reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wzrost cen mieszkan

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Lut 2005, 17:11    Temat postu: Wzrost cen mieszkan Odpowiedz z cytatem

Hmmm... nie uwazacie, ze te ceny mieszkan sa kosmiczne? Nawet jesli wezmie sie pod uwage tutejsze zarobki. Pomine fakt, ze islandzka popularna architektura nie rzuca na kolana i wykonastwo kuleje tu i tam. Chociaz musze przyznac, ze domy o "niezachecajacej powierzchownosci" miewaja "interesujace wnetrze". Ale ja jestem z tych, co na powierzchownosc tez patrza, oczywiscie w przypadku domow:-)
Czy ktos ma jakies przeczucia co do dalszego przebiegu akcji? Czy rynek sie nasyci i ceny zaczna spadac (bo firmy budowlane buduja na potege, takiej latwej kasy dawno nie bylo...), czy bedzie jakas ingerencja odgorna? A moze trend sie utrzyma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 22 Lut 2005, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie ceny sa kosmiczne -szczegolnie Rvk i okolice .Wszystkiemu jest winna nowa polityka kredytowania ,ktora banki wprowadzily jesienia .Ogolnie latwo dostepne pozyczki ,nawet do 100 % wartosci (zawyzonej ) mieszkania .Nie wiem ale czasami sie zastanawiam czy to nie jest jakis spisek-ale to tylko moja teoria ...spisek pomiedzy biurami nieruchomosci a bankami .Biura zyja z prowizji od wartosci nieruchomosci...a banki z lichwiarskich procentow.A ze na Islandii kazdy musi miec jak w "Ameryce" zaciagaja sie ludzie po uszy i pozniej tylko placza i placa.Czytalam ostatnio artykul ze ceny dochodza juz do punktu tz "mozliwosci platniczych " czyli chyba niedlugo sie zatrzymaja ,poniewaz ludzie ugna sie pod ciezarem rachunkow.Poprostu nie bedza mogli przeznaczac juz wiecej na splacanie nieruchomosci.Na Islandii jest male bezrobocie ,duza dostepnosci kredytow i ogolnie akceptowane jest zycie na "karcie " i moze dlatego nikt sie nie "burzy".Niestety na takich cenach traca wszyscy bo napedza to inflacje.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 6 Mar 2005, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Analizując zjawisko myślę że winnynymi są nie tylko banki. To także firmy budowlane i firmy kupujące całe takie blokowiska i potem wynajmujące je szarym ludziom. Po pierwsze primo Very Happy firmy budowlane dlatego, że wszystko robione jest "na jutro" a gdy termin oddania do użytku za pasem, wtedy zaczyna się praca od 8 rano do 1 w nocy i ciężkie pieniądze są oddawane z tytułu nadgodzin wszelkim wykonawcom i podwykonawcom. Gdy coś takiego w końcu zostanie ukończone, czasem wychodzi na to że coś w pośpiechu zostało zrobione "nie tak" i trzeba przerabiać. Podobno tak jest w Keflaviku, gdzie w terminalu odlotów na lotnisku międzynarodowym podłoga wyłożona jest pięknymi płytkami. Otórz ostatnio słyszałem, że owe płytki mają być skute bo coś jest "nie tak". Po drugie primo Very Happy firmy, które trudnią się wynajmem takich nieruchomości bądź są pośrednikami w sprzedaży chyba specjalnie zawyżają cene żeby się "nachapać" ale to moje zdanie. Mam czasem wrażenie, że miejscowi mają ochotę jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem sie wzbogacić. Co jest jeszcze lepsze kredyty są tak skonstruowane, że niekoniecznie kupując mieszkanie za 10 mln ISK właśnie tyle za nie zapłacimy. Okaże się bowiem, że po roku wzrosła inflacja i do naszej skrzynki pocztowej wpada pisemko iz: "... kwota główna naszego kredytu z powodu wzrostu inflacji została podwyższona do np. 11 mln..." a za tym idzie wzrost wszelkich innych opłat. Oczywiście powyższa opinia jest tylko własnym spostrzeżeniem Very Happy .
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 7 Mar 2005, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisał:
Mam czasem wrażenie, że miejscowi mają ochotę jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem sie wzbogacić.


Jejuuu... Jestem "miejscowym"! Ja też bym chciał szybko i niewielkim kosztem... :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cookie Monster
Gość
PostWysłany: 23 Kwi 2005, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nikt nikomu tych kredytów na siłe nie wciskał, a skoro ludzie wolą kupic coś drogiego (wybudowane przez firmy bloki) niż taniej, przy większym wysiłku,ale jednak samemu coś zbudować. To juz ich problem.
Dla narzekających na sytuacje w Islandii proponuje porównać tamtejszą sytuację do tego co sie dzieje w Polsce
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, tak sobie mysle, ze akurat w kwestii domow to niekoniecznie w Polsce jest gorzej... Dom za 300 - 400 tys zl w Polsce wart bylby w Reykjaviku gdzies 30 mln - czyli 1,5 mln zl. To jest gdzies 4 razy wiecej... Nawet przy dobrych zarobkach to jest obciazenie w rodzaju polowy miesiecznych dochodow przez 40 lat. Nikt z moich znajomych z Polski, ktorzy brali kredyt na budowe domu, nie ma az takiego obciazenia na tak dlugi okres czasu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w polskiej stolicy mozna kupic dom za 300-400 tysiecy? Shocked
Chcac kupic dom w Warszawie i splacac go polową poensji, splacalabym jakies 100 lat. Na szczescie nie chce Smile Tyle że Kraków nie jest lepszy...
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul napisał:
Tyle Ĺźe KrakĂłw nie jest lepszy...

dokladnie Shocked
cena metra kw. mieszkania w granicach 3-3.5tys., dzialki budowlane w dobrych lokalizacjach majątek...a co dopiero budowa domu. Nie wspomne,ze ceny materialow budowlanych i wykonczeniowych w malopolsce sa okolo 1/4 wyzsze od chociazby cen we wschodniej Polsce.
Kogo bedzie stac na zakup mieszkania. Przeczytalem gdzies ostatnio informacje, ze w ubieglym roku co 3 mieszkanie w takich miastach jak Warszawa, KrakĂłw, Zakopane kupili obcokrajowcy-glownie Anglicy, Irlandczycy, Hiszpanie, bo dla nich nasze ceny to nadal niebywala okazja i swietna inwestycja na przyszlosc. No ale gdybysmy mieli takie zarobki jak oni to tez pewnie tak bysmy uwazali... Rolling Eyes :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul, mozna kupic, sprawdzalam - ale nie w centrum. Mozna kupic blizniak, czy jakas tam szeregowke, o umiarkowanym metrazu... :-) To 30 mln na Islandii to tez dotyczy takiego wlasnie domku, niezbyt okazalego, na przedmiesciach... Acha, mowiac o polowie pensji mialam na mysli wspolne dochody dwoch osob. Widzisz, Twoje 100 lat rozbija sie wtedy na 2 razy po 50! Very Happy Tak sobie mysle, ze trudno jest i w Polsce i na Islandii, ale jak sie bardzo chce, to musi sie udac... A dom pod Krakowem to by bylo dopiero cos... wlasnie wrocilam z wycieczki Krakow - Ojcow i jestem oczarowana...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oo, bylas w Krakowie i co??? I sie nie widzialysmy??? Jelsi chodzi o Ojcow, to ostatnio widzialam go z lotu ptaka wracajac z Islandii, tak normalnie to mam tam za blisko, wiec nie bywam Smile

No prosze, no to porownywalnie. Owszem, przy 2 osobach bedzie latwiej, juz tylko 50. Ale i tak wole pod Krakowem... Albo pod Akureyri... Smile
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 20:17    Temat postu: Olśnienie Odpowiedz z cytatem

Olśniłaś mnie Nul swoją ostatnią wypowiedzią.
To jest przecieĹź genialnie prawdziwe: Akureyri jest islandzkim Krakowem Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och to już wiem, dlaczego je lubię!
Olśniłeś mnie OE swoją ostatnią wypowiedzią Smile
(noo, paroma poprzednimi rĂłwnieĹź...)

Najciemniej pod latarnią...
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron