reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 38, 39, 40  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Gosw : 123

Autor Wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 28 Lip 2005, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurhan napisa:
ale jeszcze nie wiem co to jest -IBAN i SWIFT banku

idz do banku i popros o te numery, albo skorzystaj z google... :wink:
Czasem mam wrazenie ze na tym forum pytania zadaja dzieci...wiecej samodzielnosci Very Happy :wink:

barth_x i grzegosz....witam w Islandii.....POWODZENIA Exclamation
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
grzegosz
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Na 30 osob jest 7 lazienek. W zupelnosci starcza. Aha, recznikow w sumie mozna nie brac, bo donosza Smile (wiem, ze i tak wezmiecie) Smile

Bufetu w sumie nie ma, ale jest niepotrzebny - opchacie sie tu tak, ze glowa mala Smile

Atrakcje: silownia, pingpong, bilard, internet, troche ksiazek po angielsku - za free. W pobliskim miasteczku jest basen, nie wiem ile platny, bo jeszcze nie bylem.

Spotkacie sie z amerykanskimi standardami pracy: b. duzy nacisk na bezpieczenstwo, spokojna, nie nerwowa robota, itd. Atmosfera super, wszyscy usmiechnieci Smile

W pobliskiej miejscowosci (ok. 1 km. z campu) sa dwa banki, na miejscu jest bankomat. Karta do konta (islandzkiego) jest wydawana za darmo.

Jezeli chodzi o jakies wypady za miasto - pracodawca organizuje caly czas jakies wycieczki Smile Ale troche to kosztuje....

Pozdrawiam[/list]
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 28 Lip 2005, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SWIFT - Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications
IBAN - International Bank Account Number
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 29 Lip 2005, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to pieknie...widze ze Grzegosz napisal i nic dodac nic ujac, nie wspomniaj ze zdobylismy wodospad, chociaz wejscie na niego bylo ciezkie bo chodzilo sie po trawie, jak po sniegu, taki puszysty jest tu mech.
Odnosnie pracy, naprawde ludzie jesli ktos ma juz jakowes standarty pracy z polski wyniesione, przed wyjazdem niech je schowa do kieszeni jest tu zupelnie inaczej, wszyscy sa w szoku,. nie ma pospiechu, lepiej 5 razy zastanowic sie nad praca i ja wykonac dobrze niz po lebkach cos spartaczyc. Jak juz Grzegosz wspomnial olbrzymia role przykladaja do bhp i ochr sr.
Odnosnie zycia tutaj na kampie sa bardzo duze udogodnienia, piora ciuchy, daja czyste reczniki codziennie, sa mydla etc etc...naprawde

co wziasc...hmmm duzo kalesonow, i cieplych ciuchow, zimy ponoc sa w tym fjordzie straszne, zalezy oczywiscie od roku...tak czy inaczej, czasami chodzimy w koszulkach, a innymi razy w czapkach i kalesonach...no kosmosy jak byk, zmiany pogody natychmiastowe...

witam Lenny i innych tutaj, moze kiedys sie spotkamy ?? kto wie

pozdrawaim wszystkich, ðpiszcie co jeszcze, jak sie dopchamy do kompow z Grzegoszem to napewno odpiszemy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 29 Lip 2005, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli oznacza to, że nie taki diabeł straszny :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Lip 2005, 20:31    Temat postu: IBAN i SWIFT Odpowiedz z cytatem

Einar podał już oficjalne tłumaczenie ja dodam jeszcze jak to wygląda w praktyce:
IBAN to międzynarodowy numer konta bankowego, jeżeli macie konto w polskim banku, to pewnie już w nowej postaci (26-cyfrowej):
11 1050 1575 1000 0022 6141 0308
żeby z tego mieć IBAN wystarczy dodać PL, czyli:
PL11 1050 1575 1000 0022 6141 0308
i mamy 28-znakowy IBAN, proste? Smile

Gorzej jest z kodem SWIFT - trzeba go uzyskać koniecznie z banku, gdyż np dla ING Banku Śląskiego ma on postać: INGBPLPW.

Ze względu na duże prowizje nie doradzam wymieniać euro na ISK na lotnisku. Są banki, które robią to bez taz. "commision fee".
Bo na świecie oprócz tego, że kurs skupu i sprzedaży różni się to jeszcze jest stała opłata (commision).

Dla turystów dobrym rozwiązaniem jest założenie sobie w Polsce konta w Euro wraz z kartą w Euro (ING BSK taką opcję ma w innych to nie wiem).
Wtedy wszelkie transkacje w euro (w zachodniej Europie) są rozliczane bez żadnych prowizji, natomiast na Islandii będziemy mieli tylko rozliczenie ISK na EUR, co może być bardziej opłacalne niż kurs Euro w bankach islandzkich.
Można się zapytać w polskich centrach rozliczeniowych jaki w danym dniu kurs ISK/EUR stosują i porównać z islandzkimi bankami, które pewnie na swoich stronach takie rozliczenia też podają.

A tak swoją drogą, to Polacy, którzy dostają wypłatę w ISK powinni poszukać w Polsce jakiegos importera towarów z Islandii - importer musi kupić ISK i zwykle w Polsce przepłaca, a Polacy wymieniający pensje na EUR a potem na PLN również tracą dość sporo.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
adamus
Go
PostWysany: 29 Lip 2005, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z namiaru optymistycznych wiadomosci az sie serce rwie do wyjazdu.
Mam zaplanowany wylot na 37 tydzien, ale dziewczyny z Rimeca mowia ze nie zawsze jest tak jak w planie od Bechtela - mozna nawet w ciagu dwoch tygodni leciec do "HUTY". Podobno Ci co byli takze na 37 tydzien juz sa na miejscu. Question
Czy w kawiarence internetowej mozna uzywac mikrofonow i sluchawek npnp. do skype - zeby gadac w sieci z Polska?
Pozdrawiam i zycze milego weekendu
Powrt do gry
krzys

Doczy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skd: Gdańsk
PostWysany: 29 Lip 2005, 21:11    Temat postu: Re: IBAN i SWIFT Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Einar podał już oficjalne tłumaczenie ja dodam jeszcze jak to wygląda w praktyce:
IBAN to międzynarodowy numer konta bankowego, jeżeli macie konto w polskim banku, to pewnie już w nowej postaci (26-cyfrowej):
11 1050 1575 1000 0022 6141 0308
żeby z tego mieć IBAN wystarczy dodać PL, czyli:
PL11 1050 1575 1000 0022 6141 0308
i mamy 28-znakowy IBAN, proste? Smile

rozumiem, ze dla przykladu podales swoje konto i czekasz na wplaty? Mr. Green
_________________
Fyrir þér er einn dagur sem þúsund ár, og þúsund ár dagur, ei meir...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Lip 2005, 2:07    Temat postu: Przelew Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rozumiem, ze dla przykladu podales swoje konto i czekasz na wplaty?


Łatwo sprawdzić - wyślij przelew Very Happy
Tak, to moje konto osobiste i jak komuś zbywa środków finansowych to oczywiście może sobie zrobić przelew. Ja się nie pogniewam...
Niespodziewam się jednak dużych przelewów Very Happy
Ale jak ktoś wpłaci 2 zł, to już będzie na oranżadę, którą można nawet wypić wspólnie język język

Jakby ktoś chciał Redakcji postawić "piwo" to można wysłać np. 1 zł poprzez system PayU (jak ktoś ma kartę kredytową) - link na stronie głównej (poszukajcie). Smile
A jak nie ma ktoś karty, to albo zostaje mu przelew elektroniczny, albo osobista wizyta we Wrocławiu - w końcu najlepiej wypić piwo razem z Redakcją Very Happy

POPIERAJ SWOJĄ REDAKCJĘ!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
masterkiller
Go
PostWysany: 30 Lip 2005, 19:27    Temat postu: huta Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem nowy na forum. Mam pytanko odnosnie wyjazdow do huty. Ja mam jechac z ITC, czekam juz 3 m-ce i nadal nic (w polowie czerwca odeslalem umowe). Moze ktos cos wie wiecej na temat wyjazdow, mnie poinformowano (gosciu z ITC) ze rekrutacja jest wstrzymana z powodow problemow z Green peace. Jednak widze ze ludzie juz pojechali i to w zeszla niedziele. Nie wiem teraz czego sie trzymac, sa wstrzymane czy tez nie. To czekanie jest juz bardzo denerwujace :x Pozdro
Powrt do gry
Miroslaw_S
Go
PostWysany: 31 Lip 2005, 9:19    Temat postu: ITC a HUTA. Odpowiedz z cytatem

Witam nowego kolegę w gronie oczekujących jeszcze ( mam nadzieję ) na wyjazd za pośrednictwem ITC do pracy przy Fjardaal Project.
Ja znajduję się dokładnie w tej samej sytuacji. To znaczy nie mogę uzyskać żadnych konkretnych informacji od ww. pośrednika dotyczących wyjazdu na podpisany kontrakt. Nie wiem ilu czytających to forum ma coś wspólnego z ITC i hutą , ale mam nadzieję że jeżeli ktoś jeszcze jest to się tutaj pokaże. Panie i Panowie w " kupie siła " Smile i oczekiwanie nie będzie tak stresujące. Dla zainteresowanych namiary na prywatny kontakt ze mną umieściłem na 10 stronie . Pozdrowienia dla wszystkich.
Powrt do gry
adamus
Go
PostWysany: 1 Sie 2005, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, ze ludzie z greenpeace'u blokuja budowe zapory i przez to cos nie tak idzie ze sciaganiem ludzi z Polski do pracy ? Pytam poniewaz co jakis czas pojawiaja sie takie news'y na forum.
Pzdrawiam
Powrt do gry
adamus
Go
PostWysany: 1 Sie 2005, 8:22    Temat postu: LEKARZ ? Odpowiedz z cytatem

Chcialbym dowiedziec sie jak z opieka medyczna. Co prawda wypelnialem formularz dotyczacy ubezpieczenia, ale jak to jest zorganizowane na miejscu. Np zachoruje na grypę i co ? Trzeba placic za lekarz czy nie,
Zaboli mnie ząb czy co innego ? Dajcie chłopaki jakieś informacje.
Powrt do gry
masterkiller
Go
PostWysany: 1 Sie 2005, 12:55    Temat postu: huta a ITC Odpowiedz z cytatem

Witam
Zwracam sie do wszystkich, ktorzy czekaja na wyjazd do huty z ITC.
Jezeli jeszcze nikt sie do was sie nie odzywal w zwiazku z wyjazdem a podpisaliscie umowe i wyslaliscie jakis czas temu, to dzwoncie do krakowa i niech wam mowia kiedy wyslali wasze papiery do islandii. Ja swoja umowe odeslalem w polowie czerwca, dzis dzwonilem do ITC i sie dowiedzialem ze jestem na tak zwanej liscie "stand by" co oznacza ze moje papiery od poltora miesiaca leza sobie w krakowie i nic z tym nie robia. Takich osob jak ja moze byc wiecej - a po co czekac jak glupi na wyjazd skoro nikt z tym nic nie robi. Ja jestem dzis max zly i rozczarowany, mialem ta firme ja kompetentna (mylilem sie)
pozdrawiam
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 1 Sie 2005, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adamus napisa:
Czy to prawda, ze ludzie z greenpeace'u blokuja budowe zapory i przez to cos nie tak idzie ze sciaganiem ludzi z Polski do pracy ? Pytam poniewaz co jakis czas pojawiaja sie takie news'y na forum.

No może to mieć jakiś związek, choć szczerze wątpię, żeby z powodu kilkudziesięciu osób protestujących w zupełnie innym miejscu (a czasem jest ich mniej) tak wielka budowa miała mieć jakiekolwiek opóźnienia akurat w ściąganiu ludzi z Polski do pracy.
Protesty nie są organizowane przez Greenpeace. Być może część osób to działacze tej organizacji ale to nie jest oficjalna akcja Greenpeace. Jak Wam ktoś wmawia, że to akurat oni protestują to albo nie ma pojęcia o czym mówi albo ściemnia.
A co do "newsów na forum" - no na litość boską! Jak chcecie znaleźć newsy to znacznie łatwiej na stronie głównej iceland.pl Przecież newsy są aktualizowane codziennie, więc chyba nie ma problemu ze sprawdzaniem na bieżąco co się dzieje na Islandii. A o protestach w Kárahnjúkar newsów było sporo. Zainteresowanych odsyłam do archiwum


Ostatnio zmieniony przez einar dnia 1 Sie 2005, 13:48, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 1 Sie 2005, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, leci ktoś z Balic - 7 sierpnia ?
Powrt do gry
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 1 Sie 2005, 13:51    Temat postu: NO WŁASNIE SIE ZASTANAWIAŁEM CZY NIE ZAŁORZYC OSOBNEGO TEMAT Odpowiedz z cytatem

do mnie z huty sie jeszcze nikt nie odezwał :-(
a wysyłałem cv do (po adresach meila podaje) husareisn i rimela (juz sie cholera pogóbiłem) z miesiąc temu..
moje cv wiem ze jest w "GEKO" GECO czy coś takiego w Akranes (ale co do miejscowosci tez nie jestem pewien nie wiem czy to nie czasem Reykjavík) i w urzedzie imigracyjnym..
A DZIS zadzwonili do mnie z drógiej strony polski czyli z gdyni zebym przyjechał na rozmowe do pracy w irlandii..
ja jednak jestem cierpliwy..

pozdrawiam panów którzy od niedawna na miejscu :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mariusx
Go
PostWysany: 1 Sie 2005, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja załatwiałem wszystko w RIMEC, po dokładnie 4 tygodniach od dostarczenia kompletu dokumentów, miałem telefon z terminem wyjazdu.
Powrt do gry
retarder
Go
PostWysany: 1 Sie 2005, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisa:
Ja załatwiałem wszystko w RIMEC, po dokładnie 4 tygodniach od dostarczenia kompletu dokumentów, miałem telefon z terminem wyjazdu.


To zależy na jakie stanowisko bo chyba z tego co widzę w tej chwili jedzie kadra kierownicza tak mi się wydaje być może jestem w błędzie
Powrt do gry
mariusx
Go
PostWysany: 1 Sie 2005, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jestes w błędzie Smile, kadra kierownicza już tam jest, ja jadę jako zwykły budowlaniec (chociaż mógłbym z chęcią "koordynować" Smile)
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 38, 39, 40  Nastpny
Strona 11 z 40

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron