reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Koszty napraw i serwisow oraz dostepnosć czesci ??
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomm_ zwei

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 6
PostWysłany: 7 Cze 2006, 15:24    Temat postu: Koszty napraw i serwisow oraz dostepnosć czesci ?? Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie , poniewaz szukalem na forum ale nie moglem nic konkretnego znalezc . A mianowicie chodzi o naprawe samochodu jakie sa tego koszty w Islandii jak dlugo trzeba czekac np. na czesci albo ogolnie na naprawe i jak jest z dostepem do mechanikow , czy maja oni tak jak w Polsce warsztaty pod reka .

Oprocz tego jezeli ktos bedzie wiedzial to prosze podac przykladowe czesci uslug takie jak np. wymiana oleju itp. Oraz jezeli ktos mial takie zdarzenie to jakies powazniejszcze naprawy .

Z gory dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 7 Cze 2006, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymiana oleju kosztuje ok 5 tys kr,dostepnosc czesci raczej dobra ,mozesz kupic u dealera albo w sklepach z tanszymi np Stilling albo bilanaust.Warsztaty sa ,ale nie wiem jak to jest ...mysle ze jak cos wyskoczy nagle to zrobia od reki ,w innych przypadkach umawiasz sie wczesniej.Koszta naprawy samochodu zaleza od tego co naprawiasz i sa oczywiscie duzo wyzsze niz w Polsce.Wymiana klockow ,wraz z czesciami to ok 20 tys.jedyny przyklad jaki moge podac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomm_ zwei

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 6
PostWysłany: 8 Cze 2006, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz

Jezeli ktos jeszcze moze na ten temat cos powiedziec to bardzo prosze Smile))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 15 Cze 2006, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

godzina pracy mechanika to co najmniej 5-6 tys.isk
jezeli masz mozliwosc sprowadz czesci z Polski
Powrót do góry
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 19 Sty 2007, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przesuniecie i naciag paska rozrzadu (bez wymiany jakiejkolwiek czesci), ok 1,5 h pracy kosztowalo nas 35 000 ISK... Shocked po pertraktacjach

Dodam tylko ze u nas kosztowaloby maksymalnie 100-150 zl

tak wiec jesli ma sie cos zepsuc po drodze to wszedzie tylko nie na islandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 20 Sty 2007, 0:04    Temat postu: A to Polska właśnie! Odpowiedz z cytatem

Niedługo i w Polsce godzina pracy mechanika zacznie kosztować 500-1000 zł. Bo gdy wszyscy mechanicy wyjadą na zachód, to nie pozostanie nic innego jak płacić tubylcom podobne stawki jak na zachodzie.
I wtedy Polska stanie się "zachodem" (byle nie dzikim) Very Happy

Tak na marginesie (sorry za off-topic):
Szkoda jednak, że nie przyjęlismy w 1989 roku podobnych regulacji jak Chiny, które wewnątrz mają wszystko tanie, a mimo to nieźle zarabiają na eksporcie na zachód. Odpowiednia polityka kursowa oraz wykorzystanie potencjału dałoby Polsce spory odrzut przy starcie do demokracji. Chiny jesli staną się w pełni demokratyczne, to będą miały środki na reformy, emerytury itp. U nas jak się okazuje, partyjni notable, ich przyjaciele i SBecy przejęli większość fabryk i zamiast wykorzystać okazję, doprowadzono wiekszość do ruiny...

Z powyższego wynika, że najlepiej jechać na Islandię jak ma się etat z wynagrodzeniem zachodnim... a jak się zarabia po polskiemu (według dotychczasowych stawek) to można się jeszcze wybrać na Białoruś lub do Chin Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 20 Sty 2007, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tam wierze w przyslowiowego pana Gienka złota raczke... w Polsce w dalszym ciagu sa mechanicy ktoryz znaja sie na wszystkim, sa dobrzy i tani. Gdybysmy nie zaczeli jezdzic jednorazowymi autami z komputerami i wodotyskami to uslugi motoryzacyjne bylyby wciaz tanie. Pan Gienek nie tylko nie zna sie na komuterze, ale programowo "gówna sie nie tyka" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 8 Lip 2007, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łatanie dziury w baku paliwa, oraz wycieku płynu z układu wspomagania kierownicy koszt 10.000 isk

Wymiana trzpienia tylnego napędu ( tuleja około 6cm) wytoczenie itp, koszt 3.000 isk

Tak jakby ktoś się interesował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 8 Lip 2007, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale chcialbym sie dopytac o cos.

Ta naprawa zostala dokonana z wystawionym rachunkiem na taka kwote?

Wydaje mi sie tanio i dlatego chcialbym sie upewnic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok mam jedna fakturę. Jak zdobęde więcej to wrzucę

opony all Year 4 sztuki 235/75 & 15 standardowe do musso, 54.200kr
4x wężyk hamulcowy 5.950kr
4x wenflor 1200kr
2x handbromsubreka 10.406kr
Uszczelki do pomp hamulcowych 4x 1000kr
3x bonsli 60kr ( cokolwiek to jest )

Wymiana przebitego koła z naprawą i wyważaniem 5445kr
_________________
"...więc spleć palce z moimi palcami i chodź, i prowadź i daj się prowadzić tam gdzie czeka nas czas dobry czas czas spełnienia..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
pylon

Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Pszczyna (PL)
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My ostatnio byliśmy w serwisie Toyoty to za roboczogodzinę mechanika trzeba zapłacić 7-8 tys ISK.
My mieliśmy przerwany kabel w wiązce z komputera i znalezienie problemu, taśma izolacyjna i robocizna (ok 2 godz) kosztowały niecałe 14 000 ISK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawości pytałem w serwisie ile kosztuje wymiana świec żarowych, odpowiedzieli ok.3000 koron od sztuki Shocked , więc kolega mi przywiózł z polski NGK (440 zł za 4 szt ) i wymieniłem je sobie w 10min lol

A tak poza tym, to pełny przegląd robie w polsce, i wszystko jest na picco bello mruga , wkońcu japończyk spoko
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfin napisał:
Z ciekawości pytałem w serwisie ile kosztuje wymiana świec żarowych, odpowiedzieli ok.3000 koron od sztuki Shocked , więc kolega mi przywiózł z polski NGK (440 zł za 4 szt ) i wymieniłem je sobie w 10min lol

A tak poza tym, to pełny przegląd robie w polsce, i wszystko jest na picco bello mruga , wkońcu japończyk spoko


hehe no to ja tutaj napisze:

za wymiane uszczeli pod glowica krzyczeli 100.000 iSk robocizny + 20.000 uszczelka


w polsce za takie cos sie placi kilka stow.

Ja zrobilem wszystko sam, poslalem glowice do polski kupilem tam sobie uszczelke i przyslalem sobie tutaj i zlozylem wszystko do kupy

wynioslo mnie to niecale 2k pln i jakies 20h przy samochodzie i ksiazce wlacznie SmileSmile 1 raz sie bawilem w powazniejszą naprawe.

silniczek biega elegancko Very Happy
Powrót do góry
spinacz
User VIP
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 101
Skąd: Islandia
PostWysłany: 20 Sie 2008, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy orientujecie się gdzie najlepiej udać się na przegląd Nissanem Patrolem? Sporo ostatnio jezdzilem, po kiepskich drogach (od tego jest Patrol) i przed nastepna wycieczka chcialbym zeby ktos przejrzal czy wszystko jest OK. Znacie jakies dobre warsztaty zajmujace sie Nissanem, gdzie umieliby rowniez naprawiac auta a nie tylko wymieniac wszystko z byle powodu. Po ostatniej wizycie - same xxxxxxx - zostalem z rozwalona klima i szyberdachem, faktura na 120 tysiecy i piszczacymi hamulcami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 9 Sty 2009, 10:38    Temat postu: wymiana paska rozrzadu Odpowiedz z cytatem

Witam.orientuje sie ktos moze jaki jest koszt wymiany paska rozrzadu i gdzie to moge zrobic?auto to vv polo.mozna pisac na pw.z gory wielkie dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
RAFFI
Gość
PostWysłany: 9 Sty 2009, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisał:
godzina pracy mechanika to co najmniej 5-6 tys.isk
jezeli masz mozliwosc sprowadz czesci z Polski
sprobuj przeliczyc teraz kolego jestem pewien na sto procent ze nic nie oszczedzisz a z gwarancja sie pozegnaj pozdrawiam rafal
Powrót do góry
hw567
Gość
PostWysłany: 9 Sty 2009, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przednie amortyzatory i jakies gumy na wachaczach + czesci mialo byc ok 60-70 tys przy odbiorze zrobilo sie 120 i i abs spieprzli stwierdzili ze juz go tak zostawilem nie polecam zadnego islandora znalazlem polaka kokretny i kompetetny gosc vw tyl lozyska centralny klocki sprzeglo(mialem kolano pod broda) 33 tys za cale sprzeglo pasek roz z czesciami ok 80 tys
kolega A6 rozrzad niecale 50 pozdro
Powrót do góry
kamil1986

Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Sty 2009, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiec za samo zainstalowanie alarmu i wymiane 2 siłowników od zamka centralnego , które sam zakupiłem kosztowało mnie 25 tys. części kupione w n1 no i zainstalowane w warsztacie n1.
jest tylko jedno małe ale: alarm nie działa jak powinien, drzwi uszkodzone i nieudolnie UWAGA sklejone, no i jeszcze przełacznik od ust. lusterek i tylniej wycieraczki nie działa!!!
co to k .... jest,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamil1986

Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Sty 2009, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz szczerze jesli trzeba cos zrobic w samochodzie a nie mozesz zrobic tego sam jedz do rodaka nie ufajcie tym przygłupom, te niedorozwoje wiecej spierd..... niz naprawia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RAFFI
Gość
PostWysłany: 10 Sty 2009, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OD 3 LAT ROBIE SWOJE AUTA W JEDNYM ZAKLADZIE WSZYSTKO ODBYWA SIE ZAWSZE RZETELNIE I PRAWIDLOWO NATOMIAST ZNAM POLAKA KTORY BROBOWAL DOROBIC JAKO MECHANIK I MUSIAL Rolling Eyes "WYJECHAC"POTYM JAK ZMIENL ROZRZAD W PASSACIE Z 2000R NIEFORTUNNIE NIEDOKRECIL SRUBY KOLA PASOWEGO NO I PECH CHCIAL ZE PASSAT POJEZDZIL JESZCZE 300 KM I ZDECHL HAHA
NIE BRONIE BRON BOZE ISLANDCZYKOW ALECHCE POKAZAC ZE WSZEDZIE ZDARZAJA SIE PARTACZE NAWET WSROD POLAKOW
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron