reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Wrz 2008, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn chcia艂am napisa膰 偶e raczej nie bedziesz miala wyboru kt贸ra po艂贸偶na Was b臋dzie odwiedza膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Nina

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 35
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 22 Wrz 2008, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beciaisl napisa:
Czesc mam pytanie do mlodych Mam!!!
czy Wam w szpitalu przyznali pielegniarke co przychodzi do domu po porodzie czy same zalatwiliscie i czy macie polska czy islandke??


je偶eli chodzi o po艂o偶n膮 to przydziel膮 Ci j膮 w szpitalu , tak膮, kt贸ra jest akurat w Twoim rejonie , mog膮 te偶 zapyta膰 czy znasz jak膮艣 po艂ozn膮 z kt贸ra chcialabys sie spotykac ( te偶 tak cz臋sto robi膮, je偶eli akurat ta po艂o偶na nie bedzie miala nic przeciwko temu i bedzie chciala do Ciebie przychodzic - np. je偶eli masz dobry kontakt z po艂o偶na do kt贸rej chodzisz na badania ) ... Wink pozdrawiam i powodzonka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 22 Wrz 2008, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie wizyt poloznych mozna powiedziec ze jakiejs sie nie chce i oni musza wtedy znalesc inna.
Ja tak mialam ze zaproponowano mi kobiete ode mne z przychodni - ale bylam u niej wczesniej na wizycie i wydala mi sie wyjatkowo malo rozgarnieta i jej kompetencja nie wzbudzila mojego zaufania.
Stwierdzilam wiec, ze mam problem by sie z nia porozumiec i ze chce kogos innego.
(Mieli ciezki orzech do zgryzienia, ale w koncu znalezli bardzo mila pania - ktora przy okazji przypominala mi z twarzy moja mame).
Mozna rowniez poprosic o jakas konkretna i wtedy faktycznie staraja sie zeby ona przychodzila.

Podobnie sprawa ma sie na oddziale polozniczym - jesli w twojej sali dyzur ma polozna, ktora Ci nie odpowiada, mozesz isc do przelozonej poloznych i poprosic o zmiane.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Wrz 2008, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z piel臋gniark膮 to Ci juz wyt艂umaczy po艂o偶na jak b臋dze u Ciebie, Bo chyba wiesz 偶e tak偶e b臋dzie Ci臋 odwiedza艂a tak偶e pielegniarka Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aadrianna

Do潮czy: 29 Lip 2008
Posty: 30
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Co do po艂o偶nej to ja ju偶 wiem, 偶e do mnie b臋dzie przychodzi膰 "moja" z przychodni. Jest w porz膮dku kobieta, mi艂a, sympatyczna.

A tak poza tym, chcia艂am si臋 Was drogie mamusie zapyta膰 jak to by艂o u Was przed porodem? Tzn. jakie typowe objawy mia艂y艣cie na par臋 dni, godzin przed przyj艣ciem male艅stwa? Bo co艣 mi si臋 wydaje, 偶e u mnie si臋 powoli zaczyna... a do terminu mam 2tyg. Mam b贸le krzy偶a, odczuwam wielkie zm臋czenie n贸g, brzuszek mi opad艂, okropnie boli nie g艂owa, spa艂abym ca艂y czas, lata do ubikacji co 10 min. a偶 takie mam parcie na p臋cherz... No i mam skurcze - nieregularne, g艂贸wnie wieczorem i nie s膮 one bardzo bolesne. I nie wiem jak to dok艂adnie jest z tym czopem. Czyta艂am, 偶e on nie koniecznie musi odej艣膰 na kilka dni przed, mo偶e odej艣膰 na kilka godzin przed lub te偶 z wodami... ale ja mam inny problem, bo od chyba 5miesi膮ca ci膮偶y wydziela mi si臋 艣luz. Kolor jego by艂, jest nie zawsze taki sam... raz jasna 偶贸艂膰, raz ciemna, a jeszcze innym razem zdarza艂o si臋, 偶e podchodzi艂 pod kolor jasnej zieleni... Konsystencja jego by艂a, jest r贸偶na. Raz gr贸dki, raz ciekn膮cy, a raz taki ci膮gn膮cy si臋 glut (sorry za wyra偶enie, ale pasuje idealnie). Teraz ten 艣luz wyra藕nie si臋 nasili艂. Jest go wi臋cej. I w艂a艣nie zaczynam si臋 zastanawia膰 czy przypadkiem ten czop nie zaczyna si臋 powoli wydziela膰... Prawd臋 m贸wi膮c nie mam zielonego poj臋cia o porodzie... to moja pierwsza dzidzia... i nic nic nie wiem... (albo mo偶e po prostu zaczynam panikowa膰 Rolling Eyes)
Z g贸ry dzi臋kuj臋 za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adrianna z tego co piszesz wiele oznak 艣wiadczy o zblizaj膮cym sie porodzie. Mnie sk贸rcze zacz臋艂y m臋czy膰 na kilka tygodni przed porodem, ale by艂y niereg贸larne i tak jak ty piszesz 偶e pijawia艂ay si臋 zazwyczaj wieczorem lub w nocy. Musz臋 przyzna膰 偶e z kazdym dniem by艂y one coraz bardziej bolesne. Gdyby odchodzi艂 Ci czop napewno by艣 go zauwa偶y艂a bo takiego czego艣 nigdy nie widzia艂am, nie przypomina艂o to 偶adnego up艂awu.To po prostu tak jakby grube nitki przezroczyste zabarwione troche na r贸偶owo, troche na czerwono. Dziwi mnie jednak to co napisa艂a艣 o tych twoich wydzielinach. Mi si臋 wydaje 偶e to up艂awy i to wieeeelkie. Ja przed ci膮偶a mia艂am uplawy podone do twoich ale m贸j gin da艂 mi jakie艣 tabletki i znikne艂y na szcz臋艣cie;) Mo偶e powinna艣 powiedzie膰 o tych up艂awach swojej polo偶nej. Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aadrianna

Do潮czy: 29 Lip 2008
Posty: 30
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzia艂am o tych wydzielinach mojej po艂o偶nej. W sumie m贸wi艂am jej dwa razy, ale ona powiedzia艂a, 偶e to normalne. Doradzi艂a mi te偶, 偶ebym kupi艂a jakie艣 tabletki (nie pami臋tam ju偶 nazwy, ale co艣 w stylu czopk贸w) i wsadza艂a je sobie one si臋 mia艂y rozpu艣ci膰 i niby mia艂oby przej艣膰, ale powiedzia艂a te偶, 偶e zamiast tych tabletek mog臋 po prostu my膰 si臋 czyst膮 wod膮 bez 偶adnych p艂yn贸w czy myde艂ek. I wybra艂am opcje mycia si臋 dwa razy w ci膮gu dnia.
A cod o tera藕niejszego wygl膮du tych wydzielin to s膮 one tak jak piszesz grube nitki prze藕roczyste bez zabarwie艅 na r贸偶owo. Ale jest tego du偶o, nie tak jak wcze艣niej mia艂am.
Um贸wi艂am si臋 dzi艣 na wizyt臋 do po艂o偶nej. Zobaczymy... Mo偶e to faktycznie tu偶 tu偶... Zapomnia艂am dopisa膰 w poprzednim po艣cie, 偶e boli mnie podbrzusze. Praktycznie ca艂y czas.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nic tylko 偶yczy膰 szybkiego i bezbolesnego porodu Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bociania poczta:
Wczoraj o godzinie 14 Grazyna urodzila synka Maksymiliana.
Wsrod forumowiczow przybyl kolejny chlopak na schwal - 4 kilogramy i 53 cm Very Happy

Oboje - Grazyna i malenstwo maja sie dobrze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
julci3k
Go舵
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratulacje dla grazynki i maxa piwo dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance
Powr髏 do g髍y
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze, jakie duze dziecko!
Gratulacje, Grazynko!

PS. Yasminum, czekam az mama wstanie i juz lece. Zadzwonie jak bede wychodzic Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratulacje dance jupi jupi jupi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla Maksymilianka i jego szcz臋艣liwej mamusi Very Happy dance
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beciaisl

Do潮czy: 29 Cze 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisa:
Bociania poczta:
Wczoraj o godzinie 14 Grazyna urodzila synka Maksymiliana.
Wsrod forumowiczow przybyl kolejny chlopak na schwal - 4 kilogramy i 53 cm Very Happy

Oboje - Grazyna i malenstwo maja sie dobrze.


Gratulacje!!! i kiedy wychodzi ze szpitala??? dance czy dlugo bedzie siedziala w szpitalu??? bo ja dzisja jade o 21 na wywolanie ciazy i niewiem jak dlugo bede siedziec jalk bym urodzila nad ranem albo w nocy moze ktos sie orietuje:) Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna rodzila w Akranes, a ze szpitala wychodza w czwartek (tak jest gdy ktos ma daleko do szpitala - zostaje pod opieka dluzej).
Co do wywolania to nei ma wplywu na okres pobytu- jelsi bedziesz rodzic w stolicy i po porodzie nei ma powiklan to standardowo zostajesz 24 godziny od momentu narodzin.

A tak jako ciekawostka Maksiu to chyba pierwsze dziecko, ktore urodzilo sie w terminie Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dagmamma

Do潮czy: 28 Sie 2008
Posty: 10
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj synek sie urodzil dzien po terminie, wiec chyba tez sie zalicza Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisa:


A tak jako ciekawostka Maksiu to chyba pierwsze dziecko, ktore urodzilo sie w terminie Smile

moj synek w 2007 urodzil sie tez w terminie Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beciaisl

Do潮czy: 29 Cze 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 23 Wrz 2008, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moj synek sie dzoisja mysle urodzi albo jutro to bedzie 14 dni po terminie Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 24 Wrz 2008, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo dla Grazynki i Maksymilianka Very Happy lol lol
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 24 Wrz 2008, 17:37    Temat postu: KUBU艢 18.09.08 3630 i 52 cm Odpowiedz z cytatem

Gratuluj臋 Grazi i Maksiowi- du偶e szcz臋艣cie Ci si臋 urodzi艂o Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Beciaisl pewnie te偶 ma ju偶 swoje Male艅stwo w ramionach wi臋c i dla niej wielkie gratulacje dance
Ja te偶 mam ju偶 za sob膮 por贸d- wywo艂any w dwunastym dniu po terminie- na dodatek sko艅czy艂 si臋 cesark膮 Sad bo m贸j Synu艣 chcia艂 wyj艣膰 na 艣wiat z podniesion膮 g艂ow膮 i zadar艂 nos zamiast pochyli膰 czo艂a Twisted Evil szatan ma艂y Very Happy Very Happy

No i mam pytanie- wyszli艣my ze szpitala w niedziel臋 a do mnie dopiero w pi膮tek ma przyj艣膰 po艂o偶na nie m贸wi膮c ju偶 o piel臋gniarce, kt贸rej nikt mi nie zaproponowa艂. Zg艂osi艂am oczywi艣cie w swojej przychodni, 偶e urodzi艂am i wysz艂am szybciej ze szpitala ale dostali艣my tylko telefon od naszej prowadz膮cej ci膮偶臋 po艂o偶nej, 偶e odwiedzi nas dopiero w pi膮tek? Nie kumam, bo moje kumpele, kt贸re rodzi艂y ju偶 od nast臋pnego dnia mia艂y wizyty w domu ale przy cesarce jest mo偶e inaczej Sad
Poradzicie co艣, bo nie wiem, czy si臋 wyk艂贸ca膰 o piel臋gniark臋- na szcz臋艣cie m贸j Synu艣 jest zdrowy i bardzo grzeczny ale jak ka偶da mama mam milion pyta艅 i w膮tpliwo艣ci
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 72 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron