reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
tomx

Do潮czy: 21 Pa 2008
Posty: 5
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 19:57    Temat postu: lekarz Odpowiedz z cytatem

witam
moja 偶ona jest w 3 miesi膮cu ci膮偶y, mieszkamy 104 Reykjavik, czy mo偶e mi kto艣 da膰 namiary na przychodnie lub po艂o偶na
dziekuj臋
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomx zobacz strone wczesniej ktos pytal tez o przychodnie w Rvk 104 i jest dokladnie wyjasnione Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 15 Gru 2008, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomx w 104 to Glaesibae na ulicy Alfheimum 74( tam gdzie sklep dla dzieciaczk贸w Olivier&Olivia) blisko Skeifanu. Moja ci膮偶臋 prowadzi艂a po艂o偶na Helga ale znam tak偶e drug膮 r贸wnie sympatyczn膮 Jonin臋. Naprawd臋 swietne kobiety i idzie sie z nimi dogada膰 Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 15 Gru 2008, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pink....
Bycie samotn膮 matk膮 w obcym kraju to na pewno nic fajnego. W Twoim przypadku wraca艂abym do kraju, je艣li masz tam ubezpieczenie to o nic nie musisz si臋 martwi膰. B臋dziesz traktowana jak normalny obywatel Polski i za nic nie b臋dziesz p艂aci膰. Je艣li chodzi o macierzy艅ski to tu normalnie mo偶esz z艂o偶y膰 wszelkie dokumenty i wyjecha膰. B臋dzie trzeba z Polski wys艂a膰 angielskoj臋zyczny akt urodzenia dziecka chyba do 2 tyg. po porodzie ale to ju偶 musia艂aby艣 dopyta膰. Je艣li nadal pracujesz to musisz pami臋ta膰 by przed ok 34 tyg. ci膮偶y lecie膰 a to wi膮偶e si臋 ze zwolnieniem lekarskim. Tu nie jest 艂atwo je uzyska膰 ale je艣li Twoja po艂o偶na jest ok to zrozumie czemu chcesz jecha膰 i powinna Ci je wystawi膰. Je艣li nie to zawsze zostaje troszk臋 post臋ka膰, ponarzeka膰 na kr臋gos艂up, nogi, zas艂abni臋cia itd. W贸wczas przed wyjazdem musisz wszystko za艂atwi膰 z macierzy艅skim (wy偶ej pisa艂am Ci co potrzeba). Mo偶esz dopyta膰 te偶 tam o przekierowanie p艂atno艣ci macierzy艅skiego do Polski na jakie艣 konto ale ja jak zawsze je偶d偶臋 do kraju korzystam po prostu z naszych normalnych kart w bankomacie czy sklepie...wiec mo偶e nie ma potrzeby tego robi膰 to ju偶 jak wolisz. Jako m艂odej, samotnej mamie b臋dzie Ci du偶o 艂atwiej i bezpieczniej by膰 w tym okresie przy rodzinie...Polecam ju偶 zacz膮膰 kompletowa膰 dokumenty.
Powodzenia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 15 Gru 2008, 15:38    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

wie moze ktos czy maciezynskie bedzie placone przed swietami?????????????????????????
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 15 Gru 2008, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macierzy艅skie to raczej przelew sta艂y zawsze 1 dnia ka偶dego miesi膮ca wiec nie b臋da robi膰 wyj膮tk贸w 偶e s膮 艣wi臋ta
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pinki

Do潮czy: 12 Gru 2008
Posty: 18
PostWys砤ny: 15 Gru 2008, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lew barzdzo dziekuje za odpowiedz uspokoi艂a艣 mnie ze to mo偶liwe jest... a nie wiesz czy w razie gdybym nie dosta艂a zwolnienia lekarskiego mog艂a bym is膰 na urlop poprostu... my艣le ze szefowa nie powinna robic z tym problemu... pyta艂am dzisiaj o to w pracy ale oni sie zachowuja jak by nic kompletnie na ten temat nie wiedzieli
_________________
j臋zykj臋zykj臋zyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 15 Gru 2008, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinki w ostateczno艣ci mo偶esz wzi膮膰 macierzy艅ski wcze艣niej chyba 2miesi膮ce przed porodem ale dok艂adnie ile powiedz膮 ci w urz臋dzie. Masz do wyboru p贸艂 roku lub rok co mo偶e zapewnia mniejsze miesi臋czne wp艂aty, ale jeste艣 w贸wczas bezpieczna przez rok kt贸ry w Twoim przypadku gdy jeste艣 sama mo偶e okaza膰 si臋 korzystniejszy. Dodatkowo polecam porozmawia膰 z szefow膮. Na pewno masz jakie艣 dni urlopu p艂atnego i jakby co mo偶e dadz膮 Ci w pracy bezp艂atny do ko艅ca ci膮偶y z racji ci臋偶kiej sytuacji...i potrzeby wyjazdu. Jednak w du偶ej mierze zale偶y to od pracodawcy. Sama musisz wybra膰 kto wygl膮da na "cz艂owieka kt贸ry Ci臋 zrozumie" po艂o偶na czy szefowa i pr贸buj rozmawia膰. Po艂o偶na je艣li jest normalna zrozumie gdy wyja艣nisz, 偶e boisz si臋 tu zosta膰 sama do porodu, 偶e mo偶esz sobie nie poradzi膰, ci膮g艂y stres te偶 mo偶e wp艂yn膮膰 na por贸d i dziecko, dodatkowo depresja matki itd...powinna Ci臋 zrozumie膰 i da膰 zwolnienie lekarskie.
Postaraj si臋 o zwolnienie lub urlop bo macierzy艅skiego troch臋 szkoda przed porodem. Dobrze by艂oby zacz膮膰 ju偶 rozmowy bo nie zosta艂o Ci wcale tak du偶o czasu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pinki

Do潮czy: 12 Gru 2008
Posty: 18
PostWys砤ny: 15 Gru 2008, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiem... jutro mam wizyte u po艂o偶nej wiec zonaczymy... mam nadzieje ze bedzie dobrze dzieki ze jestes j臋zyk chociaz ty masz pojecie o tym co sie tu dzieje...
_________________
j臋zykj臋zykj臋zyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 23 Gru 2008, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weso艂ych 艢wi膮t Mamu艣ki dla Was i Waszych pociech (tych w brzuszkach te偶 szajbus )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Halszunia

Do潮czy: 14 Lis 2008
Posty: 11
PostWys砤ny: 28 Gru 2008, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialam zapytac bo nie jestem zorientowana jakie sa koszta porodu na islandii czy moze byc porod rodzinny poinformowanym dziekuje za odpowiedz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yourbrotherthebeer

Do潮czy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 29 Gru 2008, 2:38    Temat postu: Koszt Odpowiedz z cytatem

Koszt porodu wynosi 0 ISK
Porod rodzinny jest standartem. Kosztuje 0 ISK. Jak moja zona rodzila pierwsze dziecko to mnie jeszcze karmili za friko i spalem jedna noc na krzywy ryj w szpitalu Smile
Ale to bylo 9 lat temu w Akureyri
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 29 Gru 2008, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halszunia za por贸d nic nie p艂acisz je艣li jeste艣 w systemie ubezpieczeniowym (min. p贸艂 roku na Islandii). Je艣li nie jeste艣 te p贸艂 roku trzeba p艂aci膰 a koszt jest bardzo du偶y (z tego co s艂ysza艂am to ok 700 ty艣. koron za naturalny bez komplikacji, o dok艂adn膮 cen臋 trzeba dopyta膰).
Porody rodzinne s膮 faktycznie norm膮, do wyboru masz wiele opcji jednak tatu艣 p艂aci za obiad i noc ale suma nie jest wielka ok 3 ty艣. za noc.
Pozdrawiam Exclamation
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kathyn

Do潮czy: 06 Mar 2006
Posty: 44
Sk眃: Mosfellsbaer
PostWys砤ny: 29 Gru 2008, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam do sprzedania przewijak dla dziecka za 4.000 isk z materacykiem osoby zaiteresowane prosze o kontakt pw lub pod numerem 6614279
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Iwonaa

Do潮czy: 20 Lis 2008
Posty: 44
PostWys砤ny: 29 Gru 2008, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co mnie wiadomo za por贸d naturalny bez znieczulenia itd. p艂aci si臋 oko艂o 100 tys. ISK. Moja kole偶anka zap艂aci艂a 70 tys ISK.
Tato za noc, jedzonko p艂aci 3 tys. ISK
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 31 Gru 2008, 0:52    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny mam pytanko,chcem w lutym z moja 3 mieseczna corka leciec do polski liniami icelandexpress i karmie butelka i uzywam mleko sojowe sma co moge zabrac i ile ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
afganskibicz
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWys砤ny: 31 Gru 2008, 1:40    Temat postu: Re: þ Odpowiedz z cytatem

LUCYNA86 napisa:
hej dziewczyny mam pytanko,chcem w lutym z moja 3 mieseczna corka leciec do polski liniami icelandexpress i karmie butelka i uzywam mleko sojowe sma co moge zabrac i ile ?


nie zabierzesz zadnych plynow na poklad, najlepiej najedz si臋 duzo , napij zeby dzidzius mial duzo jedznka z wyminonka ?
oj chyba cos przekr臋ci艂em
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 31 Gru 2008, 2:57    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

ale ja nie karmie juz piersia tylko butelka i wlasnie nie wiem czy mozna miec mleko w proszku bo wode to bym sobie wziela w samolocie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 31 Gru 2008, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

脥 hverjum umb煤ðum mega ekki vera meira en 100 ml af v枚kva.
脰ryggisverðir mega gera undantekningu vegna barnamatar, og lyfja merktum notanda (铆 magni sem dugar meðan 谩 ferð stendur).
mozesz miec 100ml w kazdym opakowaniu ,i ochrona moze pojsc na ustepstwa w zwiazku z przewozem jedzenia dla dziecka oraz lekow.Wez w 4(czy wiecej) buteleczki po 100ml ,najwyzej wywalisz...Woda w samolocie to nie wiem...moze jakas odzyskiwana ,chyba niezbyt dla dziecka.Wloz tylko te buteleczki w przezroczysty woreczek.Pudelko z mlekiem ewentualnie wez ale zamkniete .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 31 Gru 2008, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisa:
ja lecialam z cala torba jedzenia i picia, bo podrozowalam ponad 20 godzin z Malym, i mozna miec ale wszystko musi byc rzeczywiscie dla dzieci, czyli nie Svali, Tropi, czy Kappi ale Nestle , Geber itd, mleko mialam w kartonikach po 200ml. i nie bylo zadnego problemu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 98 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron