reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kursy prawa jazdy na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

W jakie dni tygodnia, według ciebie, powinien odbywać się kurs prawa jazdy kat. B w j. polskim?
W dni robocze
18%
 18%  [ 36 ]
W weekendy
81%
 81%  [ 154 ]
Wszystkich Głosów : 190

Autor Wiadomość
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 23 Lis 2008, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mogę odstąpic zestaw odpowiedzi na pisemnym ,pozdrawiam
Powrót do góry
ja_to_ja

Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2008, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]
przygotowanie do teorii, wyklady, tu nic takiego nie ma, tylko zapisujesz sie, uczysz we wlasnym zakresie i zdajesz Smile[/quote]

teorię trzeba mieć zaliczoną i potwierdzoną w książeczce, która jest "dzienniczkiem" postępów z całości kursu (potrzebnej do egzaminu) i MUSI być podstemplowana przez odpowiedni ośrodek szkoleniowy prowadzący kursy teoretyczne.

samemu to se można w nosie dłubać co najwyżej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: KEFLAVIK
PostWysłany: 30 Lis 2008, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz nie mogę otworzyć strony z tym kursem ale poprzednio było coś napisane że ośrodek nie załatwia żadnych egzaminów ani pomocy naukowych i że to należy do kursantów- to prawda? Ktoś się orientuje jaka jest cena takiego kursu - "C" i "C+E". Proszę o konkretne odpowiedzi. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ferag

Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 15
PostWysłany: 1 Gru 2008, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie pytalem o kategorie D to mi powiedzialy te panie ze musze znac islandzi wtedy moge zdawac.
Przeciez to dyskryminacja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 1 Gru 2008, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ferag napisał:
Ja sie pytalem o kategorie D to mi powiedzialy te panie ze musze znac islandzi wtedy moge zdawac.
Przeciez to dyskryminacja!


Bardzo przepraszam a w jakim kraju się znajdujemy? Dyskryminacją nazywasz fakt, że egzaminatorzy życzą sobie aby, jeśli ktoś zamierza pracować w Islandii jako kierowca autobusu i wozić ludzi, znał islandzki? No przepraszam. A w Polsce to może dają ludziom zdawać w innym, niż polski, języku? Najlepiej, żeby dali jeszcze odpowiedzi, żeby można było się wykuć i pójść "przygotowanym" na egzamin a potem nie mieć pojęcia o tym co się robi na drodze, bo zamiast myślenia ktoś kuł co zaznaczyć w jakim pytaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 1 Gru 2008, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GoBo napisał:
Teraz nie mogę otworzyć strony z tym kursem ale poprzednio było coś napisane że ośrodek nie załatwia żadnych egzaminów ani pomocy naukowych i że to należy do kursantów- to prawda? Ktoś się orientuje jaka jest cena takiego kursu - "C" i "C+E". Proszę o konkretne odpowiedzi. POZDRAWIAM


Napisane jest iż w przypadku prawa jazdy kategorii B ośrodek zapewnia tylko przygotowanie teoretyczne. Przygotowanie praktyczne (czyli znalezienie sobie instruktora jazdy) oraz ustalanie terminów poszczególnych egzaminów oraz ich opłaty kursanci mają załatwić we własnym zakresie. Tak tu już jest i nic tego nie zmieni. Dla niektórych to może zbyt trudne, a inni jeszcze mają wymagania żeby instruktor mówił po polsku... o zgrozo. A materiał pomocniczy jest rozdawany na pierwszym wykładzie.

Przepraszam, że piszę jeden post pod drugim. Proszę adminów o ewentualne połączenie tego z poprzednim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
SWÓJ

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: Wieliczka/Bergen
PostWysłany: 1 Gru 2008, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy robił ktos z szanownych forumowiczow kategorie "A" na Islandii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 15 Gru 2008, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie: czy po egzaminie zabieraja książke tą z godzinami i pieczatkami ze jest zdany egzamin? Bo jest mi potrzebna i nie wiem czy zgubiłem czy oddałem jak odbierałem prawko Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 16 Gru 2008, 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swojej nie oddawałam, dziecię mi w domu porwało lol ale to już po zdaniu egzaminów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marczelitto85

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 23
PostWysłany: 16 Gru 2008, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EndriuIS ja dwa tygodnie temu zdawałam w Keflaviku egzamin praktyczny i mi zabrał instruktor ta książeczkę. Także być może Ci też.Skontaktuj się z instruktorem:))pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 16 Gru 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak mi nie potrzebna juĹź! A czy wiecie o zwrotach koron za wyrobienie prawka, bo nie chce mi sie szukac Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 16 Gru 2008, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EndriuIS napisał:
A czy wiecie o zwrotach koron za wyrobienie prawka, bo nie chce mi sie szukac Very Happy

moze ktoś ma odwalić brudno robote za ciebie grozi palcem kto szuka ten znajdzie wow
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 17 Gru 2008, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukać czyli przewalać temat 8 stron czy było o tym Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konrath

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Kopavogi
PostWysłany: 18 Gru 2008, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SWÓJ napisał:
Czy robił ktos z szanownych forumowiczow kategorie "A" na Islandii?


podbijam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fernandos

Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 49
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 30 Gru 2008, 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o kategorię C+E to łączny koszt kursu wynosi 280 000 w tym jest zawarta cena tłumacza na zajęciach, wszystkie potrzebne materiały, 12 godzin jazdy ciężarowym samochodem i bodajże 7 z przyczepą (to jest wystarczająca ilość aby podejść do egzaminu).Koszty oddzielne to tłumacz na egzaminach tj, teoretyczny, ustny i praktyczny. Wszystko zależy od tego jak się ugadacie...
Co do kat. D, jak zostało wcześniej wspomniane trzeba znać język islandzki na egzaminie ustnym (jest to tłumaczone tym, że musimy umieć porozumieć się z pasażerami), na teoretycznym może być tłumacz. Koszt kursu na "D" mieści się w granicach 100 000 isk. Cool
_________________
Kto nie wierzy ten nie wygrywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 30 Gru 2008, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fernandos napisał:
Jeżeli chodzi o kategorię C+E to łączny koszt kursu wynosi 280 000 w tym jest zawarta cena tłumacza na zajęciach, wszystkie potrzebne materiały, 12 godzin jazdy ciężarowym samochodem i bodajże 7 z przyczepą (to jest wystarczająca ilość aby podejść do egzaminu).Koszty oddzielne to tłumacz na egzaminach tj, teoretyczny, ustny i praktyczny. Wszystko zależy od tego jak się ugadacie...
Co do kat. D, jak zostało wcześniej wspomniane trzeba znać język islandzki na egzaminie ustnym (jest to tłumaczone tym, że musimy umieć porozumieć się z pasażerami), na teoretycznym może być tłumacz. Koszt kursu na "D" mieści się w granicach 100 000 isk. Cool


Dzięki za info. Mam nadzieję, że egzaminy nie były problemem. Pozdrawiam. spoko piwo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fernandos

Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 49
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 31 Gru 2008, 3:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info. Mam nadzieję, że egzaminy nie były problemem. Pozdrawiam. spoko piwo[/quote]

Jak narazie jestem dopiero po teoretycznym, ale żadnych większych problemów nie dało się zauważyć lol i mam nadzieję, że nie będzie:)
_________________
Kto nie wierzy ten nie wygrywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Monika_87
Gość
PostWysłany: 2 Sty 2009, 13:10    Temat postu: Prawo jazdy w Akranes Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może jak wygląda kwestia prawa jazdy w Akranes. Gdzie się trzeba zapisać, ile kosztuje itp? Pozdrawiam
Powrót do góry
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 2 Sty 2009, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ksiazeczke mam nadal....do zwrotu za prawko potrzebne byly tylko kwitki za odbyty kurs teoretyczny i praktyczny i odebrane prawo jazdy.pozdrawiam Very Happy
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
noneedtofight

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: 105
PostWysłany: 6 Sty 2009, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam Kasia.

Do odbioru zwrotu za kursy (teoretyczny + praktyczny) potrzebne sa kwitki i prawo jazdy.
Do tego trzeba nalezec do zwiazku zawodowego minimum 6 miesiecy.
Zwracaja 75%, nie wiecej niz 100 000.
Nie zwracaja za egzaminy.

W moim przypadku to jest 75% ze 120 000 (30 000 za teoretyczny i ok. 90 000 za jazdy) czyli powinni oddac 90 000. Powinni, bo dzisiaj zalatwialem. Maniurka z Eflingu powiedziala, ze przelewu moge sie spodziewac za miesiac.


Moze za wczesnie zeby sie cieszyc, ale prawko dostalem za 40 000, czyli duzo taniej niz w PL...
_________________
później to uzupełnię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 6 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron