reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 123

Autor Wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 19 Paź 2005, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym powodowac tutaj burzy ale gdyby wszyscy tak myśleli to na całym świecie ludzie by zyli z zasiłków...
Choć zgadzam się z Tobą, że Ci, którzy wierzą w "fenomenalne zmiany" zaraz po wyborach z pewnością będa zawiedzeni. Rewolucje się nie sprawdzają...
Ale ten temat wchodzi już w klimat off topicu i jeżeli ktoś chce, to proponuję tam go kontynuować a tutaj rozmawiać o hucie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21 Paź 2005, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile mam nadzieję, że kucharz dobrze Was karmi. Jak jakieś uwagi, to mu przekażę Smile)) pozdrawiam Ewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 26 Paź 2005, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trutu tutu Smile

Jak to Marius_x slusznie zauwazyl obywatelski obowiazek byl ale kosztowalby on kazdego obywatela 16 kola ISK (bagatela ok.800zl) za oddanie glosu na jednego (wrrr) lub drugiego (wrrr wrrr).

Tak czy inaczej lista wisiala na stolowce pusciutka, a przejmowac i tak sie nie ma co. Wazna jest teraz inna sprawa.

Odnosnie ubezpieczenia zdrowotnego z chlopaami z Icelandu (Marius_x, Grzegosz, Adamus, Wiarus i innymi ) dogralismy sprawe i wiemu jak wyglada sprawa z nieszczesnym ubezpieczeniem zdrowotnym dla pracownikow na budowie.

Kolejny problem i tutaj prosze o pomoc profesjonalistow (mam nadzieje) oraz aktywistow i forumowiczow na temat podatkow.

W Islandii placimy niespelna 40%podatek od dochodow, prosze mi powiedziec jesli nie wejdziemy w drugi prog podatkowy w polsce czy dostaniemy w polsce zwrot podatku nadplaconego w islandii?

Jak wogole rozliczac sie z fiskusem w kraju gdy pracuje sie za granica legalnie (w Islandii oczywiscie)

Na ten temat, i wczesniejszy odnosnie ubezpieczen rowniez, krazyly mity i legendy na budowie, malo kto cos wiedzial, kazdy posiadal szczatkowe informacje a ulepienie z tego spojnej calosci graniczylo z cudem.

Takze prosze o wypiowiedzi ludzi , ktorzy sa co do swoich wypowiedzi 100% pewni i moga nam w tym problemie pomoc Smile)))

Poza tym pozdrawaim wszystkim bo wogole tyo jestem na urlopie Smile szkoda ze juz sie konczy w niedziele, ale naprawde jest on niezbedny by nie zdziczec Smile)))

No to dziewczyny i chlopaki do zobaczenia w niedziele Smile)) mam nadzieje ze ruszyliscie cos ta budowe beze mnie Wink hihihhihihi
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 26 Paź 2005, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie zupelnie jest to 40% ,jest to okolo 38 %...a pozatym otrzymujecie ulge obnizajaca sume potraconego podatku tz personal afslattur,,,nie pamiatam ile wynosi ale chyba okolo 26 tys miesiecznie .Rozliczyc musicie sie z podatku tutaj ,czesto robi to pracodawca i tu ewentualnie dostajecie zwrot lub doplacacie .O zwrotach w Polsce nie slyszalam.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 27 Paź 2005, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisalem "niespelna 40%" Smile

no wlasnie interesuje mnie sprawa jak rozliczac sie z polskim fiskusem gdy pracuje sie w innym kraju, moze ktos to wie?
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Paź 2005, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa umowy o podwojnym opodatkowaniu, a wlasciwie o nie stosowaniu podwojnego opodatkowania - Polska i Islandia maja podpisana taka umowe. Pracujesz na Islandii i placisz tu podatki (jestes zatrudniony przez islandzka firme), nie placisz nic w Polsce. Pamietam, ze kiedys bylismy w urzedzie skarbowym w Polsce pytac, czy trzeba zglaszac fakt wyjazdu - ze wzgledow podatkowych - powiedziano nam, ze nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Paź 2005, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracujesz na Islandii i tutejsza firma ci płaci pensje i tutaj się rozliczasz z podatku.
Zeby płacić podatek w Polsce pracując za granicą, to musisz być zatrudniony przez firme w Polsce i oddelegowany do pracy poza granicami kraju.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 27 Paź 2005, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest tak:

Nie płacisz w Polsce podatku od kaski zarobionej na Islandii, ale wykazujesz zarobione tu pieniadze na PIT w Polsce.
Następnie sumujesz zarobek na Islandii z zarobkiem w Polsce, jezeli suma przekroczy polski prog podatkowy (a pewnie przekroczy), wtedy nalezy dopłacic podatek, ale tylko od kwoty zarobionej w Polsce.
Jeżeli w Polsce nie miałeś dochodow w danym roku podatkowym (2005) jestes free jak ping-pong.

A aparat kupiles???, wyslalem ci maila na priva.
pozdr
Powrót do góry
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 28 Paź 2005, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no taaaa ale ping pong samodzielnie nie wystepuje, wystepuje z rakietkami ktore sukcesywnie w miare postepu pracy (gry) z ping pongiem 'klepia' ja w kazdy milimetr jej powierzchni, prawie jak fiskus podatnikow klepie po glacy i kieszeni za niezaplacony podatek Wink pozdrawaim i zbieraj sie juz na urlop
ps zostawiam wam dobra pogode i piekna polska jesien Very Happy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 3 Lis 2005, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam - dla zainteresowanych - bardziej turystyczno-krajoznawczo-projektowa stronka o tym co i gdzie macie zamiar robic(poracowac) Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 3 Lis 2005, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężki dzień?, kłopoty w pracy?, a może problemy z sexem?
--------------------

Wszyscy zainteresowani chyba juz sa na icelandii, proponuje zamknac temat.
houk.
Powrót do góry
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 25 Lis 2005, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze bysmy juz zamkneli ten temat? nikogo juz tu nie ma, wszyscy buduja hute Wink
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 25 Lis 2005, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ejjjj, moze bys sie tak praca zajal, pamietaj WUJEK BECHTEL czuwa.
Powrót do góry
grzegosz
Gość
PostWysłany: 25 Lis 2005, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie, do pracy obiboki. I te..... darmozjady... Smile

Pozdrawiam
grzegosz
Powrót do góry
Artur
Gość
PostWysłany: 27 Lis 2005, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie, koledzy zatrudnieni przy tym projekcie....353 odpowiedzi i 17,5 tysiąca wyświetleń, a wam się marzy zamykanie tematu ?. Jak na razie czekam w polsce - wiem że badają moich poprzednich pracodawców, przepytują ich co i jak ....widocznie nabór bedzie niedługo ...na wiosnę....słabsi fizycznie i psychicznie - do domu ...zarobiliście swoje Smile - dajcie szansę nowym robolom.....jestem na stronkach http://www.fjardaal.com/
czytam , zazdroszczę każdego zdjęcia ...jestescie tam Polacy jak wilki morskie - twardzi , zaangażowani w pracę i z dala od uciech wielkich miast i miasteczek - nie to, co moji koledzy w Anglii - bary, dziewczyny, puby i inne ciekawostki życia pracy za granicą Smile

co innego mnie interesuje - nikt tu , może z braku czasu nie pisze o tęsknocie za mieszkaniem w swoim m-3 m-4 m-5 ....o tęsknocie widzenia się z dziećmi , małżonką, dziećmi - tacy jestescie twardzi ? napiszcie tu , na forum , na które zagladają tysiące ludzi (!) co czujecie , jak przebiega praca od 8 do 18 ...z przerwami na rybę ...napiszcie jak was traktują przełożeni , jakie macie kłopoty , problemy , bo nie wieżę - pracowałem w kilku firmach i zawsze jakieś problemy wynikały ...pokażcie tę krainę, mlekiem i miodem płynącym - innym , którzy pragną tam wyjechać.....a może nie warto ? ...może widok gór i lodowców staje się po tygodniu nie do zniesienia ? może ta Islandia nie jest tego warta ?

a może praca nie jest warta tych pieniędzy - odpiszcie na moje pytania Smile

inspekcja pracy czeka Smile
Powrót do góry
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27 Lis 2005, 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur napisał:
co czujecie , jak przebiega praca od 8 do 18 ...z przerwami na rybę


ladny frazes Smile

(incydentalnie chcialem skomentowac, przepraszam, juz nie bede)
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 27 Lis 2005, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jestescie tam Polacy jak wilki morskie - twardzi , zaangażowani w pracę i z dala od uciech wielkich miast i miasteczek - nie to, co moji koledzy w Anglii - bary, dziewczyny, puby i inne ciekawostki życia pracy za granicą

co innego mnie interesuje - nikt tu , może z braku czasu nie pisze o tęsknocie za mieszkaniem w swoim m-3 m-4 m-5 ....o tęsknocie widzenia się z dziećmi , małżonką, dziećmi - tacy jestescie twardzi ?



Artur za przeproszeniem nie .p.i.e.r.d.o.l. , tu sa ludzie ktorzy 24 miesiace non stop siedzieli np w iraku, iranie, to nie jest piaskownica. Jezeli to jest to co chciales wiedziec, to juz wiesz. Tutaj nikt nie zmywa garnkow w pubie w przerwach szczypiac panny po tylkach, to jest budowa, do tego coraz bardziej ekstremalne warunki pogodowe, praca na nocna zmiane, po 12h na dobe.


Do adminki - prosze nie ciac, to slowko pasuje doskonale, oraz oddaje moj stosunek emocjonalny wlasnie w tej oto chwili, jest 10 rano i ciemno jak w d... u afroamerykana.
Powrót do góry
waldi
Gość
PostWysłany: 27 Lis 2005, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nowy na forum.Jestem operatorem dzwigow. Mam wyjechac po nowym roku.Mam wiadomosc dla wszystkich ktorzy czekaja na wyjazd z ITC. Bechtel zerwal z nimi umowe i na budowe huty nikt z tej firmy posredniczacej nie wyjedzie.W Krakowie jedyna posredniczaca firma jest Rimec ul. Bozego Ciala 31.Biuro Bechtela jest na ul. Sw. Tomasza 34 ale oni nie przyjmuja dokumentow. Do zobaczenia w Islandi Waldi
Powrót do góry
Artur
Gość
PostWysłany: 27 Lis 2005, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w końcu rozruszałem ten temat. Mówisz Mariusx , rok w Iraku, Iranie Smile ..ale tam chyba były inne warunki , prawda ? dzień i noc były te same ... no i ...ta temperatura....w kufajkach o płaszczach przeciwdeszczowych tam nikt nie pracuje - byłem w Kuwejcie pół roku , dlatego zadałem parę prostych pytań, nie oczekiwałem takiego gniewu, Embarassed cóż , albo to pisał kawaler , albo człowiek żonaty , który na mnie wyładował swój gniew - może pora porozmawiać z dobrym lekarzem ? lol

Opisujesz budowe fabryki jakbyś był na wojennym froncie - widocznie masz jeszcze małe doświadczenie w pracy, i dlatego tak tp przeżywasz.
12 godzin w nocy ? he ...to normalka ..najwięcej miałem przepracowane w miesiącu 360 godzin - prawie 80% z tego na nogach , wiem coś o tym. Twisted Evil
Może wkrótce się spotkamy na miejscu - to sobie to wyjaśnimy. Smile
A jeśli nie , to nie będę z tego powodu płakał. Mam co jeść , co pić i centralne mi grzeje. No i co polskie jedzenie na miejscu , to polskie Smile
Że już o zbliżających się świętach nie wspomnę.

Pozdrawiam Smile


Ostatnio zmieniony przez Artur dnia 28 Lis 2005, 22:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
yiraki
Gość
PostWysłany: 27 Lis 2005, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 15 Kwi 2006, 23:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 18 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron