reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Rosyjska pożyczka dla Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 15 Pa 2008, 3:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten komentarz nie dal mi spokoju.. Faktycznie coś przeoczylem.. Nie wiem do konca czy powyzsze teksty sa cytatami, czy interpretacjami słow rosyjskich "mędrców" .. bo w moim przekonaniu sa to interpretacje rosyjskich dziennikarzy, ktorzy chca blysnąc ciekawa iforamcja na forum miedzynarodowy.. Okaże się jutro..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 15 Pa 2008, 4:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest mała kwota więc (chociaż pan ekonomista sugeruje inaczej) więc dywagacje w prasie chyba zrozumiałe. Podane są najprawdopodobniejsze korzyści dla Rosji , złoża wokół brzegów Islandii i wspólna batalia dotycząca złóż w Arktyce oraz veto w sparwie Ukrainy i Gruzji - to wydaje mi się jest jak najbardziej wykonalne.


No co do tego, to jeste pewien.. Za byle 4 milirdy Euro czy tam czegoś innego to żaden, nawet najebardziej pogrązony w kryzysie kraj na swiecie nie oddalby udzialow w zlozach roponosnych.. Tym bardziej Islandia, ktora nawet rybami z oceanu nie chce sie podzielic...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 15 Pa 2008, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, ze oddal, tylko pozyczyl. i to nie bylo postanowione wczoraj a pare lat temu juz.

http://www.icenews.is/index.php/2008/10/11/norway-afraid-of-russian-influences-in-iceland/
http://news.yahoo.com/s/time/20081014/wl_time/whyrussiaisbailingouticeland
http://www.sofiaecho.com/article/russia-runs-to-iceland-s-rescue-as-its-own-banking-and-energy-sectors-ail/id_32214/catid_67
http://www.icelandguest.com/in-focus/nr/861/

siewa ladnie wytluscil sedno, o co gra sie toczy.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 17 Pa 2008, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to odetchnąłem z ulgą.. "Dukaty" z Rosji przypłyną na Islandję - zabezpieczniem kredytu ma być praktycznie cały dochód jaki Islandia pozyskuje z eksportu + dochód z turystyki. Niestety.. Nie da się do końca rozstrzygnąć jak to z tą ropą bedzie.. (Chodzi mi o przyszłe wydobycie i zyski z tym związane.. w sumie też podchodzą pod zabezpiecznie) Niby poszło po mojej mysli i Islandia nie oddala nic ze złóż.. Ale możliwe że dala Rosji coś więcej - kontrolę nad całą gospodarką.. Bo skoro zabezpieczniem jest dochód narodowy to kredytodawca musi wiedzieć jak on się kształtuje... Ciekaw jestem jak Rosja to wykorzysta..?! Póki co cieszmy się! Bo korona w ciągu kilku dni się ustabilizuje i powinna zacząć iść pomalu w górę Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron