reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

WIZA
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Mar 2009, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
od kiedy tu przyjechalem zmienilo sie bardzo, bardzo wiele, ale jedno napewno nie, mimo ze zniesiono wymog posiadania pozwolenia na prace nadal obowiazkiem jest jesli ktos zamierza przebywac na Islandii dluzej niz 3 miesiace zlozyc wniosek o pozwolenie na pobyt, sklada sie to w Utlendingastofnun a nazywa dvalarleyfi, nigdy nie slyszalem o zniesieniu czy zawieszeniu tego przepisu.


Mozemy troche podyskutowac na ten temat.
Uwazasz ze na stronie UTlu klamia??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 20 Mar 2009, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie sadze, ale z doswiadczenia wiem ze nie ma dwoch jednakowych spraw, i to co sie jednemu uda drugiemu nastepnego dnia nie. dla spokoju ducha wiec lepiej dobrowolnie wystapic o pozwolenie, zeby poznie nie byc zaskoczonym w przychodni lub innym urzedzie ze nie mozna nic zalatwic bo czlowieka nie ma w systemie, chodzi rowniez o nieznajomosc przepisow przez urzednikow, raz pani w UTL POWIEDZIALA MI WYRAZNIE ZE SAMI NIE ORIENTUJA SIE W BIERZACYCH PRZEPISACH ze wzgledu na czestotliwosc ich zmian.
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 22 Mar 2009, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie z krajow z EOG, w tym Polacy nie potrzebuja juz pozwolenia. Mozesz wypelnic wniosek ale nikt go ci nie przyjmie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wronski

Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 36
PostWysłany: 26 Mar 2009, 9:18    Temat postu: wiza Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich i po przeczytaniu wczesniejszych postow moze opowiem wam historie z przed miesiaca.Moj znajomy jest tu juz dwa lata stracil prace jego zona tez wiec udali sie do osrodka pomocy spolecznej i ty pani z wielka uprzejmoscia powiedziala ze bardzo chetnie im pomoga ale nie moga bo nie ma ich w systemie.Wiac trzeba bylo zlozyc wniosek na borgatuni cos jak dawna wiza,i tu znowu problem bo nikt nie wyda pozwolenia na pobyt jak sie nie ma pracy ,po prostu trzeba poswiadczyc ze jest sie w stanie samemu utrzymac.i co zrobic w takiej sytuacji a no to ze trzeba isc do urzedu pracy i wziasc zaswiadczenie ze sie jest na zasilku ,przedstawic to na borgatuni i potem juz tylko ok 3 dni i wszystko gra jestes juz w systemie .Powiem jeszcze tylko ze w niktorych uzedach jestes widoczny po ok miesiacu . Wiec czy mozna to nazwac wiza niewiem moze zastepuje to wize tez niewiem ale napewno jest potrzebne to wiem na 100 . Przepraszam ze tak sie rozpisalem ale moze komus przydadza sie moje informacje sprawdzone i pewne na dzien 20 stycznia nie sadze zeby cos sie pozmienialo od tamtej pory .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin72

Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 6
PostWysłany: 30 Mar 2009, 0:55    Temat postu: kenitale Odpowiedz z cytatem

a czy ktoś się orientuje czy do otrzymania kenitali bez paszportu tylko na dowod awentualnie na dowód tymczasowy
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 30 Mar 2009, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, widzę Ĺźe trwa dyskusja więc teĹź wcisnę swoje 5 groszy. Tzw. wizy (pozwolenia na pobyt) przestały obowiązywać dla obywateli państw obszaru EOG. Jako Ĺźe Polska naleĹźy do EOG kaĹźdy obywatel polski zamieszkujący Islandię powyĹźej 3-ech miesięcy musi potwierdzić legalny adres zamieszkania w ÞjĂłdskrĂĄ przy BorgartĂşni. To nie jest wiza, nie mylcie pojęć. Chodzi tu o zwykłą statystykę przeprowadzaną w kaĹźdym państwie (obowiązek zarejestrowania adresu zamieszkania). Zwróćcie uwagę, Ĺźe jeśli zmieniacie miejsce zamieszkania w Islandii to teĹź macie obowiązek udać się do urzędu i zarejestrować nowy adres zamieszkania. Myślę, Ĺźe nikt z forumowiczĂłw nie będzie uraĹźony moją wypowiedzią, w razie pytań zapraszam. Pzdr
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shreku

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 22
PostWysłany: 30 Mar 2009, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co pisze Hanka79 jest prawdą ja tez przerabiałem niedawno, temat braku mnie w systemie i wszystko na Borgaduni trza zaniesc tzn umowe najmu jak taka jest lub potwierdzenie adresu ostatni kontrakt lub z urzendu pracy jak sie jest bezrobotnym oraz paszport i juz wpiszą do systemu i koniec . Bez tego ciezko wiele zeczy załatwic po prostu .pozdro Very Happy
_________________
shrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron