reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

JAK TO JEST Z PRACĄ
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 18 Cze 2005, 3:50    Temat postu: Re: ehhehehe Odpowiedz z cytatem

barth_x napisa:
hmmmm.......dziwne...kazdy zmieszalby sie z islandka, chociaz wiem ze np. skandynawki sa malo urodziwe, powiem ze urode zdecydowanie maja ze tak powiem haburgerowo0amerykanska.


Dokładnie. Mało jest takich naprawdę zgrabnych. A poza tym sposób ubierania, w szczególności Islandek... brak słów...

barth_x napisa:
Zjezdzilem troch swiata i wiem, ze to co swoje czyli Polki sa najpiekniejsze i najbardziej czule :DDDDDD


I tu znów się zgodzę. Poza tym zawsze lepiej się porozumiewać w swoim języku ojczystym.


barth_x napisa:
Na fakt checi do mieszania krwi ma zapewne duzy wspolczynnik skosno-ocznosci w populacji Islandzkiej. Widacz chca to czynic, a inne kultury i rasy sa dla nich tajemnicze i godne uwagi.
I jak to powiedzial prof. z UW z socjologi..."NIebawem caly swiat bedzie MADE IN CHINA"...


Jeśli chodzi o Islandię to chyba raczej Made in Philipines albo Made in Thailand
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 18 Cze 2005, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi lenny...moze masz racje, moze podczas 3 letniego pobytu w szwecji i norwegii poprostu mialem pecha bo nawet w wakacje na plazach nie spotkalem zadnej godnej uwagi...przepraszam jedna kobiete znalazlem godna uwagi niedaleko Lundu na plazy....z Łodzi byla Smile
no coz moze mam rzeczywiscie inny gust niz pozostali....

co do czajna foodow, dla mnie wszyscy sa z Chin, nie wiem dlaczego ale tej rasy nie jestem w stanie odroznic z ktorej czesci świata pochodzi....

pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 18 Cze 2005, 12:08    Temat postu: Off topic ... Odpowiedz z cytatem

Witam ... nie widziałem jak wyglądają Islandki .. .ale mam porównanie do Danii, tam rodowite Dunki naprawdę nie grzeszą urodą, mam nawet jedną fajna fotkę przy pomniku Typowej duńskiej foczki , ale jak widziałem ile one spożywają na śniadanie, lunch, obiad i inne przerwy (jakie porcje sa podawane w restauracjach), to wcale sie nie dziwię że tak wyglądają ... co do urody Polek ... zgadza sie chociaż bardziej delikatną urodę mają Rosjanki (Uwaga !!! zdanie mocno subiektywne - małżonka by mnie "zjadła" jakbym napisał odwrotnie .
Jest jedna rzecz którą czasami posiadają polskie dziwczyny ... to siedząca w nich tzw. "matka Polka", zdarza się że ładna dziewczyna po ślubie zmienia sie w taką "matke Polkę", na szczęście to wymierający gatunek i pewnie za 50 lat zniknie całkowicie z powierzchni planety ...

pozdrawiam Seba
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Alutka

Doczy: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skd: 104 Reykjavik
PostWysany: 18 Cze 2005, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak od tematu "czy trudno znalezdz prace" wszystko przeszlo gladko w opisy urody islandzkiej Very Happy Very Happy moze teraz ktos nam zrobi krzyzowke krwi Smile zartuje najpopularniejsza jest AB Very Happy I jedno Sebkowi musze przyznac, ze ma racje co do ubioru tutejszych Pan Smile ale popatrzcie na to z drugiej strony, sa one bez zachamowan i nie boja sie co ludzie o Nich powiedza a taka cecha chyba jest do pozazdroszczenia.

I pewnikiem dlatego wzbudza ciekawosc obcokrajowcow.

I zgadzam sie z karuta i lennym czesto mozna spotkac piekne kobiety tutaj na wysepce wszystko zalezy czy umiesz naprawde obserwowac :wink: :wink: :wink: A inna sprawa juz jest czy to islandka czy nie ale o tym przekonac sie mozna zaczynajac rozmowe Smile

Wiec powodzenia w mieszaniu sie!!!
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 19 Cze 2005, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alutka napisa:
sa one bez zachamowan i nie boja sie co ludzie o Nich powiedza a taka cecha chyba jest do pozazdroszczenia.


Oj, najwięcej takich bez zahamowań w ubieraniu widziałam w Sheffield, UK, tam to naprawdę niektóre postaci wywoływały u mnie mieszane wrazenia estetyczne... Wiem, wiem, tolerancja, ale... I pamiętając o tamtym nie mogę się przyczepić do ubierania Islandek i Islandczyków. Podobało mi się wręcz to, jak się ubierają do pracy, po prostu na luzie, może to dlatego, że samam wolę styl sportowy i gdybym była facetem, to pewnie by, żadnego garniturka nie miała.

I tym sposobem, na życzenie Alutki, nawiązałam (niechcący) jednak do tematu "praca"... Smile
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 19 Cze 2005, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ciezko znalezc prace gdziekolwiek i tak zalezy od nas....od tego co umiemy....od tego jak potrafimy sie przedstawic i jakie pierwsze wrazenie wywrzemy na pracodawcy...

nie wiem jak jest na islandii jednak w innych krajach skandynawskich, bardzo latwo znalezc owe zajecie, choc na poczatku za niewielkie pieniadze, no ale coz...paliakow w szwecjii, norwegii tudziez danii jest bardzo wielu, takze taniej sily roboczej skandynawiowie maja w brud...

i korzystaja z tego.....prawie jak w systemie niewolniczym.....choc nie wszyscy oczywiscie.

A my w polszy bierzemy znowu tych ze wschodu, dobre ludziska mowia, robotne, znaja sie na pracy tyle ze pija jak to ukraincom, bialorusinom i rosjanom przystalo od wiekow.

Zastanawia mnie tylko jeden fakt, patrzac na siebie. Co sie stanie za 5 lat, gdy niech co 10 taki jak ja wyjedzie...na zachod w poszukiwaniu pracy, niech ja znajdzie i dorobi sie czegos...nie mowie o ludziach szukajacych jak w programie TVN pracy w UK z kartka na szyji..."im good worker". Chodzi mi o ludzi, ktorzy swa postawa cos osiagna i z takim zamierzeniem tam jada, poniewaz ich ambicje i cele, marzenia rowniez, nie moga byc spelnione w kraju z powodu nedznej polityki personalnej w zakladach pracy...slawne "plecy" ktorzy jedni maja a inni maja tylko dzieki sterydom i silowni.

Czy bedzie deficyt pracownikow wyksztalconych i ambitnych tak jak obecnie pielegniarek w kraju, ktore za chlebem pojechaly do krajow UE?

moze...zapewne tak, tylko kto do tego czasu bedzie pracowac na naszych emerytow? kto bedzie odprowadzac skladki z ktorych banda darmozercow bedzie piekla sobie prosiaki tudziez inne stusie...kto podniesie ten kraj gospodarczo swym rozsadkiem, ciezka i mozolna praca? kto na tych juz ruinach zbuduje cokolwiek sensownego by wszystkim zylo sie dobrze i nikt nie myslal o stryczku z powodu dziury w budzecie domowym, braku pracy, sensu zycia, i glodnych dzieciakach....no kto?

Smiesza mnie wypowiedzi politykow, ktorzy ciesza sie, ze bezrobocie zmalalo o promil czy dwa...no tak w koncu jak ludzie nie maja na chleb to musza gdzies za nim wyjechac, wiec wyemigrowali...wiec bezrobocie spadlo...przywalili wiec podatek na tych ktorzy na umowe pracuja na zachodzie...siwetnie, po przyjezdzie trza isc do US i powiedziec.."pracowalem w UK przez rok, zarobilem tyle i tyle, chcialem zaplacic wam za to podatek"...no coz..

Smiesza mnie wypowiedzi politykow twierdzace, ze skoro jada...to wroca...z kasa ktora beda u nas wydawac, kraj sie podniesie z dolka, wlasnie rekoma tych ludzi ktorzy pracujac wytrwale gdziekolwiek na zachodzie, chca wyzywic swoja rodzine w polszy. Gospodarka si epodniesie i wszystko zacznie chodzic jak w szwajcarskim zegarku.

Finalnie bedzie inaczej i dobrze o tym wiemy. podam tylko przyklad jednego syna rektora z wyzszych uczelni w Katowicach.

skonczyl prawo...ojciec mimo funkcji nie mogl mu nic ciekawego zalatwic wiec "tyral" za 2 tys netto w jakies agencji prawniczej, co mu sie znudzilo juz po 6 miesiacach.
Pomyslal, kurde, skonczylem prawo, w prawdzie nie mam aplikacji, ale znam angielski i niemiecki...wyskoczyl wiec na wakacje do dojczalndu...
umowil sie w kilku agencjach na rozmowy, ktorych efetem bylo targowanie sie pracodawcy o pracownika...podjal prace zaledwie po tygodniu szukania. NIemiec nie glupi czlowiek, pomyslal, mlody wyuczony nie za moja kase, zna wszystko z prawa i jesze 3 (lacznie z polskim) jezyki...wiec dal mu posade za 4 tys ojro na poczatek.
Po pol roku koles byl juz w brukseli jakims doradzca za grube pieniadze, jednak i to go nie satysfakcjonowalo. Wiec zaczal piac sie wyzej...aktualnie pracuje w UK w jednej z najwiekszych agencji prawniczych...i o dziwo...tutaj bedzie sedno....wykonuje zlecenia dla polskiego przemyslu za wielkie, powtarzam wielkie pieniadze....

I tak reasumujac...polska wyksztalcila - za pieniadze podatnikow, nie umiala wykorzystac tego wiec teraz slono za to placi...

Wszystko cool...tylko ze ten sprytny polak, nie pracuje juz na dobro jakies swietnej agencji w polsce, tylko pracuje do dobra UK i ichniejszej agencji,od polski ciagnac za to olbrzymie ojro Very Happy

wiec co bedzie za 5-10 lat jak co 10 taki czlowiek z kraju wyemigruje???
strach pomyslec...
wiec...czekam na wize Very Happy

pozdrawiam i mam nadzieje ze po przeczytaniu tych moich wypocin, ktoremus kolwiek politykowi zapali sie mala czerwona lapka w glowie informujaca o samodestrukcji kraju....
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 19 Cze 2005, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jest nawiazanie do pierwotnego tematu PRACY Smile jak byk...nieprawdaz? Very Happy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 19 Cze 2005, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedz na Twoje pytanie wydaje sie byc prosta:
Jesli za 10 lat wynagrodzenia w Polsce nie osiagna przynjamniej 70-80% tego co teraz tacy jak Ty czy ja moga zarobic bez problemu za granica, to Polska calkowicie pozbedzie sie najlepszego co ma i zostanie bardzo daleko w tyle za innymi krajami...
nikt bowiem o zdrowych zmyslach, ambicjach i z bardzo dobrym wyksztalceniem nie bedzie wegetowal w Polsce, jesli moze bez najmniejszego problemu znalezc satysfakcjonujaca (nie tylko pod wzgledem finansowym) prace w byle ktorym kraju np. UE i zyc sobie nie martwiac sie o przyszlosc swoja i swoich dzieci.

Ja juz dawno podjalem decyzje i nie zaluje tego ani troche... :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 19 Cze 2005, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idac na studia juz bylo zle (6 lat temu) teraz jest jeszcze gorzej wiec nie sadze ze za 10 lat bedzie lepiej...tutaj w polsce...a zauwazyc trzeba ze wszystkie przemiany gospodarcze nie ukazuja swego impetu kilka miesiecy po wprowadzeniu, ale po kilku-kilkanastu latach...
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 19 Cze 2005, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barth_x napisa:
nie sadze ze za 10 lat bedzie lepiej...tutaj w polsce...

Ty, ja i setki innych osob mysli podobnie...dlatego nie siedzimy bezczynnie czekajac na lepsze czasy w Polsce, tylko dzialamy...
Ja sie wogole nie martwie o swoja przyszlosc... 8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ronja
Go
PostWysany: 19 Cze 2005, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenny napisa:
Jesli za 10 lat wynagrodzenia w Polsce nie osiagna przynjamniej 70-80% tego co teraz tacy jak Ty czy ja moga zarobic bez problemu za granica, to Polska calkowicie pozbedzie sie najlepszego co ma

Nie pozbędzie, bo ja zostanę Very Happy

lenny napisa:
nikt bowiem o zdrowych zmyslach, ambicjach i z bardzo dobrym wyksztalceniem nie bedzie wegetowal w Polsce

A dlaczego ma wegetować? Przecież jest tu tyle do zrobienia:) I nie pisz 'nikt', bo jakbym miała wyjeżdżać, żeby zaspokajać ambicje to wybrałabym BiałoruśSmile Tam jest jeszcze więcej do zrobienia niż tutaj. A zachód kojarzy mi się bardziej z pójściem na łatwiznę :wink:
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 20 Cze 2005, 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ronja...to jest zdrowy rozsadek, tez mam charakter wojownika i staralem sie walczyc przez okres studiow z tym co bylo, jednak musze przyznac Don Kichotem nie jestem.

Przywodcami rewolucji sa zbluzgani przez wladze inteligenci, ale w walce uczestnicza zwykli, prosci ludzie...nie zapominajmy o tym.

Ja swoj patriotyzm dawno spuscilem w klozecie, poniewaz tak nierowna walka nie ma najmniejszego sensu i skutku. Tak zrobilo wielu i zapewne wielu jeszcze to bedzie czynic...

Zgadzam sie z opinia lennego, ze wiesza ilosc wartosciowych ludzi ucieknie, bo skoro panstwo w ktorym zyja nie daje im zadnych szans, nalezy ich poszukac w innym miejscu na swiecie.
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Ronja
Go
PostWysany: 20 Cze 2005, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barth_x napisa:
Ronja...to jest zdrowy rozsadek, tez mam charakter wojownika i staralem sie walczyc przez okres studiow z tym co bylo, jednak musze przyznac Don Kichotem nie jestem.

Czyli przyznajesz, że to nie ambicje, ale pójście na łatwiznę? :wink:
A tak serio, to ja po prostu nie uważam, że w Polsce jest jakoś strasznie, mogłoby być lepiej to fakt, ale połowę rodziny mam na 'zachodzie' (Anglia, Australia, Kanada) i jakoś wcale ich życie tam nie wygląda tak cudownie.

barth_x napisa:
Ja swoj patriotyzm dawno spuscilem w klozecie, poniewaz tak nierowna walka nie ma najmniejszego sensu i skutku.

No, ale chyba patriotą można być także poza granicami naszego kraju Smile Rób nam swoją pracą dobra opinię i czasem powiedz coś dobrego o rodakach. Very Happy

barth_x napisa:
Zgadzam sie z opinia lennego, ze wiesza ilosc wartosciowych ludzi ucieknie, bo skoro panstwo w ktorym zyja nie daje im zadnych szans, nalezy ich poszukac w innym miejscu na swiecie.

Tylko pytanie komu oceniać kto jest wartościowy?
Są ludzie, którym po prostu podoba się Polska i pragną tu mieszkać, a w moim odczuciu mój kraj daje mi wiele szans, tylko, żebym jeszcze umiała wszystkie wykorzystać Rolling Eyes
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 20 Cze 2005, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja Ronju wypowiedz jest pelna sprzecznosci. Twierdzisz ze warto tutaj byc, bo przeciez polska daje ci szanse jakowegos rozwoju, tu znowu twierdzisz ze pol twojej rodziny pracuje i mieszka w innych krajach. Polecam zapytac ich dlaczego...

..skoro twierdzisz, ze zdrowy rozsadek nie ma nic wspolnego z ambicjami...no coz...wedlug mnie te dwa slowa ida w parze...zwlaszcza przy dobieraniu kierunku drogi wlasnego zycia...trzeba miec sile na zamiary...nie sadzisz?
To nie zadna latwizna, to jest nawet trudniejsze z powodu wyjazdu do obcego kraju, innej kultury i zaczynajac wszystko w zasadzie od zera. Ale na zdrowych warunkach. Jednymi slowy...nie sadze ze to latwizna, latwizna natomiast jest ominiecie wszystkich zasad, honoru, marzen i ambicji i pojscie do pracy w polsce ktora nie bedzie spelniala zadnego z naszych wczesniej przyjetych kryteriow.

...ponawiam prosbe...zapytaj rodzine dlaczego wyjechala, a skoro nie ma tam jak mysleli, szklanych domow...dlaczego wciaz tam sa...

odnosnie patriotyzmu...powiem tak...osobiscie uwazam, ze np. Polonia amerykanska nie powinna miec prawa glosu podczas kampanii w polsce (czy to prezydenckiej czy innej), dlaczego oni maja decydowac o losie kraju skoro w nim nie mieszkaja? jak cos bedzie zle oni i tak sa pod innymi rzadami..wiec uwazam to za swoisty paradoks...
Powiedz mi jaki mozna miec patriotyzm do kraju, ktory wtedy gdy go potrzebujesz najbardziej, wypina swoje posladki i pierdzi ci w twarz? (przepraszam za obrazowosc) ale taka jest prawda...
Jestem nawet gotow pozbyc sie obywatelstwa polskiego na poczet innego...w normalniejszym kraju....w ktorym bede czuc sie jak czlowiek...czlowiek tego swiata...a nie jak 5 kolo u wozu, poniewaz chce pracowac. Nie jestem dumny z niczego, jak i wiekszosc polakow, wstydze sie historii i terazniejszosci, a myslac o przyszlosci- mysle o innym kraju.
Mowic cos milego o rodakach mozna, bo uwazam ze ludzie ktorzy wlasnie sa na dole, ci zwykli i prosci sa najbardziej wartosciowi i to oni moga pomoc jak jestes w potrzebie...tego sie nie wstydze bo wiem ze w polsce mieszka mnostwo wspanialych ludzi...

Jesli twierdzisz ze twoj kraj daje Ci wiele mozliwosci...ciesze sie niezmiernie i podziwiam twoj patriotyzm i optymizm...wiec moze podzielisz sie z innymi swoimi szansami, ktore do tej pory zdolalas wykorzystac, ktore spelnilyby, albo tylko pomoglyby choc w promilu je spelnic, z jakich swoich osiagniec jestes dumna i czym mozesz sie dla innych poszczycic. I w koncu co tak naprawde cie tu trzyma?
...moze strach??? przed innoscia i zaczynaniem wszystkiego od zera???
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 20 Cze 2005, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic dodac, nic ując...zgadzam sie z Toba barth_x w 100% :wink:

skoro nie mozna sie realizowac w pelni we wlasnym kraju i dzieki temu spelniac swoich malych i wiekszych marzen, nie ma co siedziec i czekac nie wiadomo na co...
z cala pewnoscia nie jest to pojscie na latwizne, wrecz przeciwnie :wink:

i prosze Ronja, napisz mi czym innym jak nie wegetacja nazwac życie w Polsce za 1,5 tys zl albo mniej miesiecznie??? bo ja tego szalenstwem nie moglbym nazwac...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Alutka

Doczy: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skd: 104 Reykjavik
PostWysany: 20 Cze 2005, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ronja Smile masz racje (moge to powiedziec bez obawy ze ktos mi krzywde zrobi lol ), ze w Naszym kraju nad Wisla mozna sie rozwijac i ze ma duze mozliwosci. Najwieksze mozliwosci sa takie, ze bedziesz miec siniaki na lokciach od przepychania sie i walczenia o swoje.

Z jednej strony jakby nie patzrec ma to cechy biologicznego rozwoju (skora ci stwardnieje i nastepnym razem nie dasz sie tak latwo pokonac) ale czy to ma sens na dluzsza mete??? Bo ile mozna walczyc?? kazdy chce po skonczeniu technikum, uniwerku czy jakiej kolwiek innej szkoly zaczac prace w zawodzie, ktorego sie nauczyl, poniewaz w jakims sensie go fascynowal ale nikt nie ma zamiaru walczyc o ta prace przez kilka lat i wegetowac w miedzy czasie.

Dlatego rozumiem chlopakow (lenny`go i barth_x`a) ze maja takie a nie inne zdanie bo ja sie z nimi zgadzam.
Pewno, ze chciala bym pracowac w Polsce, miec swych bliskich przy sobie i cieszyc sie jesiennymi liscmi w slaskim parku lol (to tak na rozluznienie tmatu) ale znam swoja wartosc i nigdy bym nie pozwolila by ktos placil mi mniej niz mi sie nalezy tlumaczac, ze sytuacja w kraju i na rynku pracy jest trudna.

I tak kolo sie zamyka. Ludzie co maja troche oleju w glowie kombinuja jak tu sobie zycie ulatwic wyjezdzajac z Polski.

Miejmy jednak nadzieje, kiedys "TE" wspaniale umysly powroca do kraju i polepsza gospodarke dla innych pokolen :wink:
Kto wie moze to my bedziemy 8)
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 21 Cze 2005, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehe powrócą? tak szadziccie??

no coz...moja rozmowa nie polega na przekonywaniu do mojego zdania ludzi, ktorzy sie z nia nie zgadzaja tylko na przestawieniu argumentow, ktorymi zreszta podparlem wlasciwa i pierwotna moja wypowiedz.

wiec tak moi drodzy......teraz gdy chiny sa w zasadzie imperium gospodarczym, wtedy gdy sa mocni bo godzina pracy koszuje 10 centow moga nawet sobie zaczac polemizowac z usa na swoich warunkach...a meritum przetargowym moze byc chociaz przewalutowienie oszczednosci io lokat z dolarow na euro i przetransferowanie do europejskich bankow.....wtedy usa lezy i kwiczy poniewaz sa to ciezkie setki miliardow dolarow...

wiec co przyczynilo sie do tak poteznej gospodarczej mocy jaka chiny posiadaja? ano to ze w latach 80 i 90 kiedy ledwo ciagnely z powodow zmian historyczno-politycznych wyslali swoich czajna foodow w swiat w celu pobierania nauk w bardziej prestizowych szkolach. Panstwo im za to placilo i nawet miesieczne kieszonkowe otrzymywali...po 5 latach kazdy chinczyk juz z dyplomem musial wrocic do kraju...i odrobic inwestycje ktore panstwo ponioslo przez 5 lat na niego....pracujac na dobro chin i przyszlosci gospodarczej....
mialo to sens poniewaz nie musieli inwestowac i inne pokrewne instytucje by stworzyc wlasnie dobrze wyedukowanego absolwenta...tylko go wyslali, wyksztalcili, po powrocie przekaze innym, wdrozy w zycie nowe techniki, nowa ekonomie, etc.....
poszli najmniejsza linia oporu...i za mala kase inwestujac w garstke ludzi przywiezli do siebie najnowsze techniki z wszystkich dziedzin nauki swiata.

....popatrzymy teraz na to co robi polska....zupelnie odwrotnie...zupelnie....wiec skoro myslicie ze mlody wyksztalcony czlowiek nie majac pracy w kraju wyjedzie, dorobi sie i wroci...jestescie w bledzie... bedzie wracac do bagna w ktorym tylko sie topil czujac smrod rozkladanych swoich poprzednikow?...zalozy gdzies indziej dom, rodzine, pomiesza geny tudziez nie, poniewaz i polski mozna spotkac w islandii Very Happy, a do kraju przyjedzie sporadycznie...odwiedzic rodzine...posiedziec na ogrodzie, wypic flaszke polskiej wodki...i wroci....

...polska zezwalajac na to...nie patrzy 10 lat naprzod...a kasa spierdziela jej przez palce duzymi strumieniami, i nikt nie ma na to racjonalnego lekarstwa.

aha...benzyna wciaz drozeje, niebawem oprocz uslug telefonicznych najdrozsze na swiecie bedzie i u nas paliwo z 4 podatkami drogowymi...to sa jaja...niebawem wprowadza tachometry i liczniki przejechanych kilometrow po drogach w celu uiszczenia 5 podatku drogowego Very Happy....ODDAM MALUCHA......za 10 kg truskawek Smile...zyc sie nie chce jak czlowiek ogladnie rano wiadomosc....tyle dobrze ze dizs piekna pogoda, akobiety juz sie rozbieraja do opalania Very Happy

pozdrawiam...
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 21 Cze 2005, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie a propos benzyny ...wspolczuje ludziom w Polsce bo my tutaj narzekamy ze mamy drogo-juz 113 za litr -a chyba tylko przez ten monopol-niby juz go nie ma ..ale Very Happy Very Happy Very Happy ...a w Polsce jak przy sredniej pensji czlowiek moze miec samochod?Tutaj to jest siodma czesc raczej niskiej placy w rybce na godz ,a w Polsce przy ponad 3(chyba tyle kosztuje nie?) zl za litr ,kto zarabia ponad 22zl na godz?Podatek drogowy wynosi tutaj okolo 15 tys rocznie-200$ za zwyly osobowy samochod ,a OC okolo 50 tys rocznie -a ile w Polsce?Ale powiem wam ze czesto mylsimy ze o na zachodzie lekko ,tak myslal moj kolega ,ktory strasznie oszczedzal i zyl w hotelowcu pracowniczym ,wydawal okolo 2500kr na tydzien na jedzenie bo jadl tylko rybe.I kiedys bedac u mnie w domu pokazalam mu nasze wydatki ...czyli ponad 110 tys miesiecznie stalych oplat_prad ,ogrzewanie ,przedszkole,telefon ,oplaty gminne ,kredyt na domu,oplaty zwiazane z samochodem ,pakiet ubezpieczen i on bardzo sie zdziwil ze az tyle to kosztuje ,Dlugo sie pozniej zastanawialam czy ludzie nie mysla...byly to tylko oplaty ,a nie remonty benzyna ,odziez ,lekarz ,dentysta ,zarcie -to bedzie drugie tyle .On myslal ze ja tak jak on bedac na kontrakcie chowam wszystko w skarpete i zyje pozniej jak krolowa jak jade na miesiac do polski.Powiem wrecz wiecej ze pomimo dobrej pracy i ustabilizowanego zycia musze ogladac kazda korone .Ale jest lepiej ....jest praca i stabilnosc.W Polsce po maturze najdalej "dotarlam" do sklepu z ciuchami.Wtedy 12 lat temu bylo to slownie jeden milion 200......W zyciu nie odlozylabym grosika ,nawet nie zarobilabym na dodoatkowo edukacje,bo sytuacje mam w rodzinie ciezka i to ja musialabym jeszcze pomagac.Takze wybralam zagranice...Latwizna ?nie wiem ...latwo nie jest kiedy nic nie jest takie jak w ojczyznie ,ale powoli sie czlowiek przyzwyczai.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ronja
Go
PostWysany: 22 Cze 2005, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barth_x napisa:
Twoja Ronju wypowiedz jest pelna sprzecznosci. Twierdzisz ze warto tutaj byc, bo przeciez polska daje ci szanse jakowegos rozwoju, tu znowu twierdzisz ze pol twojej rodziny pracuje i mieszka w innych krajach. Polecam zapytac ich dlaczego...

Może dlatego, że nie są Polakami? język

barth_x napisa:
..skoro twierdzisz, ze zdrowy rozsadek nie ma nic wspolnego z ambicjami

Ja nic takiego nie napisałam.

barth_x napisa:
trzeba miec sile na zamiary...nie sadzisz?

"mierz siły na zamiary nie zamiar podług sił" to chyba tak było Smile i w tej kwestii to ja się z Mickiewiczem zgadzam, w końcu młoda jestem Smile

barth_x napisa:
To nie zadna latwizna

Widzę żeście się przyczepili do tej łatwizny. Chciałam zaznaczyć tylko, że jeśli obok mojej wypowiedzi pojawia się :wink: to znaczy, że mówiłam pół żartem Smile

barth_x napisa:
latwizna natomiast jest ominiecie wszystkich zasad, honoru, marzen i ambicji i pojscie do pracy w polsce ktora nie bedzie spelniala zadnego z naszych wczesniej przyjetych kryteriow.

Ty wszystko widzisz albo czarno, albo biało. Kto powiedział, że praca w Polsce nie może spełniać żadnego z wcześniej przez nas przyjętych kryteriów?? Są ludzie, którzy się tu realizują i nie trzeba szukać ich daleko, wystarczy rozejrzeć się po naszym forum Smile

barth_x napisa:
...ponawiam prosbe...zapytaj rodzine dlaczego wyjechala, a skoro nie ma tam jak mysleli, szklanych domow...dlaczego wciaz tam sa....

Jak Ty to robisz? Ja piszę dwa zdania, a Ty się dopatrujesz całej historii :wink: Co do rodziny, już napisałam wyżej. A jeszcze może dodam, że moja angielska kuzynka przyjechała wczoraj do Polski. Chce zostać tu na stałe Very Happy Więc kompletnie nie trafiłeś Smile

barth_x napisa:
Mowic cos milego o rodakach mozna, bo uwazam ze ludzie ktorzy wlasnie sa na dole, ci zwykli i prosci sa najbardziej wartosciowi i to oni moga pomoc jak jestes w potrzebie...tego sie nie wstydze bo wiem ze w polsce mieszka mnostwo wspanialych ludzi.......

Dla mnie Polska to właśnie ludzie, którzy ją tworzą, czyli wszyscy, którzy tu mieszkają. Smile A ludzie, którzy wyjeżdżają też się przyczyniają pozytywnie lub negatywnie dla kraju, czy tego chcą czy nie. Po prostu szerzą nasze geny Smile , kulturę, robią nam dobrą lub złą opinię i uświadamiają zagranicznikom, że pomiędzy Niemcami a Rosją są jakieś kraje Very Happy

barth_x napisa:
I w koncu co tak naprawde cie tu trzyma?
...moze strach??? przed innoscia i zaczynaniem wszystkiego od zera???

Już pisałam są ludzie, którym się tu po prostu podoba Smile Między innymi ja do nich należę i co mam więcej napisać? Z uczucia się tłumaczyć nie mogę.

Juz mi się nie chce odpisywać na wszystkie posty Smile Więc tak ogólnie, to czy ja gdzieś pisałam, że mam coś przeciwko Wam? Każdy ma inne pragnienia, więc jeśli Wy macie znaleźć szczęście za granicą to świetnie (no jeszcze fajniej by było jakbyście jechali na Islandię, bo Was fascynuje, a nie tylko dla jej standardu życia Smile
Ale nie rozumiem dlaczego odmawiacie wartości, oleju w głowie, zdrowych zmysłów czy ambicji tym, którzy chcą tu zostać? Wychodzi z tego, że Wy jesteście taaacy mądrzy, a reszta Polaków to głupki.
Nie wiem tylko czemu jeszcze zniżacie się do mojego poziomu i odpisujecie mi na posty? :wink:
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 22 Cze 2005, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiem krotko acz tresciwie...pomijajac ponowne sprzecznosci w twoich wypowiedziach....ODPISUJE RONJU NA TWOJE POSTY BO MI SIE PODOBA TWOJ NICK Smile...hehehe i to by bylo na tyle Very Happy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron