reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 1 Sty 2009, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie si臋 nikt nic nie pyta艂 ile czego mam, nikt nawet nie sprawdza艂 wi臋c raczej nie masz czym si臋 zbytnio przejmowa膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kazimiera

Do潮czy: 26 Sie 2007
Posty: 72
Sk眃: Reykjav铆k
PostWys砤ny: 1 Sty 2009, 15:55    Temat postu: Re: þ Odpowiedz z cytatem

afganskibicz napisa:
LUCYNA86 napisa:
hej dziewczyny mam pytanko,chcem w lutym z moja 3 mieseczna corka leciec do polski liniami icelandexpress i karmie butelka i uzywam mleko sojowe sma co moge zabrac i ile ?


nie zabierzesz zadnych plynow na poklad, najlepiej najedz si臋 duzo , napij zeby dzidzius mial duzo jedznka z wyminonka ?
oj chyba cos przekr臋ci艂em


latam icelandexpress czesto, jedzenie dla dzieci podlega zupelnie innym regulom niz te dotyczace plynow. mozna miec wszystko co potrzebujesz do nakarmienia dziecka. trzeba pokazac wszystko celnikowi. musi byc zapakowane i nie ma problemu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 1 Sty 2009, 19:57    Temat postu: komoda Odpowiedz z cytatem

mam do sprzedania komode dla dziecka 3w1 z wannienka i przewijakiem
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
MalgosiaK

Do潮czy: 29 Wrz 2008
Posty: 32
PostWys砤ny: 1 Sty 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie:)
Mo偶e kt贸ra艣 z Was orientuje si臋 czy np. gdybym urodzi艂a dziecko na Islandii i jakis misi膮c po porodzie chcia艂abym wr贸ci膰 do Polski(nie koniecznie na sta艂e, powiedzmy raczej, 偶e na okres urlopu macierzynskiego) przys艂uguj膮 mi pieni膮偶ki za ten urlop? Czy sp臋dzaj膮c reszt臋 urlopu macierzy艅skiego w Polsce b臋d臋 dostawa膰 pieni膮dze normalnie na islandzkie konto? Nie chc臋 by mi te pieni膮偶ki przepad艂y, same pewnie wiecie ile wydatk贸w niesie za sob膮 male艅stwo;)
Dzi臋kuj臋 za szybk膮 odpowied藕Smile
P.S. Szcz臋艣liwego Nowego Roku:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Sty 2009, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MalgosiaK, ja w艂a艣nie z艂o偶y艂am wniosek o macierzy艅ski i nikt mnie nie pyta艂 o to czy b臋d臋 tu czy w Polsce. Wi臋c my艣l臋, 偶e mo偶esz 艣mia艂o lecie膰 do Polski. Jednak miesi膮c po porodzie to troszk臋 za wcze艣nie. Takie ma艂e dziecko nie potrafi poradzi膰 sobie z ci艣nieniem. Je艣li mimo wszystko musisz lecie膰 tak wcze艣nie, to podaj Dzidziusiowi pier艣 (albo butl臋) podczas startu i l膮dowania. Pozdrawiam!
Szcz臋艣liwego Nowego Roku!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 1 Sty 2009, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny jak dlugo pracowalyscie bedac wciazy tzn do ktorego miesiaca?
PS wszystkiego dobrego w 2009 roku:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pracowa艂am do 7,5 miesi膮ca . My艣l臋 偶e i tak wcze艣nie skonczy艂am bo z dostaniem zwolnienia od lekarza nie jest tak 艂atwo.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mo偶e mi pomo偶ecie. Aktualnie jestem w Polsce i stara艂am sie o becikowe. Nie przyznano mi go bo g艂upia baba stwierdzi艂a 偶e mieszkam wraz z rodzina w Islandii, ale przecie偶 ca艂a moja rodzina jest zameldowana na sta艂e w Polsce. Mo偶e by艂yscie w takiej sytuacji?? Pomocy bo nie mam ju偶 cierpliwosci do tych debili kt贸rzy ka偶de z odzielna m贸wi co innego w 偶eczywisto艣ci nie znaj膮c si臋 na przepisach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
basia376

Do潮czy: 02 Lut 2008
Posty: 17
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luiza napisa:
dziewczyny jak dlugo pracowalyscie bedac wciazy tzn do ktorego miesiaca?
PS wszystkiego dobrego w 2009 roku:)




Ja przestalam pracowac 3 tygodnie przed planowanym porodem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email WP Kontakt
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sko艅czy艂am pracowa膰 w 33 tygodniu ci膮偶y. Moja praca polega艂a g艂贸wnie na je偶d偶eniu samochodem i ju偶 nie mia艂am si艂y wsiada膰 i wysiada膰 z auta. Poza tym jaka艣 baba waln臋艂a mnie w prawy bok. Nic si臋 nie sta艂o, ale ja ju偶 si臋 ba艂am je藕dzi膰. Ze zwolnieniem lekarskim nie by艂o 偶adnych problem贸w- mo偶e mi si臋 uda艂o Smile Teraz czekam na decyzj臋 o przyznaniu dodatkowych 2 miesi臋cy macierzy艅skiego, kt贸re mo偶na wzi膮膰 tylko przed porodem. Bo Trygginnastofun i zwi膮zek zawodowy p艂ac膮 tylko do 7 miesi膮ca ci膮偶y.

Zuzula tu masz link do strony o becikowym http://matir.ovh.org/becikowe/
z tego co wiem, to nie powinno " urz臋dowych dam" interesowa膰, czy mieszkasz w Polsce, Honolulu czy Reykjaviku- skoro jeste艣 zameldowana w Polsce. 呕ycz臋 powodzenia!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izunia_255

Do潮czy: 23 Pa 2008
Posty: 6
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,witam w gronie przysz艂ych i obecnych juz mam.Ja jestem na zwolnieniu od 34 tygodnia i by艂o z nim nie 艂atwo,bo gdyby nie lekko podwyzszone cisnienie po艂ozna chcia艂a mi tylko zmiejszy膰 godziny pracy,ale to pewnie zalezy od po艂oznej i od tego jak sie czujesz,zawsze mozna co艣 sciemnic.
A mam dodatkowe pytanie,m贸j pracodawca nie p艂aci mi ostatniego miesiaca pracy-dla mnie to jest dziwne ,bo teraz musze sie starac o pieni膮zki z Fatingaorlof.Czy by艂a kt贸ra艣 z Was w podobnej sytuacji tzn kto wam p艂aci jak jestescie na zwolnieniu i czy nie odejm膮 mi tego z urlopu macierzy艅skiego.Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

izunia, tak jak napisa艂am ostatnie 2 miesi膮ce p艂aci ten sam fundusz co macierzy艅ski, musisz z艂o偶y膰 wniosek o dodatkowe 2 miesi膮ce macierzy艅skiego, kt贸re s膮 tylko do wykorzystania przed porodem. Potrzebne jest specjalne za艣wiadczenie od lekarza. Pracodawca p艂aci tylko tyle dni ile verkur贸w Ci zosta艂o. Masz po 2 dni na miesi膮c, zale偶y jak d艂ugo pracujesz- i sumujesz te dni. Za tyle tylko zap艂aci Ci pracodawca. Najlepiej aby艣 si臋 wybra艂a tam gdzie sk艂ada艂a艣 wniosek na macierzy艅ski. Te 2 miesi膮ce nie s膮 odliczane od normalnego macierzy艅skiego. Wa偶ne jest tylko, aby lekarz na tym druczku dobrze uzasadni艂, dlaczego nie mo偶esz pracowa膰, bo pono膰 trzeba czeka膰 na decyzj臋 czy Ci go zechc膮 przyzna膰. P艂atne tak samo jak macierzy艅ski.
Pozdrawiam!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja by艂am na tym przedwczesnym macierzy艅skim. Wszystkie formalno艣ci pomog艂a mi za艂atwi膰 sekretarka ode mnie w pracy i 偶adnego za艣wiadczenia od lekarza nie trzeba by艂o dawa膰. Do艂膮czy艂am tylko pisemko o ci臋偶kich warunkach pracy.Czeka艂am do艣膰 d艂ugo na decyzj臋 bo z艂o偶y艂am papiery na pocz膮tku maja i do konca miesi膮ca pracowa艂am jeszcze. Kiedy przysz艂a decyzja ostatniego maja okaza艂o si臋 偶e mam macie偶y艅skie przyznane od 1 maja. Troszke nie bardzo wysz艂o ale wzi臋艂am black wyp艂at臋Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Sty 2009, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, co zbiera艂y艣cie dla dziecka do szpitala? Po艂o偶na Patrycja m贸wi艂a, 偶e wszystko jest, ale ja ju偶 oczywi艣cie wariuj臋 przed porodem Smile Na pewno zabior臋 swoje ciuszki, ale czy s膮 tam pampersy, chusteczki nawil偶one i "sprz臋t" do p臋puszka? Aha, i jak si臋 odbywa pierwsza k膮piel?
Dzi臋ki za pomoc! Jak termin si臋 zbli偶a, to same wiecie jak to jest Wink
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yourbrotherthebeer

Do潮czy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 7 Sty 2009, 14:48    Temat postu: "Matka i Dziecko" Elizabeth Fenwick Odpowiedz z cytatem

Posiadam do sprzedania Vademecum "Matka i Dziecko" wydanie z 1998 roku. Ksiazka jest bardzo przydatna dla mlodych mam. Obejmuje okres ciazy, oraz poporodowy. Moja zona byla zachwycona.

Jest to wydanie z 1998 ruku w niezlym stanie, jednak z widocznymi wyraznie sladami uzywania. Cena - symboliczny tysiak koron.

Info na priva
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Sty 2009, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula napisa:
Dziewczyny, co zbiera艂y艣cie dla dziecka do szpitala? Po艂o偶na Patrycja m贸wi艂a, 偶e wszystko jest, ale ja ju偶 oczywi艣cie wariuj臋 przed porodem Smile Na pewno zabior臋 swoje ciuszki, ale czy s膮 tam pampersy, chusteczki nawil偶one i "sprz臋t" do p臋puszka? Aha, i jak si臋 odbywa pierwsza k膮piel?
Dzi臋ki za pomoc! Jak termin si臋 zbli偶a, to same wiecie jak to jest Wink


wszystko dla dziecka jest,tu nie k膮pi膮 maluszk贸w,nie przemywaj膮 pepuszk贸w ,chusteczki mo偶esz miec swojejedynie co trzeba to ciuszki malego na wyjscie,nosidelko.pampersy dla mam i maluszka tez sa Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 7 Sty 2009, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula dzidziusia wykapiesz dopiero mo偶e po tygodniu;) dla mnie te偶 by艂o to troche dziwne ale tak jest i dziecku nic sie nie dzieje.Ono ma jeszcze t膮 swoja naturalna os艂onke na sk贸rze po porodzie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Sty 2009, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki pi臋kne! Ja ju偶 si臋 nie mog臋 doczeka膰 mojej Ksi臋偶niczki Smile
Pozdrawiam!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izunia_255

Do潮czy: 23 Pa 2008
Posty: 6
PostWys砤ny: 7 Sty 2009, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuje Paula za informacje o macie偶y艅skim,wszystko juz z艂o偶y艂am,teraz czekam na decyzje.Jeszcze miesi膮c i tez zobacz臋 swoj膮 Ksi臋偶niczk臋,a juz nie moge sie doczeka膰.Pozdrawiam wszystkie mamy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kula

Do潮czy: 23 Pa 2008
Posty: 42
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula na kiedy masz termin? chyba na luty jak dobrze pamietam, tak? 偶ycz臋 powodzenia i lekkiego porodu
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 99 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron