reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

E 104 i EKUZ
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek_waw
Gość
PostWysłany: 2 Lut 2006, 9:25    Temat postu: E 104 i EKUZ Odpowiedz z cytatem

Witam Was.

Wczoraj byłem w NFZ i dowiadywalem sie o te dokumenty.
Jest tak. EUKZ wydaja na wyjazdy urlopowe i słuzbowe w wypadku kiedy nie wyrejestrowujemy sie z NFZ. W naszy wypadku jest inaczej i EUKZ bedzie wazne jeszcze miesiąc po zakończeniu okresu ubezpieczeniowego u pracodawcy w Polsce.
Jednym słowem nie ma potrzeby tego załatwiać.

E 104 wydaja od ręki w regionalnych oddziałach NFZ po przedstawieniu swiadectw pracy albo RMUA. Trzeba sie też wyrejestrować z NFZ i przedstawiś zaświadczenie ZZA (wydaje to ZUS).

W naszym kraju, jak wiecie wszelkie przepisy sa interpretowane dowolnie i proponuję zadzwonić do swojego regionalnego oddziału NFZ i zasięgnąć informacji na wlasnym terenie.
POzdrawiam, Jacek.

p.s Jeszcze jedno! cały system istnieje od 1999 roku i na E 104 nie będa ujęte okresy ubezpieczeniowe przed rokiem 1999.
Powrót do góry
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 2 Lut 2006, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o mnie ( bezrobotny bez prawa do zasiłku) :
Moja żona pracuje i aby dostać E104 muszę dostarczyć zaświadczenie z zakładu pracy żony ( bo jestem ubezpieczony z ubezpieczenia żony) o okresie za jaki odprowadzane są za mnie składki oraz świadectwa pracy. To wszystko. Tak się dowiedziłem w NFZ w Zielonej Górze. W innych wypadkach może być inaczej np.jak ktoą ma zasiłek lub nie ma zony albo pracuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 7 Kwi 2006, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś wie,czy na Islandii w ogóle ktoś wymaga tych E...coś tam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rebTewje

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 9 Kwi 2006, 6:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem jak jest na hucie w Reydafjordur: nikt nie wymaga E104, ale w interesie pracownika jest zeby ten druk dostarczyc. Kto go nie dostarczy ten na ubezpieczenie zdrowotne poczeka 6 miesiecy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 9 Kwi 2006, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli przez te 6 miesięcy będą mi potrącać na ubezpieczenie zdrowotne,pomimo,że nie będę mógł z niego korzystać,tak? Mówiąc szczerze,w Polsce omijam służbę zdrowia z daleka już od lat i jak do tej pory zdrowie służy mi coraz lepiej dlatego płacenie składek tego rodzaju uznaję raczej za zło konieczne.A może w Islandii można nie płacić na to ubezpieczenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 9 Kwi 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie mozna ominac-na szczescie ...co by sie stalo jakbys zachorowal? kto mialby placic?A na sluzbe zdrowia potracaja ci poprostu w podatku ,nie ma osobnej kasy chorych.Placac podatek masz ubezpieczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak,tylko czy aby skorzystać z tego,co potrącą mi w podatku, muszę mieć rzeczywiście to E 104? Wszystko wskazuje na to,że wyjadę prawie od razu po ustaniu zatrudnienia w Polsce,a dziś pani w NFZ powiedziała,że załatwienie tego druku trwa dość długo,czyli-nie zdążę tego załatwić,bo pracodawca nie zechce mnie od razu wyrejestrować...
Biurokracja jest wszędzie makabryczna... Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rebTewje

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi w Kaliszu e104 wydano od reki po przedlozeniu formularzy RUMUA (czy jak to tam sie nazywa) za okres ostatnich 6 miesiecy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zibi

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 16
Skąd: ReYk
PostWysłany: 21 Kwi 2007, 17:25    Temat postu: e 104 Odpowiedz z cytatem

Tomcat napisał:
A może ktoś wie,czy na Islandii w ogóle ktoś wymaga tych E...coś tam?



dostarczenie e 104, no coz jest w twoim interesie. Pamietaj ze gdy bedziesz wracal do Polski musisz ten druk wziac z powrotem ze soba. Na nim instytucja zwana TR dopisuje ci okres skladkowy z twojej pracy na Islandii.

Aha i jeszcze jedna rada dla WSZYSTKICH druk o ktorym mowa proponuje doreczyc osobiscie i poprosic o potwierdzenie przyjecia na kopi. Wczesniej powinno sie posiadac Kenitala. pzdrw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie dokładnie na Islandii należy to E 104 dostarczyć?
Zakład pracy umywa ręce i twierdzi, że pracownik sam musi to sobie zorganizować, a przedłożenie tego przy rejestracji u lekarza nie skutkuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisał:
A gdzie dokładnie na Islandii należy to E 104 dostarczyć?
Zakład pracy umywa ręce i twierdzi, że pracownik sam musi to sobie zorganizować, a przedłożenie tego przy rejestracji u lekarza nie skutkuje.


jak to nie skutkuje ??? to bardzo dziwne.

Ja w tamtym roku nie mialem najmniejszych problemow, po okazaniu druku automatycznie panie z rejestracji czy szpitala zmienialy gadke , znaczy sie cene za wizyte czy zabieg usg
Powrót do góry
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiście problem nie dotyczy, ale byłam przy tym jak pani z recepcji po przedłożeniu jej druku E 104 stwierdziła ze ona nic z tego nie rozumie (choć wcześniej powiedziała, że trzeba mieć druk) i za wizytę trzeba zapłacić 6000 ISK (stawka weekendowa dla nieubezpieczonych).

I pozostaje jeszcze pytanie: Czy za wypisanie recepty się płaci?? Za samo wypisanie recepty bez badania. Bo takie działanie ma miejsce w mniejszych miejscowościach - i wszyscy tam tak powtarzają jako oczywisty fakt-, natomiast w stolicy taka możliwość chyba nie istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norbi

Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 11
PostWysłany: 19 Kwi 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Przyleciałem na Islandie 16 pazdziernika i zabrałem ze soba E104. 12 Kwietnia złamałem noge wiec do 6 miesiecy pobytu braklo mi 4 dni. Za wizyte i inne czynnosci medyczne musiałem zapłacic bo nieposiadałem przy sobie owego E104 bo został on u mojego poprzedniego pracodawcy. Czy jesli odzyskam dokumentmoge liczyc na zwrot tych pieniędzy. Prosze o Pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleks

Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: Ełk/Rvk
PostWysłany: 21 Kwi 2008, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ,,Norbi'', dziwna sytuacja wystąpiła u Ciebie, bo ja bym obarczył kosztami leczenia i wizyty u lekarza pracodawcę (o ile wypadek był w pracy). Mój brat w lipcu 2007 roku złamał rękę pierwszego dnia pracy i wszelkie k-ty pokrył pracodawca. Lecz mój brat był ubezpieczony w PL jako uczeń i nie wyrabiał E 104, ani EKUZ.
Sądzę, że po odzyskaniu E104 masz szansę na zwrot k-tow leczenia, a w razie problemów udaj sie do zw. zawodowych, tam na pewno pomogą.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norbi

Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 11
PostWysłany: 22 Kwi 2008, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleks napisał:
Hej ,,Norbi'', dziwna sytuacja wystąpiła u Ciebie, bo ja bym obarczył kosztami leczenia i wizyty u lekarza pracodawcę (o ile wypadek był w pracy). Mój brat w lipcu 2007 roku złamał rękę pierwszego dnia pracy i wszelkie k-ty pokrył pracodawca. Lecz mój brat był ubezpieczony w PL jako uczeń i nie wyrabiał E 104, ani EKUZ.
Sądzę, że po odzyskaniu E104 masz szansę na zwrot k-tow leczenia, a w razie problemów udaj sie do zw. zawodowych, tam na pewno pomogą.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.
Dzieki za zainteresowanie i odpowiedz ale w tym problem że to nie było w pracy Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 22 Kwi 2008, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi napisał:
Dzieki za zainteresowanie i odpowiedz ale w tym problem że to nie było w pracy Confused


Pewnie byles pod wplywem co? Szczerze...
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norbi

Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 11
PostWysłany: 25 Kwi 2008, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie lol Byłem w górach na Arctic trucks i tam się to stalo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 25 Kwi 2008, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi napisał:
Niestety nie lol Byłem w górach na Arctic trucks i tam się to stalo.


Ale to jakaz zorganizowana wycieczka? Jak tak to powinna miec ubezp. od NWW!!
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 2 Cze 2008, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc. wybieram sie do pracy na islandie! i mam pytanie,czy ja moge zaczac zalatswiac sobie ten dokument jeszcze kiedy pracuje w moim obecnym zakladzie pracy?? musze zalatwaic to w ZUSie?? zalatwialam to mojemu chlopakowi jak wyjechal i trwalo to bardzo dlugo okolo poltora miesiaca!! prosze odpowiedz
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika Z

Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: Polska
PostWysłany: 3 Cze 2008, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostałam te druki od ręki po przedstawieniu zaśw., że stosunek pracy ustaje z dniem ...
_________________
Pozdrawiam
Monika Z
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron