reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

1000 isk/h

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 27 Wrz 2005, 19:55    Temat postu: 1000 isk/h Odpowiedz z cytatem

witam!
Jestem nowy , dostalem oferte pracy za 1000isk/h i 1800 za nadgodziny, czy to duzo na warunki w isladii? bede pracowal jako stolarz meblowy.
ile wydaje sie na podstawowe zycie? mniej wiecej
15000 za mieszkanie na miesiac - taka mam propozycje od pracodawcy
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 3:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa to dobre pieniadze.
Ciezko powiedziec ile sie wydaje na zycie.
Znam ludzi ktorzy wydaja na jedzenie 3500-5000 ISK miesiecznie i jeszcze sie tym szczyca /jedza chyba tylko zupki chinskie i chleb/ , a mozesz tez i wydac 10000-15000 ISK tygodniowo a jak masz rodzine to i wiecej.
Za miesszkanie nie liczy ci duzo /pod warunkiem ze jest to mieszkanie a nie pokoj albo jakas kanciapa/
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co mi pisał wiem, że jest to mieszanie trzypokojowe,+ salon + kuchnia + łazienka , po 30000isk od osoby ale wliczony juz prad i ogrzewanie. Jade tam z bratem, do Akranes, ale chce zabrac takze moja zone - z tesknoty by chyba umarla - ale nie wiem jakie sa mozliwosci znalezienia dla niej jakiejs pracy na miejscu, jakas opieka na dzieckiem, sprzatanie czy cos takiego.
W ogole jak jest z tym klimatem - czy jest naprawde tak jak to nazwa Panstwa wyraza - ICE ? patrzac na srednie temp. w roku, to i tak chyba jest zimno?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pagos...co do żony. Na Islandię bez pozwolenia na pracę można wjechać na trzy miesiące, potem według przepisów trzeba opuścić kraj i można do niego wjechac ponownie po upływie 3 miesiecy.Pracę tam można znaleźć jak sądze, ale w czasie oczekiwania na pozwolenie powinno się być poza granicami Islandii. Nie wiem jak ludzie robią to w praktyce, ale mój mąż zgodnie z przepisami wrócił po 3 miesiącach i sobie czeka....W sumie pomagał tam znajomemu i bilet miał na pól roku, ale jak znalazł legalną pracę to postanowił wrócić żeby wszystko było jak należy. No i teraz sobie czekamy...a że mieliśmy wyjątkowego pecha to jest już w Polsce 5 miesięcy, ale po cichutku myślę, że moze już niedługo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ja wiem, wystarczy wyjechac na 3 dni, nie 3 miesiace...
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli lepiej zalatwic takowa pracĂŠ wczesniej przed wyjazdem? A czy jest jakis portal na ktorym mozna szukac pracy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
adam
Gość
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba napisał:
Na Islandię bez pozwolenia na pracę można wjechać na trzy miesiące, potem według przepisów trzeba opuścić kraj i można do niego wjechac ponownie po upływie 3 miesiecy.


Hehehe, to chyba jakiś żart. Wystarczy na jeden dzień wyjechać z wyspy. Zresztą kto będzie wiedział na jak długo wyjechałeś, skoro nie wbija się żadnych pieczątek do paszportu? Podobnież turysta może sobie śmiało przebywać rok na wyspie, bo nikt nie jest w stanie mu udowodnić, że przekroczył dozwolony czas pobytu.
Powrót do góry
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adamie...to co piszę to jest wg.przepisów (informacje z ambasady islandzkiej z Niemiec). Jasne, ze ludzie różnie kombinują...Pagos...jeżeli chodzi o pracę dla żony, pracodawcy wymagają różnych papierków, które można załatwić tylko w Polsce np.zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie od lekarza medycy pracy, czasem nawet druku E-104 z ZUSu, wszystko oczywiście przetłumaczone na angielski przez przysięgłego tłumacza. Więc może wziąść to wszystko ze sobą? I jeszcze jedno, jeśli nikt tego nie kontroluje to po co w ogóle wyjeżdżać? Nie ma żadnej różnicy czy ktoś wyjedzie na trzy miesiące, na trzy dni, czy na jeden.... Ale tak naprawdę to jest tak dziwny kraj, że stwierdzenie czegoś na 100% graniczy z cudem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam chyba szczescie bo moj pracodawca obiecuje znalesc tez prace dla mojej zony, zanim wyjedziemy, wiec czyba nie mam tak zle..... ale dzieki za rady....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu sie mylisz panie Adamie.
Moj znajomy sprowadzil na Islandie swojego brata i przez poltora roku pracowal nielegalnie. Co trzy miesiace jezdzil do domu na tydzien i wracal. Ktoregos razu zostal zatrzymany przez sluzby celne /tak nie lubiane przez ciebie/ i zostala mu przedstawiona kaseta z jego wyjazdami i powrotami. Na lotnisku sa kamery /najczesciej przy suficie/ i ktos w nie patrzy i analizuje to co widzi.
Nie dosc ze chlopak ma zakaz wjazdu na Islandie to jeszcze do wszystkich krajow Skandynawskich.

Ale ty napewno wiesz lepiej Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam
Gość
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro twierdzicie, że po 3 miesiącach turystycznego pobytu trzeba wyjechać na 3 miesiące z Islandii to proszę o podanie stosownego linku do takiej informacji służb celnych.

To są jakieś straszne bzdury. I nie tylko ja o tym wiem - zwróciła na to uwagę także Lauraana
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 2:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.msz.gov.pl/index.php?page=1111300000&PHPSESSID=069b986a6f34e79c3b829b544b01756e

We wczesniejszym poscie nie napisalem ze musisz po 3 miesiacach turystycznego pobytu wyjechac na 3 miesiace. Opisalem sytuacje jaka miala miejsce i jak moga sprawdzic kiedy ktos wiechal i wyjechal na/z Islandii. Jak masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu to juz nie moja wina.

To nie sluzby celne maja tobie udowodnic ze jestes dluzej niz 3 miesiace tylko ty musisz udowodnic ze tak nie jest /prosty sposob okazac bilet/ Fakt ze Islandzkie sluzby celne malo restrykcyjnie podchodza do tych przepisow. Jednakze one obowiazuja. Przylatuje na Islandie srednio dwa razy w roku i widzialem nie raz jak ludzie mieli problemy z przejsciem przez tak zwane bramki. Mowienie przejechalem i nikt mnie nie sprawdzil zwlaszcza jak lecialem samolotem z Kopenhagi jest mydleniem oczu ludziom ktorzy przylatuja na Islandie pierwszy raz.
W kazdej chwili mozesz byc poproszony o okazanie paszportu, biletu i przedstawienie celu wizyty na Islandii. Jezeli celnik bedzie malo leniwy to wbije nawet pieczatke /sam posiadam dwie takie pieczatki w starym polskim paszporcie/
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adamie...to jest XXI wiek...Są komputery na lotniskach gdzie są dane przekraczających granice, paski magnetyczne na biletach...itd itp....nikomu źle nie życzę, ale sądzę, że jak ktoś będzie miał pecha to po prostu pewne rzeczy są do sprawdzenia. Linku Ci nie podam, bo informacje z ambasady uzyskałam telefonicznie. Poza tym w Polsce (nie wiem czy też w chwili obecnej) jest konsul honorowy, zdaje się w Gdańsku od którego również uzyskałam informacje, które opisałam. Wymieniałam się też mailami z panem ze Stowarzyszenia Polaków na Islandii...Ale moze Ty Adamie wiesz lepiej...w takim razie podaj źródła, z których Ty czerpiesz informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 7:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha..dzwoniłam też do ambasady duńskiej w Warszawie i jakaś sympatyczna pani mi powiedziała, że Islandia należy do krajów Schengen(nie wiem jak to się pisze), gdzie właśnie obozwiązuje 3 miesiące-powrót , ponowny wjazd po 3 miesiącach. Oczywiście jeśli ktoś wróci i po 2 tygodniach otrzyma pozwolenie na pracę może jechać jak najbardziej...Te zasady dotyczą wyjazdów tzw.turystycznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
adam
Gość
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nieukrywaną złością muszę przyznać wam rację.

Uważam jednak, że ewentualne nieprzyjemności mogą spotkać osoby, które bezczelnie i wielokrotnie naruszą te przepisy. Mam na myśli zwłaszcza osoby pracujące na czarno, które regularnie biegają przed kamerami służb celnych na lotnisku w Keflaviku . Nie wierzę, by jednorazowe odstępstwo od zasady 3 months in 6 month period stało się podstawą do zatrzymania i wbicia "misia". Chyba będziemy zgodni co do tego, że troszeczkę te przepisy można nagiąć, skoro nie są weryfikowane w sposób restrykcyjny, byle nie przekroczyć granicy bezczelności. Exclamation
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Paź 2005, 3:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest mi bardzo milo i doceniam to ze przyznales nam racje piwo
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam
Gość
PostWysłany: 1 Paź 2005, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No lol I bądź miły Exclamation lol lol
Powrót do góry
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 2 Paź 2005, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli ogolnie te 1000/h to dobre pieniadze, a moze z czasem jakas podwyzka sie przydazy? ile zarabiacie? podzielcie sie informacjami jezeli to nie tajemnica
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Paź 2005, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedlug zwiazkow o pierwsza podwyzke mozesz sie starac po 3 miesiacach. Nastepna po roku, wszystko jednak zalezy od pracodawcy.
Kazdego 1 stycznie jest podwyzka okolo 3-3,5%. Jest to ustalane przez zwiazki .
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron