reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Targi pracy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blackpuma

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 27
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 16 Paź 2008, 1:09    Temat postu: Targi pracy Odpowiedz z cytatem

Kod:
Rząd Islandii nie wie, co zrobić z zagranicznymi pracownikami, którzy już stracili pracę lub są zagrożeni jej utratą. Nie ma szans na przedłużenie kontraktów. By im pomóc, ministerstwo pracy Islandii postanowiło zorganizować w Reykjaviku targi pracy zagranicznej (20-22 listopada). Władze Islandii zwróciły się do polskiego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, by za pośrednictwem wojewódzkich urzędów pracy przygotowało oferty pracy dla Polaków przebywających na wyspie. Chcą w ten sposób zmotywować imigrantów do szybkiego powrotu do domu.


Źródło http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,5803223,Zdazyli_zarobic_na_Islandii_i_wrocic.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 16 Paź 2008, 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem,że te targi mogą pomóc Polakom,ale z drugiej strony brzmi to tak jak by nas grzecznie stąd wypraszano Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Irek_27
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Paź 2008, 1:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

murzyn zrobil swoje,murzyn moze odejsc? niech placa zasilki,naleza sie,Polak potrafi,prace na czarno do tego znajdzie,inny bedzie kradl,kolejny jeszcze inaczej kombinowal,niech sie od nas ucza Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 16 Paź 2008, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
Rozumiem,że te targi mogą pomóc Polakom,ale z drugiej strony brzmi to tak jak by nas grzecznie stąd wypraszano Sad


firmy ubezpieczeniowe maja ograniczone mozliwosci... a z drugiej strony, szklarze i pracownicy agencji ochrony beda musieli sporo nadgodzin wyrabiac. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuusy
Gość
PostWysłany: 16 Paź 2008, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irek_27 napisał:
murzyn zrobil swoje,murzyn moze odejsc? niech placa zasilki,naleza sie,Polak potrafi,prace na czarno do tego znajdzie,inny bedzie kradl,kolejny jeszcze inaczej kombinowal,niech sie od nas ucza Very Happy


zajebuiste rzeczy wymieniles ktorych moga sie od nas nauczyc Arrow rozumiem ze moglbys dla nich jakies kursy prowadzic Exclamation
Powrót do góry
Irek_27
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Paź 2008, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ironizowalem kusy,a swoja droga w Pl byl nie jeden kryzys Polak nauczyl sie kombinowac,oni tez juz zaczynaja np. podpalajac swoje samochody gdy nie moga podolac splacie kredytu-> http://www.dv.is/wiadomosci/2008/9/4/podpalaja-samochody-z-zadluzeniami/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 16 Paź 2008, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irek_27 napisał:
ironizowalem kusy,a swoja droga w Pl byl nie jeden kryzys Polak nauczyl sie kombinowac,oni tez juz zaczynaja np. podpalajac swoje samochody gdy nie moga podolac splacie kredytu-> http://www.dv.is/wiadomosci/2008/9/4/podpalaja-samochody-z-zadluzeniami/


na dzisiejsze czasy to takie srednie kombinowanie, bo zostana bez samochodu ale z kredytem. casco pokryje im tylko wartosc rynkowa auta, a jak im kredyt wzrosl ponad wartosc samochodu to musza roznice dalej splacac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 16 Paź 2008, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
na dzisiejsze czasy to takie srednie kombinowanie, bo zostana bez samochodu ale z kredytem. casco pokryje im tylko wartosc rynkowa auta, a jak im kredyt wzrosl ponad wartosc samochodu to musza roznice dalej splacac.


ale szybko sie ucza... zeby zrobic omlet trzeba rozbic kilka jajek. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 16 Paź 2008, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
jak im kredyt wzrosl ponad wartosc samochodu to musza roznice dalej splacac.


Ale jednak decydują się na ten krok, zawsze to mniej do spłaty jak większa część pokryje ubezpieczyciel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Bondar
Gość
PostWysłany: 16 Paź 2008, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale macie nawalone w glowach,nie o to tu chodzi, pamietajcie ze to my jestesmy tu goscmi a oni sa u siebie. Jezeli w polsce jakis obcokrajowiec sobie nagrabi to dlaczego nienawisc pada na caly narod? i wy sie im dziwicie?
Powrót do góry
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Paź 2008, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem o czym tu jest mowa
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 1:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Targi pracy ? Moze i ktos sie zalapie na jakas lepsza w innym kraju Smile Jesli tylko tu jest sam i nic go nie trzyma . Po za tym chyba nie chodzi o wyganianie , tylko by pomoc tym ktorzy nie chca siedziec na tylku ale pracowac . Brac bezrobocie ale owszem moga , dobrze placa przez 3 miesiace , po jakims czasie mniej . Bezrobocie platne przez 3 lata , no mozna w ten sposob przeczekac kryzys Smile Tylko kto sie na to porwie ? Mysle iz nie wielu .

Raty za samochod , kolosalne sumy . Tylko ,ze teraz mozna splacac odsetki a nie palic samochod . Jest tak np. w Avant . Jesli mialo sie raty dochodzace do 80 tys.isl.koron to po zgloszeniu do nich, iz nie da sie takich rat splacac (trzeba swoje dane wpisac na ich stronie , kenitala , numer samochodu itd.) to pozniej wynosi tylko 20 tys.isl.koron . To tylko przyklad ale wiem iz takie cos istnieje . Firma woli dostac cokolwiek, niz nie dostac nic .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 17 Paź 2008, 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd wiecie, że to Islandczycy podpalali te samochody? Może to były samochody Polaków którzy wzieli je w kredo.. Smile Myślę, że jescze jakis czas potrwa zanim Islandczycy zaczną wpadać na tkie pomysły.. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 17 Paź 2008, 6:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najczęściej to jest tak że spalił się jakiś samochód, przyczyny pożaru nie ustalono. Sąsiad sąsiadce powiedział że się ten z dołu żyje ponad stan. Sąsiadka gadała przy śniadaniu a mąż potwierdził, no ten z dołu to musiał przecież jego nie stać, zarabia połowę tego co JA. Madur sąsiadki wie dobrze bo pensję tego z dołu ustał z kolegami wczoraj podczas lunczu:) No i już wiadomo samo się nie zrobi, samo się nie stanie NIC. A jak podał Superexpres lub jakieś inne DV.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ze samochody podpalali islandczycy pisalo jakis czas w gazecie Fretabladid. Wszystko bylo opisane w rubryce policyjnej , kto i dlaczego (tylko bez nazwisk ) . Tylko tyle ,ze to czesty przypadek bo nie sa w stanie splacac .
Mylisz sie Kocur , tu nie trzeba sie niczego uczyc , sytuacja ich do tego zmusila bo nie widzieli innego wyjscia . Po za tym kilka miesiecy temu (zanim nastapil kryzys)jeden islandczyk w Keflaviku podpalil swoja szope , tak poprostu aby dostac odszkodowanie . Myslisz iz jakis polak mu ten pomysl podsunol ? bo ja nie sadze .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 17 Paź 2008, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Nie twierdze, że Islndczycy są głupi. Biłem raczej do tego, że w moim przekonaniu oni w większości brzydzą się łamaniem prawa.. kradzieżami i oszustwami w szczególnosci.. Tak są wychowywani. Jesli więc przyjmiemy, że Islandczycy zaczną co raz częściej tak kombinować, to jesteśmy świadkami przemiany kulturowej.. Smile Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 17 Paź 2008, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur napisał:
Ok. Nie twierdze, że Islndczycy są głupi. Biłem raczej do tego, że w moim przekonaniu oni w większości brzydzą się łamaniem prawa.. kradzieżami i oszustwami w szczególnosci.. Tak są wychowywani. Jesli więc przyjmiemy, że Islandczycy zaczną co raz częściej tak kombinować, to jesteśmy świadkami przemiany kulturowej.. Smile Smile Smile



Dobrze że napisałeś w większości bo ja miałam wątpliwą przyjemność poznać islandczyka oszusta i kryminalistę. Pracowałam u niego i naciął mnie na 775.000 ISK i przysyłał mi do domu innych islandczyków żeby mi przekazać że to nie żarty, mam pamiętać że mam dzieci i że on wszędzie znajdzie więc będzie lepiej jak mu zapłacę i podpiszę papier dla niego żeby wyglądało że to ja mu wiszę tą kasę. Byłam w związkach, u prawnika ale oni albo się go boją bo go znają albo za przeproszeniem gówno mogą i gówno im się chce. Więc póki co mam niemiłe wspomnienia. Ale co racja to racja, większość stara się żyć uczciwie i nie szkodzić innym. Pzdr
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 17 Paź 2008, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostra jazda z tym typem.. a nie myslalaś o tym żeby się zrewanżować.. W tak trudnych czasach pewnie wielu chłopaków potrzebuje pracy dodatkowej.. Nawet pojedyncze fuchy są dziś ważne Smile Rzuć ogłoszenie w dam pracę i jestem pewien, że jeszcze dziś znajdziesz pracowników Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawodowcow pokroju kolesi z włamu do Baru Polonia. powodzenia Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
blackpuma

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 27
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 20 Lis 2008, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Directorate of Labour and will hold a European Job fair in the Reykjavik City Hall on the 21st November between 17:00-21:00 o'clock and on Saturday, 22nd of November, between 12:00-18:00 o'clock

Eures advisers from Denmark, Norway, Netherlands, Belgium, Austria, Germany, Lithuania and Poland will be present to give information about job opportunities in their countries and as well promote guidance regarding job-hunting and living- and working conditions
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron