reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

kredyt samochodowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milek

Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Selfoss
PostWysłany: 29 Sty 2008, 22:21    Temat postu: kredyt samochodowy Odpowiedz z cytatem

Witam, może wie ktos jakie formalności i dokumenty sa niezbedne przy kupnie samochodu na raty za kwote ok.400000? Czy wymagany jest jakis czas pobytu<chodzi mi o to, ile czasu trzeba tu juz być>Jak wygląda kwestia żyranta?Musi to być Islandczyk czy moze byc Polak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 29 Sty 2008, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokumenty zadne nie sa potrzebne, formalnosci to: podpis, jezeli nie masz nieruchomosci to podpis zyranta(oczywiscie taki co ma) - moze byc Polak, Rumun, Izraelczyk, Pakistanczyk lub jakikolwiek inny ktory ma dom/mieszkanie. Nie wiem ile czasu trzeba tu byc.

Pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 30 Sty 2008, 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno musisz mieć stałą umowę, a ile jesteś to nieważne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Shoemaker
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Rvk
PostWysłany: 30 Sty 2008, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisał:
Na pewno musisz mieć stałą umowę, a ile jesteś to nieważne.


no to jest ciekawe, ja wiem jedno jak chcesz kupić na raty to musisz posiadać kartę kredytową i konto debetowe inaczej całuj psa w nos, bujałem sie z kolesiem który chciał sobie kupić laptopa na raty, jest już tu 8 miesięcy i ma stałą umowe ale bez tej karty wszędzie go olewali Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 30 Sty 2008, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inaczej kupuje się lapka na raty inaczej autko. Myślisz, że jak kupujesz mieszkanie na raty to też na kartę kredytową?
Karta kredytowa to właśnie do zakupów typu komputer, meble, agd czy inne tego typu.

pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Poleczka

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 116
Skąd: Islandia/wkrĂłtce Polska
PostWysłany: 30 Sty 2008, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie obiło o uszy że trzeba być minimum 3 miesiące, żeby wziąc auto na kredyt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartqw

Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 50
Skąd: Akranes
PostWysłany: 30 Sty 2008, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby wziac kredyt w Landsbanki trzeba byc conajmniej 12 miesiecy na islandii. W innym wypadku nalezy miec 2 zyrantow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzynioPL

Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysłany: 30 Sty 2008, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak kiedys bylem w moim oddziale landsbanki powiedzieli mi ze musze byc przynajmniej dluzszy czas rok jak nie dwa lata, wszystko czesto zalezy od osoby rozpatrujacej twoj wniosek o kredyt, jedna osoba bedzie musiala miec zyrantow a druga nie ... tak jak wszedzie czesto wszystko zalezy od tego KOGO ZNASZ Very Happy

Powodzenia z kupnem auta Very Happy
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 30 Sty 2008, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wnioski o kredyty to indywidualne sprawy. Nalezy wypelnic wniosek ,zrobic wszystko i zrobic wszystko aby ten kredyt dostac
Powrót do góry
mirusiek
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: Gardur
PostWysłany: 5 Lut 2008, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem w glitnir, landsbanki, i w 5 komisach w reykjaviku i tak. Kredyt na mieszkanie w banku - no problem, ale już na samochód bez szans.
Wymagają 3 lata pobytu (legalnego oczywiście), lub posiadania własnego mieszkania na Islandii, lub żyranta spełniającego powyższe warunki.
Dodam Ĺźe jestem tu 2 lata, praca w duĹźej firmie umowa bezterminowa.
Za to kartę kredytową i debet na koncie dostałem bezproblemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spice
Gość
PostWysłany: 24 Mar 2009, 16:05    Temat postu: co z kredytem na auto w obecnej sytuacji Odpowiedz z cytatem

mam pytanko odnosnie splacania kredytu za auto w firmie lisingowej!!
zatem sytuacja jest nie ciekawa na islandii i co z robic np z takim autem na kredycie!?

czy ktos obeznany moze cos napisac na ten temat,czy np istnieje mozliwosc wyjscia innaczej z tej sytuacji?? np oddac auto do firmy lisingowej i pozbycia sie zmartwienia ?! czy go wysadzic ??
bo zamrazanie kredytu to wcale niejst najlepszym wyjsciem tak sadze, tymbardziej jestem bezrobotny ,a niechcem obarczac w tym momencie tez i mojego gwaranta!

prosze o rade
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 24 Mar 2009, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic nie zrobisz placici musisz .Firma nie wezmie bo podejrzewam ze tysiace ludzi by swoje samochody poodawalo.Mozesz zamrazac ,mozesz sprzedac ze strata ,mozesz oglosic bankructwo.Firma lesingowa go wezmie ale najpierw da go do warsztatu dopisze ci pare stek za jakies tam naprawy a potem sprzeda go na aukcji za grosze(...samej sobie...) a reszta i tak obciaza cie ,bedzisz na liscie dluznikow ,albo obciaza twojego zyranta.To nie moj wymysl ale przykladowe sparwy ktore pokazywali w tv.Mozesz sprobowac splacici kredyt i wywiesc auto do Polski.Bez splaty nie wypuszcza.Przestrzegam przed podpalaniem bo takie sprawy sa dokladnie badane bo ...coraz czestsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 24 Mar 2009, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
Przestrzegam przed podpalaniem bo takie sprawy sa dokladnie badane bo ...coraz czestsze.


zreszta nawet jak nie oskarza cie o podpalenie wlasnego samochodu to niewiele ci to da, bo za samochod firma leasingowa (czy bank) dostanie z ubezpieczenia tylko casco, znaczy wartosc tego samochodu na wolnym rynku. wiec jesli ktos spali samochod ktory jest dzis warty milion, a ma na nim trzy miliony kredytu, to zostanie bez auta i z dumilionowym dlugiem. firmy windykacyjne w stylu intrum justita sa dzis miedzynarodowe, wiec wyjazd do polski, norwegii czy wielkiej brytanii nic nie da, dlug bedzie sie za czlowiekiem ciagnal az go splaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 25 Mar 2009, 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy juz ktos napisal o tym... ale w komisie slyszalem, ze aby dostac kredyt, liczy sie takze wiek auta... nie wiem dokladnie ile moze miec lat, ale chyba nie wiecej jak 10 aby wziac na raty... ale radze to sprawdzic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartqw

Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 50
Skąd: Akranes
PostWysłany: 25 Mar 2009, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego niektore osoby w ogole sie wypowiadaja w tym temacie, mimo tego iz nie maja zielonego pojecia o kredytach, leasingach itd.

Aby zakupic samochod uzywany samochod za posrednictwem bilasali trzeba spelniac nastepujace warunki:

-przebywac na islandii 2 lub 3 lata (jesli chce sie przejac kredyt ktory ciazy na samochodzie) oraz miec stale zrodlo dochodu, ktore pozwoli na bezproblemowe regulowanie biezacych wydatkow oraz comiesiecznych rat za zakupione auto
lub
-posiadac mieszkanie ktore splacamy conajmniej rok czasu
lub
-znalezc osobe ktora posiada mieszkanie i splaca je conajmniej rok czasu
lub
-karte kredytowa z limitem obejmujacym 2/3 kwoty za ktora chcemy zakupic auto

Oczywiscie wszystkie warunki co jakis czas ulegaja zmianie, wiec prosze zbytnio nie sugerowac sie wpisami na forum, a samemu udac sie komisu i pogadac. Kiedys jak sie bylo wygadanym to wszystko mozna bylo zalatwic. Teraz bilasale nie maja az takiego wplywu na firmy leasingowe i czesto rozmowa o kredyt wyglada w ten sposob, ze podajemy kennitala, pracownik bilasali dzwoni do firmy kredytowej do ktorej nalezy samochod, podaje Twoje kennitala i czeka na odpowiedz "tak" lub "nie".

To w sumie wszystko.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
artek223

Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 1
PostWysłany: 26 Mar 2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie informacje. Mam nadzieje, że uda mi się uzyskać kredyt bankowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron