reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Przeciskanie wielb艂膮d贸w przez ucho igielne; wirus HIV i guma

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
kaszub

Do潮czy: 13 Mar 2007
Posty: 58
PostWys砤ny: 6 Cze 2008, 9:27    Temat postu: Przeciskanie wielb艂膮d贸w przez ucho igielne; wirus HIV i guma Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast dementuje Wypowiedz O.E kt贸ra poparta jest jedynie osobistymi upodobaniami i mizern膮 wiedz膮 na ten temat.Je艣li m贸j post to plotka znaczy to 偶e Gazeta ''Wprost''i "przyjaci贸艂ka'' to czsopisma powielaj膮c臋 plotki.Tymczasem artyku艂y s膮 tam opierane na wypowiedziach autrytrt贸w lekarskich-Mo偶e oni si臋 myl膮 ale pr臋dzej to ciebie spotyka
Jest takie przys艂owie..Nawet g艂upiec uchodzi za m膮drego gdy milczy''
A wi臋c jak si臋 nie ma o czym艣 poj臋cie lepiej si臋 nie wypowiada膰-to taka moja rada
I jeszcze pewna statystyka odno艣nie prezerwatyw
Wynosi ona 83 % sktteczno艣ci .Dla por贸wnania inne 艣rodki antykoncepcyje wynosz膮 97-99%
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 6 Cze 2008, 14:37    Temat postu: Re: Odniesienie do poprzedniego komentarza Odpowiedz z cytatem

kaszub napisa:

I jeszcze pewna statystyka odno艣nie prezerwatyw
Wynosi ona 83 % sktteczno艣ci .Dla por贸wnania inne 艣rodki antykoncepcyje wynosz膮 97-99%

Mozna tez sobie podciac nasieniowody i 100% pewnosic masz.
O!

pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 6 Cze 2008, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jest takie przys艂owie..Nawet g艂upiec uchodzi za m膮drego gdy milczy''
A wi臋c jak si臋 nie ma o czym艣 poj臋cie lepiej si臋 nie wypowiada膰-to taka moja rada


Oj to si臋 zez艂o艣ci nasz Administrator.
On lubi uchodzi膰 za znawce w ka偶dym temacie.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lili67

Do潮czy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Sk眃: Hafnarfj枚rdur/Keflavik
PostWys砤ny: 6 Cze 2008, 20:45    Temat postu: Re: Odniesienie do poprzedniego komentarza Odpowiedz z cytatem

kaszub napisa:
.Je艣li m贸j post to plotka znaczy to 偶e Gazeta ''Wprost''i "przyjaci贸艂ka'' to czsopisma powielaj膮c臋 plotki.Tymczasem artyku艂y s膮 tam opierane na wypowiedziach autrytrt贸w lekarskich-


Nie, to s膮 wybitne tytu艂y pisz膮ce tylko rzeteln膮, obiektywn膮 prawd臋, popart膮 autorytetami nie tylko lekarskimi. Jeszcze powiniene艣 dodac do tej listy Gazet臋 Wyborcz膮 i b臋dzie komplet najlepszych gazet polskich. Czytaj膮c je nie tylko poszerzamy nasz膮 wiedz臋 ale r贸wnie偶 uczymy si臋 og艂ady, dobrych manier oraz trudnej sztuki odr贸偶niania prawdy od dziennikarskiej fantazji.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
jabba

Do潮czy: 09 Mar 2006
Posty: 194
Sk眃: NORGE/ISLAND
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 1:07    Temat postu: Re: Odniesienie do poprzedniego komentarza Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
kaszub napisa:

I jeszcze pewna statystyka odno艣nie prezerwatyw
Wynosi ona 83 % sktteczno艣ci .Dla por贸wnania inne 艣rodki antykoncepcyje wynosz膮 97-99%

Mozna tez sobie podciac nasieniowody i 100% pewnosic masz.
O!

pzdr


ktos z was sprobowal i se podccio艂??
tylko bez jaj, powaznie Wink
nawet wydaje mi sie ze znam pewn膮osobbe Wink
_________________
THE CHEFS LIVE
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 1:47    Temat postu: Re: Odniesienie do poprzedniego komentarza Odpowiedz z cytatem

jabba napisa:

ktos z was sprobowal i se podccio艂??
tylko bez jaj, powaznie Wink
nawet wydaje mi sie ze znam pewn膮osobbe Wink

Bez jaj to by by艂o ci臋偶ko Wink


Ja si臋 powa偶nie zastanawiam, jak si臋 zdecyduj臋 to zdam relacj臋.

Pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
kaszub

Do潮czy: 13 Mar 2007
Posty: 58
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaja to s膮 ...呕e mnie nasz ''wielki guru jeszcze nie zbanowa艂 a to dziw.
Bo nie znam 偶adnego kaszeba co m臋czennikiem by sta艂 si臋.
Oj kaszebe kaszebe zemio moja pekna co za dziwy se dzeja za dzywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszubie. Ja jestem specjalist膮 i m贸wi臋 Ci, 偶e sperma nie przedostanie si臋 przez gum臋, cho膰 jest ona rzeczywi艣cie porowata.
Ale te pory s膮 takiej wielko艣ci, 偶e s膮 przepuszczalne z trudem dla gaz贸w (kt贸re sobie powolutku przechodz膮). Woda, kt贸ra jest ju偶 nieco wi臋ksz膮 cz膮steczk膮 i wykazuje do艣c spore wi膮zania mi臋dzycz膮steczkowe, nie chce prze艂azi膰 przez tak膮 gum臋 w rozs膮dnym czasie (pewnie po paru miesi膮cach uby艂oby nieco tej wody).
Natomiast sperma (plemniki) to olbrzymie kom贸rki (bia艂ka), a do tego sama sperma jest do licha lepka, co utrudnia przej艣cie nawet przez tkanin臋.
Wirusy to r贸wnie偶 du偶e organizmy (cho膰 mniejsze od kom贸rek) - k艂臋bki nici DNA i bia艂ka...

Dla por贸wnania: cz膮steczka wody ma wielko艣膰 ok. 0,2 nm, a najmniejsze znane wirusy 20 nm (100 razy wi臋ksza 艣rednica).
Wirus HIV ma ok. 120 nm 艣rednicy wi臋c jest ok. 600 razy wi臋kszy od wody (jego pole przekroju jest wi臋ksze ok. 300 tys. razy od wody).

Jedyn膮 mo偶liwo艣ci膮 na przepuszczenie czegokolwiek s膮 defekty produkcyjne gumy, a wi臋c pory (dziury) wielko艣ci zauwa偶alnej go艂ym okiem. Ale takie dziury pod wp艂ywem np. nadmuchiwania spowoduj膮 rozerwania si臋 prezerwatywy.

Nie czytam Przyjaci贸艂ki i innych pseudoszmat艂awc贸w i nie wiem o czy dok艂adnie traktowa艂 ten偶e artyku艂.
By膰 mo偶e chodzi艂o o jakie艣 s艂abe chi艅skie prezerwatywy, kt贸re maj膮 mikrop臋kni臋cia...

Ja mog臋 poradzi膰 jedno: nalej do prezerwatywy sporo wody. Zawi膮偶 uj艣cie. Zwa偶 dok艂adnie. Zawie艣 by ci艣nienie wody przepycha艂o wod臋 na zewn膮trz. Po 24h zwa偶 ponownie. Uzyskasz cenn膮 wiedz臋 na temat 艂atwo艣ci z jak膮 woda pod sporym ci艣nieniem wydostaje si臋 prezerwatywy.

Je艣li woda praktycznie nie przedostaje si臋 przez gum臋 prezerwatywy, to znaczy, 偶e plemniki o wielko艣ci miliony razy wi臋kszej, tym bardziej nie przejd膮.

Oczywi艣cie 艂atwo jest pokaza膰, ze takie pory w tworzywach sztucznych wyst臋puj膮: wystarczy prezerwatywe nadmuchac np. helem gazowym.
Hel bardzo szybko umknie na zewn膮trz. Cho膰 nie umiem powiedzie膰 jak szybko.
Guma jest jak sitko. Ale trudno by przez sitko do fus贸w od herbaty pr贸bowa膰 przepuszcza膰 samochody ci臋偶arowe.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
kaszub

Do潮czy: 13 Mar 2007
Posty: 58
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nazywa si臋 pubilcznie szmatlawcem tego co inni szanuj膮.Bo to co dla ciebie jest oczywiste dla innych mo偶e by膰 wprost przeciwnie.
-Dyskutuj a nie obra偶aj bo to ty raczej tu winiene艣 uczy膰 innych kultury a nie ja ciebie.
'' Wprost'' bywa niekiedy kompromisowy ale co do'' przyjaci贸艂ki'' nic nie mam przeciw.
A co do tematu...Przypominam 偶e zarazek hiv jest jednym z najmniejszym z dot膮d odkrytych.Je艣li statystyka podaje 偶e 10 % zara偶onych u偶ywa艂o prezerwatywy ,mo偶e nasuwa膰 fakt 偶e ni臋 zrobili tego w艂a艣ciwie,mo偶e by膰 inna przyczyna ale fakt jest faktem.
A co do okna serologicznego o kt贸rym pisa艂em...Je艣li chcesz obali膰 ten argument to my艣le 偶e jeste艣 na pozycji gorszej ni偶 Hitler pod Sxxxxn ale ch臋tnie mimo to przeczytam co masz do napisania.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 19:25    Temat postu: Re: Odniesienie do poprzedniego komentarza Odpowiedz z cytatem

kaszub napisa:

I jeszcze pewna statystyka odno艣nie prezerwatyw
Wynosi ona 83 % sktteczno艣ci .Dla por贸wnania inne 艣rodki antykoncepcyje wynosz膮 97-99%


Statystyka nei ma nic do rzeczy. Nie przyszlo Ci do glowy, ze te brakujace procenty skladaja sie z kilku czynnikow:
1. wad produkcyjnych prezerwatywy - pisze tu o jakichs mikrodziurkach ktore nie sa widoczne golym okiem - choc powiem szczerze, z enie slyszalam o takim wypadku (to czy prezerwatywa byla wadliwa mozna latwo sprawdzic po odbytym stosunku, wystarczy ja zawiazac na koncu i sprawdzic czy na skutek sciskania gdzies pojawi sie wyciek)
2. pekajacych gumek- najczesciej na skutek zlego dobrania rozmiaru badz zbyt ostrej i dlugiej akcji, badz nieumiejetnego nalozenia gumki na czlonka (i wtedy para albo decyduje sie na tabletke po, albo czekaja na lut szczescia).
3. braku zachowania higieny przy uzyciu prezerwatywy, np przeniesienie nasienia na dloniach (kto powiedzial ze stosunek musi byc tylko jeden).

Z trzech powyzszych czynnikow najczestszym powodem zajscia w ciaze jest punkt drugi, po nim trzeci a na szarym koncu - o ile wogole - niewielki odsetek dotyczacy punktu pierwszego.
Trudno wiec powiedziec ze prezerwatywy jako prezerwatywy maja niewystarczajaca skutecznosc, skoro to nie budowa czy wlasciwosci gumy, a jej nieumiejetne uzytkowanie daje nam nie zawsze pozadane efekty.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kaszub

Do潮czy: 13 Mar 2007
Posty: 58
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wi臋c utwierdzi艂e艣 mnie 偶e statystyka ma do rzeczy wiele.Wskazale艣 na rozmaite przyczyny.I zgadzam sie z nimi.
A kto chce niech zak艂ada podwojn膮 jak lubi hehe,to ka偶dego sprawa osobista.To bedzie siateczka na siateczk臋 jak to kto艣 w po艣cie nadmieni艂..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszubie, moja wypowiedz odnosi sie do tego co napisales ponizej:
kaszub napisa:

Oto偶 moi drodzy prezerwatywa wcale nie chroni przed aids we偶cie pod mikroskop gum臋 i zobaczcie..Strukrura lateksu to sito przez kt贸re zarazek aids (jeden z najmniejszych zarazk贸w)bez problemu przemieszcza si臋 przez ''gum臋.

Zgadzam sie ze z tym, ze jako metoda zabezpieczenia nie jest metoda w 100% skuteczna i tu faktycznie klania sie statystyka.
Jednak wypowiedz ze nei jest skuteczna poniewaz komorka wirusa HIV ma mozliwosc przenikniecia przez gume bo guma jest porowata jest jakims nieporozumieniem - mialam mozliwosc ogldania pod mikroskopem zarowno wirusa HIV jak i gumy. Wypowiedz OE jest w pelni prawidlowa.
Tak wiec reasumujac:
Jesli WE WLASCIWY SPOSOB zastosujesz prezerwatywe, jest ona skutecznym srodkiem ochrony przed AIDS. Natomiast jesli zastosujesz ja nieprawidlowo i dojdzie przykladowo do pekniecia no to wiadomo ze dochodzi do zmiesznai plynow ustrojowych i efekty ktorych mozna sie spodziewac sa raczej latwe do przewidzenia.
Przyczyna zarazenia sie wirusem HIV nie jest wiec struktura lateksu, lecz nieprawidlowe uzycie tegoz wyzej wzmiankowanego prowadzace do jego jednoznacznego uszkodzenia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 7 Cze 2008, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delirium to dobre miejsce dla takich zwariowanych teorii o tym, 偶e prezerwatywy przepuszczaj膮 wirusy.
A wirus HIV nie jest namjmniejszym wirusem (jak pisa艂em, najmniejsze maj膮 ok. 20 nm 艣rednicy, a tymczasem HIV jest 艣redniej wielko艣ci obiektem o wielko艣ci 120 nm).
Radz臋 poczyta膰 np. Wikipedi臋 - to 100 razy lepsze 藕r贸d艂o ni偶 Przyjaci贸艂ka czy Wprost.


A je艣li twierdzisz, 偶e siatka z moskitiery mo偶e przepu艣ci膰 doros艂ego wieloryba, to Delirium pasuje jak ula艂 Smile


Co do mo偶liwo艣ci zara偶enia si臋 HIV przy u偶yciu prezerwatywy to mo偶liwo艣膰 jest jedna:
WADA prezerwatywy, jej p臋kni臋cie, rozdarcie lub wydostanie si臋 spermy bokiem (przy jej du偶ym nadmiarze). Nie wspomn臋 ju偶 o skaleczeniach i innych mo偶liwo艣ciach, kt贸re u艂atwiaj膮 wirusowi przedsotanie si臋 do innego cz艂owieka.

Ju偶 bardziej podoba mi si臋 teoria o tym, 偶e wirus HIV teleportuje si臋 do krwioobiegu os贸b o grzesznych my艣lach....
Pisali o tym dwaj znani profesorowie astrologii na 艂amach "Nieprzyjaci贸艂ki".
Dlatego zdaniem tych profesor贸w prezerwatywa w og贸le nie chroni.
Jedyn膮 broni膮 jest modlitwa i pobo偶ne 偶ycie...
A偶 93% zara偶onych mia艂o grzeszne my艣li w trakcie, gdy zosta艂o zara偶onych!!!! To chyba m贸wi wiele... Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
kaszub

Do潮czy: 13 Mar 2007
Posty: 58
PostWys砤ny: 11 Cze 2008, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozs膮dne argumenty przyjmuje do siebie tak samo jak mi kto艣 na mapie udowodni 偶e id臋 w zlym kierunku.
Mo偶liwe faktycznie 偶e te domniemane 10%zara偶onych to ich wina 偶e 偶le ''obeszli si臋 z gum膮"
C贸偶...gazety pisz膮 ludzie kt贸rzy nie zawsze maj膮 racj臋.
Nie mniej wydaje mi si臋 偶e zdeczko po hamsku odnosisz si臋 do innych.
Bo je艣li nawet kto艣 nie ma racji to si臋 nie szydzi z niego.Dlatego te偶 nie zni偶臋 si臋 do dalszej dyskusjii na ten temat by nie wywo艂ywa膰 dalszych negatywnych reakcji.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 11 Cze 2008, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszub napisa:

Nie mniej wydaje mi si臋 偶e zdeczko po hamsku odnosisz si臋 do innych.
Bo je艣li nawet kto艣 nie ma racji to si臋 nie szydzi z niego.Dlatego te偶 nie zni偶臋 si臋 do dalszej dyskusjii na ten temat by nie wywo艂ywa膰 dalszych negatywnych reakcji.


Eeee To do mnie by艂o??

Confused
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 21 Cze 2008, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisa:
kaszub napisa:

Nie mniej wydaje mi si臋 偶e zdeczko po hamsku odnosisz si臋 do innych.
Bo je艣li nawet kto艣 nie ma racji to si臋 nie szydzi z niego.Dlatego te偶 nie zni偶臋 si臋 do dalszej dyskusjii na ten temat by nie wywo艂ywa膰 dalszych negatywnych reakcji.


Eeee To do mnie by艂o??
To chyba by艂o do mnie.
Mo偶e kaszub ma racj臋, i偶 nieco ostro obszed艂em si臋 z jego newsem. W ko艅cu nie On jest winny, 偶e zosta艂 oszukany.
Nie mia艂o by膰 po chamsku, a jedynie nieco sarkastycznie i z humorem.
Poza tym, czasem pewne b艂臋dy tak mocno k艂uj膮 w oczy, 偶e cz艂owiek walczy z nimi jak z diab艂em Smile

A swoj膮 drog膮, to je艣li istniej b贸g, to nie ma pewno艣ci, czy chor贸b nie zsy艂a inn膮 drog膮, a w takim przypadku nie pomo偶e prezerwatywa. M贸wi臋 serio.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
lili67

Do潮czy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Sk眃: Hafnarfj枚rdur/Keflavik
PostWys砤ny: 21 Cze 2008, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:

To chyba by艂o do mnie.
Mo偶e kaszub ma racj臋, i偶 nieco ostro obszed艂em si臋 z jego newsem. W ko艅cu nie On jest winny, 偶e zosta艂 oszukany.
Nie mia艂o by膰 po chamsku, a jedynie nieco sarkastycznie i z humorem.
Poza tym, czasem pewne b艂臋dy tak mocno k艂uj膮 w oczy, 偶e cz艂owiek walczy z nimi jak z diab艂em Smile



Bez przesady, jeszcze nigdy nie zauwa偶y艂am, aby OE zachowywa艂 sie po chamsku. Kolega kaszub chyba jest lekko przewra偶liwiony na punkcie swojej i Przyjaci贸艂ki nieomylno艣ci. A je艣li kto艣 opowiada bzdury, to trudno nazwa膰 je inaczej jak bzdury. Nazwanie gazety szmat艂awcem wyra偶a opini臋 w艂asn膮, a nie jest pr贸b膮 zdyskontowania onej w oczach wiernych czytelnik贸w. Ale czasem, niekt贸rym, trudno to zrozumie膰. C贸偶, c'est la vie. Nie ka偶dy mo偶e by膰 Kopernikiem. Tylko kobieta.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron