reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 38, 39, 40  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Gosw : 123

Autor Wiadomo
retarder
Go
PostWysany: 20 Lip 2005, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja czekam od 5.06.05 i nic nawet nie miałem wezwania na rozmowe , myślę że chyba nic z tego nie będzie, jestem wkurzony bo mogli by chociaż zadzwonić i powiedzieć że się nie załapałem i człowiek by wiedział na czym stoi a oni trzymają ludzi w w niepewności :evil: zaczynam mieć ich dość !!
Powrt do gry
EDA
Go
PostWysany: 21 Lip 2005, 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że powinieneś do nich zadzwonić i zapytać, ale wcześniej ktoś z forumowiczów pisał, że pytał o pracę przy budowie huty ale mu powiedziano że rekrutacja zakończona. Pamiętam że mąż nie czekał zbyt długo na telefon z Rimeca z wezwaniem na rozmowę. Na badania też zaraz go wezwali. Teraz czeka na wyjazd i wydaje mi się że jeszcze trochę poczeka bo z tym najbardziej schodzi. Ale jeśli nie będzie już rekrutacji do Islandi to może do innej pracy bo oni wysyłają tam gdzie jest zapotrzebowanie np. Anglia, Irlandia. Możliwe że w tej chwili nie mają ofert. Trzeba im jednak się przypominać co jakiś czas. :wink: Gratulacje i pozdrowienia dla tych co wylatują 24.07. Powodzenia. Very Happy
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 23 Lip 2005, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc lecę jutro nad ranem Very Happy
trzymajcie kciuki, a jak będę na miejscu zapewne się odezwę Very Happy

pozdrawiam wszystkich Very Happy
trzymanko i powodzenia
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Miroslaw_S
Go
PostWysany: 23 Lip 2005, 15:19    Temat postu: Wyloty i Odloty Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że tu w tym kraju ostatni wyłączy światło lol
Powrt do gry
grzegosz
Go
PostWysany: 25 Lip 2005, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec moi drodzy, jestesmy na miejscu Smile Poznalismy sie z Barthem_x, jest bardzo fajnie tutaj, przynajmniej takie jest pierwsze wrazenie Smile Przez pierwszy tydzien mamy jakies szkolenia, potem juz normalna praca. No i polecam jedzenie - masakra Smile Dobre i duzo.

Pozdrowienia dla wszystkich
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 25 Lip 2005, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja, wlasnie z Grzegoszem siedzimy w kawiarence, polecamy wszystkim ktorzy sie tutaj wybieraja popniewaz waarto, jak narazie oczywiscie, szersze opinie i komentarze umiescimy gdy troche popracujemy i zobaczymy co i jak, aha era tat tak z tymi oslami co go reklamuja nie dziala tutaj wogole, mozna tylko smsy slac za 1.95zl, osobiscie nie polecam, mozna wziasc swoja komorke i kupic tutaj prepaida, tak wlasnie zrobilem za 100zl (2000 koron) macie numer i cala kwote do wygadania, do polski minuta polaczenia ze stacjonarnymi kosztuje 36gr a na komorki 3x tyle, takze looz, aha polecam kupno windstoppera po pizdzi tutaj jak na dworcu w kielcach, ale jet ogolnie cool:))))

pozdrawaim wszystkich
MIRO daj znac jak tam
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
veroniq
Go
PostWysany: 25 Lip 2005, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSSSUUUPERRRRR chlopaki, ze wam sie podoba!!!!

A jak przezyliscie podroz??? dostaliscie mocno w kosc, czy byla to najciekawsza wycieczka waszego zycia???

Zycze smacznych wedzonych maskonurow lol lol i pysznego zdechlego rekina hihihi... lol lol lol no i samych udanych szkolen!
Tylko ladnie budujcie ta hute, bo jak w koncu kiedys przyjade to wszystko dokladnie sprawdze.........hihihi

Trzymajcie sie cieplo!

Pozdross z deszczowego Poznania


PS: A jak krajobraz? tenis? squash? pokoj? Question
Powrt do gry
adamus
Go
PostWysany: 26 Lip 2005, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH "HUTNIKOW"
Od miesiaca sledze co sie dzieje na "hucie" i w koncu chlopaki sie odezwali. Ja prawdopodobnie lece w sierpniu, wszystkie papiery poszly pod koniec czerwca.
Mam prosbe do chlopaków grzegorza i bartha_x - piszcie o wszystkim, tak dla informacji, bo w krakowie dziewczyny niewiele wiedza.
Jak z laptopami - bedzie gdzie sie podlaczyc ?
Pozdrawiam Rolling Eyes
Powrt do gry
retarder
Go
PostWysany: 26 Lip 2005, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że wreszcie ktoś tam jest , napiszcie coś więcej , na jakim etapie jest budowa tej huty, ilu jest tam już polaków, jakie warunki mieszkaniowe itd. Myślę że wszyscy czekają niecierpliwie na każdą wiadomość.
Pozdrawiam!
Powrt do gry
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 26 Lip 2005, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm
albo.... albo....

chłopaki chyba zapomnieli o bożym swiecie bo tak im tam dobrze :-)
chłopaki mają juuz tyle roboty i są tak zabiegani :-) :-(
chłopaki nie mają dostepu do neta :-(

z zazdrością pozdrawiam :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
veroniq
Go
PostWysany: 27 Lip 2005, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwazniejsze, ze sie zameldowali, ze dotarli!!! A jak troche odsapna to na pewno dadza znac!

Zebysmy sie nie zdziwili jak nam za jakis miesiac wyjada z nowinkami z budowy po islandzku....... lol lol

pozdross
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 27 Lip 2005, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm wszystkich
jak macie jakies pytania to pytajcie smialo
odnosnie podrozy. nic fascynujacego z krk do wawy o 6 rano z wawy do kopenhagi w kopenhadze 5 godzin w poczekalni, pozniej do keflaviku boeing 747 hehehe z keflaviku do rejkjawiku autobusem z rejkjawiku do eglis..cus tam malym samolocikiem no i pozniej z eglisdiru na miejsce autobusem, sami widzicie, meczace troche
Zakwatwerowanie lux, kazdy ma swoj pokoj z tv a pokoj ma ok.2,5x2,5
jedzenie bardzo dobre *polski kucharz

a praca hmmm tydzien szkolenia mamy z Grzegoszem takze chodzimy na nie, zwiedzamy budowe, bhp, ppoz, ocgr srod, szkolenia etc.

net jest w kawiarence, ale non stop zajety, ciezko tu sie dostac...
hot spota nie ma na razie ale moze w przyszlosci bedzie

pozdrawaim odewe sie znowu jak bede tylko mogl

Pozdrawaim wszystkicvh
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Lip 2005, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak Ci się podoba sama Islandia? Widziałeś jej troszkę i widzisz teraz codziennie. Obserwowałeś ją z drogi i z powietrza :wink:
Podoba Ci się?
I jak oceniasz Islandczyków, których jak dotąd spotkałeś?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jurhan
Go
PostWysany: 27 Lip 2005, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam serdecznie.
Barth x, chciałbym się dowiedzieć jak z przelewem pieniędzy,czy już wiecie coś na ten temat;
-czy lepiej założyć konto w Islandi,czy przelewać pieniądze na konto polskie
-gdzie wymienialiście euro na korony
-ile osób już pracuje przy budowie huty z polski
-ile osób leciało z Tobą do pracy
-jaką mieliście odprawę celną w Warszawie i Islandi -chodzi mi o sprawdzanie bagażu,nie wiem jak z papierosami-bo palę-ile można wziąśc ze sobą-wiem że najlepiej to przestać palić i nie ma problemu
-co by można wziąść ze sobą,a Ty nie wziąłeś,-NIE PISZ CZASAMI ŻE KOBIETY BO O TYM TO JA WIEM
Pozdrawiam
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to gratulacje Barth_x. W końcu, po długim oczekiwaniu wylądowałeś na wyspie. Życzę powodzenia.
Powrt do gry
adamus
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BARTH
Jakie sa mozliwosci przygotowywania herbatki, kawki itp. na miejscu.
Jak wyglada sprawa lazienek , prania rzeczy osobistych.
Czy w telewizji jest jakis polski program?
Pozdrawiam
Powrt do gry
EDA
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko dotyczące bagażu. Ile można zabrać ze sobą i co najlepiej zabrać. Pisaliście że bardzo wieje ale czy cały czas? Czy pogoda jest bardzo zmienna czy w miarę stabilna. Czego nie zabraliście a przydałoby się. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam. :wink:
Powrt do gry
grzegosz
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Sprawy maja sie tak:

1. Pieniadze

- mozna sie zdecydowac na konto islandzkie (pracodawca pomaga przy zalatwianiu formalnosci) lub polskie
- prowizja od przelewu z konta islandzkiego na polskie kosztuje was 400 ISK
- na polskie konto przelewany jest EKWIWALENT wyplaty (koszty przelewow ponosi Bechtel), zabierzcie ze soba IBAN i SWIFT banku

2. EUR na ISK wymienialem na lotnisku w Keflaviku (75 ISK z groszami za 1 EUR), potem w sumie mozna tez, na miejscu w banku - sa 2.

3. Bagaz

Niby mozna 20 kg bagazu i 5 kg podrecznego (do samolotu). Ale w Krakowie na lotnisku nikt nie robil z tego problemu. Facet dokonujacy odprawy mowil, ze rozpisze nadwyzki miedzy ludzi tak, zeby wszystko sie zgadzalo Smile Nikt bagazu lustrowanego nie mial, a ludzie zabrali ze soba jakies fajki...

4. Pogoda

Na razie jest cieplo - 15-20 st. C. Przy wietrze, a zdarzaja sie czesto, temperatura odczuwalna spada do 7-10 st. C (w czapce juz chodzilem) Smile

5. Pranie

Maja otwierac niedlugo jakas pralnie. Na razie rozwiazane jest to tak, ze we wspolnym pokoju w domku mieszkalnym, zostawiacie opisana reklamowke z praniem. Na drugi dzien wraca z czystymi ciuszkami Smile

Kawka, herbatka bez problemu. Mozna wziasc, ale nie ma potrzeby, bo jest Smile Chyba, ze ktos ma swoja, ulubiona Smile Polskie programy sa, ale narazie jakies kijowe - pracujemy nad tym Smile Polakow juz teraz na miejscu jest ok. 300 - 350. Lazienki spoko, nie ma sie czym martwic.
Powrt do gry
adamus
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 19:34    Temat postu: Dalsze pytania Odpowiedz z cytatem

Chłopaki, a ile pokoi jest do jednej łazienki Very Happy
Czy jest tam jakis bufet, w którym mozna coś zjeść, chcoć jak pisaliście żarcie jest super.
Jakie atrakcje są "już" dostępne dla hutników. Shocked
Skoro tak wielu polaków jest na miejscu, to co mówią o pracy, warunkach i klimatach pomiędzy pracodawcą a nimi ? 8)
Jesli pieniadze sa przelewane na islandzkie konto, to gdzies w pobliżu jest bank, z którego kasiorę można brać Question
Co ludzie mówią o możliwościach wypadu na zwiedzanie Wyspy, jesli pracują po 10.25 godziny
POzdrawiam i czekam na odpowiedź - pewnie zreszta nie ja.
lol
Powrt do gry
Jurhan
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegosz,dzięki za odpowiedzi na nasze zapytania, ale jeszcze nie wiem co to jest -IBAN i SWIFT banku.
Pozdrowiam serdecznie
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 38, 39, 40  Nastpny
Strona 10 z 40

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron