reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 9 Paź 2008, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blackpuma napisał:
Piwo ja na serio nie wiem dlaczego tak sie stało w twoim przypadku, niestety nie jestem na tyle kompetentna osoba. wiem jednak, ze mit o tym, ze masz pieniadze od razu to bzdura. Znajomy sie rejestrował i powiedzieli, ze pieniadze beda pierwszego na jego koncie. ale co ciekawe za okres do 17 danego miesiaca, czyli dostanie tylko część. Reszte nie wiem czy rozliczja w nastepnym zasiłku czy jak Shocked


tak, oni tam maja jakies okresy rozliczeniowe, nie zaglebialem sie w to.
Jeszcze 2 tyg temu proponowali zasilek , bo pracy nei ma, , slyszalem idz na zasilek pozniej mozna go przeniesc do polski, my Ci pomorzemy, a teraz ??
dzis bylem w urzedzie i sie dowiedzialem ile bede czekal Shocked i ciekawe czy wogle go dostane, nie mogli mi tego obiecac. szit hapens
Powrót do góry
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 9 Paź 2008, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisał:
moze najpierw wyjasnijmy sobie pojecie "bycia zwolnionym" ? Wink


To jest chyba wtedy jak się ma rozwolnienie?

;-)
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rafal
Gość
PostWysłany: 9 Paź 2008, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy dlaczego wyrzucili,jezeli dyscyplinarnie to mozna zasilku w cale nie dostac
Powrót do góry
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 9 Paź 2008, 22:53    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

Okres rozliczeniowy jest od 20 do 21 każdego miesiąca i gdy zarejestrujesz się 21 to wtedy czekasz do zasiłku 40 dni .
!Piwo piwo - wciskasz jakiś kit bo sam niewiesz albo coś masz z papierami nie tak jak większość Embarassed
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 9 Paź 2008, 23:36    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

dariuszr napisał:
Okres rozliczeniowy jest od 20 do 21 każdego miesiąca i gdy zarejestrujesz się 21 to wtedy czekasz do zasiłku 40 dni .
!Piwo piwo - wciskasz jakiś kit bo sam niewiesz albo coś masz z papierami nie tak jak większość Embarassed


zarejestrowalem sie 29.09 , od tej daty ma byc 40 dni roboczych (nie liczyc sobot i niedzieli) na zasilek.

nie jest na 100% powiedziane ze go otrzymam, i nie wiadomo w jakiej kwocie, bo jak mnie wyrzucili z pracy to na innych zasanach zasilek jest naliczany (na niekorzystnych oczywiscie Smile Smile)


Czy jest tutaj ktos kto czeka tak jak ja na zasilek , lub czekal ????????czy tylko sami teoretycy ?
Powrót do góry
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 9 Paź 2008, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piwo czy ty chcesz brać zasiłek tu na Islandi czy w Polsce Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blackpuma

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 27
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 10 Paź 2008, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w tej chwili mozna wziąść zasiłek do Polski skoro Islandia wszystko wstrzymała i nie ma wypływu gotówki poza granice. Moze ktoś cos o tym wie??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blackpuma

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 27
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 10 Paź 2008, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariuszr a skad ty masz info o tym okresie rozliczeniowym do 21 jezeli w urzedzie twierdza ze do 17 kazdego miesiaca??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 10 Paź 2008, 0:36    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem na zasiłku i dodam że nie przypuszczałem że będzie taka kasa Very Happy ,a z przeniesieniem zasiłku do Polski nie jest takie proste i na dzień dzisiejszy nie opłaca się zastanawia się
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 10 Paź 2008, 0:45    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

Naliczany jest zasiłek do 21 każdego miesiąca , a osoba bezrobotna ma za zadanie potwierdzić to poprzez internet w dniach 20-25 każdego miesiąca .Bezrobotny który nie potwierdzi w tych dniach wtedy jest wstrzymywany zasiłek do odwołania .
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 10 Paź 2008, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariuszr napisał:
piwo czy ty chcesz brać zasiłek tu na Islandi czy w Polsce Question


zeby brac w polsce , musze najpierw wziasc pierwszy zasilek tu w Islandii Smile
następnie otrzymuję druk E303 i z tym papierem jade do Polskiego urzedu pracy i wowczas moge otrzymywac do 3 miesiecy zasilek w polsce.moge po tym okresie wrocic i kontynuowac zasilek tu na Islandii.
Zapewne to wiecie ??
Powrót do góry
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 10 Paź 2008, 11:32    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

dariuszr napisał:
Ja jestem na zasiłku i dodam że nie przypuszczałem że będzie taka kasa Very Happy ,a z przeniesieniem zasiłku do Polski nie jest takie proste i na dzień dzisiejszy nie opłaca się zastanawia się


A dlaczego się nie oplaca ????
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 10 Paź 2008, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisał:

następnie otrzymuję druk E303 i z tym papierem jade do Polskiego urzedu pracy i wowczas moge otrzymywac do 3 miesiecy zasilek w polsce.


no chyba ze w polskim urzedzie pracy bedzie czekala na ciebie jakas oferta, to mozesz nawet pierwszej wyplaty zasilku w ojczyznie niedoczekac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 10 Paź 2008, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
!Piwo& napisał:

następnie otrzymuję druk E303 i z tym papierem jade do Polskiego urzedu pracy i wowczas moge otrzymywac do 3 miesiecy zasilek w polsce.


no chyba ze w polskim urzedzie pracy bedzie czekala na ciebie jakas oferta, to mozesz nawet pierwszej wyplaty zasilku w ojczyznie niedoczekac


nie ma takiej oferty ktorej niemoznaby odrzucic Wink, przynajmniej dla mnie
Powrót do góry
BOBER22111

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 76
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 10 Paź 2008, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
!Piwo& napisał:

następnie otrzymuję druk E303 i z tym papierem jade do Polskiego urzedu pracy i wowczas moge otrzymywac do 3 miesiecy zasilek w polsce.


no chyba ze w polskim urzedzie pracy bedzie czekala na ciebie jakas oferta, to mozesz nawet pierwszej wyplaty zasilku w ojczyznie niedoczekac


ALE TEZ MOZESZ SIE ZAPISAC NA KURS ZAWODOWY I NIE MA PROBLEMU... MOJ ZNAJOMY WLASNIE TAK POJECHAL I CHCIELI MU DAC NA POCZATKU ROBOTE TO POWIEDZIAL ZE WYPLATA JEST MALA I ZAPISAL SIE NA KURS SPAWACZA I JESZCZE KASE DOSTANIE ZA KURS TZN. ZWROT KOSZTOW DOJAZDOW I CHYBA 200-300ZL... TROSZKE TRZEBA KOBINOWAC........ Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 10 Paź 2008, 13:40    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisał:


A dlaczego się nie oplaca ????

Spróbój a sam się przekonasz jak natym wyjdziesz głupek
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 10 Paź 2008, 13:50    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

dariuszr napisał:
!Piwo& napisał:


A dlaczego się nie oplaca ????

Spróbój a sam się przekonasz jak natym wyjdziesz głupek



zero konkretow

czekam na przyznanie zasilku 40 dni , ale mam patent jak nie czekac Smile

pojde do jakiejkolwiek pracy na 1 dzien, aby miec umowę, moze byc budowa, na 2 dzien ide do lekarza i mowie ze cos mi piznelo w kregoslupie i nei dam rady robic n abudowe ,poporsze go o zaswiadczenie ze nie moge dzwigac ciezarow itp.
z tym zaswiadczeniem ide do pravcodawcy, no i on mnie zwalnia bo nie mam zdrowia, ze swiadectwem pracy lece do vinnumidlun i rejestruje sie na zasilek bo pracy niema, po za tym jak bedzie to latwo odrzucic ofertę,
no i jestem na zasilku moj panie Smile

opcja nr 2

ide do pracy jakiejkolwiek ale tymczasowo (powiedzmy 2 tyg- miech) po wygasnieciu okresu zatrudnienia ide do vinnumidlun i dostane zasiolek Smile
bo pracy nie ma przeciez , a jak jest to mozna oferte odrzucic, trzeba miec tylko w czubie Wink
Powrót do góry
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 10 Paź 2008, 14:09    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

[quote="!Piwo&"]
dariuszr napisał:
!Piwo& napisał:


A dlaczego się nie oplaca ????

Spróbój a sam się przekonasz jak natym wyjdziesz głupek



zero konkretow

czekam na przyznanie zasilku 40 dni , ale mam patent jak nie czekac Smile

pojde do jakiejkolwiek pracy na 1 dzien, aby miec umowę, moze byc budowa, na 2 dzien ide do lekarza i mowie ze cos mi piznelo w kregoslupie i nei dam rady robic n abudowe ,poporsze go o zaswiadczenie ze nie moge dzwigac ciezarow itp.
z tym zaswiadczeniem ide do pravcodawcy, no i on mnie zwalnia bo nie mam zdrowia, ze swiadectwem pracy lece do vinnumidlun i rejestruje sie na zasilek bo pracy niema, po za tym jak bedzie to latwo odrzucic ofertę,
no i jestem na zasilku moj panie Smile

opcja nr 2

ide do pracy jakiejkolwiek ale tymczasowo (powiedzmy 2 tyg- miech) po wygasnieciu okresu zatrudnienia ide do vinnumidlun i dostane zasiolek Smile
bo pracy nie ma przeciez , a jak jest to mozna oferte odrzucic, trzeba miec tylko w czubie Wink[/qu
a wlasnie ze nie, musisz przedstawic papierki prznajmiej z roku, czyhli poprzedni pracodawca tez musi podpisac swistek....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 10 Paź 2008, 15:37    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

[quote="esmerka31"]
!Piwo& napisał:
dariuszr napisał:
!Piwo& napisał:


A dlaczego się nie oplaca ????

Spróbój a sam się przekonasz jak natym wyjdziesz głupek



zero konkretow

czekam na przyznanie zasilku 40 dni , ale mam patent jak nie czekac Smile

pojde do jakiejkolwiek pracy na 1 dzien, aby miec umowę, moze byc budowa, na 2 dzien ide do lekarza i mowie ze cos mi piznelo w kregoslupie i nei dam rady robic n abudowe ,poporsze go o zaswiadczenie ze nie moge dzwigac ciezarow itp.
z tym zaswiadczeniem ide do pravcodawcy, no i on mnie zwalnia bo nie mam zdrowia, ze swiadectwem pracy lece do vinnumidlun i rejestruje sie na zasilek bo pracy niema, po za tym jak bedzie to latwo odrzucic ofertę,
no i jestem na zasilku moj panie Smile

opcja nr 2

ide do pracy jakiejkolwiek ale tymczasowo (powiedzmy 2 tyg- miech) po wygasnieciu okresu zatrudnienia ide do vinnumidlun i dostane zasiolek Smile
bo pracy nie ma przeciez , a jak jest to mozna oferte odrzucic, trzeba miec tylko w czubie Wink[/qu
a wlasnie ze nie, musisz przedstawic papierki prznajmiej z roku, czyhli poprzedni pracodawca tez musi podpisac swistek....


Zgadza się, od poprzednich pracodawcow tez muszę miec swiadectwa pracy. Ale to czy czekasz 40 dni roboczych czy dostaniesz zasilek odrazu decyduje o tym zdaje sie ostatnie swiadectwo pracy!!!!

Jak was wyjebia z pracy to czekacie 40 dni roboczych na zasilek.

Jak wygasa kontrakt albo pracodawca zwalnia bo redukcja etatow czy nei ma pracy itp to ma sie zasilek odrazu,,

wiec kto chce to z tych informacji wykombinuje.

pozdrawiam
Powrót do góry
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 10 Paź 2008, 16:15    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

http://www.vinnumalastofnun.is/svmvf/thydingar-a-polsku/
przeczytaj Shocked pomyśl zastanawia się pojedz do urzędu pracy na rowerku a na koniec dnia wypij piwo
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 6 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron