reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

filmy islandzkie poszukiwane!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 14 Gru 2004, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Proszę nie trzymać nas w niepewności. Przeczytałem tę slowacką stronę ale tam niestety malutko konkretów. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macgil
Gość
PostWysłany: 11 Cze 2005, 12:56    Temat postu: dalej o kinie islandzkim... Odpowiedz z cytatem

Zdobyłem "Hrafninn Flygur" Gunnlaugssona z 1984. Ciekawy wielce. Na horyzoncie majaczą już "Niceland" Fridrikssona, "Kaldaljos" Oddsona i "Hefid" Kormakura... Ale ciągle czuję niedosyt.
A co do owego planowanego przeglądu na owym festiwalu - niestety, w tym roku się nie udało. Ale może za rok... Póki co namierzane są najsmaczniejsze kąski, żeby reprezentacja była jak najmocniejsza. Będę informował, jeżeli cokolwiek więcej będzie wiadomo.
Pozdrawiam!
macgil
PS Wszelką korespondencję kierujcie na: macgil@gazeta.pl.
Powrót do góry
monellina
Gość
PostWysłany: 11 Cze 2005, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halo macgil wreszcie sie odezwales Smile
A moze moglbys mi udostepnic "Hrafninn Flygur" Gunnlaugssona (skoro sie juz pochwaliles, ze masz w posiadaniu to cacko)?
Byloby mi to niezmiernie pomocne, (zajmuje sie praca naukowa o islandzkiej kinematografii idea )
W moich zbiorach mam juz "Niceland" (bez napisow), "Kaldaljos" (z angielskimi) i "Hafid" (z polskimi), no i jeszcze kilka innych. Chetnie sie wymienie. Daj znac czy jestes zainteresowany:)
Pozdro.

...
monellina
Powrót do góry
mori

Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysłany: 11 Sie 2005, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

halo! jakbyście planowali zrobić ten przegląd, to wstrzymajcie się do jesieni!!! może załatwię salę na uniwerystecie... prawie jak w kinie... bo ja planowałem nocny maraton filmowy... ale można zrobic przegląd ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 11 Sie 2005, 4:41    Temat postu: Praca naukowa Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do publikacji prac naukowych na ICELAND.PL ku ogólnemu pożytkowi Czytelników a zwłaszcza Islandofilów Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
monellina
Gość
PostWysłany: 11 Sie 2005, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no taki maraton filmowy tez wchodzi w gre Smile chociaz mocno mi sie wydaje, ze wiele z tych filmow nie mozna pokazywac publicznie (ze wzgledow oczywistych i powszechnie wiadomych, a jakze prozaicznych) Confused no chyba, ze zrobimy taki zamkniety przegladzik dla "zaufanych" osob Very Happy
a co do publikacji to dobry pomysl, i ja zachecam wszystkich, zeby sie skusili, z ogromna checia poczytam..

ps: czy ktos posiada moze jakiekolwiek ksiazki, artykuly, publikacje dotyczace kina islandzkiego? jesli si, prosze o kontakt. pozdro.

...
Powrót do góry
mori

Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysłany: 11 Sie 2005, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e, wydaje mi się, że jeśli ograniczymy widownię do pełnoletnich ludzi nie z Młodzieży Wszechpolskiej ;-) to nikogo nie zgorszymy... poza tym ambitne kino to ambitne kino... nikt nas nie ruszy raczej... zwłaszcza na UW... tak mi się zdaje... ;-) zresztą nawet jak przyjdzie ktoś "przypadkowy" to chyba nie będzie on aż tak bardzo przypadkowy, żeby spodziewał się Hollywood... ale poczekajmydo jesieni!!! :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monellina
Gość
PostWysłany: 11 Sie 2005, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no no, a sa jeszcze tzw. prawa autorskie co do tych filmow... ale jak dobrze sie orientuje to powinien byc luzik, bo wiesz, ze nie wszystkie z tych fimlow (ktore [mam] sa do ogladania i to nie chodzi tylko o mlodziez wczechpolska:) ) mozna ogladac przez wiecej niz 1 osobe. mimo wszystko jestem pelna energii i dobrych mysli, zeby przegladzik zrobic, to by bylo cos, tak w sam raz na jesieni... a przeciez nie spodziewajmy sie na przegladzie islandzkiej kinematografii kogos nie tkwiacego w zimnych klimatach... wiec temat wciaz aktualny:) pozdro.
....
dobrej nocy.
Powrót do góry
mori

Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysłany: 11 Sie 2005, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zwykle nie pomyślałem o najważniejszym... no nic, jakoś pewnie uda się to załatwić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22 Sie 2005, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli festiwal made by mori nie bedzie zamknietym, to mozesz wlasciwie zapomniec Smile

prawa autorskie to podstawa, a by je zdobyc potrzeba wiele ciezkiej pracy i samozaparcia...

tworcy praktycznie zawsze [ci uznani, niekoniecznie powszechnie znani, zdobywajacy nagrody nawet na takich festiwalach jak nasz cieszynski:] zastrzegaja sobie prawo do decydowania, co, gdzie i ile razy z ich filmow bedzie pokazywane, wiec....... nie widze tego w jasnych kolorach :]
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mori

Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysłany: 22 Sie 2005, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przyszłym tygodniu zrobię małe rozpoznanie... jeśli to faktycznie zbyt długo miałoby trwać, to coś wykombinujemy... :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23 Sie 2005, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech tylko nie bedzie twój zapał
słomianym :]

powodzenia!!

a pomoca. doswiadczeniem i znajomosciami ;>..zawsze w miare mozliwosci sluze :]
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mori

Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysłany: 23 Sie 2005, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj, będzie pewnie ;-)

ale nigdy nic nie wiadomo, zwłaszcza, że los mi się ostatnio nie naprzykrza, więc może wreszcie doprowadzę coś do końca... sporo tego wszystkiego...

a swoją drogą, czy te formy narzędnikowe do aluzje literackie do różnych "nie próbuj mądrym być" i "nie chcę już silną być" pewnej polskiej wokalistki, czy jestem przewrażliwionym? ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 19 Paź 2005, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hum... ja mam taka mala kolekcje filmow... mam 101 ReykjavĂ­k, NĂłi AlbinĂłi, Næsland, Með allt ĂĄ hreinu, Hafið, DĂ­s (strasznie glupie) i MĂĄvahlĂĄtur.
Poluje na Englar alheimsins, ale jakos zniklo ze sklepow :(
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 20 Paź 2005, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauraana napisał:
Með allt ĂĄ hreinu, (

a ten ci sie podoba?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monellina
Gość
PostWysłany: 21 Paź 2005, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauraana napisał:
hum... ja mam taka mala kolekcje filmow... mam 101 ReykjavĂ­k, NĂłi AlbinĂłi, Næsland, Með allt ĂĄ hreinu, Hafið, DĂ­s (strasznie glupie) i MĂĄvahlĂĄtur.
Poluje na Englar alheimsins, ale jakos zniklo ze sklepow Sad



Lauraana, a bylabys tak mila i udostepnila mi chocby do obejrzenia (najlepiej przegrania) Með allt ĂĄ hreinu i DĂ­s? dla mnie to bardzo wazne. daj, prosze, znac, jesli cos sie da zrobic. Englar alheimsins moge ci udostepnic, ale nie jest ze sklepu Wink takze Cold light, Ikingut i kilka innych.
pozdro:)
Powrót do góry
sad234

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 47
Skąd: zachĂłd
PostWysłany: 24 Paź 2005, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. w filmie Mariusza Pujszo ''Królowie życia'' mimowolnym bohaterem staje się jakiś islandzki reżyser, którego film jest chwalony przez expertów ..

.. czy fragmenty tego filmu, które tam zaprezentowano, to część jakiejś autentycznej islandzkiej opowieści filmowej, czy to tylka fikcja? ..

.. ktĂłry film produkcji islandzkiej uwaĹźany jest za najlepszy lub najbardziej reprezentatywny dla tamtejszej kinematografii? .. Smile
_________________
.. dos meydele vil a ringele hobn ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monellina
Gość
PostWysłany: 31 Paź 2005, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sad234 napisał:
.. ktĂłry film produkcji islandzkiej uwaĹźany jest za najlepszy lub najbardziej reprezentatywny dla tamtejszej kinematografii? .. Smile

z racji tego, ze nie mieszkam jeszcze na stale w islandii, to nie wiem, jaki film jest dla islandczykow najbardziej reprezentatywny, ale pozwole sobie polpynac w ocenach i stwierdzic, ze... dla mnie to chyba "diabelska wyspa" z tych wczesniejszych fridrikssona, z tych meganajwczesniejszych "ziemia i synowie" oraz "salka valka", jako pierwszy film produkcji m.in. islandzkiej, choc rezyserem byl dunczyk, ale film jest adaptacja powiesci laxnessa, pod tym samym tytulem. ze wspolczesnych wybieram "noi", bo przepiekny jest, choc i "101 rkv" drwiacy sobie ze wszelkich wartosci, i "hafid" polecam, swietny... ech, a dalej "cold light", "niceland", "ikingut"... zreszta mnie nie pytaj, ja nie jestem obiektywna. Mr. Green
Powrót do góry
Auliya

Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 31 Paź 2005, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, a co to jest On Top Down Under Fridrikssona? z tego, co znalazłam... to krótkometrażówka i tyle Very Happy matko, albo lepiej mi nie mówcie, ale będzie radocha jak oglądnę... a Anioły Wszechświata można dostać - taka chmurka na okładce nie? gdzieś to było, ja wiem, empik, mediamarkt?
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monellina
Gość
PostWysłany: 31 Paź 2005, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auliya napisał:
Ej, a co to jest On Top Down Under Fridrikssona? z tego, co znalazłam... to krótkometrażówka i tyle Very Happy matko, albo lepiej mi nie mówcie, ale będzie radocha jak oglądnę...


mowisz, ze radocha Confused tak wiec zycze milego ogladania - piekna sprzecznosc tam jest, ale napisow polskich szukac nie musisz... to film dla tv, prod. islandzko-australijskiej. flaga Islandii
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron