reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

komputer
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21 Sty 2005, 15:08    Temat postu: komputer Odpowiedz z cytatem

Wiem, że tu i ówdzie się przewija temat komputera. Ale może ktoś z Was odpowie konkretnie czy kupić laptopa tu czy w Islandii - jeszcze nie bardzo się orientuję co i jak się opłaca, poza ogólną wiedzą, że Islandia to drogi kraj . Czy ewentualnie laptopa można wysłać na Isandię jako sprzęt do użytku osobistego i nie płacić cła. pozdrawiam Ewa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 21 Sty 2005, 15:14    Temat postu: Re: komputer Odpowiedz z cytatem

ewamare napisał:
Czy ewentualnie laptopa można wysłać na Isandię jako sprzęt do użytku osobistego i nie płacić cła.


To na pewno. Nie wyobrazam sobie, zeby trzeba bylo placic clo za telefon komorkowy, zegarek, czy walkmana:)


Wracajac do laptopow. Ceny nowych w naszym kraju wolaja o pomste do nieba. Sa horendalnie wysokie! Najlepiej trafic na zrodlo (legalne oczywiscie), ktore sprowadza sprzet z USA. Zreszta juz nawet na allegro przebitka wzgledem ceny salonowej siega nieraz kilka tysiecy. Warto poszukac okazji, bo mozesz slono przeplacic.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 22 Sty 2005, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy hmmmm... na Allegro bałabym się kupować cokolwiek - za dużo słyszy się o oszustwach. Jeszcze posprawdzam jak z cłem. Tylu ludzi to siedzi na kompach w Islandii i w Polsce i nikt inny jeszcze nie ma doświadczeń w tej kwestii ? Sad dzięki za sugestie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Sebastian
Gość
PostWysłany: 23 Sty 2005, 1:59    Temat postu: Re: komputer Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
To na pewno. Nie wyobrazam sobie, zeby trzeba bylo placic clo za telefon komorkowy, zegarek, czy walkmana:)


Obyście się nie zdziwili. Na tej wyspie wszystko jest możliwe. Znam przypadki, że islandzkie służby celne każą sobie płacić za tuner pewnej polskiej platformy cyfrowej i to nie mało. Telefon komórkowy, czemu nie, chcesz to musisz zapłacić cło i nie ważne, że to prezent lub twoje mienie z kraju. Chyba, że nosi oznaki używania, to co innego. Paczki są prześwietlane i mało co się tutaj daruje. Do tego, jeśli coś jest w oryginalnym pudełku to już jest wystarczający powód do naliczenia cła. Żeby było smieszniej, czasem bywa tak, że ceny tych produktów nie grają roli, bo Urząd ma swój własny, czytajcie kosmiczny cennik.
Powrót do góry
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 23 Sty 2005, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam tutaj na forum to i owo i stąd moje obawy, czy to nie aby takie proste z tą deklaracją, że to rzeczy osobiste tym bardziej, że ja to ewentualnie musiałabym wysyłać z Polski a więc nie wiem jak to zostanie potraktowane przez urząd celny Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 23 Sty 2005, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze Qortes te pingwiny są niesamowite Very Happy - zawsze tylko widziałam, jak pingwinek sobie szedł ale , że tak się to kończy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 23 Sty 2005, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze wyslac jest gorzej ,chyba jednak zabrac ze soba i w razie czego probowac wytlumaczyc ze jest to narzedzie pracy lub nauki.Gdzies na Forum Dcr pisal o clach ,,,moze poszukaj ,Mi udalo sie przemknac niezauwazona z dekoderem ,ale znajoma zaplacila 13 tys kr....paczki sprawdzaja dokladnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 23 Sty 2005, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych przykładowe ceny komputerów w "tanich" sklepach

-Sieć sklepów BT : http://www.bt.is/BT/Tolvubunadur/Default.aspx
-Sklep EXPERT : http://www.expert.is/?p=8
-Sklep ELKO : http://www.elko.is/subcategory.php?idcat=25&idsubcategory=47
-Sklepy TAEKNIVAL : http://www.taeknival.is/TV/is-IS/Vorur/Tolvur/Fartolvur/
-Sklepy TOLVULISSTINN : http://www.tolvulistinn.is/

Oraz wiele innych mniejszych sklepĂłw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 27 Sty 2005, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem. Jest drożej niż w Polsce ale nie tak bardzo jak mogłem się spodziewać. Nikt nie twierdzi, że Islandia to tani kraj, wręcz przeciwnie. Ale jak już ktoś mieszka to jest chyba w stanie sobie nabyć komputer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 27 Sty 2005, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez komputera jest naprawdę ciężko. Wszystkie płatności przez komputer ,zakupy biletów lotniczych i na promy przez komputer, rejestracja nowo zakupionego auta przez komputer. Zresztą w większości wypełnianych dokumentów z danymi personalnymi jest rubryka E-mail.

No chyba ,że ktoś dla sportu lubi biegać po bankach i urzędach.

p.s. bilety autobusowe też można kupić przez internet:
https://www.bus.is/Gjaldskra/KaupaMida
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 27 Sty 2005, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że wszystko mozna załatwić przez komputer świadczy chyba dobrze o Islandii... 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 27 Sty 2005, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upraszcza ,Ĺźycie. lol lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 27 Sty 2005, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wszystko załatwiam przez komputer. Opracowałem nawet autopilota i od następnego miesiąca będę go testował. Po co wychodzić z domu jak można autobus prowadzić przez komputer. lol lol
Powrót do góry
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 30 Sty 2005, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serdeczne dzięki za Wasze uwagi i strony www pozdrawiam Ewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 30 Sty 2005, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
Ale jak już ktoś mieszka to jest chyba w stanie sobie nabyć komputer.


Einer dzięki za uwagi ale ta powyżej była zbyteczna.
Pozdrawiam Ewa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 30 Sty 2005, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewamare napisał:
einar napisał:
Ale jak już ktoś mieszka to jest chyba w stanie sobie nabyć komputer.


Einer dzięki za uwagi ale ta powyżej była zbyteczna.
Pozdrawiam Ewa Smile


Droga Ewamare wyjatkowo muszę bronić Einara. Bo wiem ,że to nie była złośliwa uwaga ale stwierdzenie faktu. Bo jeżeli ktoś chce ,to nie ma problemu z nabyciem dobrego i nowego komputera po paru miesiącach pracy(czasami jest to mniej niż 1 miesiąc pracy). Lub za niewielkie pieniądze za komputer z drugiej ręki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 30 Sty 2005, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Ludziki miłe - Einar i Dcr - ale ja proszę tylko o informacje bądź uwagi dot. pytania a nie kogo i na ile stać . Różni ludzie wyjeżdżają i mają różne finansowe zobowiązania, a wyjazd na Islandię nie kosztuje grosze i nie Wasza sprawa wchodzenie w to uwagami bardziej lub mniej złośliwymi. Chcecie to odpowiecie - nie to nie - trudno. Ja zawsze będę wdzięczna za konkretne uwagi czy odpowiedzi. Zadaje pytania i proszę o informacje w tematach, które mnie interesują . Albo one znajdują zainteresowanie i jest odzew albo nie. Albo chcecie się podzielić swoimi informacjami albo nie. Różni ludzie wyjeżdżają na Islandię i mają różne doświadczenia życiowe i są bardziej lub mniej obrotni czy zapobiegliwi. I zdaję sobie sprawę, że niektóre moje problemy dla Was są śmieszne ale dla kogoś innego nie muszą i są naprawdę problemami, które muszą pokonywać sami.
Pozdrawiam Ewa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 30 Sty 2005, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie to miałem na myśli...
Chodziło mi o to, Ĺźe moĹźe zamiast bawić się w kupowanie sprzętu w Polsce, wysyłanie go ileś tysięcy kilometrĂłw, bawienie się z celnikami w kwestie opłat - moĹźe prościej pjest kupić go na miejscu. Widziałem dzisiaj reklamę we Fréttablaðið kompuetrĂłw i ceny naprawdę nie odbiegały drastycznie od polskich. Na tyle cena była atrakcyjna, Ĺźe zwrĂłciłem na to uwagę i przypomniałem sobie o tym temacie na forum.
Nikogo nie chciałem obrazić pisząc, że na Islandii da się kupić komputer czy cokolwiek innego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 30 Sty 2005, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałem zamiaru nikogo oceniać ani obrażać. Stwierdziłem tylko ,że dużo łatwiej zakupić na Islandii bo przy prawie porównywalnych cenach zarobki są tu jednak znacznie wyższe. Popieram Einara ,że nie całkiem celowe jest przwożenie komputera z Polski. Wiem ,że rodacy przywożą jakieś dziwne składaki z którymi są potem problemy z uruchomieniem.
Zresztą każdy ma indywidualne preferencje i decyzja należy do niego.
Ja jedynie w miarę moich skromnych możliwości postaram się odpowiedzieć na pytania o lokalny rynek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 30 Sty 2005, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy jeszcze raz dziękuję za Wasze sugestie - pytając prawie wprost czy warto kupić komputer na Islandii czy w Polsce (właściwie to chodzi o laptopa, ale nie wiem czy ma to znaczenie ) miałam nadzieję, że odpowiem sobie na to pytanie biorąc pod uwagę Wasze sugestie.
I myślę, że zainteresowany również , gdyż będzie miał możliwość przejrzenia Waszych opinii. Jeszcze raz dziękuję i przyjmuję Wasze wyjaśnienia co do niefortunnego sformułowania myśli. pozdr Ewa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron