reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
kathyn

Do潮czy: 06 Mar 2006
Posty: 44
Sk眃: Mosfellsbaer
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy wybierajace si臋 do polski z male艅stwem i ubiegajace sie o becikowe 2009 musza przedewszystkim posiadac i wziasc ze soba zaswiadczenie od lekarza..w naszym przypadku od poloznej prowadzacej pisemko o historii ciazy tzn. o regularnych kontrolach ..od 10 tyg ciazy...pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale czy becikowe w Polsce nam sie nalezy ,przeciez mieszkamy tutaj
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi w艂a艣nie nie przyznali becikowego z tego powodu 偶e mieszkam na Islandii, ale ja odwo艂uj臋 si臋. Zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje 偶e na plus Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kula, termin mam na 14 lutego Smile
Dzi臋ki! Pozdrawiam!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
askonka123

Do潮czy: 30 Pa 2008
Posty: 22
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko, moze wiecie gdzie tu mozna kupic wozek dla malenstwa najlepiej taki 3w1
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askonka123 napisa:
mam pytanko, moze wiecie gdzie tu mozna kupic wozek dla malenstwa najlepiej taki 3w1

www.oo.is
www.babysam.is
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Sty 2009, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja polecam oliver og olivia na Alfheimar. W贸zek Graco spacer贸wka z wk艂adan膮 gondol膮 Quattro Tour Deluxe Gasha ( tu s膮 fotki i opis http://www.e-graco.pl/index.php?cPath=146 ) cena do 30000 isk. Ale s膮 tam te偶 ta艅sze tej firmy Smile w贸zek super zabudowany i wiatroszczelny. Ja ju偶 taki u nich zam贸wi艂am- polecam!
w贸zki s膮 te偶 w Fifie- w budynku gdzie jest Kronan i Intersport, ale do艣膰 drogie. W BabySamie na Skeifanie te偶 jest spory wyb贸r.
呕ycz臋 powodzenia!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yourbrotherthebeer

Do潮czy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 9 Sty 2009, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak ktos chce super tania opcje, to widzielm kiedys wozki w "uzywaku" na Fellsm煤li
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kathyn

Do潮czy: 06 Mar 2006
Posty: 44
Sk眃: Mosfellsbaer
PostWys砤ny: 9 Sty 2009, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luiza napisa:
ale czy becikowe w Polsce nam sie nalezy ,przeciez mieszkamy tutaj

jesli jestes zameldowana w polsce to sie nalezy..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 9 Sty 2009, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kathyn a ty wzie艂a艣 becikowe w Polsce?? Mozesz napisza膰 jak Ci sie to uda艂o?? U mnie jest problem bo twierdz膮 偶e mieszkam za granic膮 a ca艂a moja rodzina jest zameldowana w Polsce. Mo偶esz mi napisa膰 cos wi臋cej na pw Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
_Dawid93_

Do潮czy: 04 Sie 2008
Posty: 39
Sk眃: Ko艂o Krakowa
PostWys砤ny: 9 Sty 2009, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula napisa:
Kula, termin mam na 14 lutego Smile
Dzi臋ki! Pozdrawiam!


moja chrzestna te偶 wtedy b臋dzie rodzi膰...... tylko jeszcze dalej ni偶 na Islandii.... bo w Meksyku ;P
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Sty 2009, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupowa艂am w贸zek w Polsce X-Lander XA, tzn. mama kup艂a i wys艂a艂a warto艣膰 paczki oszacowa艂a na 500z艂. i wpisa艂a 偶e to prezent, nie zap艂aci艂am 偶adnego podatku a w贸zek jest super ma pompowane ko艂a i pasuje do niego fotelik maxi cosi. W olavia og olivier maja takie tylko 偶e tr贸jko艂owe a moj jest cztero, wszystko mnie kosztowa艂o ok. 50000isk razem z kosztami pocztowymi.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
stan

Do潮czy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWys砤ny: 9 Sty 2009, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula666 napisa:
Kathyn a ty wzie艂a艣 becikowe w Polsce?? Mozesz napisza膰 jak Ci sie to uda艂o?? U mnie jest problem bo twierdz膮 偶e mieszkam za granic膮 a ca艂a moja rodzina jest zameldowana w Polsce. Mo偶esz mi napisa膰 cos wi臋cej na pw Wink


ale mieszkalas w polsce czy nie mieszkalas. bo wiesz teraz mamy tu konsulat i oni sobie sprawdza czy nie bylas jednoczesnie zameldowana na islandii i cie jeszcze za probe wyludzenia becikowego zaczna scigac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 9 Sty 2009, 21:48    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

HEJ DZIEWCZYNY MAM PYTANIE CO DO BECIKOWEGO MOJA MALUTKA BEDZI MIEC W LUTYM 9 3 MIESIACE A JA LECE Z NIA DO POLSKI 16 LUTEGO CZY MOGE JESZCZE UBIEGAC SIE O BECIKOWE
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 10 Sty 2009, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lucyna, wniosek sk艂ada si臋 do 3 miesi臋cy od urodzenia dziecka. Kilka stron wcze艣niej wys艂a艂am Zuzuli link z informacj膮 o becikowym- tam jest dok艂adnie napisane.
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 10 Sty 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zaraz zaraz. Ja sk艂ada艂am wniosek kiedy moja niunia mia艂a ponad 4 miesi膮ce i wniosek przyjeto, rozpatrzono go negatywnie tylko ze wzgl臋du na to ze mieszkam na Islandii a nie w Polsce.Wniosek mo偶na sk艂ada膰 do momentu kiedy dziecko skonczy rok czasu-tak mi sie wydaje.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 10 Sty 2009, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad 2. Jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka.

Z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka przys艂uguje, niezale偶nie od uprawnie艅 do dodatku z tytu艂u urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny, jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka w wysoko艣ci 1000 z艂 na dziecko wprowadzona ustaw膮 z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o 艣wiadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 12, poz. 67).

Jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o 艣wiadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255, z p贸藕n. zm.) jest 艣wiadczeniem rodzinnym.

Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od os贸b fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176, z p贸藕n. zm.) w art. 21 ust. 1 pkt 8 stanowi, i偶 艣wiadczenia rodzinne s膮 wolne od podatku dochodowego.

Zapomoga przys艂uguje:

1. matce,

2. ojcu lub

3. opiekunowi prawnemu dziecka.

Pisemny wniosek o jednorazow膮 zapomog臋 mo偶na z艂o偶y膰 w urz臋dzie gminy lub w o艣rodku pomocy spo艂ecznej (w miejscu, gdzie wyp艂acane s膮 艣wiadczenia rodzinne) w terminie trzech miesi臋cy od dnia narodzin dziecka. Wniosek z艂o偶ony po terminie b臋dzie pozostawiony bez rozpoznania.

Do pisemnego wniosku o zapomog臋 powinny by膰 do艂膮czone nast臋puj膮ce dokumenty:

1. dokument stwierdzaj膮cy to偶samo艣膰 osoby ubiegaj膮cej si臋 o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytu艂u urodzenia dziecka;

2. skr贸cony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urz臋dowy potwierdzaj膮cy dat臋 urodzenia dziecka;

3. pisemne o艣wiadczenie, 偶e na dziecko nie zosta艂a ju偶 pobrana jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka (np. przez drugiego z rodzic贸w).

mpips.gov.pl

ze strony http://matir.ovh.org/becikowe/index.php?becikowe=wniosek
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stan

Do潮czy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWys砤ny: 10 Sty 2009, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ustawa oswiadczeniach rodzinnych mowi ze: 艢wiadczenia rodzinne przys艂uguj膮 osobom, o kt贸rych mowa w ust. 2, je偶eli zamieszkuj膮
na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres zasi艂kowy

wiec teraz kwestia dobrej woli pani w urzedzie czy dzieci urodzone na islandii pod to podchodza.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lipcowka

Do潮czy: 12 Cze 2007
Posty: 74
Sk眃: REYKJAVIK
PostWys砤ny: 11 Sty 2009, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Becikowe"

Jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka.
Becikowe przys艂uguje wszystkim, niezale偶nie od uprawnie艅 do dodatku z tytu艂u urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny, w wysoko艣ci 1000 z艂 na dziecko. Wprowadzone ustaw膮 z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o 艣wiadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 12, poz. 67).

Becikowe jest 艣wiadczeniem rodzinnym. Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od os贸b fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176, z p贸藕n. zm.) w art. 21 ust. 1 pkt 8 stanowi, i偶 艣wiadczenia rodzinne s膮 wolne od podatku dochodowego.

1. Becikowe przys艂uguje: matce,
2. ojcu lub
3. opiekunowi prawnemu dziecka.

Pisemny wniosek o becikowe mo偶na z艂o偶y膰 w urz臋dzie gminy lub w o艣rodku pomocy spo艂ecznej (w miejscu, gdzie wyp艂acane s膮 艣wiadczenia rodzinne) w terminie 12 miesi臋cy od dnia narodzin dziecka (zmiana wprowadzona w czerwcu 2007 roku, wcze艣niej obowi膮zywal termin 3 miesi臋cy). Wniosek z艂o偶ony po terminie b臋dzie pozostawiony bez rozpoznania.

1. Do wniosku o becikowe do艂膮czamy nast臋puj膮ce dokumenty: dokument stwierdzaj膮cy to偶samo艣膰 osoby ubiegaj膮cej si臋 o becikowe
2. skr贸cony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urz臋dowy potwierdzaj膮cy dat臋 urodzenia dziecka;
3. pisemne o艣wiadczenie, 偶e na dziecko nie zosta艂o wcze艣niej pobrane becikowe np. przez drugiego z rodzic贸w).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kula

Do潮czy: 23 Pa 2008
Posty: 42
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 11 Sty 2009, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny mam do sprzedania kilka ubranek w rozmiarze 62,68: rajstopki nowe 4szt, body, pajacyk, body nowe 4szt.,kapciuszki, skarpetki nowe, cena za wszystko 2500 isk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 100 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron