reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

bo kocham cie jak Islandie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 14 Mar 2004, 1:27    Temat postu: bo kocham cie jak Islandie Odpowiedz z cytatem

Po malutku, po malutku wkrecam sie w klimaty isladofilskie, i tego forum. Po malutku czuje sie tu coraz lepiej i cieszy mnie to..:-)

Islandia to musi byc przepiekny kraj, cos na kszta艂t "wisienki" lecz nie na torcie, lecz "na" Skandynawii, a moze nawet "na" Europie.Wink....Ja przynajmniej tak to traktuje. Fora zas traktuje na kszta艂t knajpek, gdzie spotkac moge ciagle te same twarze, pogadac nie tyle o tym co mnie najbardziej kreci ale takze o tym co mnie kreci mniej lub jeszcze mniej;)...lub o tym co mnie kreci bardzo i jeszcze bardziej;)

...wiec czytam sobie posty wasze i [prosze mnie zle nie zrozumiec] wydaje mi sie czasami ze idealizujecie wszystko na czym mogloby byc napisane "made in Iceland"...nie mowie ze to zle, ale....takie mam odczucia, wystarczy by zespol by艂 z Islandii do tego by zyska膰 tu poklask.....nie kwestionuje bron panie boze klasy Mum , Sigur , Bjork.....i innych swietnych artystow....ale jednak wystarczy by piwo, film, placek by艂 islandzki a juz w naszej g艂owie powstaje mysl, ze napewno jest pyszny....film dobry, muzyka wysmienita,.....

ale tak to juz jest z ta miloscia, ze gdy sie zakochujesz zapominasz o obiektywnosci...

mam nadzieje ze nie bredze:P
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 14 Mar 2004, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojjj, chyba przesadzasz:) Placek wcale nie musi byc przyszny. Jestem "ciekawy" Islandii i ten przyslowiowy placek w jakims stopniu ta ciekawosc zaspokaja. I chocby byl wstretny to bede szczesliwy, ze go sobie upieklem i zjadlem :] (Na Faroe pierwsze co zrobie to zamowie sobie "farerski talerz" z ichnimi przysmakami, ponoc wstretne!!). Podobnie jest z muzyka, filmem. Ta egzotyka przyciaga, oddzialowuje na wyobraznie.

Moze faktycznie to tak z zewnatrz wyglada, wiec dodam, ze w kregu moich ulubionych muzykow tylko pani Gudmunsdottir zajmuje miejsce na piedestale, podobniez od plackow islandzkich zdecydowanie wole szwedzkie krokar svenska (z mlekiem mniaaaam) :]

A i tak najpiekniejsza jest Polska!;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 14 Mar 2004, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 艣wi臋ta upiek艂am J贸lakak臋, z przepisu na portalu. Pod islandzk膮 nazw膮 kry艂 si臋 zwyk艂y, polski keks lol Ale jak膮 mia艂am frajd臋 podczas pieczenia! To przez t膮 egzotyk臋 wszystkiego, co islandzkie :wink:
Muzyki islandzkich artyst贸w s艂ucham od czasu do czasu, tak z ciekawo艣ci. Wyj膮tkiem jest Sigur R贸s. Gdyby nie moja fascynacja Islandi膮, pewnie nigdy bym ich nie us艂ysza艂a...
Gdy gram w szachy w internecie, zawsze najpierw proponuj臋 parti臋 Islandczykom, nast臋pnie Farerczykom, a dopiero kiedy 偶aden z nich nie ma ochoty ze mn膮 zagra膰, og艂aszam si臋 na ca艂y serwer.
Podobnych przyk艂ad贸w mog艂abym wymienia膰 wiele. Po prostu mi艂o艣膰 Very Happy
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 14 Mar 2004, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego ze Polska jest najpiekniejsza to sie zgadzam. Gdy po 42 dniach wracalismy promem ze skandynawii to cieszy艂em sie jak dziecko z powrotu....spiewalismy "polske" Kultu na promie i dreszcze nas przechodzi艂y.Smile.....

a pozniej wreszcie schabowy z ziemniakami...i stos gazet w pociagu....chyba pobilem wtedy rekort w czytaniu gazet przez bite 3 godziny czyta艂em polska prase, od przegladu sportowego, po swiat nauki..Smile....

jedyne co sie nie sprawdzi艂o to to iz wierzy艂em w to ze po tej niesamowitej wyprawie moje zycie sie odmieni....nie odmieni艂o sie...
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 14 Mar 2004, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuj臋, Jean, ze troszke chyba nas chciales sprowokowac do rozmowy piszac taki list Smile Oczywiscie nie odczytalam zle Twoich slow, takie wlasnie nasze wypowiedzi moga wywierac wrazenie, ze jestesmy slepo zapatrzeni na 'Made in Iceland' (jak napisales).

Jednak wydaje mi sie, ze problem nalezaloby ugryzc z innej strony i po czesci juz Qortes i Johanna juz o tym powiedzieli. Otoz, najprawdopodobniej kazdy z nas zakochuje sie bardziej w jednej, czy paru rzeczach zwiazanych z Islandia. Innych moze wrecz nie lubic. Jednak dzieki temu zauroczeniu jedna sprawa, czlowiek stara sie poznac tez inne zwiazane z Islandi膮 zagadnienia. Dlatego wlasnie chce dowiedziec sie wiecej na jej temat. Oczywiscie po poznaniu np. smaku islandzkiego ciasta, mozna stwierdzic, ze to mi nie odpowiada i juz wiecej go nie upieke, ale... pozostaje mi wiedza ze o tym jakie jest to islandzkie ciasto! Tym sie wlasnie Islandofil rozni od Nieislandofila, ze on to wlasnie wie, juz poznal i juz moze szerzyc wiedze o Islandii!

My tu w redakcji wrecz nawet musimy interesowac sie wszystkim, zeby nasze informacje byly jak najszersze, zeby kazdemu cos dla niego ciekawego przekazac. Ale, choc zajmujemy sie tym jakby nie patrzec zawodowo, to nie znaczy, ze kazdy z nas w jednakowym stopniu lubi wszystko co islandzkie. Niektorzy sa bardziej zainteresowani turystyka, a inni kultura islandzka. Jednak przekazujemy sobie nawzajem swoja wiedze i zarazamy sie nawzajem. Czasem zasadzone ziarenka nie padaja jednak na podatny grunt i kazdy zostaje przy swoim ulubionym zagadnieniu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale dziwnego posta kiedys napisa艂em....Wink

Przecie偶 wszem i wobec wiadomo, ze wszystko co islandzkie jest najlepsze Wink


co nie Sebastian? Wink
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza


Ostatnio zmieniony przez Jean Valjean dnia 11 Maj 2004, 22:37, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
ale dziwnego posta kiedys napisa艂em....Wink
wszem i wobec wiadomo, ze wszystko co islandzkie jest najlepsze Wink


No, kamien spadl mi z serca, ze sie przywrociles do porzadku Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron