reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Dzieci w Islandii :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siasia

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 14 Lip 2008, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem co masz na myśli jednak mój narzeczony jest i pracuje na Islandii od kilku lat i nawet nie chce słyszeć o powrocie do Polski. Więc cóż mam robić skoro on chce wziąc na siebie aż takie obciążenie ........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 14 Lip 2008, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siasia napisał:

Niestety dziecko nie ma paszportu, ale wiem że sąd może wydać zgodę na wyjazd w celach turystycznych.


zgode to moze miec ale paszport (lub dowod) i tak musi wyrobic, bo bez tego nie dostanie sie na islandie, a by wyrobic te dokumenty potrzebne sa podpisy obojga rodzicow.

druga rzecz: nie wiem jakie masz uklady ze swoim bylym i czy w ogole interesuje sie dzieckiem ale jesli tak to ty mu wlasnie planujesz je porwac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siasia

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 14 Lip 2008, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawa z paszportem wygląda tak że sąd w razie braku porozumienia między rodzicami daje zgodę (lub nie daje) na wyrobienie paszportu i wtedy ojciec nie ma już nic do powiedzenia. Tu jednak chodzi o wyjazd na stałe lub przynajmniej na dłuższy czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
noneedtofight

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: 105
PostWysłany: 14 Lip 2008, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stan, ja przylecialem do Islandii na dowod osobisty. Paszport tez mam, ale nie pokazywalem go nigdzie. Jest on potrzebny tylko (i az), zeby dostac pozwolenie na pobyt. Very Happy
_________________
później to uzupełnię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 14 Lip 2008, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noneedtofight napisał:
Stan, ja przylecialem do Islandii na dowod osobisty. Paszport tez mam, ale nie pokazywalem go nigdzie. Jest on potrzebny tylko (i az), zeby dostac pozwolenie na pobyt. Very Happy


to powiedz mi jak cie wpuscili do samolotu bez pokazywania paszportu lub dowodu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 14 Lip 2008, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siasia napisał:
sprawa z paszportem wygląda tak że sąd w razie braku porozumienia między rodzicami daje zgodę (lub nie daje) na wyrobienie paszportu i wtedy ojciec nie ma już nic do powiedzenia.


z tego co wiem to dluga droga, zapewne drugie dziecko zdazysz do decyzji sadu urodzic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siasia

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 14 Lip 2008, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to dluga droga, zapewne drugie dziecko zdazysz do decyzji sadu urodzic.[/quote]


Istnieje jednak nadzieja że sąd weźmie pod uwagę dobro drugiego dziecka. Bo jeżeli nie zezwoli na mój wyjazd to dwoje dzieci będzie w zasadzie pozbawione ojca ( ponieważ mój były ogranicza swoje kontakty z dzieckiem do całkowitego moinimum a ostatnio niemalże ich zaprzestał)
Jeżeli uzyskam zgodę na wyjazd to oboje dzieci na tym skorzysta gdyż oboje będzie miałao pełną rodzinę.

Tylko nie wiem czy istnieje w ogóle taka możliwośc by sąd zezwolił na stały pobyt dziecka za granicą, jeżeli ojciec ma pełne prawa rodzicielskie?
I jak się ma to do prawa w Islandii? tzn czy do każdej jednej formalności związanej ze stałym pobytem dziecka lub np za[pisaniem go do przedszkola, bvędzie mi potrzebna zgoda ojca lub sądu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 14 Lip 2008, 19:02    Temat postu: tak Odpowiedz z cytatem

Jesli ojciec nie jest pozbawiony praw rodzicielskich , musi byc jego zgoda na wyjazd(przy podaniu na pozwolenie na pobyt) potwierdzona przez notariusza.Innej opcji nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siasia

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 14 Lip 2008, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeżeli udało by mi sie ograniczyć prawa rodzicielski8e??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 14 Lip 2008, 20:18    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

jedyne co to pozbawienie praw rodzicielskich i przetlumaczone pismo z sadu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siasia

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 14 Lip 2008, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie posieszyło mnie to wcale ale mimo to dziękuje Ci bardzo.
Zawsze lepiej wiedzieć na czym się stoi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siasia

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 14 Lip 2008, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszce pytanko
Jeżeli ja pracowałabym i miała pozwolenie na pobyt ( jestem dopiero w 5 tygodniu ciąży) to jak długo moje dziecko( to 3 letnie oczywiscie Smile ) może tam ze mna przebywać bez żadnych komplikacji??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 14 Lip 2008, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie ma możliwości dogadania się z byłym, to skontaktuj się z dobrym prawnikiem w Polsce. Najlepiej od tego zacząć.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 15 Lip 2008, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
siasia ograniczenie praw rodzicielskich nic ci nie da niestety, jedyne wyjście to całkowite pozbawienie praw ale na to chyba musisz mieć mocne argumenty!. ja byłam w podobnej sytuacji ale jestem tu razem z moim dzieckiem z poprzedniego związku i czekam na te z tego związku!
nie poddawaj się bo zwiazek na odległość naprawdę nie ma sensu, walcz!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 15 Lip 2008, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostateczneści , czy masz z kimś ewentualnie zostawić dziecko w Polsce.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
siasia

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 15 Lip 2008, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam, ale obawiam sie że jeżeli wyjadę beż dziecka to mój ex będzie próbował ograniczyć mi prawa. A poza tym nie wyobrażam sobie że mogłabym zostawić moje dziecko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aleksander

Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 2
PostWysłany: 18 Lip 2008, 3:05    Temat postu: POZWOLENIE NA POBYT dla dziecka !!! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczow:)mam pytanie ,mianowicie przebywam od prawie roku na wyspie .Miesiac temu bylam w Polsce po syna ,ktory jest tutaj teraz ze mna .Syn nie chce wracac do kraju do ojca,chce zostac tutaj ze mna i tu chodzic do szkoly.Prosze mi powiedziec czy moge go bez problemu zapisac syna do szkoly ,wyrobic mu kenitale i zlozyc wniosek o pozw. na pobyt skoro ojciec dziecka przebywa w Polsce? Dodam tylko ,ze nie jetesmy malzenstwem zylismy w nieformalnym zwiazku.Bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodzio7

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 85
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Lip 2008, 3:34    Temat postu: Re: POZWOLENIE NA POBYT dla dziecka !!! Odpowiedz z cytatem

aleksander napisał:
Witam wszystkich forumowiczow:)mam pytanie ,mianowicie przebywam od prawie roku na wyspie .Miesiac temu bylam w Polsce po syna ,ktory jest tutaj teraz ze mna .Syn nie chce wracac do kraju do ojca,chce zostac tutaj ze mna i tu chodzic do szkoly.Prosze mi powiedziec czy moge go bez problemu zapisac syna do szkoly ,wyrobic mu kenitale i zlozyc wniosek o pozw. na pobyt skoro ojciec dziecka przebywa w Polsce? Dodam tylko ,ze nie jetesmy malzenstwem zylismy w nieformalnym zwiazku.Bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

Przybywające małżeństwo na Islandię nie jest małżeństwem dopóki tego nie udowodnisz, trzeba okazać akt małżeństwa ja to zrobiłem w urzędzie emigracyjnym. A do wyrobienia kenitala dziecku potrzebny jest jeden rodzic który posiada pozwolenie na pobyt. Tak przynajmniej było wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aleksander

Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 2
PostWysłany: 18 Lip 2008, 3:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pozwolenie na pobyt naturalnie posiadam a z ojcem dziecka nie zyje razem od kilku ladnych paru lat i ojciec dziecka mieszka w Polsce .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodzio7

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 85
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Lip 2008, 4:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aleksander napisał:
Ja pozwolenie na pobyt naturalnie posiadam a z ojcem dziecka nie zyje razem od kilku ladnych paru lat i ojciec dziecka mieszka w Polsce .

Jesteś więc jedynym rodzicem tutaj i myślę, że nie będziesz miała problemów z niczym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron