reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

simmin
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gladiator

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysłany: 25 Paź 2008, 20:09    Temat postu: simmin Odpowiedz z cytatem

Ta firma to gorzej niz polskie TPSA ,dzis dostalem mail ,ze od nowego miesiaca zmniejszaja o polowe mozliwosc sciagania z zagranicy a ponadto od grudnia podwyzszaja abonament za internet,slyszalem ze jest konkurencyjna siec vodafone czy ktos wie moze jakie sa tak warunki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 25 Paź 2008, 20:28    Temat postu: Re: simmin Odpowiedz z cytatem

gladiator napisał:
Ta firma to gorzej niz polskie TPSA ,dzis dostalem mail ,ze od nowego miesiaca zmniejszaja o polowe mozliwosc sciagania z zagranicy a ponadto od grudnia podwyzszaja abonament za internet,slyszalem ze jest konkurencyjna siec vodafone czy ktos wie moze jakie sa tak warunki?

z tego co wiem to internet jest tu zajebiscie drogi jak chcesz normalnie uzytkowac to zerżną z Ciebie kabone niezaleznie czy to vodafone simin nova czy inna.

poszukaj moze masz w eterze jakas niezabezpieczona siec Wink
pozdro
Powrót do góry
TS
Gość
PostWysłany: 25 Paź 2008, 20:52    Temat postu: simin Odpowiedz z cytatem

Ja mam simina i srednio płace 8 tys. Zobacze moze po nowym roku zmienie na vodafone, tam nie musisz brac telefonu stacjonarnego jak chcesz internet. Ja praktycznie nie uzywam stacjonarnego to chyba zmienie.
Powrót do góry
blackpuma

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 27
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 25 Paź 2008, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety w vodafonie jest podobnie. Podnieśli właśnie rachunek za internet i również nałożyli ograniczenia co do ściągania. Prawdopodobnie już nie ma internetu bez limitu, bo mimo iż miałam taką umowę(bez limitu) teraz zmienili mi na z limitem 80 giga. Nie poinformowali mnie wcześniej, po prostu dodali wykaz do rachunku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 25 Paź 2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blackpuma napisał:
Prawdopodobnie już nie ma internetu bez limitu, bo mimo iż miałam taką umowę(bez limitu) teraz zmienili mi na z limitem 80 giga. Nie poinformowali mnie wcześniej, po prostu dodali wykaz do rachunku.


Mylisz sie. Zawsze istnialo ograniczenie w sciaganiu ze stron zagranicznych. Nie bylo i nie ma limitow na sciagania wewnatrzkrajowego. Dlatego miedzy innymi powstaja wlasne islandzkie strony z hmmm torrentami, by "Islandczycy" mogli z nich korzystac bez ograniczania swojego limitu. Miedzy innymi islandzki VikingBay zamiast miedzynarodowego PirateBay.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 25 Paź 2008, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tal.is jest ok.

jak dobrze zagadasz to dadza opcje bez limitow 12mb za 6990/mc. pare miesiecy temu to bylo jeszcze oficjalnie dostepne. teraz jest tylko z limitami za 5990/mc.

nie wiem jaka umowe podpisales ale jesli nie bylo punktu malym drukiem, ze uslugodawca moze zmienic warunki umowy w trakcie jej trwania, to sprawa do zalatwienia w sadzie. + zmien operatora.

@unregistered - nie zawsze. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 25 Paź 2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
tal.is jest ok.

jak dobrze zagadasz to dadza opcje bez limitow 12mb za 6990/mc. pare miesiecy temu to bylo jeszcze oficjalnie dostepne. teraz jest tylko z limitami za 5990/mc.

nie wiem jaka umowe podpisales ale jesli nie bylo punktu malym drukiem, ze uslugodawca moze zmienic warunki umowy w trakcie jej trwania, to sprawa do zalatwienia w sadzie. + zmien operatora.

@unregistered - nie zawsze. ;]


taaaa jak dobrze zagadasz , jak napyskujesz itp moze jeszcze jak xxxxx spuscisz Wink itd ciekawe... akurat yhym....
na zdrowie majkel

piwo piwo piwo
chyba ze wiesz o czym ja nie wiem Wink
Powrót do góry
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 25 Paź 2008, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam z simmin i mam ograniczenie 40giga i place 5.... razem ze stacionarnym nawet jesli go nie uzywam ale teraz przyszedl mi rachunek ze mam do zaplaty ponad 6.....tys i nie wiem za co jak nic nie sciagam ani nie korzystam tel,poprostu zdzierstwo na tej islandi i tyle Twisted Evil vodafone tez hu....wy ostatnio znajomi zaplacili za usluge i prosili sie 2 tyg za podlonczenie leniwce jedne palcisz i sie trzeba jeszcze prosic Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 25 Paź 2008, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... ja byłem w siminnie przez dwa i pol roku ,zadzwonil gosciu z vodafone ,zaproponowal atrakcyjne warunki wiec sie zdecydowalem na zmiane ,ale po jakims miesiacu zadzwonil z koli facet z siminna i zaproponowal pozostanie w siminnie w zamian za darmowy dostep przez dwa miesiace ,wiec teraz ponownie jestem w siminnie i czekam na nastepna oferte z vodafone:) ,i tak w kółko Macieju... hehe
Powrót do góry
gladiator

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysłany: 26 Paź 2008, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w siminie powiedzieli mi ze jak mi sie terazniejsza opcja nie podoba to moge zrezygnowac z internetu...zenada ,21 wiek a na Islandii wraca sie do komunistycznego monopolu.Po 12 latach pobytu tutaj powoli mam tego kraju dosyc.Totalna niekompetencja w urzedach ,w sklepach tragedia jesli chodzi o informacje na temat zakupu jakiegos sprzetu ,o bankach juz nie wspomne,kiedy oni sie wreszcie naucza.Sadze ze nigdy i Islandia zostanie na marginesie europy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Paź 2008, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisał:
,w sklepach tragedia jesli chodzi o informacje na temat zakupu jakiegos sprzetu


kupowlam farbe zeby pomalowac pokoj.

Jak wol pisalo na wiadrze ĂştimĂĄl

Pytam czy ta dobra. alez oczywiscie ze tak.

zgadzam sie ze maja niedoinfofmowanych pracownikow bo wiekszosc to uczniowie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 29 Paź 2008, 17:13    Temat postu: Vodafone Odpowiedz z cytatem

Ja od chyba czterech czy pięciu lat jestem abonentem Vodafone. Najpierw zrezygnowałem z komórek, bo zdzierali, a i nagadali głupot przy okazji jakiejś tam promocji, mnie pozostało tylko zapłacić za to rachunek. Teraz chcę zrezygnować z telefonu domowego na co Vodafone stwierdził, iż muszę zapłacić około 6000 tytułem opłaty startowej i podpisać sześciomiesięczny cyrograf, żeby oni mogli mnie "przełączyć" na sam ADSL. Jeśli chodzi o limit to ja nie dostałem nic na ten temat a niedawno dowiedziałem się, że mam znów limit do 80GB. W sumie i tak go nie wykorzystuje ale sam fakt powiadomienia nie zaistniał. Może być jeszcze jedna możliwość. Nie dostaje papierowych rachunków a więc może Vodafone stwierdziło, iż wszelkie informacje dotyczące usług będą mi również wysyłać do netbanku. Ogólnie mam tego operatora po wyżej uszu.
Alternatywą może być NOVA, ale ich łącze za każdym połączeniem dostaje to samo IP. Fajnie, tylko, że każdy abonent podłączając się do netu czy to z komórki czy też przez modem 3G zawsze dostanie to samo IP jak każdy co oznacza brak możliwości postawienia jakiegokolwiek FTP itp.
Za TAL (Hive) dziękuję. Nie ma możliwości własnoręcznych ustawień routera, wszystko poblokowane a z każdym g... trzeba do nich dzwonić i konsultant lub konsultantka zrobi to za ciebie, jeśli zrozumie o czym do niej, niego rozmawiasz.
Na koniec Siminn. Najdroższy operator w tym kraju. Zastanawiam się, jego abonenci muszą być ślepi żeby nie widzieć różnicy. Abonament za telefon domowy kosztuje u nich chyba 1595, Vodafone 1509. Tal daje telefon domowy za darmo, chyba dlatego, że to VOIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TS
Gość
PostWysłany: 30 Paź 2008, 12:07    Temat postu: simmin Odpowiedz z cytatem

Czyli? Ktorego operatora polecasz?
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 30 Paź 2008, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem. moze mialem wyjatkowe szczescie do hive/tal. w 4 miejscach uzywalem i tylko w 1 slabo chodzilo. mam 12mb bez limitow, normalnie tak 1mb jest faktycznie ale w nocy rozpedza sie niezle i faktycznego 6-8mb jest spokojnie.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 30 Paź 2008, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rano i w nocy Tal smiga niezle nie rewelacyjnie ale ok , 12mb bez limitow za 7500 kr mam ponad rok ten pakiet i poki co nie narzekam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Paź 2008, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mam 12mb bez limitow,


Jesteś pewien?
Sprawdzałeś to ostatnio?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spinacz
User VIP
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 101
Skąd: Islandia
PostWysłany: 30 Paź 2008, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, bo z ich strony wynika lekko coś innego...

http://www2.tal.is/index.aspx?groupid=621
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 30 Paź 2008, 15:39    Temat postu: Re: simmin Odpowiedz z cytatem

TS napisał:
Czyli? Ktorego operatora polecasz?

Ĺťadnego. To jest po prostu bilans zyskĂłw i strat.
Jeśli nie wymagasz od swojego łącza wiele to każda z tych opcji ci przypasuje, pytanie tylko za ile.
Ja w swoim przypadku biorę pod uwagę stałe IP, dostęp do konfiguracji sprzętu, usługi dodane, a dodatkowo możliwość posiadania łącza bez telefonu domowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 30 Paź 2008, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
mam 12mb bez limitow,


Jesteś pewien?
Sprawdzałeś to ostatnio?


tak. umowe podpisalem jeszcze zanim wprowadzili limity.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Paź 2008, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tak. umowe podpisalem jeszcze zanim wprowadzili limity.


Ja też jak był jeszcze Hive jakieś 3 lata temu i się okazało że mam limit od niedawna na 80 GB. Nie przeszkadza mi to bo wykorzystuje około 15GB miesięcznie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron