żaden z adminów nie protestuje.
Jaki z tego wniosek?
Nie wszyscy na tym forum są traktowani na tych samych prawach!!!
Pozdrawiam Jole i einara Very Happy
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 3 Wrz 2005, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy forumowego męczennika! Smile

Daj spokój, sił juz brakuje. Przeciez mowimy, apelujemy, a ludzie i tak to samo, wiec juz w pewnym momencie trzeba sobie dac spokoj. Niedlugo kazdy temat byłby zdominowany przez nasze upomnienia, Wasze odpowiedzi, nasze upomnienia, Wasze tłumaczenia i walkę o równość i sprawiedliwość.. Po prostu juz mnie to znudziło.

Wolę Islandię.........
I wracam do nauki gramatyki islandzkiej - super rozrywka, zabawa i przygoda!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Wrz 2005, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Służe pomoca w gramatyce islandzkiej.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Wrz 2005, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj sobie w sieci namiarów na ZBOWID - Związek Bojowników o Wolność i Demokrację :wink: Widzę, że Cię ostro wzięło. Ja jestem pewien, że jest jeszcze mnóstwo postów, które traktują o tym samym. A topic "Nauka, praca, pobyt stały" w tym króluje. Będziemy to porządkować w swoim czasie...

Kolego szanowny... Siedzisz na Islandii. Pewnie tam pracujesz, jakoś Ci się układa i ogólnie możesz mieć chyba powody do zadowolenia. Jak cierpisz jednak na nadmiar czasu, to weź aparat w rękę i idź w miasto - zrób kilka fajnych zdjęć. Albo napisz coś ciekawego o Islandii, co mogłoby pomóc forumowiczom i czytelnikom iceland.pl zaspokoić ich głód informacji prosto z wyspy. A jak Ci się nie chce przemęczać, to udzielaj informacji ludziom na forum - pytają o rzeczy, które powienieś wiedzieć. Ale nie szkoda Ci czasu na tę kretyńską dyskusję? Mnie już ona naprawdę nudzi i nie chce mi się nią zajmować.
Możesz też zawsze wyjść gdzieś na piwo, albo do kina, albo pooglądać sobie widoczki. Masz coś czego Ci tutaj wiele osób może pozazdrościć. A Ty zamiast się cieszyć, to tracisz czas na przekomarzanie się ze mną? Idź do knajpy z jakimiś Islandczykami na piwo, zaproś jakąś fajną Islandkę na kolację, jeżeli jesteś tam z kimś bliskim, to zaproś tę osobę (w takim wypadku nie bierz już tej fajnej Islandki :wink:). Napisałeś na samym początku swojej obecności na forum, że wkurzają Cię Polacy, którzy nic nie robią tylko narzekają... To daj im dobry przykład i nie narzekaj :wink:
Weź Sebastiana, czy kogoś innego na browarek i wyluzuj...
8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Wrz 2005, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęc mam dużo i wszystkim chetnym je wysyłam.
Wszystkim zainteresowanym udzielam informacji w miare mojej wiedzy.
Moja ostatnia uwaga nie była złośliwa ani tym bardziej upierdliwa, to miał być żart. Zobaczyłem na forum obok siebie dwa takie same tematy i pomyślałem że ci gula podniose.
Sebastian jest zawodowym kierowcą i cieżko z nim chodzić na piwo.
A tak po za tym to nie będziesz mi mówił co mam robić w wolnych chwilach :wink: /akurat jestem na chorobowym i mam dużo czasu na wypowiedzi na tutejszym forum/
Pozdrawiam
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Wrz 2005, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, faceci nie gryźcie się :jezyk:

Einar pousuwa wszystko co jest bałaganem na forum, a Wojownik będzie pisał ciekawe posty i odpowiedzi na pytania miłosników Islandii Very Happy
Każdy powinien robić to co umie najlepiej Very Happy
W końcu Admini nie usuwają postów dla własnego widzimisię, tylko dla dobra wszystkich forumowiczów.

Z lenistwa nie sprawdzamy, czy nie ma już gdzieś tematu podobnego do tego, który zamierzamy napisać i potem admini mają niepotrzebną robotę.
Więc szanujmy ich pracę i zasady netykiety i starajmy się nie mnożyć tematów.
A jeśli ktoś chce koniecznie dodać ankietę, to pewnie można na siłę w starym temacie dołączyć nową ankietę (admini mogą wszystko) Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 3 Wrz 2005, 23:39, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Wrz 2005, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja Ci życzę szybkiego powrotu do zdrowia - skoro Sebastian nie chce pić, to może przy pierwszej lepszej okazji my wypijemy sobie po browarku i będzie fajnie
piwo 8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
faxe
Go
PostWysany: 4 Wrz 2005, 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z Viking Warriorem piweczko bardzo chetnie lol
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron