reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

dentysta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Mar 2007, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialam, ze te literki zjada:
Stadarbergi 2-4, Hafnarfjordur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 18 Mar 2007, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za pomoc. Napisze jak bylo. Pozdrawiam
Powrót do góry
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 29 Mar 2007, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko ze w Akureyri tez jest asystentka Polka ale nic nie moge powiedziec bo jeszcze nie kozystalam z tych uslug. Very Happy Jak sie tam wybiore to na Was poinformuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fanka_franka

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 29 Mar 2007, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisał:
W Polsce sama miałam kilka razy kanałówkę i naprawdę 3 wizyty to był maks (pierwsza trucie, druga zakończenie leczenia, ewentualnie druga dotruwanie i trzecia zakończenie).
O kosztach już nei wspominając.


szybko nie zawsze znaczy dobrze, a do tego materialy nie najlepszej jakosci ... a potem problemy jakie opisywala Basia. Ja w Polsce z jednym zebym bylam 9 razy! I bynajmniej nie chodzilo o zdzieranie kasy, bo placilam za zeba, a nie za wizyte! Faktycznie moze i naciagaja troche, ale trzeba tez pomyslec jakiej wielkosci jest ubytek i jak to wyglada. Czasem lepiej zainwestowac i zrobic cos dobrze niz poprawiac pozniej Wink
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 13 Gru 2008, 2:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Szukam dentysty ktory wyrwie osemke... prawdo podobnie w polsce bylby to chilurg... a na islandi nie bardzo wiem kto sie tym zajmuje....
No i oczywiscie jestem ciekaw ile taki zabieg moze kosztowac ????
Ma ktos moze swojego sprawdzonego i w miare niedrogiego detyste ???
Jak tak to prasze o na miaru... Smile[/list]
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Gru 2008, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyrywalam 8 ke 3 lata temu i to bylo w takim specjalnym gabinecie bo moj dentysta sie nie podjal tego.

Zaplacilam ok 30 000 kr

U dentysy w dziesiejszych czasach moze kosztowac podobnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka-rena

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysłany: 13 Gru 2008, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pro po przegladu i leczenia zebów .... nie wiem czy jeszcze aktualne, ale myślę, że tak: bezpłatne przeglady zębów i nieskomplikowane leczenie dla dzieciaków do 16-go roku życia przeprowadzają w Akademi Medycznej ( koło BSI)....tą informację podawał konsul na rozpoczęciu roku szkolnego, podawał telefon itp..... - może pózniej uda mi się ustalić konkrety to dam znać....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laylaQ

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 10
PostWysłany: 13 Gru 2008, 15:50    Temat postu: dentysta Odpowiedz z cytatem

maka-rena,gdyby udalo ci sie zdobyc nr telefonu bylabym wdzieczna,mam problem z 8 latka jedyneczka wyszla z pionowymi "szparkami"w Polsce w 6 gabinetach i w Akademi nikt nie zrobil mala nie wspolpracuje z dentysta,boi sie poprostu walczy i nie otworzy buzi za nic,w prywatnym dostala nawet jakas tabletke oglupiajaca i tez nie dala zrobic...moze tu sie uda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 13 Gru 2008, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisał:
a pro po przegladu i leczenia zebów .... nie wiem czy jeszcze aktualne, ale myślę, że tak: bezpłatne przeglady zębów i nieskomplikowane leczenie dla dzieciaków do 16-go roku życia przeprowadzają w Akademi Medycznej ( koło BSI)....tą informację podawał konsul na rozpoczęciu roku szkolnego, podawał telefon itp..... - może pózniej uda mi się ustalić konkrety to dam znać....


Podaję numer: 5254850
_________________
W małych rączkach mieści się cała miłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 13 Gru 2008, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do usunięcia 8-ki to podaję numer do bardzo dobrego chirurga stomatologa:
562 6390, Hatuni 2a, 105 Rvk.
Bardzo skomplikowany zabieg rozlozony na 4 wizyty zamknal sie w 42000.
Bylam szczerze zaskoczona.
Goraco polecam za profesjonalizm.
_________________
W małych rączkach mieści się cała miłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 13 Gru 2008, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisał:
A co do usunięcia 8-ki to podaję numer do bardzo dobrego chirurga stomatologa:
562 6390, Hatuni 2a, 105 Rvk.
Bardzo skomplikowany zabieg rozlozony na 4 wizyty zamknal sie w 42000.
Bylam szczerze zaskoczona.
Goraco polecam za profesjonalizm.


Nie no. Nieprzytomna dzisiaj jestem.
Tam jest dwoch dentystow. Ten o ktorym pisze nazywa sie Asgeir Sigurdsson.
_________________
W małych rączkach mieści się cała miłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 13 Gru 2008, 19:32    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

OGMUNDUR MANI OGMUNDSSON
PINGHOLTSTRAETI 11
101 REYKJAVIK
TEL.5510699
ten dentysta nie drogo bierze za zabiegi Question Question Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 13 Gru 2008, 22:40    Temat postu: Re: dentysta Odpowiedz z cytatem

laylaQ napisał:
maka-rena,gdyby udalo ci sie zdobyc nr telefonu bylabym wdzieczna,mam problem z 8 latka jedyneczka wyszla z pionowymi "szparkami"w Polsce w 6 gabinetach i w Akademi nikt nie zrobil mala nie wspolpracuje z dentysta,boi sie poprostu walczy i nie otworzy buzi za nic,w prywatnym dostala nawet jakas tabletke oglupiajaca i tez nie dala zrobic...moze tu sie uda.


Witam, mój syn (5 lat) w wieku 2 lat upadł na asfalcie i połamał sobie górne jedynki i dwójki. Żaden dentysta w Polsce (byłam u ośmiu) nie podjął się naprawy ząbków chociażby w celu zalakowania i ochrony przed próchnicą. Każdy tylko uspokajał że to nic takiego i nic mu nie będzie bo próchnica się nie roznosi na stałe zęby więc mam się nie bać bo mleczaki nie bolą i w końcu same wypadną i w ogóle po co stresować dziecko. Niestety ząbki zaczęły pobolewać i musieliśmy pójść do dentysty. Pani rozwierciła ząbki, pomazała płynem byle jak bo mój syn się wiercił i powiedziała że to już. Przyjechaliśmy na Islandię i po upływie 3 m-cy jeden ząb zaczął go bardzo boleć. Nadmienię, że oczywiście zepsuło mu się więcej ząbków od tych połamanych. Poszliśmy do dentysty. Synuś mój, który za żadne skarby nie chciał otworzyć buzi i darł się jak opętany pozwolił zaglądnąć sobie do buzi i nawet pozwolił dotknąć ząbka Very Happy Ten dentysta wyrwał mu jednego a z resztą ząbków skierował do dentysty dziecięcego. I trafiliśmy do faceta, który chyba z powołania został dentystą dziecięcym. Jest naprawdę świetny, mój syn się go nie boi a to wielki sukces i świadczy dobrze o dentyście lol Zaproponował mi zabieg pod narkozą dla syna, żeby za jednym zamachem wyrwać i naprawić wszystkie zęby. Mniej stresu i dla mnie i dla niego. I udało się. Dawno o wszystkim zapomnieliśmy oboje Wink

To jego namiary:
MagnĂşs J. Kristinsson
Faxafeni 11
108 Rvk
s: 568 2252

Powodzenia życzę!
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Gru 2008, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do hanka79: Czy to jest dentysta tylko dla dzieci?

moja mama musis isc do dentysty a nie moze dostac znieczulenia bo sie dusi.
Jest po operacji tarczycy i ma uszkodzone nerwy i nie moze oddychac i czasem bez powodu sie dusi bo te nerwy sie zaciskaja, np pod wpluwem stresu. szukam dla niej dentyste ktory wlasnie robi narkoze bo chyba tylko tak bedzie mogla skorzystac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 14 Gru 2008, 0:12    Temat postu: Re: Re Odpowiedz z cytatem

dariuszr napisał:

ten dentysta nie drogo bierze za zabiegi Question Question Question


To do mnie??
G woli wjasnienia za normalna wizyte u innego dentysty - czytaj normalne plombowanie place od 9000 wzwyz (zalezy od rozmiaru wypelnienia).
Natomiast zabieg o ktorym pisze to byl kanal, plus podnoszenie dziasla, plus zabieg na kosci szczeki (efekt partaniny dentysty z Polski), plus kilka dodatkowych atrakcji.
Wiec w biorac pod uwage liczbe wizyt i stopien komplikacji zabiegu kwota 42000 za calosc wydaje mi sie bardzo przystepna.
Znajomy ostatnio za kanal na trzonowcu zaplacil 80000...
A tak wogole wizyty odbywaly sie w odstepach czasowych (bo poczatkowo staral sie jeszcze wyleczyc go normalnie) wiec oplata rozlozyla sie na wiekszy przedzial czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 14 Gru 2008, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. czy nie orientujecie sie moze czy tu na Islandii .. aparatem ortodontycznym tez zajmuje sie zwykly dentysta ? czy musze szukac kogos innego? najbardziej interesowalby mnie ten z hafnarfjordur co to ma zone polke.. Wink bo mam cala historie leczenia ale po polsku.. no i ni jak nie idzie mi pezetlumaczyc tego... Sad pomozecie mi ? ;> bede wdzieczna Smile pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wika

Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 33
PostWysłany: 14 Gru 2008, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adres do przychodni gdzie jest ortodonta "Lifsteinn" ul.Alftamyri 1-5 ,108 Reykjavik ,tel.5335010. ortodontka nazywa sie Margret Rósa Grinsdóttir, jeżeli masz aparat ortodontyczny musisz wiedzieć jaki typ aparatu masz i ostatni rozmiar zamków oraz prześwietlenie zębów i tele boczne i do tego opis,wizyty kosztuja od 18tys kr do 30tyś kr w zależności która to wizyta i jaką metodą leczysz zęby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka-rena

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysłany: 15 Gru 2008, 3:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisał:
maka-rena napisał:
a pro po przegladu i leczenia zebów .... nie wiem czy jeszcze aktualne, ale myślę, że tak: bezpłatne przeglady zębów i nieskomplikowane leczenie dla dzieciaków do 16-go roku życia przeprowadzają w Akademi Medycznej ( koło BSI)....tą informację podawał konsul na rozpoczęciu roku szkolnego, podawał telefon itp..... - może pózniej uda mi się ustalić konkrety to dam znać....


Podaję numer: 5254850

noooo....Yasminum była szybsza Very Happy Ja tylko dodam dla LaylyQ i innych , że tego przegladu i leczenia dokonują studenci ostatniego roku stomatologii...prwie lekarze :lol:znam ich kilku... mili i kochani ale jeśli chodzi o leczenie to jak wynika z powyższego ...naprawdę małe i proste w obsłudze dziurki leczą lol z poważnymi sprawami lepiej do innych gabinetów.... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 15 Gru 2008, 5:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Znajoma ostatnio oznajmila mi, iz kazdy moeze sie starac o zwrot do 65% za leczenie zebow od publicznej ubezpieczalni....
Czy ktos dostal taki zwrot, albo wie cos wiecej na ten temat... ???
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kata

Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 14
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 15 Gru 2008, 8:25    Temat postu: ubezpieczalnia Odpowiedz z cytatem

Kurcze leczylam tutaj juz wiele zebow ale nigdy nie wiedzialam ze mozna dostac zwrot. To chyba kiedys tak bylo, a jelsi dzis tez to ktorzy dentysci sa w publicznej ubezpieczalni?Jak ich rozpoznac?Maja jakies logo czy cio?
Ja ubezpieczylam sie w polskiej Warcie i np. zwracaja do 100 euro za jeden raz. Tylko trzeba przedstawic , ze byla to nagla wizyta z bolem. Sadze, ze chyba wszyscy ida tu do dentysty dopiero z bolem i czekaja do konca z uwagi na koszty leczenia.Wiec papierek z napisem emergency i pieczatka lekarza, opis bolu pacjenta i juz...zawsze cos do przodu

Ogolnie mam zle doswiadczenia od dentystki tutaj. Leczyla mi zeby, a potem za 4 miesiace robila mi tego samego i placilam znow. Nie byly to duze sumy ok.1100 czasem 13800 ale bylo kilka wizyt.
Innym razem poszlam z bolem to szyscila mi zeby , wyrwala 8 gorna uwazajac , ze sa one niepotrzebne , zle sie je czyscic i rekomenduje ich wyrywanie. Bol nie ustal i z nerwow pojechalam do Polski. Okazalo sie ze zab inny byl martwy i leczenie kanalowe bylo konieczne.Na dodatek byla wielka zmiana w kosci, ktorej na zdjeciu tutaj dentystka nie widziala co jest dziwne bo maja super sprzet,pierwsza klasa!!!

Nie wiem chyba zapisze sobie numery dentystow , ktorych polecacie i nastepnym razem skorzytsam z uslug innego.

ps. co do tego dentysty w hafn. co ma zone Polke to uwazam , ze jest drogi. Koleznka po kilku wizytach poszla do innego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron