reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
zuzula666

Doczy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skd: Reykjawik
PostWysany: 27 Lis 2008, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://biznes.interia.pl/news/zalap-sie-na-zasilek-za-granica,1217783
fajny artykuł na temat zasiłku
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edyta2717
Go
PostWysany: 29 Lis 2008, 23:27    Temat postu: zasiłki Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie nigdy nie pracowałam na islandi jedynie mój mąż wiec nie przysługuje mi zaden zasiłek dla bezrobotnych.Moze oriętuje się ktoś czy są jakieś inne zasiłki np.socjalne.Jesli tak to gdzie można się o niego starać i jaki papiery są potrzebne,czy trzeba byc zarejestrowanym w urzędzie pracy???
Powrt do gry
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 30 Lis 2008, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, przyjechać na Islandię i na wejściu dowiedzieć się jakie zasiłki, zapomogi, dodatki mieszkaniowe itp..... mi przysługują.Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

A może by tak na początku pracę znaleźć? Evil or Very Mad rozpacz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edyta2717
Go
PostWysany: 30 Lis 2008, 15:34    Temat postu: s Odpowiedz z cytatem

Jestem tu prawie rok i niestety na przedszkole czekałam 8 miesięcy i uwierz mi szukam pracy tyle ze jest ciężko.I więc nie osądzaj ludzi jeśli nie znasz ich sytuacji i swoje mądrości zachowaj dla siebie.
Powrt do gry
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 30 Lis 2008, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja absolutnie rozumiem to, że pracę ciężko znaleźć.
Ale dla mnie takie wypytywanie o zasiłek jakikolwiek, bo na pewno coś się należy jest strasznym poniżaniem się.

Najpierw trzeba sobie zapracować, żeby coś się należało.

A przyjeżdżając na Islandię z małym dzieckiem można było się z tym liczyć, że na przedszkole się czeka (można to przeczytać nawet gdzieś tu na forum). A żyć jakoś będzie trzeba. Można było się zabezpieczyć a nie na zapomogi liczyć grozi palcem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edyta2717
Go
PostWysany: 30 Lis 2008, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę darować sobie swoje wypowiedzi bo jeśli mi się należy to dlaczego mam nie skorzystać.Jestem pewna że wiele osób korzysta albo korzystało wię dlaczego mamy być zle oceniani przez panią.Zachowuje się pani tak jakby to pani miała płacić.Moim zdaniem jeśli się coś należy dla kogoś od państwa to jak najbardziej powinien skorzystać.
Powrt do gry
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Lis 2008, 16:49    Temat postu: Re: zasiłki Odpowiedz z cytatem

edyta2717 napisa:
Mam pytanie nigdy nie pracowałam na islandi jedynie mój mąż wiec nie przysługuje mi zaden zasiłek dla bezrobotnych.Moze oriętuje się ktoś czy są jakieś inne zasiłki np.socjalne.Jesli tak to gdzie można się o niego starać i jaki papiery są potrzebne,czy trzeba byc zarejestrowanym w urzędzie pracy???




Jest jeszcze jedno miejscce ktorym mozna dostac pomoc ale nie wiem jakie warunki trzeba spelnic. jest to pomoc socjalna i jak to z socjalem bywa to jesli planujesz tu zostac na stale a w przyszlosci ubiegac sie o obywatelstwo to lepiej takiej pomocy nie brac.
No ale na pocieszenie oni sprawdzaja ostatnie 2 lata przed obywatelstwem, bynajmniej na razie..

Mozesz tam sie udac poprosic o tlumacza, i zapytac sie co Twojej sytuacji mozna zrobic.
Moze akurat cos z tamtad bys dostala, napewno dotacja do mieszkania jest z tamtad.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 30 Lis 2008, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edyta2717 napisa:
Proszę darować sobie swoje wypowiedzi bo jeśli mi się należy to dlaczego mam nie skorzystać.Jestem pewna że wiele osób korzysta albo korzystało wię dlaczego mamy być zle oceniani przez panią.Zachowuje się pani tak jakby to pani miała płacić.Moim zdaniem jeśli się coś należy dla kogoś od państwa to jak najbardziej powinien skorzystać.

Ja tylko wyrażam swoją opinię.
Moim zdaniem NIC za darmo się nie należy. Na wszystko trzeba zapracować.
Ale jeśli ktoś z góry zakłada, że mu SIĘ NALEŻY to życzę powodzenia.
Shocked Shocked Shocked
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rafcio

Doczy: 24 Kwi 2008
Posty: 34
Skd: Rvk
PostWysany: 1 Gru 2008, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Ja absolutnie rozumiem to, że pracę ciężko znaleźć.
Ale dla mnie takie wypytywanie o zasiłek jakikolwiek, bo na pewno coś się należy jest strasznym poniżaniem się.

Najpierw trzeba sobie zapracować, żeby coś się należało.


Niby dlaczego wypytywanie się o zasiłek jest strasznym poniżaniem? Jeśli jest jakiś przepis, który daje prawo do zasiłku to dlaczego nie ma skorzystać. Z tego co pisze, jej mąż pracuje tutaj, więc płaci podatki, także nie otrzymuje nic za darmo. A być może Edyta będzie miała okazję spłacić swój "dług" później gdy będzie pracowała. Może w tej chwili Ty masz pracę, lecz może być taka sytuacja, iż Ty będziesz szukała zasiłku lub zapomogi dla Siebie i wtedy pomyśl, czy będzie Ci wstyd.

aniapl napisa:

A przyjeżdżając na Islandię z małym dzieckiem można było się z tym liczyć, że na przedszkole się czeka (można to przeczytać nawet gdzieś tu na forum). A żyć jakoś będzie trzeba. Można było się zabezpieczyć a nie na zapomogi liczyć grozi palcem


Nie bardzo rozumiem jak można się zabezpieczyć?
Aby dziecko mogło iść do przedszkola jest potrzebny kennitala, więc musi tu być+ okres oczekiwania na przedszkole to trochę czasu zajmuje. Jeśli masz na myśli zabezpieczenie finansowe, to chyba nikt tu nie przyjeżdża z walizką pieniędzy, bo gdyby żyłoby mu się dostatnio w Polsce nie zawracałby sobie głowy Islandią, prawda?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 1 Gru 2008, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafcio napisa:
Niby dlaczego wypytywanie się o zasiłek jest strasznym poniżaniem? Jeśli jest jakiś przepis, który daje prawo do zasiłku to dlaczego nie ma skorzystać. Z tego co pisze, jej mąż pracuje tutaj, więc płaci podatki, także nie otrzymuje nic za darmo. A być może Edyta będzie miała okazję spłacić swój "dług" później gdy będzie pracowała. Może w tej chwili Ty masz pracę, lecz może być taka sytuacja, iż Ty będziesz szukała zasiłku lub zapomogi dla Siebie i wtedy pomyśl, czy będzie Ci wstyd.


Jeśli już stracę pracę, to na zasiłek już dawno sobie zapracowałam. A Edyta chce go dostać bo jej SIĘ należy Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Tylko z jakiej okazji? bo tu przyjechała z dzieckiem? bo mąż pracuje? Ciekawe czy się zerejestrowała jako bezrobotna i jak intensywnie tej pracy poszukuje?

Cytat:
Nie bardzo rozumiem jak można się zabezpieczyć?
Aby dziecko mogło iść do przedszkola jest potrzebny kennitala, więc musi tu być+ okres oczekiwania na przedszkole to trochę czasu zajmuje. Jeśli masz na myśli zabezpieczenie finansowe, to chyba nikt tu nie przyjeżdża z walizką pieniędzy, bo gdyby żyłoby mu się dostatnio w Polsce nie zawracałby sobie głowy Islandią, prawda?


Właśnie dlatego dobijają mnie ludzie, którzy jadą w ciemno, bo jakoś to będzie, a potem takie właśnie pytania o zasiłek. Na jakim Wy świecie żyjecie? Bierzcie trochę odpowiedzialności za swoje postępowanie. Wcale się nie dziwię, że na świecie takie kryzysy jeżeli ludzie wymagają tyle od państwa. Bo się należy!!! Evil or Very Mad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 1 Gru 2008, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli już stracę pracę, to na zasiłek już dawno sobie zapracowałam. A Edyta chce go dostać bo jej SIĘ należy


Wiesz, wydaje mi się, że za ostro oceniasz, nie znając zupełnie jej sytuacji i nie mając pojęcia o motywach postepowania...nie wydaje mi się, żeby Edyta na siłę chciała wydrzeć miliony za darmo, a po prostu pyta czy może prawo przewiduje jakąś pomoc socjalną dla rodzin z dzieckiem i nie sądzę, żeby chciała za ta kasę na Majorkę jechać...Smile

Cytat:
Właśnie dlatego dobijają mnie ludzie, którzy jadą w ciemno, bo jakoś to będzie, a potem takie właśnie pytania o zasiłek. Na jakim Wy świecie żyjecie? Bierzcie trochę odpowiedzialności za swoje postępowanie. Wcale się nie dziwię, że na świecie takie kryzysy jeżeli ludzie wymagają tyle od państwa. Bo się należy!!!


... no a mnie dobijają ludzie, którzy generalizują w temacie o którym nie mają zielonego pojęcia:) To jest tranzakcja wiązana: ludzie wymagają bo Państwo wymaga od nich... każdy pracujący, odprowadza podatki itp. a procent wszelkich zapomóg, zasiłków itp. jest znikomy w porównaniu z tym ile każdy przekazuje do skrbu państwa od siebie co miesiąc... mamy prawo rzadać pomocy jeśli jej potrzebujemy.... a w tym konkretnym przypadku to że mąż Edyty pracuje nie jest bez znaczenia jak sugerujesz!!!
...w ciemno..... może po prostu chciała by rodzina była razem- czy to za mały powód żeby zaryzykować??? zastanów się...za nim zaczniesz wpychać wszystkich do jednego worka i osądzać pochopnie!!!!
ps...i o kryzysie poczytaj, bo widać że nie masz zielonego pojęcia skąd takie cóś się bierze i z czym sie to je lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 1 Gru 2008, 1:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
Wiesz, wydaje mi się, że za ostro oceniasz, nie znając zupełnie jej sytuacji i nie mając pojęcia o motywach postepowania...nie wydaje mi się, żeby Edyta na siłę chciała wydrzeć miliony za darmo, a po prostu pyta czy może prawo przewiduje jakąś pomoc socjalną dla rodzin z dzieckiem i nie sądzę, żeby chciała za ta kasę na Majorkę jechać...Smile


Zdania nie zmienię! Nie ma nic ZA DARMO.

Dalej tematu nie podejmuję, bo mi się przestało podobać.

To o kryzysie było tylko przenośnią. Fakt nie dodałam oczka na końcu, moja wina. Embarassed

Nikogo do swojego zdania nie próbuję przekonać. I nic nie generalizuję. Nikogo do worków nie pcham. Napisałam tylko co o tym myślę.

Nie pierwszy raz czytam na forum "nic nie umiem, ale podejmę pracę obojętnie jaką...", "jakie dodatki mi się należą?..." i chyba głównie dlatego ciśnienie mi podnosi każdy kolejny taki post.

Ludzie weźcie się w garść!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stokrotka28
Go
PostWysany: 9 Gru 2008, 20:50    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie mam pytania bo dla mnie jest to trochę nie zrozumiałe jeśli dziecku przyznane jest rodzinne od nowego roku to dostanie ono po nowym roku czyli 1 lutego ale zostanie ono naliczone od dnia dostania pobyto??????Jeśli dziecku przyznano nap.20000 tyś to ono dostanie tą kwotę raz na 3 miesiąćę czy poprostu liczą kazdy miesiąc po 20000 a wypłacą za 3 miesiące czyli 60000????????????????jak to jest
Powrt do gry
stokrotka28
Go
PostWysany: 9 Gru 2008, 20:51    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie mam pytania bo dla mnie jest to trochę nie zrozumiałe jeśli dziecku przyznane jest rodzinne od nowego roku to dostanie ono po nowym roku czyli 1 lutego ale zostanie ono naliczone od dnia dostania pobyto??????Jeśli dziecku przyznano nap.20000 tyś to ono dostanie tą kwotę raz na 3 miesiąćę czy poprostu liczą kazdy miesiąc po 20000 a wypłacą za 3 miesiące czyli 60000????????????????jak to jest
Powrt do gry
dariuszr

Doczy: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysany: 9 Gru 2008, 22:12    Temat postu: Re: rodzinne Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisa:
Słuchajcie mam pytania bo dla mnie jest to trochę nie zrozumiałe jeśli dziecku przyznane jest rodzinne od nowego roku to dostanie ono po nowym roku czyli 1 lutego ale zostanie ono naliczone od dnia dostania pobyto??????Jeśli dziecku przyznano nap.20000 tyś to ono dostanie tą kwotę raz na 3 miesiąćę czy poprostu liczą kazdy miesiąc po 20000 a wypłacą za 3 miesiące czyli 60000????????????????jak to jest

będziesz dostawać tylko np. 20 000 tyś co 3 miesiące
_________________
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edyta87
Go
PostWysany: 14 Gru 2008, 20:13    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

mam pytanie,
jesli urodze dziecko w grudniu( a najprawdopodobniej urodze) to jak to est z zasiłkienn na dzidziusia, od razu od 1 lutego autonatycznie naliczają, czy nnusze czekać az po rozliczeniu w nnarcu?? dzieki za odp. Smile
Powrt do gry
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 16 Gru 2008, 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2.Jak chcesz zasiłek na dziecko, które jest w PL lub wyrównania zasiłku kiedy dziecko było w PL ( bo wyrównują wszystko od 1.01.2005)to:
drukujesz ze strony RSK Pit E-411 w języku polskim oczywiście, ładnie go uzupełniasz głównie 1-wszą stronę, a na stronie 2 w pnk 5 wpisujesz dane RSK Laugavegii 166....i idziesz tam żeby pieczęć w tym miejscu przystawili. Potem czekasz, aż rodzinka między czasie wybierze Ci zaświadczenie z MOPS-U w twoim mieście ojczystym...że od od 1.01.2005 nie pobierałam/łem zasiłku rodzinnego na dziecko.......etc. Mają zresztą gotowe druki itp. Jak rodzinka ma zaświadczenie... to do tłumacza idzie na angielski potłumaczyć...a potem na pocztę) No to jak już masz UZUPEŁNIONY I PODBITY E-411 + ZAŚWIADCZENIE Z MOPS-U +JEGO TŁUMACZENIE..... to jedziesz na Hafnafjordur bo tam jest główna siedziba odpowiedniego urzędu ( bez względu gdzie mieszkasz!) Ulicy nie pamiętam, ale to zaraz za centrum handlowym Fjordur, przy małym kościółku i.... tam dajesz to Pani ( aktualnie jest chora....powinna być za jakieś 3 tygodnie -inna nie przyjmie)... i czekasz.... tutaj dłużej w tym wypadku, nie ma reguły. Generalnie E-411 powinno być do PL wysyłane i tam potwierdzane ale chyba nie w każdym przypadku to robią, zatem czekanie na decyzję dowolne:))

mała aktualizacja dla zainteresowanych..... teraz na hafnarfjordur nie przyjmują wszystkiego.... odsyłają do "rodzimych" rsk- dla Reykjaviku Tryggvagata 19, a tu chcą dodatkowo akt urodzenia- tłumaczony albo miedzynarodowy. Nie wiem czy miałam farta, czy to standart, ale miły pan od razu mi powiedział ze pojutrze mam przyjść po kaskę na V pię.....jak wróciłam do domu to już czekał na mnie e-mail z dokładną kwotą...warto było Very Happy .... ciekawe tylko po co te wszystkie E-411 itp, jak on od razu podja decyzję... no nic wazne że słuszną lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
DOROTAKOC

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 48
PostWysany: 27 Gru 2008, 22:18    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

mam pytanko jestem na islandi 9 miesiecy i tyle pracuje maz z corka sa od siedmiu czy musze jakies papiery na rodzinne zlozyc czy sami automatycznie przyznaja po rozliczeniu podatku bo juz ruzne wersje slyszalam dzieki bardzo za pomoc
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stokrotka28
Go
PostWysany: 28 Gru 2008, 12:27    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

Można żłożyć papiery już albo poczekać do rozliczenia
Powrt do gry
owieczka.23

Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skd: Kraków --> Reykjavik
PostWysany: 16 Sty 2009, 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stokrotka a wiesz może gdzie mogę złożyć te papiery, bo nie chce czekać do rozliczenia!!!

A skoro moje dziecko jest tutaj rok, tylko w poprzednim nie brałam zasiłku rodzinnego, to czy zostanie on wyrównany za tamten rok ?? Czy już przepad ???

Z góry dziękuje za odpowiedz !!
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skórze Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Nastpny
Strona 4 z 26

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron