reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

tez to macie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
gatecrash

Doczy: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysany: 6 Cze 2008, 21:40    Temat postu: tez to macie Odpowiedz z cytatem

...dokladnie 4 miesiace temu bylo tak...

...coś co mnie urzekło...

niebieski sedan wtacza się na postój. Typowa taryfa...wbiegam, wrzucam walizkę do bagażnika, wsiadam w pośpiechu i trzaskam drzwiczkami...mówię do gościa"błągam pana, mam pół godziny do odlotu...!!". Szofer przekręca kluczyk w stacyjce. Do moich uszu dobiega dziwny pomruk. Kierowca wrzuca jedynkę i wciska pedał gazu w podłogę. W tym samym momencie żołądek owija się wokół kręgosłupa. Naciągająca się skóra na twarzy, natrafiając na uszy, fałduje się. Oczy zapadają się głęboko w mózg. Przy pierwszym ostrym hamowaniu, skóra twarzy zawija się o zagłówek przedniego fotela, oczy, wracając na swoje miejsce, mijają przystanek ''oczodół'' i mkną w kierunku przedniej szyby. Żołądek walczy, aby nie oddać treści. Ostry zakręt w lewo. Przybieram pozycję glonojada przyssanego do ściany akwarium Mirka Wróbla(choć on nie ma jeszcze glonojada). Tylko dłonie rozpłaszczone po obu stronach pyska świadczą, że należę do rodziny mackowatych. Następny zakręt, tym razem w prawo, układa mnie w pozycję "do przewinięcia". Żołądek uderza brutalnie o podniebienie. Taksówka wpada w rondo. Zostaję posadzony twarzą w drzwi. Ślepemu trafowi zawdzięczam, że łokciem opieram się o przełącznik otwierania szyby i dzięki sile odśrodkowej opróżniam żołądek z treści. Dwunastnica z impetem uderza w latarnię. Długa prosta prowokuje kierowcę do raptownego przyśpieszenia. Przywieram do oparcia, słodziutko składając głowę na tylnej półce. Zakręt w prawo i hamowanie rzucają mnie gdzieś w przod. Otwieram przekrwione oczy i spod fotela widzę...buty kierowcy. Podrywam się i próbuje przejąć kontrolę nad swoim ciałem. Rozglądam się za "cykor rączką", jednak powala mnie następny zakręt i przechodzę do kobiecej pozycji"po bożemu" z tą różnicą, że jestem bezwstydnie rozkraczony. Następny zakręt pozwala mi usiąść, a raczej mnie do tego zmusza. W przypływie świadomości chwytam pas i próbuje przypiąć się do fotela. Gdy trafiam w zapięcie, taksóka właśnie hamuje na parkingu lotniska...patrzę na zegrek dwie minuty...miałem wszystkiego dość...zanim tu doleciałem...

i choć było różnie to przez ten cały czas było cudownie...zimno, surowo, wietrznie, w wiecznym oczekiwaniu na ciepły promień słońca, z chwilami gdy mówiąc kiedy się ten dzień skończy, następuje pogwałcenie niepisanych reguł Islandzkiej społeczności - czyli tzw. faux pas...przyzwyczajony z kraju, ze gdy ktoś biegnie to trzeba go gonić bądź uciekać...poznał słowo Jogging, Pepsi i Cola są tańsze od wody mineralnej...i przede wszystkim zrozumiał powiedzenie...'' gdy korona[...]spadnie'' - to rzeczywiście jest źle....

zaczynam tęsknic... no bo kurcze tam u nas to jakoś inaczej jest...nie chłopaki i dziewczyny...tak swojsko, tak inaczej, tak lepiej i fajniej...i inaczej śmierdzi...i jak widzisz rodaka na ulicy to nie...(każdy ma swoja wersje - przyp. red)...no i autobusem na gapę pojedziesz i od gliniarza za nic pala dostaniesz, i sąsiadce z dołu kwiatki po pijaku pognieciesz - to cie od urwisów zwyzywa a nie jakoś tak w obcym języku...no i nikt u nas nie rozpuszcza plotki, ze Godon daje...tylko co on daje...

tez to macie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Highlander
Go
PostWysany: 7 Cze 2008, 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak nie mam.
BTW, fajny tekst. lol
Powrt do gry
Zla_kobieta
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 05 Cze 2007
Posty: 96
Skd: Kaszëbë/Gdańsk/od 28.06.07 Reykjavik
PostWysany: 13 Lip 2008, 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woda mineralna w kranie, taksóweczki błyszczące i wykładane skórą, zbyt pulchne faworki bez cukru pudru...
To podejrzane.
To nie to samo co "mały żywiec niegaz 1,5 zł", stare mercedesy i drożdżówki w spożywczym.

Ja chyba też coś takiego mam...
_________________
Have you ever been mellow?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Lip 2008, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nic nie rozumie, nie rozumie!
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
julci3k
Go
PostWysany: 3 Sie 2008, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za każdym razem jak to czytam i pije piwo akurat teraz to odlatuje hehe ten tekst to chyba z kosmosu hahahaha nie wiem ale jesteś bardzo twórzcy/a powinieneś/aś tworzyć jakieś książki i takie sprawy bo to jest konkretne hehee w sumie Islandia to Mars więc nic dziwnego Smile pozdrawiam wszystkim czytających ten post i nie hahaha pozdro
Powrt do gry
gatecrash

Doczy: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysany: 4 Sie 2008, 0:29    Temat postu: twórczy Odpowiedz z cytatem

twórczy, istota rodzaju męskiego, choć potrafie się czasem zachować jak "cipka", ale każdy tak ma
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 4 Sie 2008, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe spoko twórz książki niezłe masz jazdy haha jak się najaram to też potrafię tak tworzyć jest pięknie, a Ci to tak samo przychodzi bo nie wierze
Embarassed Embarassed

a co do tej męskiej istoty to jawna dyskryminacja Twisted Evil Mad Mad


masz racje co do tej cipki tylko nie każdy potrafi się przyznać hehee brawo lol lol lol lol
Powrt do gry
gatecrash

Doczy: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysany: 4 Sie 2008, 0:39    Temat postu: ja Odpowiedz z cytatem

już tak mam, a książek pisać nie potrafie, bo to mi spontanicznie przychodzi, musiałby mnie ktoś nagrywać, i potem spisać, ale wtedy nie wyraziłbym zgody na publikacje, bo zapewne czułbym już inaczej, zmienny jest ten świat i tak samo ja szybko zmieniam włąsne podejście do sprawy...tak już mają skorpiony
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 4 Sie 2008, 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisa:
jak się najaram to też potrafię tak tworzyć jest pięknie, a Ci to tak samo przychodzi bo nie wierze
Embarassed Embarassed


najaram? czyli co?
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
gatecrash

Doczy: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysany: 4 Sie 2008, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jestem przeciwnikiem wszelkiego typu używek..nie mowiąc o alkoholu i papierosach, a po używkach nie przemawiasz sam, tylko chemia....a to już inna historia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 4 Sie 2008, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe mimo wszystko spróbuj napisać jeszcze jakąś ciekawą hostorie będzie wesoło czytać tylko napis wcześniej żebym zdążyła iść do winbudu po coś dobrego hehheee
Powrt do gry
gatecrash

Doczy: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysany: 4 Sie 2008, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie lepiej jak w starożytności słuchać osobiście historii, i wina wypić przy tym, i do rytmu opowieści na harmoszy zagrać, jak to Jankiel czynił, (choć on cymbalistą był -przyp. red) ale o atmosfere mi w tym kontekscie chodziło, no i harmosza jakoś fajniej brzmi, tak po cygańsku, i tu znowu Maryla Rodowicz mi do głowy przyszła...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 4 Sie 2008, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby pić wino to musi być odpowiednie towrzystwo i klimat wtedy okej hehe teraz to bym sobie chlapneła troszeczke na dobranoc bo już chyba nic innego mi nie pozostało... ehhh Confused Confused
Powrt do gry
Magdam

Doczy: 21 Maj 2007
Posty: 103
Skd: Reyjanesbaer
PostWysany: 4 Sie 2008, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytalam przy dzwiekach z trojki rodzimej i z piwkiem grzanym w lapie...
no i ... no kurcze...jakos przepolowiona sie czuje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 4 Sie 2008, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheh a nie mówiłąm?! to działa na człowieka jak... rakieta heehe to dziwne nie sądzisz Question Rolling Eyes Cool lol lol
Powrt do gry
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 21 Sie 2008, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gatecrash Gratuluje dobrego tektu , masz wyobraznie i dar do pisania takich zakreconych zeczy Smile
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
!Piwo&
Go
PostWysany: 21 Sie 2008, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gatecrash napisa:
no i jestem przeciwnikiem wszelkiego typu używek..[b]nie mowiąc o alkoholu[/b] i papierosach, a po używkach nie przemawiasz sam, tylko chemia....a to już inna historia



Shocked
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron