reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Podr贸偶 do Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Patyczak

Do潮czy: 01 Sty 2009
Posty: 7
PostWys砤ny: 2 Sty 2009, 0:25    Temat postu: jest Odpowiedz z cytatem

Hej

Juz mam, yourbrotherthebeer poratowal opisem lokalizacji, a ja wygoglowalem, ze info mozna znalezc tu:


http://yazhubal.jogger.pl/
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jegorek

Do潮czy: 21 Maj 2007
Posty: 24
Sk眃: Wroc艂aw
PostWys砤ny: 16 Sty 2009, 23:23    Temat postu: Wyprawa na Islandi臋 czerwiec/lipiec i sierpie艅/wrzesei艅 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Islandofil贸w. W bie偶膮cym roku organizuj臋 dwa wyjazdy na Islandi臋 i od potencjalnych ch臋tnych dostaj臋 zapytania czy mam jaki艣 ch臋tnych na wyjazd w charakterze pasa偶era lub pilota.
Je偶eli kto艣 by艂by ch臋tny to prosz臋 pisa膰 na priv.
Zapraszam te偶 do odwiedzenia strony z wypraw膮: http://www.event4x4.com.pl/wyprawa.html
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
ciulabula

Do潮czy: 11 Sty 2009
Posty: 7
Sk眃: Gliwice - Dublin
PostWys砤ny: 17 Sty 2009, 13:12    Temat postu: Podr贸偶 na Islandi臋 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam kilka pyta艅 i licz臋, 偶e uzyskam odpowied藕 na tym forum. Planuj臋 przylecie膰 na Islandi臋 na kilka dni w kwietniu, w okresie wielkanocnym. Zamierzam podr贸偶owa膰 samochodem w okolicach Reykjawiku i na wsch贸d od stolicy. Moje pytanie brzmi, czy kwiecie艅 to dobry okres na pryjazd? Czy spodziewa膰 si臋 mam du偶ych ilo艣ci 艣niegu?
Licz臋 na konkretne odpowiedzi, jestem zdecydowany na przyjazd w 100%
A je艣li odradzaliby艣cie wypraw臋 w interior o tej porze roku, to mo偶e inna cz臋艣膰 kraju ma 艂agodniejszy klimat? B臋d臋 niezmiernie wdzi臋czny za odpowied藕. Pozdrawiam, Pawe艂 Bommersbach
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Bo偶臋na

Do潮czy: 18 Sty 2009
Posty: 6
PostWys砤ny: 18 Sty 2009, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wygl膮da podr贸偶 promem z Danii przez W-y Owcze do Islandii.Rozk艂ad itp. znam.Ceny te偶.Chodzi mi o warunki w kuszetach (jad臋 z dzieckiem).Czy jest mo偶liwo艣膰 ugotowania wody? Jak z toalet膮?Czy wi臋kszo艣膰 os贸b ma objawy choroby morskiej? Prosz臋 o inne szczeg贸艂y ,kt贸re mo偶e pomon臋艂am. Nie bardzo sta膰 mnie na kabiny-ceny dramatyczne.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jegorek

Do潮czy: 21 Maj 2007
Posty: 24
Sk眃: Wroc艂aw
PostWys砤ny: 18 Sty 2009, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo偶臋na napisa:
Jak wygl膮da podr贸偶 promem z Danii przez W-y Owcze do Islandii.Rozk艂ad itp. znam.Ceny te偶.Chodzi mi o warunki w kuszetach (jad臋 z dzieckiem).Czy jest mo偶liwo艣膰 ugotowania wody? Jak z toalet膮?Czy wi臋kszo艣膰 os贸b ma objawy choroby morskiej? Prosz臋 o inne szczeg贸艂y ,kt贸re mo偶e pomon臋艂am. Nie bardzo sta膰 mnie na kabiny-ceny dramatyczne.

Cze艣c, jak jedziesz z ma艂ym dzieckiem to mimo wszystko proponowa艂bym kabin臋. W kuszetkach du偶o zale偶y na jakich wsp贸艂towarzyszy trafisz i jaka b臋dzie pogoda - chc膮c mie膰 pewno艣膰 偶e b臋dzie OK to pozostaje kabina.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
BASAJEW

Do潮czy: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWys砤ny: 19 Sty 2009, 2:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo偶臋na napisa:
Jak wygl膮da podr贸偶 promem z Danii przez W-y Owcze do Islandii.Rozk艂ad itp. znam.Ceny te偶.Chodzi mi o warunki w kuszetach (jad臋 z dzieckiem).Czy jest mo偶liwo艣膰 ugotowania wody? Jak z toalet膮?Czy wi臋kszo艣膰 os贸b ma objawy choroby morskiej? Prosz臋 o inne szczeg贸艂y ,kt贸re mo偶e pomon臋艂am. Nie bardzo sta膰 mnie na kabiny-ceny dramatyczne.


Na stronie www.smyril-line.com masz praktycznie wszystkie niezbedne informacje na temat warunkow podrozy promem. Kabina to podstawa szczegolnie jesli podrozujesz z dzieckiem. Koszt w niskim sezonie to 123 euro wiecej. Wyobraz sobie nocleg w kuszetce z pasazerami z ktorych jeden zyga ci na glowe, drugi chrapie tak ze lozka sie trzesa, trzeci napil sie i zaczyna sie do ciebie dobierac itd. Nie musi tak byc, ale moze byc jeszcze gorzej. Kabina daje ci prywatnosc i podstawowe wyposazenie potrzebne do podrozy: dwa lozka, szafki, reczniki, lazienke z toaleta, suszarke do wlosow, dostep do gniazdka elektrycznego, TV. Pamietaj ze wyzywienie nie jest wliczone w cene a ceny na promie nie naleza do niskich. Dobrze jest wziac troche swojego prowiantu. Gdzies w necie widzialem sprawozdanie z wyprawy promem na islandie gdzie gosc opisywal warunki podrozy z najdrobniejszymi szczegolami. Jak znajde to wrzuce na forum.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
vicealigator

Do潮czy: 01 Mar 2009
Posty: 5
Sk眃: Bristol, UK
PostWys砤ny: 1 Mar 2009, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona Islandii na portalu Koniec Swiata

http://www.koniecswiata.net/europa/islandia/
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
piotr102

Do潮czy: 10 Lut 2008
Posty: 33
Sk眃: wrocek
PostWys砤ny: 2 Mar 2009, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze wolne miejsca na wypraw臋 po Islandii w czerwcu! Dwa tygodnie.
Ch臋tnych zapraszam do kontaktu!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
lolo209

Do潮czy: 20 Lut 2009
Posty: 69
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 2 Mar 2009, 17:25    Temat postu: Re: Podr贸偶 na Islandi臋 Odpowiedz z cytatem

ciulabula napisa:
Witam wszystkich. Mam kilka pyta艅 i licz臋, 偶e uzyskam odpowied藕 na tym forum. Planuj臋 przylecie膰 na Islandi臋 na kilka dni w kwietniu, w okresie wielkanocnym. Zamierzam podr贸偶owa膰 samochodem w okolicach Reykjawiku i na wsch贸d od stolicy. Moje pytanie brzmi, czy kwiecie艅 to dobry okres na przyjazd? Czy spodziewa膰 si臋 mam du偶ych ilo艣ci 艣niegu?
Licz臋 na konkretne odpowiedzi, jestem zdecydowany na przyjazd w 100%
A je艣li odradzaliby艣cie wypraw臋 w interior o tej porze roku, to mo偶e inna cz臋艣膰 kraju ma 艂agodniejszy klimat? B臋d臋 niezmiernie wdzi臋czny za odpowied藕. Pozdrawiam, Pawe艂 Bommersbach


Kwiecie艅 pocz膮tek maja to dobry okres na podr贸偶owania, np. teraz jest troszk臋 艣niegu ale okolice Reykjaviku i g艂贸wne drogi s膮 od艣nie偶ane wiec nie ma problemu z tym. A jeszcze jedno z Warszawy s膮 dost臋pne loty bezpo艣rednio na Islandi臋. Pozdro i powodzenia.
_________________
Dniem 偶yje noc膮 umieram
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pektusa

Do潮czy: 03 Mar 2009
Posty: 1
PostWys砤ny: 3 Mar 2009, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli zna sie fajnych rezydentow czy zaprzyjaznionych mieszkancow mozna spedzic tam caly miesiac i sie nie nudzic, jest sporo miejsc do zwiedzania i zycie klubowe tez nie do skrytykowania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kamciaczka

Do潮czy: 09 Mar 2009
Posty: 1
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 9 Mar 2009, 9:04    Temat postu: Islandia sierpie艅 2009, szukam towarzysza podr贸偶y Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Witam,
W sierpniu 2009 (ewentualnie przelom sierpnia i wrzesnia)wybieram sie z 2 innymi osobami na Islandie.Podroz samolotem z przesiadka, wynajecie samochodu 4x4, w ciagu 10 dni mamy zamiar objechac wyspe i zobaczyc glowne atrakcje.Nocleg w namiotach na kempingach,czasem na dziko.Jedzenie wlasnorecznie przyrzadzane. Szacunkowy koszt ok 3 tysiace zlotych.
Poszukuje osoby ciekawej swiata,ktorej nie przeszkadzaja niekomfortowe warunki, bezkonfliktowej,(mile widziane poczucie humoru:DVery Happy) ,najchetniej z okolic krakowa, ale nikoniecznie.
A kim my jestesmy?21 letnia studentka geografii,przyszla przewodniczka beskidzka, takze moj zapalony na ekstremalne sporty partner oraz kolezanka.Chcesz byc 4 osoba do naszej wyprawy napisz:)
kamciaczka@interia.pl
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
ciulabula

Do潮czy: 11 Sty 2009
Posty: 7
Sk眃: Gliwice - Dublin
PostWys砤ny: 10 Mar 2009, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki za info w sprawie podr贸偶owania w kwietniu. Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o to, czy lepsz膮 baz膮 wypadow膮 dla zwiedzania p贸艂wyspu Reykjanes b臋dzie Kevlafik , czy Reyjkiavik? B臋d臋 wdzi臋czny za odpowied藕, gdy偶 nie wiem, w k贸trym miejscu zarezerwowa膰 noclegi. Pozdrawiam. Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 10 Mar 2009, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli planujesz, po za zwiedzaniem p贸艂wyspu Reykjanes, jakies inne wakacyjne przyjemnosci, zdecydowanie Reykjavik.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ciulabula

Do潮czy: 11 Sty 2009
Posty: 7
Sk眃: Gliwice - Dublin
PostWys砤ny: 11 Mar 2009, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie, czy znacie jakies miejsce do przenocowania kolo Skaftafell National Park? Zamierzam wchodzic na najwyzszy szczyt Islandii, ale musze wpierw znalezc jakis nocleg w tej okolicy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 11 Mar 2009, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fossh贸tel Skaftafell

http://www.fosshotel.is/is/hotel/fosshotel_skaftafell.php
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ciulabula

Do潮czy: 11 Sty 2009
Posty: 7
Sk眃: Gliwice - Dublin
PostWys砤ny: 11 Mar 2009, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo, duzo mi to pomoze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wielkopolanka

Do潮czy: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWys砤ny: 11 Mar 2009, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noclegi w okolicy parku Skaftafell:

- Skaftafell www.hotelskaftafell.is e-mail: hotelskf@centrum.is tel +354 4781945
- Hotel Skaftafell 铆 脰ræfum tel 4781945
- B枚lti 铆 脰ræfum tel 4781626

Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
keff79

Do潮czy: 18 Maj 2008
Posty: 9
PostWys砤ny: 11 Mar 2009, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciulabula napisa:
Dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie, czy znacie jakies miejsce do przenocowania kolo Skaftafell National Park? Zamierzam wchodzic na najwyzszy szczyt Islandii, ale musze wpierw znalezc jakis nocleg w tej okolicy.


B枚lti – Guesthouse in Skaftafell
*B枚lti - 785 脰ræfi tel. 4781626 - FAX 4782426
Opið fr谩 1. mars til 31. okt贸ber.

Guesthouse and camping Sv铆nafelli
Flosalaug & Gisting 铆 Sv铆nafelli
* Ferðaþj贸nustan Sv铆nafelli - 785 脰ræfi - tel 4781765 - FAX: 4781860
Netfang: svinafell@svinafell.com - Veffang: www.svinafell.com

Kierunkowy +354

Je艣li wybierasz wersj臋 tani膮 to masz w samym parku pole namiotowe, 艂azienki itp wszystko jest. Oczywi艣cie warunki atmosferyczne mog膮 da膰 popali膰, dlatego mo偶esz wybra膰 hotel albo guesthouse, Bolti mog臋 szczerze poleci膰.

ps. ju偶 Ci zazdroszcz臋 Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 11 Mar 2009, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, jaki jest mniej wiecej czas wejscia i zejscia na Esje ?
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ciulabula

Do潮czy: 11 Sty 2009
Posty: 7
Sk眃: Gliwice - Dublin
PostWys砤ny: 12 Mar 2009, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za te informacje!!! Naprawde jestem wdzieczny. Skorzystam na pewno z ktorej opcji.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Nast阷ny
Strona 4 z 14

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron