reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

szukam pracy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seba
Gość
PostWysłany: 24 Gru 2004, 5:01    Temat postu: szukam pracy Odpowiedz z cytatem

szukam pracy na Islandii(jakiejkolwiek)Jezeli ktos mi moze pomoc to niech do mnie napisze.Dziekuje. Arrow Arrow Arrow Exclamation
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 24 Gru 2004, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - sprawdź dokładnie czy faktycznie akurat Islandia jest miejscem, w którym faktycznie chcesz żyć i pracować.
Po drugie - przemyśl sprawę, czy Twój zawód (którego nie znam) jest potrzebny na wyspie.
Po trzecie - zastanów się czy wytrzymasz... klimat, język, nowe miejsce, ceny, etc.
Po czwarte - na stronie głównej iceland.pl znajdziesz namiary na większośc biur pośredncitwa pracy. Wyślij tam zgłoszenia, może akurat Ci odpowiedzą?
Po czwarte - na forum pojawiło się ostatnio kilka ogłoszeń. Przejrzyj je - może akurat Ciebie szukają?
Po piąte - bądź dobrej myśli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 24 Gru 2004, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po szóste: zastanów się jeszcze raz co robisz lol lol lol lol lol
Powrót do góry
seba
Gość
PostWysłany: 24 Gru 2004, 21:42    Temat postu: praca Odpowiedz z cytatem

juz sie zastanawialem i to trzy razy,zdania raczej nie zmienie,a przynajmniej checi do szukania.poza tym siedze teraz przedkomputerem w szczecinie w akademiku ,a w domu w krakowie rodzina jest juz pewnie po kolacji wigilijnej.
Evil or Very Mad
Powrót do góry
Sebastian
Gość
PostWysłany: 24 Gru 2004, 21:55    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

seba napisał:
juz sie zastanawialem i to trzy razy,zdania raczej nie zmienie,a przynajmniej checi do szukania.poza tym siedze teraz przedkomputerem w szczecinie w akademiku ,a w domu w krakowie rodzina jest juz pewnie po kolacji wigilijnej.
Evil or Very Mad


Ostatnio widziałem na forum adres internetowy pewnej firmy. Nie pamiętam w którym poscie. Życzę Ci powodzenia i Wesołych Świąt
Powrót do góry
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 25 Gru 2004, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja prywatna rada- unikaj pośredników. Możesz być potem zdziwiony różnicą w warunkach kontraktu a życiem. Nie jestem specjalistą od prawa pracy ale wiem ,że pracę na terenie Islandii mogą oferować tylko legalnie działające na Wyspie firmy pośrednictwa pracy. Było paru "rodaków" którzy chcieli się "dorobić " na rodakach. Dla mnie to jest moralne dno. Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seba
Gość
PostWysłany: 25 Gru 2004, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcieki za rade.Wlasnie wyslalem jedna ankiete,a teraz przeglam biura pracy.Wesolych swiat. Smile
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 25 Gru 2004, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukaj - mam nadzieję, że znajdziesz...
Bardzo prosimy o relację z poszukiwań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 25 Gru 2004, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem nie ma problemu z pracą na Islandii. Najwiekszym problemem jest pozwolenie na pracę. Oczywiście mówimy o popularnych zawodach. Część ludzi popełnia błąd chcąc na siłę pracować od razu w swoim zawodzie. Czesto niestety trzeba najpierw poznać język i miejscowy rynek pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 26 Gru 2004, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
Czesto niestety trzeba najpierw poznać język i miejscowy rynek pracy

Właściwie to radziłbym od tego zacząć. Może z językiem będzie trudniej ale koniecznie trzeba zdobyć informację o prawnych regulacjach dotyczących pracy.
Sporo informacji (oprĂłcz rzecz jasna ogromu danych z naszego iceland.pl) moĹźna znaleĹşc na stronie www.ahus.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seba
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2004, 10:54    Temat postu: poszukiwania Odpowiedz z cytatem

wyslalem wypelnione ankiety chyba do 3 islandzkich biur pracy,ale szanse na odpowiedz mam raczej niawielkie.czy jest ktos kto wyslal i dostal odpowiedz? Question Question Question
odzywiscie te formularze wypelnilem po angielsku(niestety islandzkiego nie znam)
Powrót do góry
seba
Gość
PostWysłany: 29 Gru 2004, 19:35    Temat postu: praca Odpowiedz z cytatem

dostalem odpowiedz od jednej firmy z islandii i z tego co napisali to jest praca na"fisheries farm".Tylko trzeba miec pozwolenie na prace.Wiec jesli uda mi sie zalatwic to pozwolenie to moze ok.kwietnia wyjade. lol
Powrót do góry
Sebastian
Gość
PostWysłany: 29 Gru 2004, 22:54    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

seba napisał:
Tylko trzeba miec pozwolenie na prace.Wiec jesli uda mi sie zalatwic to pozwolenie to moze ok.kwietnia wyjade. lol


To "tylko" może ci troche uprzykrzyć życie. Bo z własnego doświadczenia wiem że nie jest to takie proste. Poza tym dobrze jest mieć kogoś tu na miejscu, kto mógłby sprawy "doglądać". Ja z pozwoleniem dla żony biegałem 3 tygodnie a cała sprawa ciągnęła sie 2,5 miesiąca. Jednak życz ci powodzenia z całego serca.
Powrót do góry
adam
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2005, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kumam tego. Po co jakieś zezwolenie, skoro jasno jest powiedziane na stronie Ahus:

Mieszkańcy Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie potrzebują zezwolenia na zatrudnienie na Islandii i mają prawo do otrzymania zezwolenia na pobyt o ile spełniają określone warunki.

Polska jest członkiem EEA od 1 maja 2004 roku.
Powrót do góry
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 16 Mar 2005, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale nie jest tak jasno napisane, czytałes moze o tych "określonch warunkach" ktore kraj musi spelniac?? Moze Polska ich nie spełnia, albo jak znam zycie to pewnie jest jakis okres przejsciowy od momentu właczenia do EEA. :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 16 Mar 2005, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie, mozesz napisać gdzie znalazles w/w informacje na stronie Ahus?, bo jakos szukam i znalazlem zupelnie co innego.
Zgodnie z "Act On Foreigners No. 96 /2002" , Chapter VI, Section 35 cyt.: "...An EEA national who stays or works in Iceland for a period longer than provided for in the first paragraph... (chodzi o 3 miesiace) must possess a permit to stay." Z tego jasno wynika, ze nawet jesli Polska jest czlonkiem EEA, to dla pobytu >3m-ce pozwolenie na pobyt jest wymagane. :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 16 Mar 2005, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze tak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2005, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenny napisał:
A tak na marginesie, mozesz napisać gdzie znalazles w/w informacje na stronie Ahus?, bo jakos szukam i znalazlem zupelnie co innego.
Zgodnie z "Act On Foreigners No. 96 /2002" , Chapter VI, Section 35 cyt.: "...An EEA national who stays or works in Iceland for a period longer than provided for in the first paragraph... (chodzi o 3 miesiace) must possess a permit to stay." Z tego jasno wynika, ze nawet jesli Polska jest czlonkiem EEA, to dla pobytu >3m-ce pozwolenie na pobyt jest wymagane. :wink:


Wyjaśniłem tę sprawę, napisałem do Ahus i dostałem odpowiedź. Obywatele krajów EEA nie potrzebują zezwolenia na pobyt i pracę, jeśli ta praca i pobyt nie przekracza 3-miesięcy. Po tym czasie każdy musi zdobyć odpowiednie papiery, z tym że zdecydowana większość obywateli EEA dostaje je bez żadnego problemu. Jednakże Polski te przepisy nie dotyczą, bo Islandia wprowadziła 2letni okres przejściowy w dostępie do rynku pracy dla nowych krajów czlonkowskich EU, i do 1 maja 2006 roku jesteśmy traktowani w tym względzie tak, jak obywatele Czadu, Tanzanii, Bangladeszu czy Burkina Faso. Dopiero po 1 maja 2006 każdy Polak będzie mógł sobie na luzie przyjechać na Islandię i bez jakichkolwiek zezwoleń podejmować pracę do 3 miesięcy, a po ich upływie dostanie raczej bez problemów wymagane papierki.

Teraz chyba jest wszystko jasne Rolling Eyes


Na obrazku główna arteria komunikacyjna stolicy Burkiny Faso, Łubudubucity:

Powrót do góry
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 16 Mar 2005, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyglada na to, ze mialem racje :wink:

PS. fajne zdjęcie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2005, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne to jest twoje zdjęcie (ładny koleś) 8)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron