reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

pozwolenie-ile się czeka ?
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 2 Cze 2005, 7:40    Temat postu: pozwolenie-ile się czeka ? Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie
Mam pytanie i mam nadzieję, że ktoś życzliwy podzieli się z mną swoimi doświadczeniami. Mój mąż był turystycznie na Islandii wrócił po 3 miesiącach. Przed wyzjazdem był na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy i złożył wymagane dokumenty.Poinformowano go, że na pozwolenie czeka się od 6-8 tygodni...i tu moje pytanie: czy rzeczywiście tyle się czeka ? czy może w praktyce trwa to dłużej? czy z reguły dostaje się pozwolenie(pracodawca chce zatrudnić męża oczywiście)? Zapewne wielu z was już to "przerabiało"-napiszcie jak to jest.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Łukasz Andryszewski
Go
PostWysany: 2 Cze 2005, 13:58    Temat postu: pozwolenie Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie i zarazem w jakiś sposób pomóc. Otóż na pozwolenie czeka się tak długo, aż go przyślą. Nie trać wiary.
Powrt do gry
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 3 Cze 2005, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Łukaszu za podtrzymanie na duchu, jednak wolałabym uzyskać konkretną odpowiedź od osoby zorientowanej w temacie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 3 Cze 2005, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pozwolenie studenckie, wiec to troche inaczej, ale na pierwsza zgode na pobyt czekalam bardzo krotko - jakies 3 tygodnie, kiedy zlozylam papiery o przedluzenie, czekalam ponad 3 miesiace. wiec wlasciwie Lukasz ma racje - na pozwolenie czeka sie tak dlugo, az je przysla :)
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Łukasz Andryszewski
Go
PostWysany: 3 Cze 2005, 15:06    Temat postu: Pozwolenie Odpowiedz z cytatem

Bardzo się cieszę, że mam rację, dziękuję Tobie Lauraano za przyznanie racji. Zawsze staram się wszystkim pomagać. Również tym razem podałem bardzo konkretną odpowiedź lecz bez konkretnych terminów. Bądźmy dobrej myśli. Niech prowadzi nas gwiazda polarna.
Powrt do gry
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 4 Cze 2005, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na to pozwolenie niestety czeka sie min. 6 tyg. Raczej nie ma co liczyc ze da sie to szybciej zalatwic - islandczycy nie lubia sie spieszyc, zwlaszcza w pracy Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 8 Cze 2005, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenny...wiem że czeka się minimum 6 tygodni...nawet 8....taką informację podał odrazu pracodawca podczas rozmowy, tylko ciekawe czy aby nie dłużej...minęło już 7 tygodni i jak na razie nic.No cóż czekamy... Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 8 Cze 2005, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przejmuj sie i troche cierpliwosci... :wink: Ja na swoje pozwolenie czekalem blisko 3 miesiace... Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 11 Cze 2005, 5:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heja ... wszystko zależy jak bardzo stara sie pracowdawca i czy nie ma problemów z zwiazkami zawodowymi. Ja czekałem na załatwienie wszystkich formalności prawie 8 miesięcy. Ta praca to nie jest to szczyt moich marzeń, ale na poczatek wystarczy.

Pytanie do grupowiczów:
Zna ktos może dokładniej zakład przetwórstwa ryb Bylgja w Olafsvik? Może ktoś z Was tam już pracował i ma ciekawe spostrzeżenia?

Pozdrawiam Sebastian
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Sebastian
Go
PostWysany: 17 Cze 2005, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuto, jeśli mogę zapytać, czy to nie przypadkiem w Twoim rewirze Very Happy tenże zakład stoi????
Powrt do gry
Alutka

Doczy: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skd: 104 Reykjavik
PostWysany: 17 Cze 2005, 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu jak zwyke wychodzi na jaw islandzka biurokracj, na ktora nikt ze smiertelnikow nie ma wplywow Very Happy Very Happy papiery musza swoje odlezec na poszczegolnych biurkach w urzedach. Ale glowa do gory jesli nie powiedzieli nie jest duza nadzieja

Pozwodzenia i zycze cierpliwosc Smile
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 17 Cze 2005, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Alutko za dobre słowo Very Happy memu mężowi bardzo spodobała się Islandia....chciałby tam wrócić...ale jak ktoś tu napisał o 8 miesiącach czekania...brrr... z tego co zdążyłam się zorientować czytając różne wypowiedzi na tym forum, a także z opowieści męża, który "liznął" Islandii jest to możliwe Sad pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że u nas będzie ciut szybciej....i oby pozytywnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 17 Cze 2005, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Eliszeba"]Dzięki Alutko za dobre słowo Very Happy memu mężowi bardzo spodobała się Islandia....chciałby tam wrócić...ale jak ktoś tu napisał o 8 miesiącach czekania...brrr...quote]

Tak było w moim przypadku, jedyny problem stanowiły związki zawodowe, potem był jakiś pożar w jednym z zakładów i w sumie już miałem inne plany, aż tu nagle telefon że jak chcę to już na początku czerwca mogę jechać Smile ... oczywiście nie mogłem porzucić pracy w Polsce, chciałem załtwić wszystko jak się należy, więc dostałem możliwość przyjazdu zaraz po przerwie urlopowej tj. 15 sierpnia ... i świetnie bo mam teraz 1,5 miesiąca urlopu i czas ten z przyjemnościa spędze z rodziną.

Pozdrawiam i powodzenia

P.S. Może ktoś sie wypowie na temat pracy przy rybach bo tak naprawdę jadę w ciemno i jestem kompletnie zielony w tych sprawach ... znam się raczej na rybołóstwie od strony technicznej, gdyż przez trzy lata pracowałem w firmie szyjącej siatki dla rybaków i produkującej liny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 5 Sie 2005, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my nadal sobie czekamy ...i nic żadnych wieści...wiem, ze jest sporo czekających, jednak większość z was to budowniczowie huty i formalności załatwiane są prze firmy (Rimec, Bechtel...) Pozdrawiam was wszystkich i trzymam za was kciuki. W przyszłym tygodniu zadzwonimy do Islandii, ciekawe czy dowiemy się czegoś, czy kolejny raz usłyszymy : trzeba czekać ! Przypominam...mój mąż dokumenty złożył w końcu kwietnia bezpośrednio u pracodawcy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 3 Wrz 2005, 9:11    Temat postu: Re: pozwolenie-ile się czeka ? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Dzisiaj po raz pierwszy odzywam się na forum. Już od dłuższego czasu podglądałam rozmowy ale dopiero teraz zdecydowałam się wziąść w nich udział. Zdecydowałam się na ten krok, ponieważ tydzień temu wysłałam komplet dokumentów do mojego pracodawcy w Islandii, żeby ten starał się dla mnie o pozwolenie... no i teraz zastanawia mnie - tak jak autorke listu na który odpowiadam - jak długo będę czekać. Domyślam sie że ciężko sprecyzować czas oczekiwania, ale kilka słów otuchy bardzo by się przydało :-) Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
music80s
Go
PostWysany: 3 Wrz 2005, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 20:08, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 5 Wrz 2005, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię serdecznie na forum Justynko:) Mój mąż nadal czeka...ale jak się okazało papiery przeleżały na biurku bo brakowało jednego zaświadczenia, a oni zamiast się skontaktować to sobie czekali....Teraz już niby poszło to wszystko dalej....zobaczymy. Rozmawiam też z jednym symaptycznym chłopakiem poznanym na tym forum (pozdrowienia Corel:), u którego rozpoczął się 7 tydzień czekania. Życzę Ci więc Justynko cierpliwości....i zamęczaj pracodawcę pytaniami, i przypominaj się nieustannie....tego nigdy za dużo !
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 5 Wrz 2005, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słowa te nie są zbytnio pocieszające...... no to czekam.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 6 Wrz 2005, 4:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba napisa:
Witam Cię serdecznie na forum Justynko:) Mój mąż nadal czeka...ale jak się okazało papiery przeleżały na biurku bo brakowało jednego zaświadczenia, a oni zamiast się skontaktować to sobie czekali....Teraz już niby poszło to wszystko dalej....zobaczymy. Rozmawiam też z jednym symaptycznym chłopakiem poznanym na tym forum (pozdrowienia Corel:), u którego rozpoczął się 7 tydzień czekania. Życzę Ci więc Justynko cierpliwości....i zamęczaj pracodawcę pytaniami, i przypominaj się nieustannie....tego nigdy za dużo !


Niestety Eliszeba, tak w tym kraju już jest. Dlatego tak jak napisałaś i jest to też moja rada, nie przejmować się i być natrętnym, pytać, dopytywać się i jeszcze raz pytać jak wygląda twoja sprawa. Przypominać się i nie dać o sobie zapomnieć. To może nie brzmi zbyt ciekawie ale naprawdę działa. Życzę powodzenia.
Powrt do gry
corel

Doczy: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skd: Kópavogur
PostWysany: 6 Wrz 2005, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Szanownych Forumowiczów. :wink:
No to Eliszeba wraz z Justyna poczekamy razem Rolling Eyes
Nie pamiętam Eli.... czy Ci pisałem (dzięki za miłe słowa na forum)
ale kontaktowałem się z Nim (pracodawcą) w 8 tygodniu czekania no i odpowiedział że nie otrzymał jeszcze zwrotu papierów i że jeszcze 1 lub 2 tygodnie.
Pozdrowionka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron