reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

pytanie o efling mam

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shreku

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 22
PostWysłany: 15 Mar 2009, 13:41    Temat postu: pytanie o efling mam Odpowiedz z cytatem

jak to jest z suma gwarantowana po upadłosci firmy moze cos mi ktos mondry cos powiedziec słyszałem ze efling wypłaca cos czekam na pw i dzieki z gory Very Happy
_________________
shrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 16 Mar 2009, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również mam pyt. przykład: ubiegam sie zwrot za siłownie a nastepnie o zwrot za prawko...słyszałem,ze moga mi zwrócić zajedną rzecz Sad ???????????? czy ktos wie cos na ten temat?????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suma do zwrotu jest ograniczona rocznie, najlepiej dowiedziec sie na miejscu u nich, poza tym jesli prawo jazdy jesli nie jest zwiazane z wykonywana przez Ciebie praca nie podlega dotacji.
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 16 Mar 2009, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poza tym jesli prawo jazdy jesli nie jest zwiazane z wykonywana przez Ciebie praca nie podlega dotacji.


I tu sie raczej mylisz. Zreszta przed chwila przeczytalem ze zwiazki zwracaja za kursy teoretyczne, czyli nie powinni zwracac kasy np za nauke jazdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 16 Mar 2009, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placisz na zwiazki co miesiac, to nie jest tak ze oni sami od siebie zwracaja ci za silownie, basen czy bilety lotnicze. przykladowo przez 2 lata placiles na zwiazki nie kozystajac z dotacji na silownie itp. po tych 2 latach idziesz do zwiazkow i chcesz zwrot za bilety lotnicze za ktore zaplaciles 60tys. zwiazki zwracaja 25tys. to sie sa ich pieniadze tylko twoje, ktore ci sie zbieraly przez te lata, jesli po miesiacu chcesz zwrot np z silowni to juz go nie dostaniesz bo twoj limit ktory miales u nich zebrany sie wyczerpal. tak samo jest z domkami letniskowymi, jezeli nie czerpiesz zadnych kozysci na inne rzeczy, wieksza jest prawdopodobnosc ze dostaniesz domek po jakims tam czasie. jesli sie myle to prosze mnie poprawic.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
poza tym jesli prawo jazdy jesli nie jest zwiazane z wykonywana przez Ciebie praca nie podlega dotacji.


I tu sie raczej mylisz. Zreszta przed chwila przeczytalem ze zwiazki zwracaja za kursy teoretyczne, czyli nie powinni zwracac kasy np za nauke jazdy.
napewno zwracaja za kursy jezykowe, hobbystyczne i prawko jesli jest potrzebne do wykonywania
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twojej pracy , no ale nie wiem wszystkiego Very Happy
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 16 Mar 2009, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ulotce nic nie pisze o tym ze prawko musi byc potrzebne do pracy. Tylko trzeba by w tym miejscu odroznic kurs teoretyczny od zajec praktycznych jakim jest nauka jazdy. Za to juz raczej nie zwracaja ale moge sie mylic, gdyz jak juz wiekszosc osob wie, na Islandi wszystko jest mozliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 16 Mar 2009, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostalam zwrot za prawko jakies 50 tys.nic nie musialam przedstawiac ze potrzebne mi do pracy.kazdy moze isc po zwrot.potrzebne sa wszystkie rachunki i zaswiadczenie ze zostalo wszystko ukonczone albo prawojazdy Very Happy
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lolo209

Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 69
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 16 Mar 2009, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiajablonska napisał:
dostalam zwrot za prawko jakies 50 tys.nic nie musialam przedstawiac ze potrzebne mi do pracy.kazdy moze isc po zwrot.potrzebne sa wszystkie rachunki i zaswiadczenie ze zostalo wszystko ukonczone albo prawojazdy Very Happy


Zdawałem na prawo jazdy rok temu, kosztowało mnie to wszystko ok 150000 isk. Związki zwróciły mi 50000 isk oraz mój pracodawca resztę.
Ale haczyk był w tym że to oni mnie wysłali na to. Więc jeżeli te prawko potrzebne ci bylo do pracy to możesz sie zapytać swojego pracodawcy czy ci nie możne pokryć części tej kwoty i związki też.
Powinieneś mieć wszystkie papiery żeby to dostać. Powodzenia.
_________________
Dniem żyje nocą umieram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 25 Mar 2009, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak duże odszkodowanie moge wziąć w związku ze zwolnieniem mnie z pracy zaraz po urlopie macierzyńskim.Wiem że przysługuje mi 2 lata ochrony i żaden pracodawca nie ma prawa mnie zwolnić. Czy to odszkodowanie musiał by wypłacić mój pracodawca czy Eflingi??

Teraz mam kolejne pytanie. Czy każdy pracodawca ma obowiązek pobierania 10% naszych miesięcznych poborów na poczet urlopu?? Pracowałam od lipca 2007 i ani dnia nie wykozystałam na urlop i też nie zostało mi to wypłacone. Latałam do Pl na święta ale ten okres czasu nie miałam płacony. Wydaje mi się że zostałam oszkana. Czy da się odzyskać te pieniadze z tego niewykożystanego urlopu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 25 Mar 2009, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie utlopu to sa trzy mozliwosci.
1. Pracodawca wyplaca odrazu do wyplaty te 10 z groszem procenta
2. Pracodawca wplaca na osobne konto
3. Masz placone dni kiedy to wyjzedzasz na urlop.

Z Launa mozna to odczytac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 25 Mar 2009, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam prawa ale pierwsze slysze ze jest sie pod ochrona 2 lata po macierzynskim. rozumiem ze w czasie macierzynskiego nie maja prawa zwolnic, ale potem... potem jest sie juz dalej normalnym pracownikiem, bez zadnych ulg.
a co do tego urlopowego, to zalezy od pracodawcy, ale jesli tobie zabieraja 10% to oddadza ci je w maju.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 25 Mar 2009, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Odnosnie utlopu to sa trzy mozliwosci.
1. Pracodawca wyplaca odrazu do wyplaty te 10 z groszem procenta
2. Pracodawca wplaca na osobne konto
3. Masz placone dni kiedy to wyjzedzasz na urlop.

Z Launa mozna to odczytac.

Co to znaczy na oddzielne konto?? Jakie konto i kto nim dysponuje??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 25 Mar 2009, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli normalnie od zarobku jest potracane 10 procent to nie masz zadnego platnego urlopu, owszem nalezy Ci sie 26 dni ale pieniadze na nie to wlasnie te odciagniete. Jesli na orlof potracane jest 10 procent ale tylko z nadgodzin wtedy za kazdy wolny dzien ( 26 w roku) zaklad musi Ci zaplacic.
Powrót do góry
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 25 Mar 2009, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na konto na ktorym sie zbieraja pieniadze z kazdej wyplaty, nie stracisz tych pieniedzy, one zostana ci wyplacone w calosci w maju. moim zdaniem fajna sprawa takie odprowadzanie z wyplaty, a przed samymi wakacjami ladna sumka wplywa na konto.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 25 Mar 2009, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty nim dysponujesz ale dopiero w maju czy tam w czerwcu. Na Launie mozna zobaczyc, mozliwe ze Orlof mialas doliczany do wyplaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron