reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Bergen - Seydisfjordur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 8 Maj 2009, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś by napisał która droga jest lepsza?
Słyszałam, że pod koniec drogi południowej jest dość ciężko, mocno górzyste i kręte drogi.

Mi zależy na jak najprostszej drodze, więc górą czy dołem?

I jak o tej porze roku bywa z zaśnieżeniem w okolicach tych dróg, nie będą zasypane?
_________________
To co najważniejsze na tym świecie to być człowiekiem i to dobrym człowiekiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Maj 2009, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ostatnio kupując bilet na prom dowiedziałem się od Pani która owe bilety sprzedawała że lepiej jechac drogą południową ze względu na to że jest mniej podjazdów itd... ja mam zafire 1.6 16v będę jechał z dzwieczynom i gratami:)
a tak przy okazji to co jest najważniejsze do sprawdzenia przed taką długą podróżą??nie jestem mechanikiem ale wiem że jakiś fachowy
"wzgląd" by się przydałSmile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
rob4l
Go
PostWysany: 12 Maj 2009, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obie drogi sa przyjemne i nie ma co sie przejmowac, jezdzilem wiele razy obiema trasami i naprawde rodzaj auta nie gra roli. To jest prawie caly czas tarsa nr 1 ktora jest naprawde spoko. Kwesia wyboru czy chcecie zobaczyc lodowce czy Myvatn. Co do przegladu...olej, cisnienie w oponach, plyny, ubezpiecznie.


forlorn napisa:
ja ostatnio kupując bilet na prom dowiedziałem się od Pani która owe bilety sprzedawała że lepiej jechac drogą południową ze względu na to że jest mniej podjazdów itd... ja mam zafire 1.6 16v będę jechał z dzwieczynom i gratami:)
a tak przy okazji to co jest najważniejsze do sprawdzenia przed taką długą podróżą??nie jestem mechanikiem ale wiem że jakiś fachowy
"wzgląd" by się przydałSmile
Powrt do gry
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 18 Maj 2009, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My pojechaliśmy jednak trasą północną, trochę jednak bałam się tego odcinka bez zasięgu na drodze południowej.
Trasa w porządku, najgorsza ostatnia góra pokryta kilkumetrowym śniegiem, na którą dość stromo się wjeżdża. Ale widoki piękne Smile
_________________
To co najważniejsze na tym świecie to być człowiekiem i to dobrym człowiekiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
April
=user usunięty na własną prośbę=
Doczy: 19 Maj 2009
Posty: 8
PostWysany: 19 Maj 2009, 10:07    Temat postu: off topic? Odpowiedz z cytatem

nie wiedzialam gdzie napisac posta, nie bedac moderatorem nie moge zaloezyc nowego tematu, ale mam pytanie do forumowiczow.

jade na workcamp 2tyg do Reykjaviku, generalnie do 16 bede musiala pracowac a potem mam czas wolny - pewnie w czasie tygodnia nie bedzie czasu aby zwiedzic cos wiecej oprocz Reykjaviku, ale mam 2 pelne wolne weekendy (od pt wieczorem do nd wieczorem), plus 1.5dnia (1/2 sob i nd)

czy moglibyscie mi polecic co moge zwiedziec w ciagu tych wolnych weekendow? czy lepiej wypozyczyc samochod na te dwa weekendy(o ile znajde kogos kto bedzie chcial jechac ze mna), czy skorzystac z jakis biut turystycznych w reykjaviku co oferuja jakies wycieczki?albo miejsca gdzie moge sie dostac autobusem np?

wiem ze nie jestem w stanie zobaczyc wiele, prosze o rady jak to rozpalnowac najlepiej i gdzie pojechac, przegladalam forum i pare miejsc widzialam ze polecacie, ale wszystko dotyczy wyjazdu samochodem i objazdu dookola islandii a ja czasu na objechanie dookola nie mam (musze byc w tym reykjaviku) a nie mam 100% pewnosci ze samochod bedzie

aha i co wart owziac na islandie? jestem zmarzulchem i dosc latwo lapie infekcje,wiec wolalabym sie ubezpieczyc jakos Wink

z gory dzieki za rady!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
April
=user usunięty na własną prośbę=
Doczy: 19 Maj 2009
Posty: 8
PostWysany: 19 Maj 2009, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszperalam jeszcze wiecej, i na mapce zlokalizowalam te obszary mniej wiecej i tak to co obok siebie ( i chcialabym zobaczyc) pogrupowalam.

1 Njardvik (obok Keflavik) most miedzykontynentalny
2 rezerwat Porsmork, wodospad Glymur, wulkan Hekla (najwyzszy na islandii)
3 Geysir (ZK), wodospad Gullfoss (ZK), Narodowy Park Pingvellir (Thingvellir) (ZK) krater Kerid,
4 Vik (obserwacja ptakow morskich na plazy Dyrholaey, wodospady Sejlalandsfoss i Skogafoss)
5 Park Narodowy Kaftafell, laguna Jokulsalron. Nocleg w okolicach Holf, lodowiec Vatnajokull(skuter)
6 Park Narodowy Jokulsarglufur (katarakta Dettifoss-wodospad), Husavik (nocleg), Namaskard (obszar geotermalny), jezioro Myvatn
7 Akureyki (miasto), wodospad Godafoss, fjord Skagaffjordur,
8 zachodni polwysep Snaefellsnes

troche tego za duzo, jak na 2 weekendy - co radzilibyscie odpuscic? i jesli cos niepoprawnie pogrupowalam to prosze o korekte. wyjazd za pare dni..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
DarkAngelKate

Doczy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skd: Kópavogur
PostWysany: 19 Maj 2009, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

April napisa:
poszperalam jeszcze wiecej, i na mapce zlokalizowalam te obszary mniej wiecej i tak to co obok siebie ( i chcialabym zobaczyc) pogrupowalam.

1 Njardvik (obok Keflavik) most miedzykontynentalny
2 rezerwat Porsmork, wodospad Glymur, wulkan Hekla (najwyzszy na islandii)
3 Geysir (ZK), wodospad Gullfoss (ZK), Narodowy Park Pingvellir (Thingvellir) (ZK) krater Kerid,
4 Vik (obserwacja ptakow morskich na plazy Dyrholaey, wodospady Sejlalandsfoss i Skogafoss)
5 Park Narodowy Kaftafell, laguna Jokulsalron. Nocleg w okolicach Holf, lodowiec Vatnajokull(skuter)
6 Park Narodowy Jokulsarglufur (katarakta Dettifoss-wodospad), Husavik (nocleg), Namaskard (obszar geotermalny), jezioro Myvatn
7 Akureyki (miasto), wodospad Godafoss, fjord Skagaffjordur,
8 zachodni polwysep Snaefellsnes

troche tego za duzo, jak na 2 weekendy - co radzilibyscie odpuscic? i jesli cos niepoprawnie pogrupowalam to prosze o korekte. wyjazd za pare dni..


1 mozesz odpuscic, mostek jak mostek i dziura. chyba ze koniecznie chcesz byc i w ameryce bedac na islandii.
2 jak jechalam do Thorsmork z wycieczka autokarem jeszcze kiedys w szkole to polowa autokaru zatopila sie w rzecze przez ktore trzeba przejezdzac. nie wiem jak jest teraz.
3 geysir i gullfoss to kazdy zwiedza bo to chyba najslawniejsze tutaj.
4 vik to naprawde polecam bo jest tam przepieknie.
5 to wszystko tez jest przepiekne o ile sie ma czas i sprzet.
6 tutaj nie bylam wiec nie wiem
7 na to trzeba przewidziec noclegi.
8 reszta to jak ci czasu pozostanie Wink
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leniwiec

Doczy: 06 Cze 2009
Posty: 2
PostWysany: 6 Cze 2009, 20:38    Temat postu: promem za darmo;) Odpowiedz z cytatem

hej, wybieramy się w tym roku stopem na islandię. Planujemy dotrzeć do bergen a następnie... no własnie prom do SEYDISFJORDUR jest dość drogi;/ słyszałem że istnieje możliwość zabrania się z kimś, kto akurat udaje się samochodem wjeżdza na prom;) działa to w ten sposób, że jeśli jedzie kierowca sobie sam to i tak płaci za samochód i dodatkowo jedną osobę.. podobnie rzecz się ma jeśli jedzie kierowca i dwie osoby to i tak płaci on jak za 4 w sumie (z kierowcą). na jakimś forum był ten wątek poruszany ale już za bardzo nie pamiętam i nie mogłem znaleźć... rok temu kiedy wybierałem się na islandię (nie doszło to w końcu do skutku) dzwoniłem nawet do polskiej filii firmy obsługującej to połączenie i człowiek, z którym wtedy rozmawiałem zdawał się potwierdzać że tak właśnie jest (choc nie powiedział oczywiście tego wprost). w każdym razie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was coś takiego może praktykował i co z tego wyszło i czy były może jakieś z tego powodu problemy, tudzież nieprzyjemności. chciałbym przed odpłynięciem promu porozmawiać z ludźmi, którzy czekają w samochodach na prom i poprosić o pomoc w tym wzgledzie (ewentualnie używając do tego celu obietnicy podzielenia się z nimi jedzeniem, czy polskim bimbrem własnej roboty;) w każdym razie chciałem się od Was dowiedzieć czy jest to możliwe. kiedy np. płynąłem 2 lata temu spod sztokholmu do gdanska (albo gdyni) takiej możliwości nie było, bo kierowca musiał zadeklarować ilość pasażerów jakoś na 24 czy 48 godzin wcześniej co zupełnie uniemożliwiało podjęcie się uprawiania opisanego przeze mnie wyżej procederu, ale słyszałem że nie na każdej linii tak jest i że to zależy od rodzaju przewoźnika, który opanował dany kurs....
ok, nie będę już się rozpisywał... proszę w każdym razie o pomoc;)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
rob4l
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę stwierdzić, że Twój plan nie dojdzie do skutku.
Po pierwsze: w roku 2009 prom nie kursuje do Bergen, jedyna trasa wiedzie przez Wyspy Owcze do Danii.
Po drugie: W momencie wykupienia biletu na prom kierowca jest zobowiązany podać nazwiska i daty ur. pasażerów, wiąże się to z koniecznościa zapewnienia miejsca w kuszetkach/kajutach.
Po trzecie: Są tylko dwie opcje przy podróży z autem: 2 osoby w cenie biletu lub 4 osoby za dopłatą, czyli jak ktoś jedzie sam to płaci jak za dwie, jak ktoś jedzie w 3 osoby to płaci jak za 4.

W razie pytań pisz.

Pozdrawiam
Powrt do gry
leniwiec

Doczy: 06 Cze 2009
Posty: 2
PostWysany: 10 Cze 2009, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eehh, dotrę na tę islandię choćby wpław, to marzenie mojego życia - wybierałem się tam już 2 razy - raz dotarłem do norwegii, a za drugiem... do hiszpanii Neutral no ale do trzech razy sztuka Confused
czyli w tym roku prom wogle do bergen nie dopływa, a wogle z norwegii płynąć można z jakiegoś innego miejsca?.. a z jakiego miasta w danii można płynąć w takim razie? i czy po drodze można wysiąść na wyspach owczych i czekać aż łajba wróci ? (w zeszłym roku powiedzieli mi że można było po drodze na islandię wysiąść na wyspach owczych jak się z bergen płynęło bo prom jakoś wracał chyba do danii właśnie)
co do 'łapania stopa' na prom
rob4l napisa:

Po trzecie: Są tylko dwie opcje przy podróży z autem: 2 osoby w cenie biletu lub 4 osoby za dopłatą, czyli jak ktoś jedzie sam to płaci jak za dwie, jak ktoś jedzie w 3 osoby to płaci jak za 4.

myślę że to akurat dobra wiadomość Wink
szkoda tylko że kierowca musi wcześniej zadeklarować kogo zabiera... ile ma na to czasu? nie ma żadnej możliwości żeby się do kogoś podłączyć? planujemy jechać w dwie osoby... myślałem że można by było z dwoma kierowcami porozmawiać..
ile w takim razie bilet kosztuje i jak wcześnie trzeba go kupić?
dzięki serdeczne za wszelkie info Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
rob4l
Go
PostWysany: 10 Cze 2009, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można płynąć z Norwegii wcale - jedyna opcja to Dania - w Danii prom odpływa głównie z Hanstholm oraz w tym sezonie również z Esbjerg, zależy czy w szczycie sezonu czy nie. Poza tym przewoźnik jest tylko jeden i ma on tylko jeden prom więc nie ma kilku rejsów z kilku miejsc - wszystko odbywa sie jednym jedynym promem.
Wszelkie info znajdziesz na www.smyril-line.com
Nie ma opcji płynięcia na stopa, niestety. Pasazerów zgłasza się w momencie kupna biletu, a to robi się z wyprzedzeniem miesięcznym, dwumiesięcznym, bo prom z gumy nie jest i ma ograniczoną ilość miejsc ;]
Mozesz kupic bilet na W-py Owcze, tam zabawić ile Ci się podoba, a potem dokupić drugi na Islandię, jednak myśle, że Ciebie inetersuje tylko podróż za darmo stopem.
W tym roku, powtórzę, nie ma żadnego Bergen i żadnych powrotów przez W-py Owcze - jest prosta jak drut trasa - Is - Owcze - Dania i powrót.
Ceny biletów znajdziesz np. tu:
http://www.smyril-line.com/Iceland/PRICE_TABLES/Vehicle_prices.aspx

Jest to opcja droga, więc nie upieraj się przy promie, lepiej weź z Wa-wy bezpośredni lot lub z Berlina (czasem trochę taniej).
Powrt do gry
Siudymesko
Go
PostWysany: 6 Pa 2010, 17:52    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

....
Powrt do gry
rokfor32

Doczy: 03 Lip 2009
Posty: 65
PostWysany: 7 Pa 2010, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Się małe przekłamanie chyba wkradło - Norrona to i owszem, prom samochodowy, ale można sie też i zabrać zwyczajnie, bez auta (jak autobusem na jakim ... Wink ). W cenniku jest odpowiednia opcja.

Jedyne, czego nie można (w porównaniu np. z promami na Bałtyku) to nie ma opcji płynięcia bez kabiny sypialnej (lub kuszety). Prom zabiera co najwyżej tyle pasażerów, ile ma miejsc do spania. Można więc spokojnie na stopa do Isla się wybrać. Dobrze jednak zadzwonić wcześniej do przewoźnika ile mają wolnych miejsc, coby w porcie klamki nie cmoknąć. Ale zazwyczaj jest luz, prędzej na samochody brakuje jak na pasażerów.

ps. Od końca tego sezonu zmieniono port w Danii - teraz dla wszystkich sezonów jest tylko jeden, i jest to Histhals. Najdalej na północ Danii, jak się tylko da ... Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darasek

Doczy: 17 Kwi 2011
Posty: 1
PostWysany: 17 Kwi 2011, 8:27    Temat postu: prom hanstholm-seydisfjordur Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem tu nowy. Mam pytanie. Czy w dalszym ciagu plywaja promy Smyril line na trasie hanstholm-seydisfjordur??
Dziękuję z góry
Pozdrawiam Darasek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maciejza

Doczy: 26 Gru 2010
Posty: 12
PostWysany: 18 Kwi 2011, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.smyrilline.com/Frontpage.aspx
tylko Hirtshals - Seyðisfjörður
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron