reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Za tyzień lece na Islandie na budowe, nie wiem czy dobrze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
traveler
Go
PostWysany: 6 Kwi 2005, 1:10    Temat postu: Za tyzień lece na Islandie na budowe, nie wiem czy dobrze Odpowiedz z cytatem

robie, bo to praca na jakimś strasznym odludziu, kilka km od najbliższego miasta, podobno wszyscy mieszkają w jednym obozie (mam nadzieje że to nie obóz pracy niewolniczej). Już kiedyś mnie oszukano, pracowałem po 12h na dobe 7 dni w tygodniu- bo co byś robił na kwaterze. Jak moge sie przed tym ustrzec w Islandii? Prosze o pomoc bo nie wiem co robić.
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 6 Kwi 2005, 1:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie jedziesz do Kárahnjukar albo Reydarfjörður (mam nadzieję, że dobrze to napisałem bo nie chce mi się sprawdzać). W pierwszym przypadku to budowa tamy i nie powinni cię tam oszukać. Mój kolega tam pracuje, jako kierowca ciężarówki i nie narzeka na nic poza odludziem. Jeśli chodzi o drugie miejsce to nie słyszałem wiele o nim. Słyszałem opinię, że jest w porządku. Budują tam chyba hutę aluminium i jest nieźle. Co do oszustwa w tych miejscach to raczej mało prawdopodobne ale nie wykluczam, ryzyko zawsze istnieje.

Ostatnio zmieniony przez Sebastian dnia 29 Kwi 2005, 23:55, w caoci zmieniany 2 razy
Powrt do gry
traveler
Go
PostWysany: 6 Kwi 2005, 19:50    Temat postu: ! Odpowiedz z cytatem

A nie oriętujesz się jakie tam są zarobki i ile godzin tam pracują w tygodniu? I jak jest z warunkami socialnymi na Islandii?
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 6 Kwi 2005, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mam pojęcia. Ale może inni forumowicze będą mieli jakieś wiadomości na ten temat.
Powrt do gry
Kajka
Go
PostWysany: 23 Kwi 2005, 15:10    Temat postu: Praca przy budowie huty aluminium Odpowiedz z cytatem

Szukam kontaktu z osoba która pracowała, bądź obecnie pracuje przy budowie huty aluminium. Po pozytywnej rozmowie kwalifikacyjnej obecnie szykuję dokumenty i wyjeżdżam tam do pracy, chciałabym się czegoś więcej na ten temat dowiedzieć. GG 4573891. Dziękuję
Powrt do gry
traveler
Go
PostWysany: 23 Kwi 2005, 22:01    Temat postu: !! Odpowiedz z cytatem

chyba jedziesz na moje miejsce Smile ja rezygnuje kontakt wpis@op.pl
Powrt do gry
adam
Go
PostWysany: 29 Kwi 2005, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reydarfjordur (budowa huty aluminium) to chyba nie jest zupełne odludzie. Miasteczko leży nad fiordem na wschodzie. Nieprawda, że nie ma tam dróg - jest droga nr 96. W Reydarfjordur jest nawet hotel i muzeum. Bardzo dobry dojazd z portu, w którym cumuje prom Norrona!

Reydarfjordur, Fjardabyggd
Alcoa Fjardaál’s aluminum plant will be located about 5 km east of the town of Reydarfjordur (671 inhabitants), which was earlier called Búdareyri. The town derives its name from the fjord, Reydarfjordur, Iceland’s third deepest fjord, offering prime conditions for large vessels moving alumina to the smelter and aluminum out of the country.
Nearby towns are Eskifjordur with 972 inhabitants (15 km from Reydarfjordur) and Neskaupstadur with 1,400 inhabitants (37 km from Reydarfjordur). Recently, the three towns merged into one municipality, Fjardabyggd, with over 3,000 inhabitants, which makes it the largest municipality in East-Iceland. Other towns in the vicinity are Egilssstadir, the second largest municipality, 34 km from Reydarfjordur, and Fáskrudsfjordur, which will be 17 km from Reydarfjordur when a tunnel, which is now under construction, has been finished in 2006.


Travelling to Reydarfjordur
Reydarfjordur is on the East Coast of Iceland, 688 km away from Reykjavik, the capital. Driving there from Reykjavik would take about 8-9 hours. There are also frequent flights between Reykjavik and Egilsstadir - the second largest town in East- Iceland. The flight takes one hour and the drive between Egilsstadir and Reydarfjordur takes half an hour.
Powrt do gry
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 30 Kwi 2005, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

och Adam... moze powinienes obejrzec zdjecia z Islandii...zamiast slow,obraz co to znaczy najwieksze miasto itd
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 1 Cze 2005, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm jezeli jedziesz na TĄ budowę to wszystko masz dokładnie opisane w kontrakcie.
Powrt do gry
retarder
Go
PostWysany: 2 Lip 2005, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć !
Jesteś już na tej budowie w islandii!
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron