reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Dzieci w Islandii :)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 18 Lip 2008, 8:02    Temat postu: pozwolenie Odpowiedz z cytatem

Bez notarialnej zgody ojca, dziecko nie dostanie pozwolenia na pobyt, a jesli nie dostanie pozwolenia na pobyt to szkola nie dostanie na takie dziecko pieniedzy.
NA POZWOLENIE NA POBYT MUSI BYC ZGODFA OJCA
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kobieta77

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysany: 18 Lip 2008, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
aleksander ja mam taką sytuację jak ty, tez mam z dziecko z nieformalnego związku, przyjechałam tu z moim obecnym mężem. z zapisaniem dziecka do szkoły nie bylo problemu ponieważ prawo mówi że jest to obowiązek, na kennitala czekałam dość dlugo bo ciagle czegoś chcieli ale dostałam
najtrudniej bylo o pobyt złożyłam n akoniec września ub roku a dostalam w marcu br, oczwieście chcieli z polski jakiś tam papier że dziecko przebywa tutaj za zgodą ojca, tak jak wcześniej ktoś napisał że jakiś dokument podpisany od naotariusza i przetłumaczony na angielski, odp im że jak bede w polsce to takie coś zalatwie i dostarcze lecz o dziwo pozwolenie wydali bez zaswiadczenia tak wiec dziecko dostało pozwolenie i jestesmy tu razem. drugie wyjście to wyrok sądowy że ojciec pozbawiony jest praw rodzicielskich oczywiście przetlumaczony na j. angielski.
p.s. poza tym w tym biurze pracuje polak wiec w razie inf poproś o rozmowe z nim
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 7 Wrz 2008, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siasia napisa:
mam, ale obawiam sie że jeżeli wyjadę beż dziecka to mój ex będzie próbował ograniczyć mi prawa. A poza tym nie wyobrażam sobie że mogłabym zostawić moje dziecko...


Szybka jesteś jedno ma trzy latka a Ty już z następnym w ciąży, rozwód to chyba trochę trwa od ręki nie dają Smile
Wykorzystaj talent załóż konto na www.sympatia.pl i nie daj spokojnie żyć forumowiczą, byłemu, pechowcowi w Islandii i prze de wszystkim dzieciaką.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 8 Wrz 2008, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny "nawiedzony zbawiciel"?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
julci3k
Go
PostWysany: 8 Wrz 2008, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
siasia napisa:
mam, ale obawiam sie że jeżeli wyjadę beż dziecka to mój ex będzie próbował ograniczyć mi prawa. A poza tym nie wyobrażam sobie że mogłabym zostawić moje dziecko...


Szybka jesteś jedno ma trzy latka a Ty już z następnym w ciąży, rozwód to chyba trochę trwa od ręki nie dają Smile
Wykorzystaj talent załóż konto na www.sympatia.pl i nie daj spokojnie żyć forumowiczą, byłemu, pechowcowi w Islandii i prze de wszystkim dzieciaką.


ALe powiedz co Ciebie obchodzi ktoś inny? Żyj swoim życiem i przestań wpychać nosa w nieswoje sprawy..!! Evil or Very Mad
Powrt do gry
kazimiera

Doczy: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skd: Reykjavík
PostWysany: 8 Wrz 2008, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny nie dajcie się sprowokować ! tak sobie ktoś głupiego napisał żeby się dowartościować. olać go!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 8 Wrz 2008, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oblać..(może benzyna?) hehe masz racje kazimiera nie warto się tyym przejmować.. lol
Powrt do gry
mrowka

Doczy: 09 Sie 2008
Posty: 88
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Wrz 2008, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olać!
Człowiek pokrzywdzony przez los chce po prostu rozładować swoje emocje na innych, którzy mają większy problem od niego...

darek 13
grzecznie pytając.... co Cię obchodzi życie innych??

Moja propozycja dla Ciebie;
Pochwal się może swoim życiem i wtedy my zaczniemy je krytykować na różne sposoby.... "Czepniemy" się wszystkiego i wtedy zobaczymy czy to jest miłe, fajne uczucie jak inni co Cię nie znają piszą o Tobie w bardzo niemiły sposób....
Na pewno będziesz wściekły, a zarazem będzie Ci strasznie smutno i przykro,...

Chyba że posiadasz czarną duszę pozbawioną wszelkich uczuć... w co wątpię... bo każdy je ma...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 8 Wrz 2008, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czysta prowokacja przeciw Solidarności Jajników!

To po pierwsze a po drugie jak ktoś wcześniej zauważył ta kobieta podżega do udzielenia pomocy przy planowanym porwaniu dziecka OJCU.

Po trzecie zgadzam się ze sprzeciwem w sprawie zachowania prywatności którą szanowna telenowela naruszyła.

Po czwarte co niektórzy pośpieszyli z radą, czyli stali się stroną, stanęli przeciw człowiekowi (ojcu) którego nie znali.

Po piąte Solidarność Męska stronniczo sugeruje mi że ta Pani nawet z byłem nie porozmawiała ale już że otrzyma negatywną odpowiedź.

Po szóste mam odruch wstrętu do sob roznażających się w sposób niekontrolowany, nieodpowiedzialny jestem za ich ubezpładnianiem. Jesteśmy na Islandii a tu taka metoda kontroli prokreacji jest lub była bardzo popularna, czy nadal ubezpładniają nie wiem.

Po siódme pogardzam tymi co po pierwsze martwią się że stracą prawa (alimenty w domyśle) a po drugie nie wyobrażają sobie jakby mogły dziecka zostawić (główną kartę przetargową w wojnie z byłym) nie troszcząc się o więcej niż własne widzimisie, komfort wygoda. Hasło przewodnie byle pochwa była pełna!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 8 Wrz 2008, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem ,że solidalizujesz się z ojcem dziecka, ale to żaden powód żebyś obrażał matkę dziecka. Przecież jej nawet nie znasz!!!! A już przykleiłeś do niej etykietkę. Nie za szybko? Wiesz jest takie przysłowie żydowskie" Pan Bóg dał nam jedne usta i dwa uszy,żeby dużo słyszeć i mało mówić". Przeczytaj dokładnie co jest napisane, a potem przemyśl sobie na spokojnie wszystko. Ja w Polsce zajmowałam się podobnymi sytuacjami i naprawdę to jednak częściej rodzina ze strony ojca utrudnia kontakty matki z dzieckiem. Oczywiście to nie reguła, ale kij zawsze ma dwa końce niestety.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 8 Wrz 2008, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchaj no Daruś , nie wylewaj swoich boleści na forum w sposob taki, który obraza innych . Jak wnioskuję z Twych wypowiedzi znajdujesz się w podobnej sytuacji - stąd ten kwach, który Cie zalewa Confused Weź się w garść chlopie , chlapnij sobie lub walnij kogoś w gebę - to z pewnością rozładuje złe emocje . Lubisz tak przecież .... prawda?

Ps. Dzieciaką i forumowiczą ..... masz jakies problemy?
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 9 Wrz 2008, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słusznie, słusznie zgadzam się z Paniami Smile

Po ósme miało być o dzieciach a nie o związkach na odległość plus poradnik jak dokopać byłemu.
Wzory zemsty na byłym można czerpać ze sztuki filmowej polecam "Tato", na pewno zadziała.


Także wracając do Hjallaskoli doszły do mnie opinie negatywne. Autorkami były dwie nastoletnie dziewczynki z Polski. Obie twierdziły że poradzono im w tej szkole powót do Polski bo tu na Islandii nic nie osiągną. Opowiadały o niechętnym stosunku młodzieży islandzkiej a Nybua porównywały do segregacji rasowej. Ponoć niechęć płynie z góry, od Pani dyrektor.
Mnie osobiście nic złego ze strony Islandczyków nie spotkało i trudno dać mi wiarę tym relacją. Faktem jest że obie te dziewoje powróciły do Polski i zostały eurosierotkami, bo rodzice w dalszym ciągu mieszkają w Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
markud

Doczy: 26 Wrz 2008
Posty: 19
PostWysany: 26 Wrz 2008, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj maz w islandi przebywa juz rok ja z 1,5 roczna corka lecimy do niego czy na dziecko islandia bedzie dawala jakies dofinansowanie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 27 Wrz 2008, 2:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

markud napisa:
moj maz w islandi przebywa juz rok ja z 1,5 roczna corka lecimy do niego czy na dziecko islandia bedzie dawala jakies dofinansowanie

Z tego co wiem coś takiego jak dofinansowanie na "dzień dobry" jak np. w Anglii jest nierealne. Mozesz liczyć na rodzinne ale to dopiero można sie o nie starać z początkiem roku i jest wyliczane na podstawie dochodów za rok poprzedni. Jednak dzis sie dowiedziałam o dość przydatnej rzeczy :mianowicie-kiedy dostaniesz Stattkort czyli karte podatkową na siebie,a nie bedziesz jeszcze pracować,daj ją swojemu mężowi do jego zakładu pracy i wówczas otrzymasz 8 % jego dochodu miesięcznego co miesiąc Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
beatka:)

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 145
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Lis 2008, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OPIEKUNKA NA WEEKEND
Witam!
Bardzo chetnie przyjme pod opieke Maluszka.
Jestem dyspozycyjna w kazdy weekend jak i "od czasu do czasu".
Posiadam 3-letnie doswiadczenie w opiece weekend'owej dwojki maluszkow, praktycznie od dnia narodzin do wyjazdu na Islandie.
Zainteresowanych zapraszam na gg 9482599
POZDRAWIAM
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 20 Lis 2008, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
Jednak dzis sie dowiedziałam o dość przydatnej rzeczy :mianowicie-kiedy dostaniesz Stattkort czyli karte podatkową na siebie,a nie bedziesz jeszcze pracować,daj ją swojemu mężowi do jego zakładu pracy i wówczas otrzymasz 8 % jego dochodu miesięcznego co miesiąc Smile




Chciałam sprostować-okazuje się,że dzięki przekazaniu karty stattkort do firmy współmałżonka otrzymuje się 100% ulgi podatkowej ,informacja o 8% dochodu współmałżonka była błędną Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
edyta2717
Go
PostWysany: 29 Lis 2008, 23:54    Temat postu: s Odpowiedz z cytatem

chciałabym się dokładniej dowiedzieć jak to jest z tą kartą stattkort .Ja nie pracuję jedynie mąż i jeśli on zaniesie moją kartę do pracy to dostanie 100%ulgę podatkową czy ja 8%jego wypłaty.I gdzie taką kartę mozna wyrobić??
Powrt do gry
Trialerror

Doczy: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skd: Reykjavik 111
PostWysany: 4 Sty 2009, 19:59    Temat postu: Dodatek dla samotnej maki z dzieckiem Odpowiedz z cytatem

Witam i mam pytanie dotyczace samotnych matek z dzieckiem zamieszkujacych Islandie,czy matka bedac tu na wyspie otrzyma od panstwa jakis dodatek czy pomoc w postaci pieniedzy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edyta2717
Go
PostWysany: 4 Sty 2009, 23:11    Temat postu: karta podatkowa Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie czy ktoś dokładnie może mi wyjaśnic jak to jest z tą kartą podatkową.Ja nie pracuję i miesiąc temu dałam swoją kartę dla męża do pracy ale niestety on nie dostał zadnej ulgi jego wypłata się nie zmieniła .Więc jak to jest
Powrt do gry
dariuszr

Doczy: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysany: 4 Sty 2009, 23:45    Temat postu: Re: karta podatkowa Odpowiedz z cytatem

edyta2717 napisa:
Słuchajcie czy ktoś dokładnie może mi wyjaśnic jak to jest z tą kartą podatkową.Ja nie pracuję i miesiąc temu dałam swoją kartę dla męża do pracy ale niestety on nie dostał zadnej ulgi jego wypłata się nie zmieniła .Więc jak to jest

czy ty może korzystasz z zasiłku dla bezrobotnych lub jakiegoś innego Question Question Question
_________________
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron