reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 3 Lut 2009, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie... nie jestem zdania zeby odradzac, moze zeczywiscie warto sprobowac, ale islandzki rynek pracy nie jest wielkim...miejsca pracy sa ograniczone jesli nie powiedziec, ze juz wypelnione Crying or Very sad a wspominam czasy z przed kryzysu lol pozdrawiam
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 4 Lut 2009, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuje się pod tym co napisał Basajew.
Jednak co do namawiania do przyjazdu na Islandie, poza wypadem turystycznym, to jestem przeciw.
Ciągle jednak myślę, że Islandia jest malutkim rynkiem z ogromnym potencjałem, dlatego pozbiera się o wiele szybciej niż Anglia czy Irlandia - dlatego zostaję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 4 Lut 2009, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
BASAJEW napisał:
prawda jest taka, ze jak ktos chce, to prace znajdzie wszedzie i w kazdych warunkach. Jak komus na pracy naprawde zalezy, to w pracy sie utrzyma pomimo zwolnien. A jezeli ktos nie ma w sobie wystarczajaco duzo sily i brakuje mu tej odrobiny szczescia, to islandzki system socjalny pozwoli mu mimo wszystko na skromne ale godne zycie - w odroznieniu od polskiego.

zgadzam sie z pierwszym zdaniem .Ale reklamowanie zycia na koszt panstwa szczegolnie w sytuacji kiedy system socjalny zostanie znacznie uszczuplony nie jest dobrym posunieciem .Co zrobisz jak ci kiedys zarzuca ze obiecalas raj ?


Alez ja nikomu nic nie obiecuje Smile tak jak ty przedstawiam fakty, tylko te troche bardziej optymistyczne i zasady ktore maja zastosowanie na kazdym rynku pracy - nie tylko islandzkim. Ludziom generalnie brakuje wiary we wlasne sily, a swiadomosc ogolnoswiatowego kryzysu wrecz wyciska z nich jej resztki.
Najwazniejszym jest zeby ludzie mieli odwage podejmowac decyzje. Jak ktos bedzie mial ochote przyjechac to przyjedzie bez czytania moich wypocin, a jak nie, to nawet siedzac na forum 24/24 nie przekonam go zeby to zrobil.
Nie sadze rowniez abym w jakimkolwiek ze swoich postow "reklamowal zycie na koszt panstwa" . Jezeli tak odczytujesz moja wypowiedz to zastanow sie czy problem nie tkwi w tym momencie w tobie.
Pozdrawiam.Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 4 Lut 2009, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur napisał:
Podpisuje się pod tym co napisał Basajew.
Jednak co do namawiania do przyjazdu na Islandie, poza wypadem turystycznym, to jestem przeciw.
Ciągle jednak myślę, że Islandia jest malutkim rynkiem z ogromnym potencjałem, dlatego pozbiera się o wiele szybciej niż Anglia czy Irlandia - dlatego zostaję.
i we mnie jest troche optymizmu Wink poczekamy, zobaczymy Very Happy
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Bartek

Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 129
Skąd: Dąbrowa GĂłrnicza
PostWysłany: 4 Lut 2009, 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmm a ja czytam i czytam i przypomnialo mi sie ze przy kazji jak tutaj jestem to sie spytam:
Dzis mam spotkanie w Urzedzie Pracy na 13:00 ale jestem ciekawy gdzie Very Happy ? w nowym czy w starym urzedzie ?
Gdzie macie spotkania ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 4 Lut 2009, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek napisał:
hmmmm a ja czytam i czytam i przypomnialo mi sie ze przy kazji jak tutaj jestem to sie spytam:
Dzis mam spotkanie w Urzedzie Pracy na 13:00 ale jestem ciekawy gdzie Very Happy ? w nowym czy w starym urzedzie ?
Gdzie macie spotkania ?
ja bylem w starym, ale to bylo jeszcze przed przeniesieniem tegoz urzedu ,wiec sie tym nie sugeruj Neutral
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 4 Lut 2009, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie masz w starym, bo prawdopodobnie w nowym nie maja żadnej większej sali..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 5 Lut 2009, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 5 Lut 2009, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest kwota zasilku podstawowego, tego wyplacanego po 3 mc?? Question
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 5 Lut 2009, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
jaka jest kwota zasilku podstawowego, tego wyplacanego po 3 mc?? Question


Po 3 miesiącach od czego?

Bo kwota podstawowa - a innej nie znam - to od 01.01.2009 - 149.523 ISK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 5 Lut 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie jak to jest??przez pierwsze 3 mce dostajesz te 70%od sredniej zarobkow...a potem te 140...tys??
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 5 Lut 2009, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jest! Smile

Przez pierwsze 3 miesiące dostajesz 70% o średniej zarobków z 6 miesięcy (bodajże 2,3,4,5,6,7-my miesiąc wstecz). Nie więcej niż coś około 240tys ale nie mniej niż 149.523 ISK. Po tych trzech pierwszych miesiącach dostajesz 149.523 ISK brutto - czyli do ręki trochę mniej - należy odliczyć podatek i jeśli na to wyrazisz zgodę składke na związki.

PYTANIE - wie ktoś dokładnie ile procent należy odliczyć od kwoty brutto zasiłku aby wyliczyć DOKŁADNĄ kwotę netto(ile podatku i ile na ewentualne związki)?!?! Nigdzie nie moge tego znaleźć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 5 Lut 2009, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur napisał:
Nie więcej niż coś około 240tys ale nie mniej niż 149.523 ISK.

Z tego co mi wiadomo to może być mniej niż minimalna. Jeśli ktoś zarabiał mało i od tego ma jeszcze płacone 70% to ma mniej.
_________________
To co najważniejsze na tym świecie to być człowiekiem i to dobrym człowiekiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moniamin

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: KĂłp/Pol
PostWysłany: 5 Lut 2009, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego nie potrfią i nie mogą zrozumieć,bo jeśli ktoś zarabiał mniej niż minimum na pełnym etacie to miał coś nie tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 6 Lut 2009, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a np do sredniej biora miesiac, w ktorym bylo sie na urlopie, i za ten miesiac sie nie dostalo wyplaty, a urlopowe wyplacono w ostatnim miesiacu pracy, ktory nie jest brany do sredniej - to wychodzi wtedy ponizej tej sredniej minimalnej (tak jakby 5/6 normalnej stawki, bo na 6 miesiecy za 5 sie otrzymalo wyplate) no i co w takim wypadku? powinno sie dostac 70% wyplaty czy podstawowy zasilek? no i te kwoty 145 tys... a ile to wychodzi okolo na reke, nawet po odjeciu skladek na zwiazki... 115?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 6 Lut 2009, 8:00    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

przyklad brutto 149.000- 4%=143.040 odjelismy na emerytalne, teraz od tego odejmujemy podatek 143.040-37,2%=89.829, potem odejmujemy zwiazki jesli sie ktos zapisal 89.829-1%=88.930 i dodajemy upust personalny 88.930 plus 42.205=131.135 jest to kwota netto na reke
mam nadzieje ze wiecie teraz o co chodzi. Pozdraiwam serdecznie i przypominam ze rozliczenie z podatku tuz tuz i chetnie zapraszam do skorzystania z moich uslug.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 6 Lut 2009, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jesli ktos otrzymuje mniej ( jakies 15tys mniej) to cos nie tak ? lub to dlatego, ze teraz jest ten 3 miesieczny okres, a w sredniej byl miesiac urlopowy jak opisalem wczesniej i dlatego jest nizej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiak275

Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 9
PostWysłany: 6 Lut 2009, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wita ja pobieram zasilek od grudnia w sumie pierwszy byl za 10 dni w styczniu i lutym dostalam normalnie dostalam 118tys ale niemialam calego roku braklo mi miesiaca mam dziecko i tez sie naleza pieniadze na nie ale zauwazylam ze niemam tego wpisanego,chcialabym poleciec do polski na poltora miesiaca ale niewiem czy zglaszac im to czy nie slyszalam ze z lotniska cofaja takich ,ale skad moga wiedziec ze akurat jestem na zasilku??moze mi ktos doradzic z gory dziekuje
P.Sbio niewiem czy jak przetransferuje zasilek do polski i jak wroce przed uplywem 3 miesiecy czy bede mogla dalej pobierac go tutaj ,pomozcie mam piolny wyjazd niewiem co zrobic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magdam

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Reyjanesbaer
PostWysłany: 6 Lut 2009, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie zglosisz, ze wyjezdzasz a zadzwonia i zaprosza na spotkanie na, ktore nie zglosisz sie to Ci zabiora zasilek. Jak zglosisz, ze jedzesz (to sie powinno robic) to wstrzymaja Ci do powrotu zasilek, bo w tym czasie nie bedziesz poszukiwac pracy a pojedziesz nawypoczynek. Tak mi tlumczayla pani w urzedzie, gdy jechalam na konkurs za granice. Zglosilam, wstrzymali.


powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 6 Lut 2009, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdam napisał:
Jak nie zglosisz, ze wyjezdzasz a zadzwonia i zaprosza na spotkanie na, ktore nie zglosisz sie to Ci zabiora zasilek. Jak zglosisz, ze jedzesz (to sie powinno robic) to wstrzymaja Ci do powrotu zasilek, bo w tym czasie nie bedziesz poszukiwac pracy a pojedziesz nawypoczynek. Tak mi tlumczayla pani w urzedzie, gdy jechalam na konkurs za granice. Zglosilam, wstrzymali.


powodzenia
ok, a co jesli nr tel ktory podalem na wniosku do zasilku jest juz nie aktualny??tzn od tamtej pory zmienilem nr??nie beda mogli sie do mnie dodzwonic, zeby umowic sie na spotkanie, to co odrazu zabieraja zasilek??albo np oni dzwonili a ja mialem tel wylaczony....co wtedy?? Question Rolling Eyes
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 19 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron