reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kursy prawa jazdy na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

W jakie dni tygodnia, według ciebie, powinien odbywać się kurs prawa jazdy kat. B w j. polskim?
W dni robocze
18%
 18%  [ 36 ]
W weekendy
81%
 81%  [ 154 ]
Wszystkich Głosów : 190

Autor Wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 6 Sty 2009, 2:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakich zwrotach piszecie?
_________________
To co najważniejsze na tym świecie to być człowiekiem i to dobrym człowiekiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 6 Sty 2009, 9:47    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

noneedtofight napisał:
Potwierdzam Kasia.

Do odbioru zwrotu za kursy (teoretyczny + praktyczny) potrzebne sa kwitki i prawo jazdy.
Do tego trzeba nalezec do zwiazku zawodowego minimum 6 miesiecy.
Zwracaja 75%, nie wiecej niz 100 000.
Nie zwracaja za egzaminy.

W moim przypadku to jest 75% ze 120 000 (30 000 za teoretyczny i ok. 90 000 za jazdy) czyli powinni oddac 90 000. Powinni, bo dzisiaj zalatwialem. Maniurka z Eflingu powiedziala, ze przelewu moge sie spodziewac za miesiac.
Moze za wczesnie zeby sie cieszyc, ale prawko dostalem za 40 000, czyli duzo taniej niz w PL...

o jakiej kat. prawka ty piszesz Question Question Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 6 Sty 2009, 12:10    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

ja wlasnie zdaje teraz prawko i naleze do hlif oni wspolpracuja z eplingiem to tez zwracaja za prawko ???????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
noneedtofight

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: 105
PostWysłany: 7 Sty 2009, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dariusz, pisze o kategorii B - osobowki

Lucyna - idz do nich i sie zapytaj, tak uzyskasz najbardziej wiarygodne informacje. Moim zdaniem to dziala tak samo jak Efling...
_________________
później to uzupełnię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 7 Sty 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazde zwiazki zawodowe maja wlasne zasady refundowania kosztow kursow, m in. prawa jazdy. To, ze EFLING zwraca 70 % ale nie wiecej niz 100 000 ISK , nie obliguje innych zwiazkow do przestrzegania tej reguly. A nawet sam EFLING moze znalezc wiele powodow zeby nie przyznac pelnej kwoty zwrotu. Proponuje dokladnie dowiedziec sie osobiscie jakie warunki trzeba spelnic i na co mozna liczyc, bo mimo ogolnych zasad refundowania malo ktore zwiazki zwroca wam kwote wieksza niz suma odprowadzonych przez waszego pracodawce skladek w ramach waszego czlonkowstwa w zwiazkach.
Zeby uniknac zaskoczenia trzymajcie sie zasady, ze dopoki nie ma kasy na koncie, doputy nic nie jest pewne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 7 Sty 2009, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zeby uniknac zaskoczenia trzymajcie sie zasady, ze dopoki nie ma kasy na koncie, doputy nic nie jest pewne Smile


Dobrze napisane. Na Islandii nic nie jest pewne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 8 Sty 2009, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noneedtofight napisał:
Potwierdzam Kasia.

Do odbioru zwrotu za kursy (teoretyczny + praktyczny) potrzebne sa kwitki i prawo jazdy.
Do tego trzeba nalezec do zwiazku zawodowego minimum 6 miesiecy.
Zwracaja 75%, nie wiecej niz 100 000.
Nie zwracaja za egzaminy.

W moim przypadku to jest 75% ze 120 000 (30 000 za teoretyczny i ok. 90 000 za jazdy) czyli powinni oddac 90 000. Powinni, bo dzisiaj zalatwialem. Maniurka z Eflingu powiedziala, ze przelewu moge sie spodziewac za miesiac.Moze za wczesnie zeby sie cieszyc, ale prawko dostalem za 40 000, czyli duzo taniej niz w PL...


Ja miałem fakturke wystawiona na 132 tys i zwiazki zwróciły mi 60 tyś. Pani zapytała czy chce czek czy na konto. Po 5 min. miałem kase w rękach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edyta is

Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 45
PostWysłany: 12 Sty 2009, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie male pytanko.Jestem tuz przed egzaminem-testy juz zdalam.Obawiam sie moze nie samej jazdy tylko tych pytan przed.Czy ktos moze mi powiedziec czy to na prawde jest takie trudne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 14 Sty 2009, 5:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest aż takie trudne, zależy od tego jak przygotuje cię instruktor nauki jazdy i od znajomości nazewnictwa w angielskim lub islandzkim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 14 Sty 2009, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojej zonie zadal 2 pytania:

1. gdzie sa kierunkowskazy
2. czy trzeba wymieniac olej w silniku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 14 Sty 2009, 11:47    Temat postu: æ Odpowiedz z cytatem

ja mam teraz w piatek test praktyczny mam takiego stresa ze nie wiem boje sie jazdy i pytan??? czy ktos zdawal juz praktyczny?i jak to jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 14 Sty 2009, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisał:
mojej zonie zadal 2 pytania:

1. gdzie sa kierunkowskazy
2. czy trzeba wymieniac olej w silniku


Mała korekta.
Gdzie jest włącznik kierunkowskazów. Bo o to chodzi w pytaniu.
No i nie gdzie trzeba wymieniać olej ale gdzie się go wlewa i jak się mierzy jego poziom. Nikt na egzaminie na pewno nie zada pytania o wymianę oleju. Poza tym logicznie myśląc odpowiedzią na to pytanie byłoby: w silniku Cool

Według zasad egzaminu praktycznego pytań powinno być pięć, za każde dostajemy 2 lub 1 punkt, zależności od odpowiedzi, pełnej lub niepełnej. Jeśli ktoś jest w stanie porozumieć się z Islandczykami w życiu codziennym (nie tylko w pracy) to powinien raczej dać sobie radę podczas egzaminu.

LUCYNA86 napisał:
ja mam teraz w piatek test praktyczny mam takiego stresa ze nie wiem boje sie jazdy i pytan??? czy ktos zdawal juz praktyczny?i jak to jest?


I po co te nerwy. Nie ma na prawdę sensu aż tak się tym przejmować. Jeśli ktoś uważnie słucha wykładowcy i instruktora nauki jazdy to da radę za pierwszym razem. Notatki z wykładów na pewno się przydadzą. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach i wydaje mu się że z językiem kiepsko to dobrze byłoby przyjść na egzamin z tłumaczem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
edyta is

Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 45
PostWysłany: 18 Sty 2009, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz jestem po.I nie ma sie na prawde czego bac.Tylko wlasnie jak pisal Sebastian zalezy jak Cie przygotuje instruktor.Ja mialam ok 5 pytan.I jazda tez dobrze tylko trzeba sie skupic.Wiem po sobie bo jak jechalam na egzamin to nic mi nie wychodzilo.Ale jak zdawalam to wszystko ok.Jak sie boicie pytan to wezcie sobie tlumacza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 10 Lut 2009, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Rok temu uzyskalam prawo jazdy islandzkie. Minął rok i slyszalam ze jezeli nie mam zadnych punktow karnych i nie bylam notowana za wykroczenia na policji to po tym roku moge sie ubiegac o stale prawo jazdy bo teraz mam tymczasowe na trzy lata. Czy teraz musze sie skontakotwac ze swoim instruktorem w celu zamowienia lekcji sprawdzajacej jak sobie radze ?? Chce zapytac jak to wyglada kogos kot sie orientuje poniewaz w maju wyjezdzam do kraju na stale a chcialabym zabrac ze soba stale prawko. Dziekuje slicznie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 10 Lut 2009, 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aguska27 napisał:
Witam Smile Rok temu uzyskalam prawo jazdy islandzkie. Minął rok i slyszalam ze jezeli nie mam zadnych punktow karnych i nie bylam notowana za wykroczenia na policji to po tym roku moge sie ubiegac o stale prawo jazdy bo teraz mam tymczasowe na trzy lata. Czy teraz musze sie skontakotwac ze swoim instruktorem w celu zamowienia lekcji sprawdzajacej jak sobie radze ?? Chce zapytac jak to wyglada kogos kot sie orientuje poniewaz w maju wyjezdzam do kraju na stale a chcialabym zabrac ze soba stale prawko. Dziekuje slicznie Very Happy


A jak mĂłwili na kursie? Wink
Najlepiej skontaktuj się ze swoim instruktorem jazdy. On powinien ci pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 10 Lut 2009, 1:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aguska27 napisał:
Witam Smile Rok temu uzyskalam prawo jazdy islandzkie. Minął rok i slyszalam ze jezeli nie mam zadnych punktow karnych i nie bylam notowana za wykroczenia na policji to po tym roku moge sie ubiegac o stale prawo jazdy bo teraz mam tymczasowe na trzy lata.


dopiero po 3 latach mozesz zrobic to stale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 10 Lut 2009, 3:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
aguska27 napisał:
Witam Smile Rok temu uzyskalam prawo jazdy islandzkie. Minął rok i slyszalam ze jezeli nie mam zadnych punktow karnych i nie bylam notowana za wykroczenia na policji to po tym roku moge sie ubiegac o stale prawo jazdy bo teraz mam tymczasowe na trzy lata.


dopiero po 3 latach mozesz zrobic to stale.


Bzdura. Confused

Już po roku, jeśli rzeczywiście ma czystą kartotekę, może z jakimkolwiek instruktorem odbyć tzw. "jazdę sprawdzającą". Instruktor wystawia opinię dotyczącą umiejętności. Tę opinię jako załącznik składa się z wnioskiem o wydanie prawa jazdy. Przy składaniu płaci się 3900 ISK, jeśli nic się nie zmieniło w cenniku, i dostaje się prawko ważne do 70-tki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 10 Lut 2009, 4:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no racja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 11 Lut 2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki sliczne za odpowiedz juĹź skontaktowalam sie z instruktorem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 12 Lut 2009, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos moze napisac ile godzin obowiazkowo trzeba wyjezdzic z instruktorem i po ilu godzinach mozna dostac pozwolenie na nauke z inna osoba posiadajaca prawo jazdy?
Ponoc cos sie pozmienialo w tym temacie.
I jak wyglada sprawa z kursem teoretycznym ,mozna zaczac dalej jazdy bez posiadania kursu teoretycznego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 7 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron