reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 20 Lis 2008, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie dowiedzialem, ze jesli sie bylo na urlopie to wiadomo, ze miesiac bez wyplaty, to ze biora to rowniez do sredniej, to niezla srednia wychodzi :/ mimo, ze np urlopowe wyplacaja z pracy do ostatniej wyplaty, to tego urzad nie bierze do sredniej:/ bo bez 2 ostatnich miesiecy biora 6 miesiecy wstecz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 20 Lis 2008, 16:44    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

[quote="dariuszr"]
@ni@ napisał:

Dzisiaj się dowiedziałam z urzędu pracy,że zasiłek jest naliczany tylko od wypłaty podstawowej,czyli nadgodziny czy soboty nie są brane pod uwagę...dla mnie to katastrofa
http://www.vinnumalastofnun.is/svmvf/thydingar-a-polsku/
Zawsze tak było że płacą zasiłek tylko z podstawy twego wynagrodzenia , w regulaminie bezrobotnego jest napisane wszystko .Przed pójściem do Urzędu Pracy przeczytajcie regulamin bo P. Elrzbieta dużo nie powie żeby ktoś nie był mondrzejszy od niej i dodam że proszę zauważyć gdy zasiłek jest wypłacony pierwszego każdego miesiąca to następnego dnia jest ful ludzi bo ktoś nie dopełnił swoich obowiązków tam i wychodzą jaja Shocked Shocked Shocked


Ciekawe jak ktos pracuje wg stawki godzinowej, a nie jakiejs tam "podstawy" - to jak mu nalicza zasilek, co ??
Tylko od realnych wyplat. I launow tez nie trzeba bylo przynosis przeciez urzady o wszystkich wiedza wszystko - Wielki Brat czuwa Smile

A pani Elzbieta tez jest czlowiekiem i moze sie pomylic, ale jest pelna dobrych checi i ona zreszta nie ma wplywu na komisje przyznajaca zasilki.
Powrót do góry
blackpuma

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 27
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 20 Lis 2008, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rangurmadur napisał:
Ciekawe jak ktos pracuje wg stawki godzinowej, a nie jakiejs tam "podstawy" - to jak mu nalicza zasilek, co ??


Twoja stawka x 8 godzin dziennie x ilość dni roboczych miesiąca

Większość ma stawkę godzinową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 20 Lis 2008, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blackpuma napisał:
rangurmadur napisał:
Ciekawe jak ktos pracuje wg stawki godzinowej, a nie jakiejs tam "podstawy" - to jak mu nalicza zasilek, co ??


Twoja stawka x 8 godzin dziennie x ilość dni roboczych miesiąca

Większość ma stawkę godzinową.


taa, a jak ktos pracuje 4 godz dziennie w nieparzyste srody i czwartki, 6 godzin w parzyste, a w pozostale dni 5 godzin z wyjatkiem sobot kiedy to 2h ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blackpuma

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 27
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 20 Lis 2008, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest przecież przepis mówiący ile na całym etacie powinieneś mieć godzin przepracowanych w tygodniu. W Polsce bodajże 40 godzin tygodniowo, tu chyba jest też coś koło tego. Jeżeli masz cały etat(pracodawca lub związki zawodowe wypisują taki dokument, który dostarcza sie do urzędu pracy) nie będą mieli problemu z policzeniem twojej podstawy przy stawce godzinowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HUtas

Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 7
PostWysłany: 20 Lis 2008, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafaul napisał:
Cytat:
Nie wiem z czego się cieszysz, Panie w Polsce na głowie pierwszego dnia staną i dadzą Ci listę pracodawców, których masz odwiedzisz...

I tyle z tego twojego marzenia a siedzeniu na xxxx i brania z 5 tys złotych...

Bądź realistą człowieku....


Poruszylem ten temat w urzedzie pracy tu w RVK,Polka ,ktora tam pracuje powiedziala,ze jeszcze nie bylo tak,ze ktos nie pobral calego zasilku w Pl,ktory przetransferowal z ISl,po pierwsze owszem moga Ci oferowac prace,ale zarobki jekie ewentualnie mialbys w niej zarabiac nie moga byc nizsze niz kwota zasilku jaki Ci przyslugje z ISl Zainteresowani sami moga spytac o to w urzedzie pracy i tego sie trzymajcie w PL ,nie dajcie sie zrobic w konia w problemolandii.Slyszalem tylko,ze teraz islandzki zasilek w Pl dostaje sie na 2 ,a nie 3 miesiace,bede tam niebawem,sprawdze osoboscie


To lepiej się tego dowiedzieć w PUPie czy WUPie, bo gadań Polek z Rejkjaviku to sie nie da słuchać... Tak jak baby w bankach gadały miesiąc temu że przelew przejdzie a za dwa tygodnie wracał na Islandie... ALbo gadały że pieniądze są bezpieczne a zakosili 30% z rachunków oszczednościowych...

Czy ta kobieta ma jakiś kontakt z ludźmi w Polsce? Albo czemu nikt z Polski tego nie potwierdza?

W Polsce jak odmówisz pracy to tracisz prawo do zasiłku - to JEST FAKT.... A co najwyżej mozna sie sądzić.... Urząd Pracy chetnie na to pojdzie bo nawet jak się wygra to oddadzą pieniądze za 3 lata bez odstetek... A jeszcze po złości naślą urząd skarbowy, który prztetrzepie wszystkie dokumenty z pracy na Islandii a wiadomo ze Skarbowy zawsze cos znajdzie... Ciekawe kto znajdzie na to czas i pieniądze....

Ja nie kracze, tylko tak sobie mysle.....

A baba w Rejkjaviku tak gada bo i tak wie ze juz tu nikt nie wrĂłci.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 21 Lis 2008, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli juz bylo to srki,ale nie chce mi sie czytac tych stron.mam pytanie,moj chlopak jest na wypowiedzeniu i konczy prace z ostatnim listopada.pracuje na islandii dokladnie 9 miesiecy,
i mam takie pytanie czy wiecie moze czy przysluguje mu zasilek??dla bezrobotnych??
z gory dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 21 Lis 2008, 0:26    Temat postu: :P Odpowiedz z cytatem

Ja moge potwierdzic, ze:
1. odmowa podjecia pracy konczy sie odebraniem zasilku
2. nie moga zaproponowac pracy ponizej kwalifikacji (jak bylam w wakacje to w moim miesice mieli dla kobiet sprzatanie albo sklep..wiec mi sie upieklo;)
3. przed odebraniem 3 zasilku wyskoczyli mi ze stazem- odmowilam, tlumaczac ze szukam pracy a nie stazu..jednak nie wiem czy w innych urzedach pracy odmiawiajac stazu nie traci sie przypadkiem prawa do zasilku..
za to nic nie slyszlam o tym ze nie moga proponowac pracy o zarobkach ponizej pobieranego zasilku..mysle ze to akurat nieprawda..bo przy tak wysokich zasilkach to jedyne dyrektorskie stolki by pasowaly Twisted Evil
_________________
http://modblog.bmezine.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 21 Lis 2008, 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blackpuma napisał:


Twoja stawka x 8 godzin dziennie x ilość dni roboczych miesiąca

Większość ma stawkę godzinową.


Poza tym sa np. godziny dzienne i nocne.

Ludzie, skonczcie z gadaniem o tym co "ktos nagadal" - ja w kazdym badz razie mialem zasilek wyliczony od realnych zarobkow z dokladnoscia co do korony.
Nie wiem , moze komus sie wydaje ze jak postraszy innych ze zasilek jest naliczany od podstawy, to poczuje sie wazniejszy, ale po co denerwuje normalnych ludzi.

A co do odmowy oferty pracy w PL to potwierdzam, ze w warunkach na druku E-303 nei ma zadnej wzmianki o proponowanych zarobkach - po prostu odmowienie podjecia oferowanej pracy konczy sie odebraniem zasilku. Jednakze musi to byc oferta pracy na pelny etat.

A w ogole to w PL wcale sie nie pala z oferowaniem pracy. W Biurze Aktywizacji Bezrobotnych zalozono mi karte i w rubryce " Uslugi, z ktorych skorzystal bezrobotny" wpisano " założenie karty" lol lol lol i wyznaczono mi termin kolejnej wizyty za 3 miesiace lol

(ale to dotyczy regionu w PL o ponadprzecietnie duzym bezrobociu)
Powrót do góry
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 21 Lis 2008, 9:37    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
jesli juz bylo to srki,ale nie chce mi sie czytac tych stron.mam pytanie,moj chlopak jest na wypowiedzeniu i konczy prace z ostatnim listopada.pracuje na islandii dokladnie 9 miesiecy,
i mam takie pytanie czy wiecie moze czy przysluguje mu zasilek??dla bezrobotnych??
z gory dzieki

będzie przysługiwał zasiłek dla twego chłopaka o mniejszym procencie zasiłku Question bo ma niepełny rok pracy tuptup
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 21 Lis 2008, 10:02    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

Na Islandi nie patrzą na to że masz większy zasiłek lub zarobki z ostatniego zakładu pracy były większe i tą prace musisz podjąć co zaoferują a zwracają uwagę np:
-żeby praca ci się podobała i ty czuł się tam dobrze
-była odpowiednia do twoich kfalifikacji lub do tego co zaznaczyłeś w formularzu
-co do wynagrodzenia to mogą ulec zmiany po okresie prubnym i możesz być HAPPY
flaga Islandii
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 21 Lis 2008, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rangurmadur napisał:


Ludzie, skonczcie z gadaniem o tym co "ktos nagadal" - ja w kazdym badz razie mialem zasilek wyliczony od realnych zarobkow z dokladnoscia co do korony.
Nie wiem , moze komus sie wydaje ze jak postraszy innych ze zasilek jest naliczany od podstawy, to poczuje sie wazniejszy, ale po co denerwuje normalnych ludzi



Ja nikogo broń Boże nie chciałam tutaj straszyć,podaję informacje,które mnie zostały przekazane wydaje mi się,że przez kompetentną osobę,która się raczej na tym zna skoro przy tym pracuje,no ale z tym to faktycznie czasem różnie bywa i ja akurat bardzo bym chciała żeby nie miała racji Smile
Oki ,więc teraz będę czekać ,a kiedy dostanę pierwszy zasiłek to Wam dam znać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dominisia

Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 39
PostWysłany: 22 Lis 2008, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc, czy moglby ktos mi powiedziec jak dlugo mozna byc na zasilku dla bezrobotnych jesli pracowalo sie przez ponad rok i dostalo sie wypowiedzenie z pracy? Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlody2i2to8
Gość
PostWysłany: 22 Lis 2008, 23:30    Temat postu: HMMM Odpowiedz z cytatem

SAM PRÓBOWAŁEM SIĘ TEGO DOWIEDZIEĆ ALE MOŻE NA FORUM BĘDZIE KTOŚ WIEDZIAŁ????????
Powrót do góry
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 22 Lis 2008, 23:40    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

dominisia napisał:
czesc, czy moglby ktos mi powiedziec jak dlugo mozna byc na zasilku dla bezrobotnych jesli pracowalo sie przez ponad rok i dostalo sie wypowiedzenie z pracy? Neutral

NA DWA LATA Exclamation
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 23 Lis 2008, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszly mnie sluchy ze trzeba sie zarejestrowac na stronie by dostac pozniej zasilek, rozne rzeczy mowia. Moze ktos wie?? Ponoc wprowadzili to kilka tyg temu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Lis 2008, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak bo jest za duzo ludzi i sie im komputery zagrzaly... ale to prawda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 24 Lis 2008, 9:36    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

W dniach 20-25 każdego miesiąca trzeba się rejestrować na stronie Vinnumalastofnun http://www.vinnumalastofnun.is/svm/stadfesting.asp
oraz raz w miesiącu trzeba być na spotkaniu które odbywają się w środe o godz.13.30 w Reykjaviku
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Lis 2008, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak trzeba sie odbijac ale nie kazdy musi sie stawiac na spotknania. To na miejscu trzeba sie dobrze doweidziec. Mi np nie kazali przychodzic ale pilnowac zeby sie odbic przez internet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 24 Lis 2008, 10:00    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie w jedną środe każdego miesiąca trzeba przyjść i podpisać liste na rowerku
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 12 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron